Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, Sir Arthur

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Siemion
    Member
    • 07-2008
    • 67

    #16
    Zastanawia mnie rozwinięcie nazwy stylu ESB na etykiecie do English Special Bitter. Zawsze sądziłem, że to Extra Special Bitter.

    Ale to, co za etykietą, przyzwoite. Trochę zanadto jednowymiarowe - w kierunku goryczki oczywiście, ze względu na skrajne odfermentowanie - ale z pewnością do powtórzenia. ESB wciąż jest na rynku mało.
    Last edited by Siemion; 25-10-2014, 23:16.

    Comment

    • barsliw
      Senior
      • 08-2013
      • 289

      #17
      A zwłaszcza brakuje angielskiego śniadania, które to było najlepszym ESB na rynku.

      Comment

      • Siemion
        Member
        • 07-2008
        • 67

        #18
        Pełna zgoda, co do Angielskiego Śniadania. Na szczęście 303 ze Spirifera daje radę - ma tę przyjemną angielską ciasteczkowość. Tylko dostępność nie ta, którą mają piwa z Pinty.

        Comment

        • Derbeth
          Senior
          • 04-2013
          • 337

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: bursztyn, jakby lekko zmętniony [4]
          Piana: grubopęcherzykowa, dość szybko redukuje się do cienkiej warstwy, nawet ładnie oblepia szkło [4]
          Zapach: dość intensywny; dominuje toffi, karmelki, krówki; gdzieś zza nich lekko czuć ziołowy chmiel [3.5]
          Smak: piwo jest gładkie, w przeciwieństwie do zapachu tu pierwsze skrzypce gra chmiel: goryczka jest średnia, ale jest intensywny i ciekawy, mocno ziołowy aromat; pełnia nie za wysoka, piwo nie zapycha [4]
          Wysycenie: niskie, odpowiednie [4.5]
          Opakowanie: minimalistyczne i może niezbyt efektowne, za to dużo informacji o piwie [4]
          Uwagi: Butelka z datą do 26.05.15. Zaciekawiło mnie to piwo zwłaszcza ze względu na charakterystyczną goryczkę. Porządna rzecz, może jeszcze do niego wrócę.

          Moja ocena: [3.85]

          Comment

          • von_scheisse
            Senior
            • 02-2012
            • 488

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemne złoto wpadające w bursztyn, przejrzyste. [4.5]
            Piana: Średnia, średniotrwała, ładnie zdobi szkło. [4.5]
            Zapach: Bardzo owocowy (estrowy), biszkoptowy, z nutą chmielu. [4]
            Smak: Słodowy, karmelowy, biszkoptowy, estrowy, z wyraźną ziołową goryczką chmielową (trochę zalegającą). [4]
            Wysycenie: Trochę poniżej średniego, pasujące do stylu. [4.5]
            Opakowanie: Etykieta bardzo prosta, wręcz ascetyczna, ale wystarczająco czytelna. Wszystkie potrzebne informacje są na etykiecie i na kontrze. Ogólnie projekt może być, choć niczego nie urywa. [4]
            Uwagi: Piwo z datą przydatności do spożycia do 26.05.2015 r.

            Moja ocena: [4.1]
            Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
            http://www.chmielnik-jakubowy.pl
            https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

            Comment

            • Glingorth
              Senior
              • 04-2014
              • 283

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bursztyn z pływającymi drobinkami, opalizujący [4.5]
              Piana: Niska, drobna, bardzo mała warstwa ale utrzymuje się do końca. [4]
              Zapach: Głównie ziołowość, ziemistość, potem wyczuwalny karmel i delikatne estry owocowe. Zapach mało intensywny, ale przyjemny. [4]
              Smak: Piwo jest zdominowane przez średnio mocną ziołową goryczkę, balans słodowo owocowy wyczuwalny, ale po dłuższym odczekaniu, czyli po ustąpieniu nieco zalegającej goryczki. Wytrawne, całkiem treściwe. [4]
              Wysycenie: Średnio niskie, przyjemnie się pije. [4.5]
              Opakowanie: Fajnie się prezentuje, lecz przy większej ilości piw idzie się nieco pogubić. [4.5]
              Uwagi: Na goryczkę nie ma co narzekać, jednak jak na ten styl przydało by się więcej słodowości.

              Moja ocena: [4.075]

              Comment

              • grejwi
                Member
                • 08-2014
                • 78

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemny bursztyn - wpada w jasny brąz. Klarowne. [5]
                Piana: Słaba, oranżadowa. Niewiele z niej zostaje, no ale tutaj nie jest to aż tak istotne. Lekko się osadza na ściankach. [3.5]
                Zapach: Z butelki: lekko słodki, jakby alkoholowo-rozpuszczalnikowy, ziołowy-tytoniowa. Po przelaniu czuć tytoniu już nie czuć - ziola zostają. Lekko cytrusowość. Intesywność jest najwyżej średnia. [4]
                Smak: Lekko ściągające (na sposób herbaty), goryczka wyraźna, przyjemna, ziołowa. Piwo umiarkowanie treściwe. Dość wytrawne. Czuć karmel. Delikatna piołunowość. [4]
                Wysycenie: Średnie. [5]
                Opakowanie: Prostota etykiety mi nie przeszkadza, ale jakość papieru i niedbałość naklejenia już tak. Czytelnie podanie, szczegółowe informacje. Kapsel czarny. [4]
                Uwagi: Warka do 09.08.2015.

                Moja ocena: [4.05]

                Comment

                • Javox
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2009
                  • 6134

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Lekko mętny, czerwonawy bursztyn. [4]
                  Piana: Niestety dość szybko opadła do warstewki z niezłą firanką. [3]
                  Zapach: Jakiś słaby, raczej ziołowy, świeże zioła. [3]
                  Smak: Nie bardzo słodkie, goryczka dość szybko dochodzi do głosu. Zioła, zielsko, żywiczność, trawiastość. [4]
                  Wysycenie: Średnie. [4]
                  Opakowanie: Dla mnie za proste i po najmniejszej linii oporu. Ale jak ma być "małe rzemiosło" no to jest . [3]
                  Uwagi: Dość gorzkie i nie lekkie piwo dla początkujących. Jakichś fajerwerków smakowych tu nie ma. Słodowość, mocna ziołowość i spora goryczka. Nie sesyjne raczej. Nie jest tak naprawdę źle.

                  Moja ocena: [3.5]

                  Comment

                  • rafalek21
                    Senior
                    • 04-2015
                    • 1407

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Zamglony bursztyn. [4.5]
                    Piana: Niewysoka i szybko opada, biała, ładnie firankuje. [3]
                    Zapach: Ziołowo-chmielowy, słodowo-karmelowy, odrobina estrów owocowych. Niezbyt intensywny, ale przyjemny aromat. [3.5]
                    Smak: Umiarkowanie intensywna słodowość, średnia słodycz, karmel, średnia pełnia, dużo chmielowej ziołowości, znaczna ziołowa goryczka, delikatne nuty alkoholowe, na finiszu bardziej wytrawne. [4]
                    Wysycenie: Troszkę poniżej średniego - w porządku. [4]
                    Opakowanie: Podoba mi się prostota, wzór, pełny skład, tylko to odblaskowe sreberko znacznie osłabia czytelność etykiety. [3.5]
                    Uwagi: Smaczne piwo, bardzo pijalne, jedynie aromat mógłby być mocniejszy.
                    Warka do 25.09.2016.
                    Moja ocena: [3.725]
                    Last edited by rafalek21; 07-03-2016, 20:05.

                    Comment

                    • Dzoshu
                      Senior
                      • 12-2013
                      • 496

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Bursztyn, klarowne. [4.5]
                      Piana: Gęsta, oblepia szkło, długo się utrzymuje. [4.5]
                      Zapach: Karmel, ziołowy chmiel. Przyjemny - możliwe, że ze względu na termin trochę zelżał. [4]
                      Smak: Wytrawne na wstępie. Karmel, biszkopt, zioła. Goryczka tytoniowa, wysoka ale krótka. [4.5]
                      Wysycenie: Średnie, OK. [4.5]
                      Opakowanie: Metalizowana eta, minimalistyczny design, dokładny skład. [4]
                      Uwagi: Warka 25.09.16 Bardzo przyjemna odskocznia od wszędobylskiej ameryki.

                      Moja ocena: [4.3]
                      Attached Files
                      Last edited by Dzoshu; 13-07-2016, 21:24.

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎