Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jan Olbracht Rzemieślniczy, Pomarańczarnie Króla

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • titan
    Senior
    • 08-2014
    • 122

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: słomkowy, delikatnie [4]
    Piana: obfita, szybko opada, brak lacingu [3]
    Zapach: slodowy, wyraźne toffi i kolendra, pomarańczy nie czuje, niezbyt przyjemny [3.5]
    Smak: słodowy, delikatnie owocowy, z niska,cierpka goryczka [4]
    Wysycenie: odpowiednie dla witbira [4]
    Opakowanie: rysunki Mleczki mi sie podobają, opis piwa troche mniej [4]
    Uwagi: taki średniak, za tą cenę warto sprobować choć do witbiera nie podobny

    Moja ocena: [3.725]

    Comment

    • titan
      Senior
      • 08-2014
      • 122

      #17
      jednak w smaku pod koniec były delikatne nuty pomarańczy, ale za to w zapachu zaczął miód wychodzić

      Comment

      • von_scheisse
        Senior
        • 02-2012
        • 488

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasnozłota, żółta, mętne. [4.5]
        Piana: Piana raczej niska, sycząca i szybko redukująca się do wysp. [3]
        Zapach: Zbożowy, diecetyl wyczuwalny po ogrzaniu dość wyraźnie. Kolendry i pomarańczy niestety nie ma. [2]
        Smak: Na pierwszym planie charakterystyczny smak słodu pilzneńskiego i zbożowość, do tego wyraźne drożdże. Na drugim planie wyczuwalna, ale niezbyt intensywna kolendra. Na trzecim planie słabo wyczuwalna pomarańcza, z pestkową, grejfrutową, dość wyraźną goryczką. Po ogrzaniu wychodzi diacetyl. [3.5]
        Wysycenie: Nagazowanie powyżej średniej. [4.5]
        Opakowanie: Etykieta czytelna i schludna, choć ten rysunek Mleczki jest wg mnie chyba najsłabszy z całej serii. Szkoda, że nie podano na niej pełnego składu (jest na stronie internetowej). Zawartość alkoholu i ekstrakt jest podany. Informacja o pasteryzacji i braku filtracji również. Kapsel firmowy. [3.5]
        Uwagi: Piwo bardzo przeciętne - zero świeżości.

        Piwo z datą przydatności do spożycia do 18.04.2015 r.

        Moja ocena: [3.025]
        Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
        http://www.chmielnik-jakubowy.pl
        https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

        Comment

        • Javox
          PremiumUżytkownik
          • 11-2009
          • 6134

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Żółto pomarańczowy, mętny. [3.5]
          Piana: Dość szybko opadła do warstewki z lejsingiem. [3]
          Zapach: Słaby kolendrowy, może jeszcze ciut cytrusowy /taki trochę od cytrynowy/. [2.5]
          Smak: Niezbyt zdecydowany, raczej płaski. Coś dość tępo cytrusowego z kolendrą - to nie może smakować za bardzo. [3]
          Wysycenie: Poniżej średniej. [3]
          Opakowanie: Nawet ta seria od mistrza Andrzeja jest fajna... prawie wszystkie obrazki mi się podobają. Ciekawe co będzie dalej. [4]
          Uwagi: No niestety piwo trochę za słabe jak na deklarowany styl. Ale można dolać sobie soku z cytryny i życie powróci! - ale czy o to chodzi?

          Moja ocena: [2.9]
          Attached Files
          Last edited by Javox; 26-04-2015, 15:51.

          Comment

          • Szymon_Grodny
            Member
            • 08-2013
            • 56

            #20
            Jeśli to miał być Wit, to coś tu nie wyszło. Aromat nijaki, nieco słodki. Deklarowanej kolendry, pomarańczy czy cytryny brak. Na początku lekko zmętnione, po wlaniu resztki z butelki piwo podzieliło się jakby na dwie frakcje (wyglądało to nieprzyjemnie), po jakimś czasie było już nieco bardzie jednolicie zmętnione. Barwa pomarańczowa. Smak nijaki, zupełnie jak w aromat plus jakaś nuta która kojarzy mi się z tanim lagerem. Dałem radę wypić góra 100ml, więc ciężko mi cokolwiek więcej powiedzieć, choćby o goryczce. Niestety słabo, nawet bardzo.

            Etykieta ok, nie najlepsza z serii ale rozumiem zamysł, szkoda że zawartość kiepska.

            Comment

            • Piwny_Radek
              Senior
              • 08-2014
              • 108

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Nieprzejrzysta bladozłota barwa z pływającymi drobinkami drożdży. [5]
              Piana: Piana skromna, w dodatku dość szybko opada, po czym staje się niemalże niewidoczna. [2.5]
              Zapach: Aromat jest dość wątły, choć bez większych problemów można dostrzec delikatne nuty owoców cytrusowych, pomarańczy, a także kolendry. Z czasem ujawniają się akcenty siarkowe. [3]
              Smak: Podobnie jak w zapachu, również tutaj przewija się cytrynowo-pomarańczowy smaczek ze skórek. Daleko w tle skrywa się także i kolendra. Piwo jest gładkie jak masełko i taki też posmak oferuje. Niestety zabrakło tego typowego pszenicznego ciałka. W odczuciu jest nieco wodniście, z nieco słodkim zarysem. Goryczka niska, nasycenie na poziomie średnim. [2.5]
              Wysycenie: Średnie. [3]
              Opakowanie: Nie jest źle, grafika nawet ciekawa, kapsel firmowy i podstawowy skład piwa. OK. [3.5]
              Uwagi: http://piwnyradek.blogspot.com/2015/...-olbracht.html

              Moja ocena: [2.875]
              http://piwnyradek.blogspot.com/
              http://instagram.com/piwnyradek

              Comment

              • Brodzislaw
                Senior
                • 09-2013
                • 1020

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: słomkowy, zmętniony [3]
                Piana: jasna niemal opadła do zera [2.5]
                Zapach: cytrusowy połączony z kolendrą. Do tego baza słodowa – pszeniczna. Trochę za dużo tej kolendry. Ale jest fajnie – orzeźwiająco. Lekko orzeźwiająco. [3.5]
                Smak: kwaskowy, zbożowy – pszeniczny. Do tego wchodzą cytrusy (pomarańcza, cytryna) i przyprawa kolendry. Do tego nieznaczna goryczka w nucie trawiastej i ziołowej. Wodniste i zostaje posmak …wypełniacza do zęba. Tak mi się to kojarzy. [3]
                Wysycenie: średnie - nomen omen. [3.5]
                Opakowanie: Etykieta ok - dobre info na kontrze. [4]
                Uwagi: Ogólnie rozczarowanie. Niski poziom aromatów i doznań językowych. Ale wypić można.

                Moja ocena: [3.2]

                Comment

                • yaro74
                  PremiumUżytkownik
                  • 09-2012
                  • 2089

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: słomkowy, zmętniony. [4]
                  Piana: niska, średnie i duże pęcherzyki, nietrwała. [2]
                  Zapach: mało intensywny, wyczuwalna pomarańcza i kolendra w tle. [3]
                  Smak: owocowy (cytryna, pomarańcza), trochę kolendry, lekko kwaskowy z lekką goryczką. Piwo jest mało treściwe, może nawet lekko wodniste. [3]
                  Wysycenie: wysokie. [4]
                  Opakowanie: taka sobie etykieta, samoprzylepna. Zmieniona nazwa piwa (Pomarańczarnia), ładny firmowy kapsel. [3.5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [3.025]

                  Comment

                  • grodek
                    Senior
                    • 06-2015
                    • 527

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Przybrudzony żółty, mętne z osadem drożdżowym. [4]
                    Piana: Biała, drobnopęcherzykowa, początkowo dość obfita, lecz średnio trwała. [4]
                    Zapach: Przyjemny, choć niezbyt intensywny. Czuć przede wszystkim kolendrę i cytrusy, lekki aromat kwiatowy, trochę zboża i delikatnie przyprawy. [4]
                    Smak: W smaku można wyczuć to co w aromacie, jednak piwo jest nieco mdłe, trochę bez wyrazu. Brakuje w nim pazura, lekkości i orzeźwienia. [3.5]
                    Wysycenie: Trochę za niskie, dość szybko odgazowało się. [3]
                    Opakowanie: Sympatyczna etykieta z grafiką Andrzeja Mleczko, pełen skład oraz firmowy kapsel. [4.5]
                    Uwagi: Termin do 21.05.2018. Średniak, można wypić, ale też nie zachwyca.

                    Moja ocena: [3.775]
                    604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

                    Comment

                    • LESNICZYy
                      Senior
                      • 01-2018
                      • 950

                      #25
                      Piwo pije się dość przyjemnie , mimo że niczego za bardzo nie urywa . Wygląda jak sok , piana szybko znika , pomarańcza , kolendra i jest lekko kwaśne . Na pewno dobre na upały .
                      Attached Files

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎