Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jurand, Premium

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zAjkA
    Senior
    • 12-2004
    • 1089

    #46
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ladna zlocista slomkowa barwa. Przyjemna dla oka [4]
    Piana: Przyzwoita gruba piana. Utrzymuje sie do samego konca. Osadza sie na obrzezach kufelka [4]
    Zapach: Poza chmielem nic nie wyczulem [3]
    Smak: Jak dla mnie calkiem dobre piwo. Goryczka w sam raz nie za duza nie za mala. Przyjemnie piesci kubeczki smakowe przyczym pozostawia mily posmak. [4]
    Wysycenie: Calkiem dobre. Do samego konca widoczne babelki zmierzajace ku wierzniej powierzchni piwa. [3.5]
    Opakowanie: Butelka 0,5l. Ladna zlocista etykieta troche inna niz wszystkie. Przypomina gotyckie okno. [3.5]
    Uwagi: Zakupione w Kubusiu za 1,40. Piwo warte polecenia.

    Moja ocena: [3.94]
    Last edited by zAjkA; 13-05-2005, 13:29.
    Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

    Comment

    • damnar
      Junior
      • 05-2005
      • 18

      #47
      Naprawde przyzwoite piwo, warte polecenia

      Comment

      • grzech
        Senior
        • 04-2001
        • 4592

        #48
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jak na premium przystało - głębokie złoto. [4.5]
        Piana: Niestety niska, ale uparta. [3]
        Zapach: Delikatny (za delikatny) - chmielowy. [3.5]
        Smak: Niestety - wciąż piwa z Juranda maja ten charakterystyczny zacap. Mimo, że smak jest przyjemny, wyważony, goryczka u miarkowana - ta niepokojąca nuta przeszkadza mi bardzo. [3.5]
        Wysycenie: Solidne nasycenie, ale bez syfonowej eksplozji. [4.5]
        Opakowanie: Estetyczne, charakterystyczne. [4]
        Uwagi:

        Moja ocena: [3.575]

        Comment

        • thrashcan
          Senior
          • 10-2005
          • 126

          #49
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bardzo ładny kolor bursztynowy, klarowne. [4.5]
          Piana: Biała, na początku ogromna, w miarę picia piwa, redukuje się do cieniutkiego nalotu na powierzchni, by w końcu niemal zaniknąć. [4]
          Zapach: Przyjemny zapach, chmielowy, jakby lekko owocowy, delikatny. [4]
          Smak: Wyraźna goryczka, długo pozostająca na języku po przełknięciu, całkiem smaczne, acz nie wybitne. [3.5]
          Wysycenie: Nasycenie zupłnie w porządku, w miarę picia piwa ciut się osłabia. [4.5]
          Opakowanie: Brązowa butelka 0,5l, etykiety w kolorze złotym, kapsel z nazwą i logiem browaru, na tylniej etykiecie zabawne hasło "Przestań czytać...Wypij!!! ". Wszystko ładnie ze sobą współgra. [4.5]
          Uwagi: Piwo zakupione w Warszawie na ul. Al. Niepodległości w sklepie winno cukierniczym Alicja przy wyjściu z metra Racławicka za 2,05 zł. Myślę, że to nie mój ostatni raz z tym wyrobem.

          Moja ocena: [3.875]

          Comment

          • Bekiesz
            Senior
            • 09-2005
            • 140

            #50
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasno złoty,pilsowy. [4]
            Piana: Tradycyjnie krótkotrwała,aczkolwiek pozostawia na kuflu spore kręgi. [3]
            Zapach: Mocno słodowy i jakby nieco ziołowy.Przyjemny. [4.5]
            Smak: Silnie goryczkowy,po za tym chmielowo-ziołowy(suszony estragon).Oryginalny. [4.5]
            Wysycenie: Niewystarczające,co przekłada się na trwałość piany.Szkoda. [3]
            Opakowanie: Dominuje zloty kolor.Ładny kapsel.Butelka zwrotna-plus.Brak informacji o ekstrakcie-minus. [4]
            Uwagi: Kupione w 'Joli" na Koszykowej w Warszawie.Do powtórzenia,bo warto.

            Moja ocena: [4.225]
            Jutro to dzisiaj,tylko jutro.

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #51
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: złociste, klarowne [5]
              Piana: biała, drobna, średnie pęcherzyki, opada powoli ale osiadania na szkle [4]
              Zapach: bardzo delikatny ale miły,chmielowo-słodowy [4]
              Smak: jak dal mnie zbyt wodniste ale sam smak jest bardzo przyjemny, leciutka goryczka, jak dla mnie zbytmocno szczypiące [3.5]
              Wysycenie: zdecydowanie za duże, bąbelki mkną w dużej ilości do góry, osadzają się na szkle [3]
              Opakowanie: bez zarzutu, brązowe szkło, ładna etykieta w złotej tonacji, firmowy kapsel [5]
              Uwagi: dość smaczne piwo, bez rewelacji ale siegnąc po nie od czasu do czasu będzie mozna

              Moja ocena: [3.85]
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • pflader
                Junior
                • 10-2005
                • 7

                #52
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: przyjemny [4]
                Piana: duża gęsta piana wolno opadająca [4]
                Zapach: wyczuwalna nutka chmielu [3.5]
                Smak: przyjemny słodowo-chmielowy [3.5]
                Wysycenie: zbyt mocno nasycony [3]
                Opakowanie: ładna etykieta, odpowiedni kapsel [3.5]
                Uwagi:

                Moja ocena: [3.55]

                Comment

                • Kropka_Tutek
                  Junior
                  • 02-2006
                  • 20

                  #53
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Przyjemny, złocisty. [4]
                  Piana: Na początku obfita, potem powoli opada - ale nie do końca. [4]
                  Zapach: Delikatny, przyjemny, z lekką nutką jakby ziołową? [3.5]
                  Smak: Bardzo przyjemny, chmielowy, troszkę (ciut, ciut) dymny. [4]
                  Wysycenie: OK, bąbelki przyjemnie łaskoczą podniebienie do samego końca. [3.5]
                  Opakowanie: Przyjemna etykietka, duże wyraźne napisy - tylko to złote tło nieco zbyt nachalne. Informacja o zawartości alkoholu dumnie, dużymi literami na etykiecie, a o zawartości ekstraktu wstydliwie małymi literkami na kontretykiecie. [3.5]
                  Uwagi: Mozna sobie pić z przyjemnością przez cały wieczór!

                  Moja ocena: [3.775]

                  Comment

                  • cielak
                    Senior
                    • 03-2004
                    • 2890

                    #54
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: ładny, bursztynowy [4]
                    Piana: jest i pozostaje do końca picia w postaci kilku milimetrowej kołderki. [3.5]
                    Zapach: wyraźny chmielowy [4]
                    Smak: słodowo-goryczkowy, goryczka pozostaje długo po przełknięciu. Nie czuć "typowych" posmaków browaru Jurand. [4]
                    Wysycenie: Widać, czuć i pianę utrzymuje. [4]
                    Opakowanie: but. niezwr. kapsel firmowy, etykieta ładna złota [4]
                    Uwagi: Po 2-latach od ostatniej oceny (post.39) piwo jest lepsze lub mi się smaki poprawiły. Smakuje.

                    Moja ocena: [3.95]
                    zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

                    Comment

                    • zartie
                      Junior
                      • 04-2005
                      • 9

                      #55
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemnozłoty, nie spodziewałem się tak intensywnej barwy po tego typu piwie [4]
                      Piana: Z początku ładna, ale szybko znikła - nie zdążyłem się jej dokładnie przyjrzeć :-( [3]
                      Zapach: Słaby, mało wyrazisty [3]
                      Smak: ostra, dominująca goryczka, w pierwszej chwili poczułem tylką ją i dopiero po paru łykach zaczęły do mnie docierać inne smaczki (ale zbyt wiele ich nie odnalazłem) [3.5]
                      Wysycenie: gazu niedużo, ale do końca było go czuć - w sumie na akceptowalnym poziomie [3.5]
                      Opakowanie: Brązowa butelka z pasującymi, ładnymi, złotymi etykietami z czarnym obramowaniem. Sugeruje produkt wysokiej klasy. No i hasełko, o którym ktoś już wspominał: "Przestań czytać... Wypij!!!" Minus za brak informacji o zawartości ekstraktu. [4.5]
                      Uwagi: Kupione: Carrefour Radom, 1,95 zł, butelka bezzwrotna
                      Ponieważ zachwycił mnie Heban nie moglem przejść obojętnie obok piwa jasnego z tego samego browaru.

                      Moja ocena: [3.35]

                      Comment

                      • Shlangbaum
                        Senior
                        • 03-2005
                        • 5828

                        #56
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Złoty z jasnomiedzianym połyskiem. [5]
                        Piana: Obfita, równa i trwała do końca w postaci kożuszka. Osadza się warstwami na ściance szklanki. [5]
                        Zapach: Mało intensywny. Lekko diacetylowy. Zdecydowanie do poprawki. [3]
                        Smak: Piwo goryczkowe w sposób przenikliwy ale nie zalegający - ma jednak jakiś taki posmak, który nazwałbym 'surowym chmielem'. Ponadto jest pełne z lekką dawką diacetylu. Zasadniczo jest jakieś takie dziwne ...ale może być. [4]
                        Wysycenie: Równe do końca. W ustach orzeźwia. Lekko zalega na żołądku. W szklance prezentuje się średnimi perełkami. Podtrzymuje pianę. [4]
                        Opakowanie: Nienajgorsza etykieta, choć niezbyt wyszukana. Brakuje mi butelki zwrotnej i podanego ekstraktu. Ciekawy jest napis na kontrze: 'Przestań czytać... WYPIJ !!!' [4]
                        Uwagi: Wydaje mi się, że to piwo jest za płytko odfermentowane, stąd diacetyl w smaku i zapachu oraz efekt 'surowego chmielu'.

                        Moja ocena: [3.8]

                        Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                        Comment

                        • mluk
                          Senior
                          • 01-2005
                          • 778

                          #57
                          Bez większych problemów można zakupić Carrefourze (przypuszczam, że w większości, bo widziałem w paru miastach). Cena 1,75 pln (butelka bezzwrotna), więc dość atrakcyjna.
                          "Piwo stanowi dowód, że Bóg nas kocha i chce, abyśmy byli szczęśliwi" - Benjamin Franklin

                          Comment

                          • Pogoniarz
                            † 1971-2015 Piwosz w Raju
                            • 02-2003
                            • 7971

                            #58
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Złotawy [3.5]
                            Piana: Pokazała się,była i zniknęła ,choć został na szkle wianuszek [3]
                            Zapach: Jeziorowy-typowy dla wyrobów Juranda [2.5]
                            Smak: Wypijalne, wyraźna chmielowość,ale ten posmak wody z jeziora jest dokuczliwy.Niestety ,ale do powtórzenia nie bardzo [3.5]
                            Wysycenie: Może być,wysycenie niezłe. [3.5]
                            Opakowanie: Chyba najlepsze w tym piwie,wszystko w porządku,info itd. [4]
                            Uwagi: Zakupione w Kalafiorku, kolejny raz podchodzę do tego piwa i kolejny raz nie potrafię się do niego przekonać

                            Moja ocena: [3.125]


                            Prawie jak Piwo
                            SZCZECIN

                            Comment

                            • YouPeter
                              Senior
                              • 05-2004
                              • 2379

                              #59
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Złoty, klarowne. [4]
                              Piana: Biała, aksamitna, średniej gęstości. Bardzo miłym zaskoczeniem była dla mnie jej duża trwałość. [4.5]
                              Zapach: Średnio intensywny chmielowy, lekko niezharmonizowany. [3.5]
                              Smak: Chmielowo – sodowy z wyraźną przewagą słodu, intensywna goryczka. Brak temu piwu jednak trochę pełności przez co wydaje się lekko wodniste. [3.5]
                              Wysycenie: Takie jak lubię w tego rodzaju piwach. Dość mocne, bąbelki drobne przyjemnie gryzące w język. [4]
                              Opakowanie: Przejrzyste, czytelne jednak trochę za skromne. Niestety brak informacji o ekstrakcie. [3.5]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [3.65]
                              Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                              Comment

                              • pluto
                                Junior
                                • 08-2006
                                • 28

                                #60
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Ciemno złoty. [4.5]
                                Piana: Na początku niezła gęstajednak szybko zniknęła ,choć został na szkle wianuszek. [3.5]
                                Zapach: Wyraźny chmielowy. [4]
                                Smak: Słodowo-goryczkowy, goryczka pozostaje po przełknięciu z jakimś posmakiem ale łagodniejszy niz z Tyskiego. [4.5]
                                Wysycenie: gazu w sam raz do końca pokazywaly się leniwe bąbelki [4]
                                Opakowanie: Całkiem eleganckie, przynosi na myśl piwo wyzszej półki. [4.5]
                                Uwagi: Po Hebanie, z tego browaru szukalem jakiegoś innego piwa, gdy pojawiło sie w Auchan od razu wylądowało w koszyku.
                                Dla mnie całkiem ciekawa alternatywa dla tyskacza, oby jak najcześciej bywało w sklepach na Śląsku.

                                Moja ocena: [4.2]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎