Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zodiak, [BC Piwa Rzemieślnicze] Rudi Nelson

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: bursztyn z rubinowymi refleksami [4.5]
    Piana: bezowa, drobna, dość zwarta, opada zauważalnie, powoli, nie osiada ns szkle [3.5]
    Zapach: słabo wyczuwalny ale przyjemny, kwiatowo-karmelowy [3.5]
    Smak: pełne, treściwe, fajna dośc mocna chmielowo-owocowa goryczka okraszona delikatnością i posmakiem babki piaskowej, w tle fajna słodowa podstawa, całośc dobrze zbalansowana [4]
    Wysycenie: o parę bąbelków za dużo [4]
    Opakowanie: średniej urody etykieta, gładki kapsel [3.5]
    Uwagi: Smaczny wyrób, podobał mi się i smakował

    Moja ocena: [3.775]
    Attached Files
    Last edited by becik; 07-10-2014, 20:04.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9733

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Brązowobursztynowy, zmętniony (chyba nie rudi...? ). [4]
      Piana: Kremowa, dość wysoka, drobna z pojedynczymi większymi bąblami, niezbyt trwała. [3.5]
      Zapach: Karmel, ale po chwili powiew ziół, potem znów karmel, dalekie ślady owocowe i skórki od chleba. Fajny . [4.5]
      Smak: Dość ostra goryczka z podbudową słodową, ślad karmelu, orzechów, suszonych owoców i alkoholu (w tym woltażu???), mnie się to w sumie (dobrze) kojarzy z koźlakiem . [4]
      Wysycenie: Średnie. [4]
      Opakowanie: No, jakieś takie nieprzekonywujące. Na dodatek nazwa częściowo identyczna z innym piwem... Starannie wykonana eta. [3.5]
      Uwagi: Cóż, nie byłem (jeszcze ) w Nowej Zelandii, ale po spotkaniu z Rudim nie mam nic naprzeciwko takiej wycieczce .

      Moja ocena: [4.1]

      Comment

      • x57
        Senior
        • 05-2011
        • 247

        #18
        Kolor ciemnomiedziany
        Piana niska, złamanej bieli, średnio-pęcherzykowa
        Aromat karmel, słodowość, owoce tropikalne, cytrusy
        Smak karmel, słodowość, suszone owoce, owoce tropikalne, lekka żywiczność, minimalny aldehyd
        Goryczka średnio-niska, lekko taninowa, dość długa
        Odczucie w ustach pełnia średnio-niska, wysycenie średnio-niskie, trochę szorstkie

        Dość dobre, pijalne, jakby się czepiać stylowości to strona słodowa sugeruje bardziej NZ bitter niż NZAA

        Comment

        • Cholesterol
          Junior
          • 11-2014
          • 10

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bursztynowy, lekko zmętniony. [4.5]
          Piana: Mimo wszelkich prób - piwo zdecydowało się na drobną, pianę w kolorze ecre. Osadza się na szkle. Mizerna. [2]
          Zapach: Ja akurat uważam zapach za przyjemny i ciekawy. Czuć cytrusy, ale szybko wietrzeje nawet z butelki. [3]
          Smak: Początkowo rześkość, w smaku ponadto czuć coś ciastowego, dominuje karmel i rosnąca goryczka, jakby najpierw czuć chmiel - potem zostaje to spotęgowane skórką od grejpfruta. [3.5]
          Wysycenie: Niskie do średniego - bardzo chwalę. [5]
          Opakowanie: Miła jaszczurka z tatuażami. Nie wiem dlaczego ludziom przeszkadza opis - dla mnie oryginalne. Paramtery bardzo szczegółowe. [4.5]
          Uwagi: Mi ta goryczka grejpfrutowa nie pasowała, ale nie obniżałem punktów za to. Ogólnie ciekawe piwo.

          Moja ocena: [3.35]

          Comment

          • MaKr
            Member
            • 03-2012
            • 34

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Kolor bursztynowy, lekko zmętnione. [4.5]
            Piana: Początkowo nawet jest, szybko opada, brak koronki. [3]
            Zapach: W zapachu typowy angielski bitter plus polskie piwo miodowe. Szału nie ma. [3]
            Smak: Tępa goryczka, czuć alkohol, ciężkie w odbiorze. Poza tym karmel, chleb i trochę ciężkiego bittera. W ciemno dałbym 16-18% ekstraktu a tu raptem 12,5. Pijalność kiepska.. [2.5]
            Wysycenie: Trochę za wysokie. [3.5]
            Opakowanie: Opakowanie mnie kupiło. Jest super. [5]
            Uwagi: Za ciężkie.

            Moja ocena: [3]

            Comment

            • cejot
              Member
              • 11-2014
              • 64

              #21
              Dobre piwko, niezły reprezentant amber ale'a. Wysoce pijalne, nawet po dłuższej degustacji, do ostatniego łyka. Kupię niebawem kolejne, bo warto.

              Comment

              • Piwny_Radek
                Senior
                • 08-2014
                • 108

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Barwa ciemno bursztynowa z lekkim zmętnieniem. [4]
                Piana: Piana niezbyt obfita ale za to trwała i pozostawia ładny lacing na szkle. [4]
                Zapach: Z butelki unosi się niezły aromat zielonych winogron w towarzystwie pomarańczy i mandarynki. Natomiast w szkle nie jest już tak pięknie. Tu walkę toczą słody, które starają się przejąć władzę nad całym zapachem, choć niewielki opór stawiają im winogrona, które od czasu do czasu przebijają się na pierwszy plan. Słodowość jest zła i ma twarz koncernowej pustki. Po jakimś czasie pojawia się karmel oraz co gorsze, utlenienie i diacetyl. [2.5]
                Smak: Biedny smak został stłamszony przez słodowo-słomianą szajkę. Czuć spaloną słońcem ziemię, wyschnięte siano i obumarłą ściółkę. W posmaku tkwi jeszcze życie w postaci kwiatów czy drobnych akcentów leśnych. Niemniej wrażenia jak po przejściu jakiegoś kataklizmu - zamiast świeżości, suchota i przypalenizna. Goryczka średnio intensywna, początkowo krótka, choć z czasem daje się we znaki zalegając i obdrapując podniebienie. Na dobitkę dostajemy jeszcze mokrym kartonem. Alkohol wyczuwalny. [2]
                Wysycenie: Nasycenie niskie. [2]
                Opakowanie: Etykieta ciekawa, jednak tekst na odwrocie budzi gejowskie podteksty. Komplet informacji, kapsel golas. [3.5]
                Uwagi: Rudi Nelson to podły bydlak, który najpierw zanęca swoim wyglądem, a gdy tylko ofiara połknie haczyk ujawnia swoje podłe oblicze. Jest on niczym shemale, ładna z twarzy, ale jak przyjdzie co do czego pojawia się wielki zonk.

                Przemierzając koncernowe oceany, rzemieślnicze jeziorka i craftowe źródełka, Piwny Radek poluje na najciekawsze i najlepsze piwne okazy.


                Moja ocena: [2.55]
                http://piwnyradek.blogspot.com/
                http://instagram.com/piwnyradek

                Comment

                • Mario_Lopez
                  Senior
                  • 08-2009
                  • 991

                  #23
                  Si senior, piwny shemale to świetne określenie tego piwa!

                  Aromat zwala z nóg, natomiast smak zostawia "troszkę" do życzenia (nie mówię, że wiele)

                  Da się to wypić z przyjemnością, o ile nie patrzymy na wszystkie szczegóły #shemale
                  Last edited by Mario_Lopez; 11-02-2015, 18:43.
                  Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                  Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                  EBE EBE

                  Comment

                  • Vortex
                    Senior
                    • 12-2011
                    • 153

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: lekki poziom zmętnienia, barwa bursztynowa [4]
                    Piana: po nalaniu prezentowała się ładnie, biała, drobne pęcherzyki, jednak dość szybko nastąpiła redukcja. [3]
                    Zapach: piwo na pewno słabsze w zapachu niż w smaku. O ile dało się wyczuć nuty słodowe, to identyfikacja dalszych aromatów sprawiła pewną trudność. Coś jakby przytłumione kwiaty, owoce, może jakby landrynki [3]
                    Smak: smak wyszedł całkiem fajny, piwo dość orzeźwiające, goryczka delikatna, ale wyczuwalna w każdym łyku. Na dalszym planie owoce cytrusowe, także obecny był karmel. [4]
                    Wysycenie: dość niskie [3.5]
                    Opakowanie: etykieta zawiera informacje, które piwosz powinien uzyskać, natomiast jaszczur wygląda egzotycznie, ale jest na pewno charakterystyczny. [4]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [3.525]

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎