Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Vifling, Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • piwowar2
    Senior
    • 11-2001
    • 588

    #16
    Wlasnie aktualnie pije(swieza dostawa) i stwierdzam, po dlugim okresie niepicia, ze dobre. Slodkawe, bo mocne.

    Comment

    • NoLeafClover
      Senior
      • 09-2001
      • 449

      #17
      Sygnaturka

      ja już pisałem na temat tego piwka ale dziwi mnie trochę że nikt nie zauważył pewnej sygnaturki na etykiecie. Tzn. ciężko ją wypatrzyć ale jako piwosz zawsze czytam co tam napisane, na etykietach i na kontrach i krawatkach. I znalazłem w dolnym lewym rogu przy kodzie kreskowym mały prostokącik z napisem "ART". Czy ktoś wie co to oznacza ? Czy to może ten gościu co zaprojektował etykietkę ? czy to może nasz "ART" maczał w tym palce ?? I może to już nie o Viflingu mowa ale czy ktoś kto zbiera etykiety interesuje sie lub zna projektantów tych etykiet ? Może są ludzie w Polsce którzy specjalizują się w tym fach i są ogólnie mówiąc piwnymi designerami etykiet ????
      NoLeafClover

      Comment

      • baklazanek
        † 2014 Piwosz w Raju
        • 08-2001
        • 3562

        #18
        Z tego co się orientuję to ART oznacza chyba nazwę drukarni lub firmy która ja zaprojektowała.

        Comment

        • adam16
          Senior
          • 02-2001
          • 9865

          #19
          Tak - to sygnatura drukarni. Widnieje na etykietach Zabrza, była kiedyś na piwach z Browarów Warszawskich.
          Browar Hajduki.
          adam16@browar.biz
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

          Comment

          • NoLeafClover
            Senior
            • 09-2001
            • 449

            #20
            Bakłażanku i Adamie 16 jestem pod wrażeniem !!!! Tak szybko dostałem odpowiedź na zagadkową dla mnie sygnaturkę.
            NoLeafClover

            Comment

            • baklazanek
              † 2014 Piwosz w Raju
              • 08-2001
              • 3562

              #21
              NoLeafClover napisał(a)
              Bakłażanku i Adamie 16 jestem pod wrażeniem !!!! Tak szybko dostałem odpowiedź na zagadkową dla mnie sygnaturkę.
              Spoko Strzelałem heh.

              Comment

              • robox
                = kapslarz =
                • 11-2002
                • 8188

                #22
                Piszę zaraz po degustacji i stwierdzam, że piwko na dobrym poziomie. Dawno tego piwa (podobnie jak wersji eksportowej) nie piłem, choć u mnie tego piwa w bród i do browaru w Prochowicach tylko 20 kilometrów.
                Dla mnie 4+, bo i piana i smak jak w najlepszym porządku.
                Chyba wybiorę się na wycieczkę do browaru, choć z tego co słyszałem niezbyt dobrze traktują birofili.

                Comment

                • breslauer
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 2690

                  #23
                  Słabiutko, słabiutko... Piany praktycznie w ogóle nie było. Węchem czuć spirytus, smak taki, jakby był sztucznie dosładzamy. Ratuje to piwo jeszcze to, że dobrze się sprawdza jako grzaniec z miodem i cynamonem i cytryną. W postaci normalnej - nie do przyjęcia.

                  Moja ocena: [1.925]

                  Comment

                  • breslauer
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 2690

                    #24
                    uwaga dla kolekcjonerów

                    Informacja dla kolekcjonerów etykiet: pojawiła się nowa wersja etykiety Viflinga Mocnego - zawartość ekstraktu zamiast dotychczasowej 15,1 % została na niej zmieniona na 14,1 %, zaś zawartość alkoholu z 7,8 na 7,0. Poza tym zmieniło się oznaczenie liczbowe przy kodzie kreskowym.

                    Comment

                    • rafko
                      Senior
                      • 04-2002
                      • 116

                      #25
                      Nie jest to piwo, które można by polecać, takie raczej nijakie, jedynie piana może podnieść jego ocenę.

                      Moja ocena: [2.175]
                      piwo, piwko, piweczko

                      Comment

                      • robox
                        = kapslarz =
                        • 11-2002
                        • 8188

                        #26
                        Piłem w zmienionej szacie graficznej (etykieta + kontretykieta ). Piwo niezłe, piana utrzymuje się przez chwilę, gaz średni, wchodzi bez zastrzeżeń. Dla mnie trójka z plusem. Obniżyłem za zmniejszenie mocy piwa (o czym mowa wcześniej). Szkoda, że kapsel niezmieniony. Może czas i to zmienić na coś bardziej wpadające w oko.

                        Comment

                        • Pogoniarz
                          † 1971-2015 Piwosz w Raju
                          • 02-2003
                          • 7971

                          #27
                          Strasznie słodkie,a po chwili zostaje dziwny perfumowany smak,barwa jasna,gaz w miarę,piana szybko znika.Dziwny ten smak.Kupione w Świeradowie za 1.90 pln


                          Prawie jak Piwo
                          SZCZECIN

                          Comment

                          • robox
                            = kapslarz =
                            • 11-2002
                            • 8188

                            #28
                            Pojawiła się wersja puszkowa, 14,1% wag., alk. do 7,0% obj..
                            Na dole puszki napis zapewnia nas, że to DOBRY WYBÓR. Mnie Vifling konserwowy nie przekonał, wolę butelkę.
                            Jeszcze jedna sprawa, szata graficzna puszki Viflinga Mocnego jest prawie identyczna z puszką Piasta Mocnego. Różnica tkwi tylko w zamianie nazw browarów. Viflig słabszy wzorowany na puszce Książa, mocny na Piaście Mocnym. O co tu chodzi ?
                            Może puszkują w Świebodzicach? Krzysiu, może masz jakieś informacje na ten temat.

                            Comment

                            • breslauer
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 2690

                              #29
                              Pisałem o tym piwie wcześniej niezbyt pochlebne rzeczy, ale dziś muszę powiedzieć, że zakupiłem Viflinga Mocnego w bączku 0,33 w nowej szacie graficznej, spożyłem je i naprawdę mi smakowało !!! Może mają jakąś inną technologię do produkcji piwa w bączkach ? W każdym bądź razie nie potrafią utrzymać jakości w każdej partii.

                              Comment

                              • piwowar2
                                Senior
                                • 11-2001
                                • 588

                                #30
                                Niby nowe, inne, bo mniejsza ilosc ekstraktu, ale nadal bardzo dobre. Jednak wyczuwalny brak chmielu.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎