Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zodiak, [Faktoria] Bass Reeves

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Oskaliber
    Senior
    • 05-2010
    • 727

    #16
    Kolor: Czarny, nieprzejrzysty.
    Piana: Beżowa, bardzo obfita, gęsta, trwała. Utrzymuje się przyzwoitą warstwą oblepiając szkło.
    Zapach: Amerykańskie chmiele: cytrusy, sosna, owoce tropikalne. Minimalna czekolada.
    Smak: Dosyć treściwe. Wyraźne nuty palone, gorzka czekolada, kawa. Na drugim planie chmielowa cytrusowość. Goryczka średnio wysoka, żywiczno-przypalana. Po przełknięciu zostaje mocno kawowy posmak.
    Wysycenie: Średnie.
    Ogółem: O ile w zapachu dominacja chmielu to w smaku zdecydowaine bardziej palone, aż bardziej podchodzi pod American Stout niż Black IPA. Ale ogólnie dobre.
    BeerFreak.pl

    Comment

    • Kiezmar
      Member
      • 09-2014
      • 53

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Czarne, nieprzejrzyste. Z rubinowymi refleksami. [4.5]
      Piana: Bardzo wysoka, kremowa, bardzo drobna. Świetny lacing. Utrzymująca się do samego końca. [5]
      Zapach: Chmielowy: owocowo - żywiczny. W tle także nuty słododowe i paloność. [4.5]
      Smak: Wytrawne, palone, kawa zbożowa do tego żywiczna goryczka. Przyzwoicie. [4.5]
      Wysycenie: Za wysokie. "Przytyka" w trakcie picia. [3.5]
      Opakowanie: Dostałem wersję bez kontry stąd obniżona ocena. [3]
      Uwagi: Udane piwo, zdecydowanie inne niż pozostałe polskie BIPA.

      Moja ocena: [4.425]

      Comment

      • yassmen
        Senior
        • 11-2012
        • 288

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Nie jest to czerń atramentowa; rubinowe refleksy tylko pod światło żarówki. [5]
        Piana: Świetna. Prawie jak na azocie. Gęsta, zbita, drobnopęcherzykowa. Cały czas pracuje, zdobi szklankę. [5]
        Zapach: Złożony. Chmiele i żywica na pierwszym planie. Akcenty kawowe i słodów palonych zaraz potem, a na koniec - cytrusy. [4.5]
        Smak: Intensywna, lekko zalegająca goryczka - mix chmieli i kawy. Żywiczna nuta, gładkość, wręcz oleistość. Jak smołobranie w świerkowych lasach pogranicza USA i Kanady. Obok Black Hope (wybitne warki) najlepsze krajowe CDA. [4.5]
        Wysycenie: Średnie do niskiego. Pasujące. [4.5]
        Opakowanie: Koncepcja serii bardzo mi odpowiada. Tonacja barwna również. Info zawarte. [4.5]
        Uwagi: Przy okazji lektury etykiety dowiedziałem się jakim to służbistą był mister Bass, który aresztował własnego syna. I od razu przypomniał mi się z przeszłości ukraiński portier z DS Żaczek, który kiedyś nie wpuścił do akademika po godzinie 22 własnej małżonki.

        Moja ocena: [4.575]

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12203

          #19
          Zodiak, [Faktoria], Baas Reeves

          Black IPA ku czci pierwszego czarnoskórego szeryfa USA, nawet przeczytałem etykietę, jeszcze żadnej tak długo nie czytałem Browar ma pomysł na swoje i produkty i konsekwentnie się tego trzyma, to dobrze

          Ekstr. 15,1%
          Alk. 6,5%
          IBU 65

          Chmiele: Tomahowk, Centennial, Mosaic, Cascade, Citra, Palisade

          Aromat - złożona chmielowość, nienachalna z ciężkimi owocami, karmel, trochę palonych tonów
          Piana - kremowa czapa wręcz, zdecydowanie trwała, zostaje na szkle
          Barwa - smolista, prawie nieprzejrzysta, pod światło ciemnowiśniowe refleksy
          Wysycenie - umiarkowane, lekko musuje, podszczypuje
          Smak - solidna słodowa podbudowa, tu tonów palonych jest wyraźnie więcej niż w zapachu, może dlatego, że dobrze spasowały się z wyraźną chmielową goryczką, długą i czystą na finiszu
          Treściwość - wysoka, ciężkawe, gęste piwo

          Nie jest specjalnie rozbudowane, ale poprawne, solidne piwo. Generalnie ok.

          Comment

          • majeure
            Senior
            • 03-2011
            • 315

            #20
            Piłeś, nie pisz. To piwo jest od ponad 9 miesięcy w bazie.
            Twoje zdanie na temat konkretnych wytworów piwowarskichPoddziały: Polska | Europa | Piwa domowe (...)

            Comment

            • darekd
              PremiumUżytkownik
              • 02-2003
              • 12203

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika majeure Wyświetlenie odpowiedzi
              Piłeś, nie pisz. To piwo jest od ponad 9 miesięcy w bazie.
              http://browar.biz/forum/showthread.php?t=109763
              Następnym razem najpierw napiszę, potem wypiję

              Wpisałem w wyszukiwarce działu "Faktoria" i się nie pojawiło to piwo, generalnie krajowe rzadko oceniam, w zagranicznych tego typu przypadki zdarzają się rzadziej. Bardzo przykro mi z powodu zaistniałego incydentu i niniejszym chciałbym wyrazić słowa najwyższego ubolewania.

              Ormo, administratorowi nie zgłosiłeś tego faktu? Zrobię to za ciebie.

              Comment

              • rafael52
                • 12-2013
                • 478

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: ciemnobrunatny, delikatnie zmętniony. [4]
                Piana: obfita, drobnopęcherzykowa, dziurawi się, ale jest w miarę trwała, zdobi szkło. [4]
                Zapach: dominują aromaty ciemnych sodów, czekolada, kakao, delikatna kawa, delikatna paloność, chmiela na dalszym planie, trochę cytrusów, żywic, aromat przyjemny, ale moim zdaniem to nie CDA, bardziej pasuje na stout. [3]
                Smak: tak jak w aromacie dominują ciemne słody, czekolada, kakao, kawa, nuty chmielu na dalszym planie, przyjemna pełnia, delikatna słodycz, goryczka średnia. [3]
                Wysycenie: średnie, dobre. [4.5]
                Opakowanie: ciekawa koncepcja ze stylizacją ety na gazetę, jest pełen skład na kontrze. [4]
                Uwagi: warka do 10.09.2015, piwo jest na prawdę dobre, ale jako stout, jak na BIPA za dużo palonych aromatów, a zdecydowanie za mało chielu.

                Moja ocena: [3.275]
                Last edited by rafael52; 05-07-2015, 00:28.

                Comment

                • Piclown
                  Member
                  • 07-2015
                  • 61

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Czarne, rubinowe przebłyski. [5]
                  Piana: Drobno pęcherzykowa, najpierw gęsta, piękny lacing. Potem stała, trwała warstwa na ok. pół palca do końca. [4]
                  Zapach: Z butelki potężne uderzenie świeżego chmielu, cytrusów i owoców. Aż kipi. Potem karmelowa słodycz. Super. [4.5]
                  Smak: Średnia do wysokiej grapefruitowa goryczka, trochę zalegająca. Lekko palony, kwaskowy, karmel i owoce. Dobrze wkomponowany alkohol. Piwo jednocześnie słodkie i gorzkie, pełne, pijalne. Niebo w gębie, papa się cieszy . Bardzo smakowite. [4.5]
                  Wysycenie: Dość wysokie, szczypiące, ale ok. Orzeźwia. [4]
                  Opakowanie: Ciekawa opowieść w jednym z bohaterów Dzikiego Zachodu (lubię westerny, szczególnie spaghetti westerny Sergia Leone). Trochę z tej opowieści jest niestety zasłonięte przez pieczątkę Black IPA. Na kontrze pełna informacja o użytych surowcach. Butelka zwykła, bezzwrotna, kapsel czarny golas.
                  Fajny pomysł na serię piw, bo wiem też, że jest Winchester, a w mojej szafce stoi Geronimo. [4.5]
                  Uwagi: To pierwsze piwo z browaru rzemieślniczego jakie było mi dane wypić. Wymiata, to najlepsze piwo IPA jakie piłem do tej pory. Ten bogaty smak i aromat będzie mi się śnił po nocach . Zdecydowanie warte swej ceny. Jak tylko gdzieś przyuważę to jeszcze zabunkruję w domu flaszkę czy dwie. To inny wymiar piwa.

                  Moja ocena: [4.45]

                  PS Warka do 10.09.2015.
                  Last edited by Piclown; 01-08-2015, 21:05.

                  Comment

                  • Piwny_Radek
                    Senior
                    • 08-2014
                    • 108

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemna barwa z rubinowymi/brązowymi przebłyskami. [4]
                    Piana: Przy nalewaniu tworzy się bardzo obfita drobnopęcherzykowa piana. Beżowy puch bardzo powoli opada pozostawiając fajny lacing na szkle. [4.5]
                    Zapach: Ze szkła unosi się intensywny aromat amerykańskich chmieli. Pierwsze skrzypce grają klimaty tropikalne: owoce, las, żywica, zaś na dalszym planie wyczuwalne są ciemne akcenty w postaci czekolady oraz kawy. [3.5]
                    Smak: Jest konkret. Od pierwszych łyków możemy poczuć moc żywicy i sosny, za którymi stoi solidna, a jednocześnie przyjemna w odbiorze goryczka. W mniejszych stężeniach przewija się także smak grejpfrutów oraz delikatna paloność w finiszu. Piwo można sklasyfikować jako wytrawne. Treściwość na poziomie średnim. [4]
                    Wysycenie: Nasycenie na poziomie średnim. [3.5]
                    Opakowanie: Faktora z małymi wyjątkami obrała sobie za stylistykę dziki zachód, w co wpasowuje się także i opisywane piwo. Stylizowana na artykuł z gazety notka przedstawia historię tytułowego bohatera Bassa Reevesa - ciekawy pomysł. Do tego komplet informacji o piwie oraz goły kapsel. [3.5]
                    Uwagi: http://piwnyradek.blogspot.com/2015/...-faktoria.html

                    Moja ocena: [3.825]
                    http://piwnyradek.blogspot.com/
                    http://instagram.com/piwnyradek

                    Comment

                    • Javox
                      PremiumUżytkownik
                      • 11-2009
                      • 6134

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Czarny ale pod światło czerwony rubin. [4]
                      Piana: Starowa wielka, brązowo-beżowa. Na dłuższy czas warstwa z lejsingiem. [3.5]
                      Zapach: Gumowe cytrusy i żywice. [3.5]
                      Smak: Ciężkie wojenne "piwo" połowa z "Niedobitego". Dobra na poważnie: dość ciężka owocowość cytrusowo z dodatkiem suszy owocowych /polskich/. Goryczka mała wzrastająca i ściąganie aldehydowe. Oczywiście krew, bandaże, ebonit i karmel. [3.5]
                      Wysycenie: Średnie. [4]
                      Opakowanie: Jak w całej serii nawet ok. [4]
                      Uwagi: Warka do 10.09.15 /partia 1.2015/ konkretne piwo, nie proste smakowo. Początkujący dostanie choroby morskiej na przystani bez wsiadania na statek. Ogólnie fajna produkcja.

                      Moja ocena: [3.575]

                      Comment

                      • rafalek21
                        Senior
                        • 04-2015
                        • 1407

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Bardzo ciemny, prawie czarny, pod światło klarowny, z rubinowymi refleksami. [4.5]
                        Piana: Niska, beżowa, umiarkowanie trwała, słaby lacing. [3]
                        Zapach: Czekolada, cytrusy, trochę żywicy, odrobina ciemnego pieczywa, średnio intensywny, przyjemny [4]
                        Smak: Czekolada, wyraźne cytrusy, żywica, średnia paloność, odrobinę prażonego słonecznika, umiarkowanie wysoka goryczka, umiarkowana pełnia. [3.5]
                        Wysycenie: Trochę za niskie. [3]
                        Opakowanie: Całkiem ładna etykieta, komplet informacji. [4]
                        Uwagi: Smaczne piwo, choć jak dla mnie mogłoby mieć trochę więcej ciała i gazu. Warka do 3.04.2017.

                        Moja ocena: [3.675]

                        Comment

                        • Pivotal
                          Senior
                          • 05-2013
                          • 671

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ciemnego brązu, pod światło nieco jaśniejszy brąz z widocznym osadem. [4]
                          Piana: Beżowa, niska na centymetr, nietrwała, obkleja szkło, pozostaje do końca. [2]
                          Zapach: Czekolady, kawy, żywicy, cytrusów, i nut palonych. [3.5]
                          Smak: Gorzkiej czekolady, iglaków, kawy, karmelu cytrusów oraz nut palonych. Piwo z wytrawnym zakończeniem, dość treściwe z cytrusowo-żywiczną goryczką o średniej mocy. [4]
                          Wysycenie: W sumie było okej, choć wolałbym bardziej nasycone... bąbelki pracują do końca. [4]
                          Opakowanie: Bezzwrotne z etykietami w stylu Faktorii, podany pełny skład, kapsel bez nadruku. [4]
                          Uwagi: Warka 3.04.2017, partia 1.2016, wypite 6.04'17. Warto kupić na spróbowanie, dobre nawet po terminie. **267**

                          Moja ocena: [3.625]

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎