Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tarczyn, [Mason] McStout

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • yaro74
    PremiumUżytkownik
    • 09-2012
    • 2089

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: czarny, nieprzejrzysty. [5]
    Piana: beżowa, średnio wysoka, drobno i średnio pęcherzykowa, szybko opada do cienkiej warstwy i jest nietrwała. [3]
    Zapach: średnio intensywny, palony słód, lekka wędzonka i po ogrzaniu lekko chmielowy. [4.5]
    Smak: wędzony, wędzonka taka torfowa nie jest przesadzona w intensywności. Do tego nuty palone, a po ogrzaniu czekolada i lekki kwasek. Średnio mocna goryczka, bardzo przyjemna w piciu. Piwo bardzo smaczne. [5]
    Wysycenie: idealne. [5]
    Opakowanie: szkoda, że tak kiepska etykieta firmuje tak dobre piwo. komplet informacji na kontrze, goły kapsel. [2]
    Uwagi:

    Moja ocena: [4.475]

    Comment

    • Klatak
      Senior
      • 07-2014
      • 431

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Głęboka czerń. [4.5]
      Piana: Dość obfita, beżowa, drobno zbudowana, ładnie zdobi szkło niestety niezbyt trwała. [4]
      Zapach: Dość intensywny, przyjemny. Odrobinę czekoladowy, z delikatną nutą fenolową. [4]
      Smak: Delikatna palona goryczka, kwaskowatość od ciemnych słodów, czekolada gorzka (co najmniej 70% kakao). W posmaku kawa i trochę nut fenolowych (z słodu wędzonego torfem). Bardzo przyjemna kompozycja. [4.5]
      Wysycenie: Średnio niskie. Mogło by być niższe, ale się czepiam. [4.5]
      Opakowanie: Proste aż do bólu i mało piwne. Plus za komplet informacji. [2.5]
      Uwagi: Warka z datą do 05.03.2015. Dobre piwo, mogło by mieć nawet więcej słodu wędzonego torfem.

      Moja ocena: [4.175]

      Comment

      • Oskaliber
        Senior
        • 05-2010
        • 727

        #18
        Kolor: Czarny, nieprzejrzysty.
        Piana: Brązowa, obfita, gęsta, dosyć trwała, ale ostatecznie opada do dziurawego kożucha.
        Zapach: Wyraźna wędzonka, dalej aromaty palone, głównie gorzka czekolada, popiół.
        Smak: Średnio treściwe. Na pierwszy plan wychodzą nuty palone, podobnie jak w zapachu głównie o charakterze gorzkiej czekolady, popiołu. Co ciekawe pojawiają się też cytrusowo-żywiczne posmaki amerykańskich chmieli, których próżno było szukać w zapachu, a wędzonka dopiero gdzieś na trzecim planie za wyżej wymienionymi. Nie mniej wszystko łączy się w bardzo sympatyczną całość. Żytnia 'lepkość' na granicy autosugestii. Na koniec leciutka kwaskowatość, całkowicie w granicach normy i średnio niska (w porywach do średniej) goryczka.
        Wysycenie: Średnio niskie.
        Ogółem: Bardzo dobre. Ciekawy eksperyment. Jest wyraźna wędzonka, jest wszystko co powinien mieć typowy stout i co mnie zaskoczyło - chmiele nie zginęły w tym wszystkim. Jedyne co by można poprawić to może więcej tego żyta.
        BeerFreak.pl

        Comment

        • pen
          Member
          • 05-2014
          • 97

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: smolisty, czarno -brunatny [4.5]
          Piana: dosc wysoka na poczatek ale z bardzo szybka redukcja, marnie oblepia, sredniopecherzykowa, zabrudzona [3.5]
          Zapach: sredniointensywny, dominuja aromaty wedzone (wedzonej pieczeni ze sliwkami?), lekkie powiewy papierosow i ogniska [4]
          Smak: podobnie jak wyzej- posmaki wedzonek, akcenty torfowe z gorzka czekolada i kawa, wyraznie wyczuwalny tez karmel + zakwas zytni, swietna chmielowa goryczka- nie zalega [4.5]
          Wysycenie: poczatkowo zbyt wysokie, potem optymalne [4.5]
          Opakowanie: ciekawa grafika, brak info o ibu... [4.5]
          Uwagi: warka do 05.03.2015. Swietne piwo! polecam! nawet nieco podobne do smoky joe, troche moze slodsze...

          Moja ocena: [4.225]

          Comment

          • melor
            Senior
            • 04-2006
            • 364

            #20
            aromat: bardzo przyjemny, zmieszany zapach, jakieś słodkie nuty, trochę wędzonki
            kolor: czarny
            piana: mała
            smak: wędzonka. Lekki i przyjemny smak. Jest lekka kwaskowość i mała goryczka. Ale czuć też czekoladę. Kawa też jest. W tle też jest trochę słodkości.
            opakowanie: paskudna i brzydka etykieta!
            6,5/10

            Comment

            • wilzek
              Member
              • 06-2014
              • 32

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ładna, głęboka czerń [5]
              Piana: Mogłaby być trwalsza, ale bez większych zastrzeżeń [4]
              Zapach: Z butelki najpierw leciutka wędzoność razem z chmielami. Potem głównie kawa i Ameryka. [4.5]
              Smak: Zazwyczaj stouty są dla mnie zbyt wodniste i zbyt kwaskowe, tutaj żaden z tych problemów nie występuje. Żyto dało fajną gładkość a lekka kwaśność świetnie podkreśla wybijające się na pierwszy plan ciemne słody, wędzoność i chmiele, dobrze współgra z czekoladą w tle. Bardzo smaczny a zarazem pijalny stout. [4.5]
              Wysycenie: Odczuwalne, ale dzięki takiej oleistości i gładkości piwa zupełnie nie przeszkadza. [4.5]
              Opakowanie: Etykietka prosta ale ładna. Czcionka przy "McStout" fajnie oddaje klimat a jednocześnie nie jest przekombinowana i nachalnie wciskająca odbiorcy "tak, jestem z XV-wiecznej Szkocji" bogatymi zawijasami, jak to mają niektóre browary z zbytnią fantazją i umiłowaniem tradycji. Kontra zgrabna, przejrzysta, wszystkie informacje zawarte. Szkoda że kapsel czysty, za to pół punkta. Czekam aż loża masońska zaprojektuje swój własny. [4]
              Uwagi: foodpairing - próbowałem z dwoma deserami. Z lodami waniliowo-karmelowymi pasował jako tako - niby nic się nie gryzie, ale bez szału. Trochę mętlik smakowy - słodycz, mleko, wanilia, gorycz, wędzonka, chmiele - za dużo tego. Próbowałem też z blokami z syropu klonowego o różnych smakach będących czymś podobnym do naszych krówek i pasowało rewelacyjnie. Długo roztapiająca się w ustach krówka wspaniale podkreślała gładkość masona a słodkość fajnie kontrowała goryczkę i paloność. Śmiało można eksperymentować z krówkami/pralinami/ciastami o gładkiej konsystencji (nie kruche, raczej serniki, musy czekoladowe)

              Moja ocena: [4.45]

              Comment

              • michudy
                Member
                • 04-2014
                • 41

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Czarne z ciemnobrunatnymi przebłyskami [4.5]
                Piana: Ładna, ciemna. Powoli opada do lekkiego kożucha na całości, a następnie zanika. Szkło zdobi bardzo słabo [3]
                Zapach: Czekolada, kakao, trochę spalone przewody, kawa i bardzo delikatny.... ser pleśniowy? [3.5]
                Smak: Goryczka średnia, lekka kawa, wędzonka, gdzieś tam w tle lekki cytrus. Pozostaje lekko ściągające uczucie. Faktura bardzo przyjemna [4]
                Wysycenie: Średnie w stronę niskiego [3.5]
                Opakowanie: Nie do końca do mnie przemawia [3]
                Uwagi: 05.03.15 13:42

                Moja ocena: [3.675]

                Comment

                • MaKr
                  Member
                  • 03-2012
                  • 34

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Czarna, czerń. [5]
                  Piana: Łada wysoka piana. Ładnie krążkuje, lecz po kilku minutach zaczyna szybko zanikać. [4]
                  Zapach: Jest delikatna torfowa wędzonka, delikatny chleb, karmel, orzechy i suszone owoce. Ładny, choć brakuje tu intensywności. [4]
                  Smak: Świetny stout. Wszystko na swoim miejscu. Przypomina trochę delikatniejszą i aksamitniejszą wersję Smoky Joe. [5]
                  Wysycenie: Ciut za wysokie. [4]
                  Opakowanie: Trochę ascetyczne, ale może być [3.5]
                  Uwagi: Kolejny świetny stout. Kurcze, Polska świetnym stoutem stoi :-)

                  Moja ocena: [4.425]

                  Comment

                  • rgrzech
                    Senior
                    • 12-2013
                    • 230

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Czarny, totalnie nieprzejrzysty. [4.5]
                    Piana: Beżowa, drobna, na początku obfita jednak szybko opada. Lacing całkiem, całkiem. [4]
                    Zapach: Wędzonka połączona z czekoladą i stoutową palonością. W tle błąka się nuta prażonego słonecznika. [4]
                    Smak: Wędzonka nadaje charakter temu piwu. Oprócz niej występuje kawa, lekka czekolada i prażony słonecznik. Goryczka bardzo niska. Piwo pomimo 12 plato nie jest wodniste. Finisz bardzo krótki, z nutami wędzonymi i prażonego słonecznika. Bardzo pijalne piwo z znakomitą ferią smaków. [5]
                    Wysycenie: Niskie - takie jak lubię w stoutach. [4.5]
                    Opakowanie: Nazwa piwa trafiona. Etykieta bardzo prosta, podoba mi się. Minus za słaby papier. [4]
                    Uwagi: Bardzo dobre piwo. Świetna wędzonka i genialny smak prażonego słonecznika. Brawo!

                    Moja ocena: [4.45]
                    Last edited by rgrzech; 06-11-2014, 23:33.

                    Comment

                    • jerzdna
                      Senior
                      • 07-2014
                      • 240

                      #25
                      wczoraj pita ta sama warka i tez butla. wyczulem lekki metal. test na nadgarstku potwierdzil. ine aromaty w tym wedzonka tez jakies slabsze. amerykancow w ogole nie czuc. dziwne bo poprzednio bylo lepiej
                      za to w smaku nadal jest dobrze

                      Comment

                      • Kiezmar
                        Member
                        • 09-2014
                        • 53

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Czarny nieprzejrzysty. [5]
                        Piana: Gęsta, ale szybko opadająca. Ładny kremowy kolor. Oblepia szkło. [4]
                        Zapach: Dominuje zboże. Obstawiam, że to żyto. W tle nuty palone. Nuty wędzonych i chmieli nie wyczułem. [4]
                        Smak: W smaku, tak jak w aromacie dominuje żyto. Czuć też lekkie nuty wędzone, kwaskowość od słodów palonych i bardzo delikatną goryczkę. Pijalność umiarkowana. [4]
                        Wysycenie: Odpowiednie. [4.5]
                        Opakowanie: Projekt fajny. Ale wykonanie kiepskie, ślady kleju na etykiecie. [4]
                        Uwagi: 5.3.2015. Nie moja bajka, czego innego szukam w stoutach ale warto choć raz spróbować.

                        Moja ocena: [4.075]

                        Comment

                        • pixtri
                          Junior
                          • 10-2014
                          • 23

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ciemny, czarny, praktycznie nieprześwitujący [5]
                          Piana: Obfita, drobna, jednak szybko opada. Lejsing średni [4]
                          Zapach: Głównie wędzony torf, czyli kable miedziane. Za nim czekolada [4.5]
                          Smak: Torf i czekolada, lekko kwaskowe. Goryczka niska. Piwo jest gładkie, mega pijalne [4.5]
                          Wysycenie: Niskie, idealne. [5]
                          Opakowanie: Proste, nawet fajna szata graficzna. Poza IBU pełna informacja, fany opis na kontretykiecie. [4]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [4.475]

                          Comment

                          • yassmen
                            Senior
                            • 11-2012
                            • 288

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Przeczarny i nieprzepuszczający światło. [5]
                            Piana: Beżowa. Grube bańki, nietrwała, rozstrzelona. Najsłabsze ogniwo tego napitku. [3.5]
                            Zapach: Wędzonka, słody palone, wyważone kawowo-czekoladowe wtręty, nieśmiała próbka jodyny i topionej izolacji znanej ze Smoky Joe, lekka cierpkość. [4]
                            Smak: Świetne, pijalne piwo. Nie jest specjalnie esencjonalne, ale bardzo dobrze dobrane składniki zapewniają ucztę dla podniebienia. Stoutowa paloność plus wyraźna wędzonka plus żytnie podbicie - i jest przepis na sukces. [4.5]
                            Wysycenie: Niewysokie, w stylu. [4.5]
                            Opakowanie: Nieskomplikowane, ale posiada swój urok. Butelka bezzwrotna. [4]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [4.225]

                            Comment

                            • rivendel
                              Senior
                              • 06-2010
                              • 262

                              #29
                              Świetne piwo jak dla mnie - jest to czego oczekuje od pysznych piw, rozbudowany smak.
                              6,29 pln za takiego stouta można z czystym sumieniem zapłacić. Szkoda tylko, że zniknął ze sklepowej półki bardzo szybko. Na szczęście mam jeszcze jednego, choć wypiłem już 3 sztuki. Ostatnio Kruk z Widawy zrobił na mnie takie wrażenie.
                              Jest wiele sposobów zabijania czasu, ale nikt nie potrafi go wskrzesić

                              Comment

                              • rivendel
                                Senior
                                • 06-2010
                                • 262

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
                                Zaiste, w lutym pojawił się Von Hopfen, dostępny tylko w beczkach. Więc dla odmiany McStout jest tylko w butelkach
                                Mam nadzieję, że powtórzysz tego stouta i z tą sama jakością. Gratulacje za ten aksamit w butelce.
                                Jest wiele sposobów zabijania czasu, ale nikt nie potrafi go wskrzesić

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎