Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Reden Świętochłowice, Mc Farmer

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kk43506
    Junior
    • 12-2014
    • 22

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Klarowne, bursztynowe. [5]
    Piana: Trwała, średnio wysoka, średnio i drobnopęcherzykowa. [4.5]
    Zapach: Mocno chmielowy. Dominuje grejpfrut, w tle nuty jakby truskawkowo-malinowe. [4.5]
    Smak: Żywica i słodkie owoce tropikalne. Goryczka średnio-niska, niezalegająca. Bardzo gładka, w moim odczuciu za niska jak na styl. Nie do końca balansuje wyraźną słodowość. [3]
    Wysycenie: Średnie. [4]
    Opakowanie: Ładne, przejrzyste, wszystkie informacje są zawarte. Ciekawy kształt etykiety. Brak firmowego kapsla. [4.5]
    Uwagi: Warka do 21.02.2015r.

    Moja ocena: [3.9]

    Comment

    • Glingorth
      Senior
      • 04-2014
      • 283

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bursztyn, zmętnione [4]
      Piana: Drobna, długo się utrzymuje, pozostawia ładne ślady na szkle [4]
      Zapach: Owoce tropikalne przemieszane ze słodowośią i karmelem, do tego trochę żywicy i ciemnego chlebka. [4]
      Smak: Podobnie jak w aromacie. Słodki karmel z przyjemną żywiczno cytrusową goryczką, krótką ale wyraźną. Piwo dość pełne. [4]
      Wysycenie: Średnie [4.5]
      Opakowanie: Fajna kolorystyka, swojska nazwa i ciągnik, komplet informacji. [4]
      Uwagi: Dobrze się pije, ciekawy balans pomiędzy cytrusową goryczką a karmelową słodowością. Na pewno warto spróbować, chociaż ja wolę intensywniejsze AIPY.

      Moja ocena: [4.025]

      Comment

      • pavlo11111
        Member
        • 11-2014
        • 78

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemny bursztyn; klarowne [5]
        Piana: Bardzo ładna drobnopęcherzykowa, szybko redukuje się do niewielkiej warstwy; poprawnie zdobi szkło [4.5]
        Zapach: Żywica, cytrusy, mango, przyjemny ale niezbyt intensywny [4]
        Smak: Podobnie jak w aromacie na pierwszym planie żywica, wyczuwalny też karmel, lekkie cytrusy. Goryczka przyjemna ale niezbyt intensywna [3.5]
        Wysycenie: Odpowiednie [5]
        Opakowanie: Całkiem dobre i pomysłowe [4]
        Uwagi: Piwo poprawne, nie ma niczego nadzwyczajnego ale nie ma też wad. Największą zaletą jest prezencja - piękny głęboki kolor i ładna piana

        Moja ocena: [3.95]

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: klarowna mocna herbata [4]
          Piana: jasny beż, drobna, zwarta, długo się utrzymuje spora warstwa do końca, osadza się na szkle drobna firanką [4]
          Zapach: słabiutki, landrynkowo-sosnowy [3]
          Smak: dość spore nasycenie, brak piwu pełnej treściwości, smak to niestety dominacja trawiasto-iglastej goryczki skutecznie gaszącej pozostałe smaki, co w le, standard, lekka owocowość, gdzieś daleko zbożowo-słodowe akcenty, bez rewelacji [3]
          Wysycenie: jak dla mnie zbyt duże [3.5]
          Opakowanie: etykieta nie zachwyca ale jet ciekawa, gładki czarny kapsel [4]
          Uwagi: Przeciętniak chmielowy, dla amatorów goryczki tudzież żółci, która w sumie też jest gorzka

          Moja ocena: [3.225]
          Attached Files
          Last edited by becik; 27-01-2015, 21:21.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • Jimmy_jb
            • 11-2005
            • 911

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciepły bursztyn w czerwonawym odcieniu, klarowne. [5]
            Piana: Gęsta, średnio obfita, bardzo trwała, ładnie oblepia szkło. [5]
            Zapach: Średnio intensywny, raczej słodki. Na pierwszym planie karmel i czerwone owoce (truskawka z kompotu), w tle chlebowość. [4]
            Smak: Intensywny, ciekawy i przyjemny. Dość mocna goryczka skontrowana średnią podbudową słodową z lekkim karmelem, czerwone owoce, lekki kwasek. Świetnie zbalansowane. Goryczka intensywna ale nie zalega, bardzo fajnie oczyszcza kubki smakowe. [4]
            Wysycenie: Średnie, pasuje idealnie. [5]
            Opakowanie: Firmowy wafel całkiem fajny, szkło nie firmowe. [4]
            Uwagi: Bardzo dobre piwo. Mocno gorzkie ale dobrze podbudowane słodowością z nutką karmelu i bardzo przyjemnym owocowym smakiem a do tego dość rześkie. Będę pił.

            Moja ocena: [4.2]
            Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

            Comment

            • Baard
              Senior
              • 01-2010
              • 316

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Miedziany, mglisty. [5]
              Piana: Biała, urosła do około 1cm ale szybko zredukowała się do obrączki. [3.5]
              Zapach: Mocny, owocowo żywiczny. [5]
              Smak: Przyjemnie zbalansowana słodowość z żywiczno cytrusową goryczką. Goryczka łagodna i niezalegająca. [5]
              Wysycenie: Średnie do niskiego. [4]
              Opakowanie: Wszelkie info podane. Podoba mi się. [5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [4.8]

              Comment

              • boney
                • 10-2014
                • 33

                #22
                Bardzo dobry cytrusowo-żywiczny aromat, gorczyka jak dla mnie świetna - nie zalegająca, przyjemna. Minus za pianę, ta jest mocno średnia, szybko znika. Wysycenie w moim odczuciu średnie, w kierunku wysokiego - mogło by być nieco mniejsze.

                Bardzo dobre AIPA.
                W piwowarstwie domowym nie ma przegranych.
                Każde niepowodzenie czegoś uczy.
                Przegrasz dopiero wtedy, gdy nie spróbujesz!

                Comment

                • WojciechT
                  Senior
                  • 09-2012
                  • 2546

                  #23
                  Pite przedwczoraj lane tak waliło warzywami, że ledwo je zmęczyłem.

                  Comment

                  • seblop
                    Member
                    • 03-2015
                    • 35

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemny bursztyn, moje było bardzo mętne [3.5]
                    Piana: Średnio pęcherzykowa, w miarę szybko opadła do cieniej opaski, która ładnie kryła szkło. [4]
                    Zapach: Słabo wyczuwalne owoce, bardziej przebijała goryczka i ona zdominowała zapach. [3.5]
                    Smak: Praktycznie nic nie było czuć oprócz skórki grejpfruta, jej białej części. [3.5]
                    Wysycenie: Średnie [3.5]
                    Opakowanie: Fajna etykieta coś a la URSUS [4.5]
                    Uwagi: Piwo było tydzień przed terminem i może to zaważyło na ocenie.Ale piwko bardzo przeciętne niestety.

                    Moja ocena: [3.6]

                    Comment

                    • chechaouen
                      Senior
                      • 01-2011
                      • 1180

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemny bursztyn, taki przybrudzony, niemal miedziany. Mocna metność [4]
                      Piana: Jak na AIPA to całkiem spora i trwała, drobnopęcherzykowa, oblepia szkło [4]
                      Zapach: Tu lekkie rozczarowanie. Mało intensywny a ta mieszanka, która jest mało jest złożona. Głównie aromat żywiczny, dużo też jest grejpfruta. Choć w sumie miła odmiana po dominujących ostatnio na ajpowym rynku piw nasączonych słodkimi tropikami. Tu tropików nie ma wcale. Zapach mocno wytrawny, surowy taki [3.5]
                      Smak: Głównie grejpfrutowo-żywiczna goryczka choć ciało słodowe też jest dość pełne. Generalnie mało jest - tak jak w zapachu - akcentów owocowych. Dominuje surowa, średnio głęboka goryczka, taka trochę kojarząca mi się z toniciem. Akcenty amerykańskie są, łatwo je zauważyć, ale nie narzucają się, aromaty żywiczne i grejprutowe odzywają się z pewną taką nieśmiałością, nie są inwazyjne. Dlatego ta AIPA jest w sumie bliska klimatom angielskim, bitterowatym [3.5]
                      Wysycenie: Jak na AIPA to nieco za wysokie [3.5]
                      Opakowanie: Starannie wykonana i przyklejona do butelki etykieta, która ma oryginalny kształt. Kolorystycznie też OK. Do tego dokładny skład i parametry [4.5]
                      Uwagi: Piwo z datą 05.05.2015 (kupione w okazyjnej cenie na wyprzedaży)

                      Moja ocena: [3.625]
                      Last edited by chechaouen; 05-05-2015, 19:59.

                      Comment

                      • Wujas
                        Gość
                        • 11-2014
                        • 267

                        #26
                        Smutne, że to piwo zostało błędnie zaklasyfikowane jako AIPA.
                        To APA z ordynarną goryczą, podchodzące pod bittera. Do tego goryczą długą. Goryczą, nie goryczką, czyli piwo w stylu doktora brwi - lipa po całości, zero słodu, masa chmielu nikczemnej jakości w źle dobranych proporcjach.
                        Wysycenie zbyt wysokie bez dwóch zdań.
                        Zapach ubogi - cytryna? Kwasek cytrynowy?
                        Piana - nie wiem, piję piwo, a nie leję ciecz, żeby się pieniła
                        Etykieta, jak i nazwa piwa żałosne po same kule.
                        Reden jakoś szału żadnym piwem nie robi - powstaje pytanie po co oni warzą cokolwiek.
                        Last edited by Wujas; 05-06-2015, 21:16.

                        Comment

                        • DariuszSawicki
                          Senior
                          • 08-2012
                          • 2868

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Bursztynowy, klarowne. [4]
                          Piana: Biała, wysoka, całkiem trwała, zaznacza ładny ślad na szkle. [4.5]
                          Zapach: Cytrusy i żywica, czyli właściwie klasyk, niestety za bardzo przeszkadza landrynka. [3.5]
                          Smak: Słód raczej z tyłu, niemniej odczuwalny w postaci zboża. Dominuje solidna i długa goryczka o charakterze grejpfruta z pestką oraz świerkową igłą. [4]
                          Wysycenie: Średnie, bardzo odpowiednie dla tego piwa. [4.5]
                          Opakowanie: Nowa etykieta, już jako ReCraft, kapsel jeszcze redenowy. [4]
                          Uwagi: Może trochę na wyrost dałem ocenę w zapachu, ale niech tam... może ta męcząca landrynka to tylko wypadek przy pracy. Sprawdzę inne warki.
                          Landrynkowa warka to 20.12.2016.

                          Moja ocena: [3.9]

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎