Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zodiak, [Perun] Serce Dębu

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • YouPeter
    Senior
    • 05-2004
    • 2379

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Miedziany, klarowne. [5]
    Piana: Jasno beżowa o średniej gęstości. Mało obfita i szybko dziurawiejąca i opadająca. [3]
    Zapach: Średnio intensywny i przyjemny. Czuć zarówno słód w jego ciemniejszych odmianach jak i amerykański chmiel, jednak ten z upływem czasu jest coraz słabiej wyczuwalny. [4]
    Smak: W sumie jest to dobre, stonowane piwo. Jest chmiel dobrze zbalansowany ze słodem, który pomimo karmelowego, a nawet lekko czekoladowego charakteru nie przytłacza, a całość jest bardzo pijalna. Duży wpływ na to ma dość mocna ale niezalegająca goryczka. Dodatkowo fajnie czuć górnofermentacyjne owocowe nuty, które tutaj nie są przykryte nachalnym nachmieleniem. [4.5]
    Wysycenie: Średnie do wyższego. [4]
    Opakowanie: Przeciętne. Ani ładne ani brzydkie. Plus za podanie browaru gdzie uwarzono to piwo, minus za brak pełnego składu. [3.5]
    Uwagi:

    Moja ocena: [4.125]
    Last edited by YouPeter; 15-10-2014, 20:32.
    Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

    Comment

    • DonCarlo
      Member
      • 02-2014
      • 55

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: ciemne, brązowo-miedziane, klarowne [5]
      Piana: niezbyt obfita ale ładna,dobrze zdobi szkło [4]
      Zapach: intensywnie słodowy, karmelowy i z nutą kawy zbożowej, brak aromatu chmielowego [3.5]
      Smak: dość pełne, ze średnią lekko ściągającą goryczką, w smaku dość ciężkie, słodowe, trochę ciemnego ciasta, karmel [4]
      Wysycenie: dość wysokie, nieco zbyt wysokie [4]
      Opakowanie: dość ładna etykieta, brak informacji o użytych odmianach chmielu i słodach [3.5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3.85]

      Comment

      • Klatak
        Senior
        • 07-2014
        • 431

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemno miedziany z delikatną opalizacją. [4.5]
        Piana: Średnio obfita, średnio i drobno zbudowana, średnio trwała, gdzieniegdzie zdobi szkło, [4]
        Zapach: Niezbyt intensywny raczej z akcentami słodowymi niż chmielowymi. W ciemno bym nie zgadł że to na chmielono Ameryką. [2.5]
        Smak: Słodkie, karmelowe, bardzo delikatne akcenty cytrusowe, goryczka niska ale garbnikowa. Dla mnie trochę za "gęste" jak na styl, albo powinno być płyciej odfermentowane. [3]
        Wysycenie: Średnio niske. [4]
        Opakowanie: Całkiem przyjazne opakowanie, niezłej jakości, brakuje kompletu informacji. [4.5]
        Uwagi: Warka z datą do 31.01.2015.

        Moja ocena: [3.125]

        Comment

        • pen
          Member
          • 05-2014
          • 97

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: brazowo-rubinowy [4]
          Piana: marnosc nad marnosciami… niska i z szybka redukcja… [2.5]
          Zapach: troche ciastek, czekolady, kawy, delikatne powiewy chmielowo-slodowe, ogolnie niezbyt intensywny [3.5]
          Smak: podobnie jak w zapachu, dodac jeszcze trzeba, ze piwo jest zbyt wodniste i troche karmelowe a lekko ziolowa goryczka jest b. meczaca… [3]
          Wysycenie: optymalne [5]
          Opakowanie: Grafika swietna ale brak info o ibu i skladzie [3.5]
          Uwagi: warka do 31.01.2015. Bardzo przecietne piwo…

          Moja ocena: [3.3]

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: ciemny brąz i mahoń, klarowności nie jestem w stanie stwierdzić [4]
            Piana: mierniutka, drobna, janobeżowa, po kilku minutach została jedynie cienka obręcz wokół szkła [2.5]
            Zapach: słabo wyczuwalny, owocowe aromaty, gorzkie, lekki karmel [3.5]
            Smak: w miarę pełne i treściwe, goryczka fajna, trochę chmielowa, trochę wytrawno owocowa, posmaki karmelu i krówki i odrobina suszonych śliwek, momentami treściwość piwa gdzieś ucieka dając wrażenie wodnistości [3.5]
            Wysycenie: a tym razem odrobinę za małe [4.5]
            Opakowanie: seria etykiet peruna nie podchodzi mi, gładki kapsel [3]
            Uwagi: Spodziewałem się czegoś gorszego, Serce Debu okazało się być interesującym produktem wartym ponownego sięgnięcia, dobrze by było aby je jeszcze dopracować

            Moja ocena: [3.45]
            Attached Files
            Last edited by becik; 29-10-2014, 21:46.
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • Oskaliber
              Senior
              • 05-2010
              • 727

              #21
              Kolor: Herbaciany, nieprzejrzysty.
              Piana: Koloru złamanej bieli, średnio obfita, średnio gęsta, dosyć trwała. Opada do dziurawego kożucha.
              Zapach: Cytrusowość amerykańskich chmieli bardzo dobrze zrównoważona z aromatami karmelu, biszkoptów, kawy zbożowej.
              Smak: Średnio treściwe. Słodowość, karmel, orzechy, nutki tostowe/przypiekane i cytrosowo-żywiczne akcenty amerykańskich chmieli. Goryczka średnia.
              Wysycenie: Średnio niskie.
              Ogółem: Bardzo dobre.
              BeerFreak.pl

              Comment

              • Petitpierre
                Senior
                • 01-2014
                • 2560

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Miedziano brudny [3]
                Piana: Opadła szybko [3]
                Zapach: Za dużo chmielu, za mało Brown Ale, przypomina mi to, co Twigg zrobił z Mild'em [3]
                Smak: Orzeźwiające na początku, za mało słodkie, za mało złożone, zbyt stępione chmielem [3.5]
                Wysycenie: norma, choć zbyt duże chmielenie potęguje szczypanie [3]
                Opakowanie: Etykietka ładna, przemyślana [5]
                Uwagi:

                Moja ocena: [3.3]
                Mały porterek-przyjaciel nerek

                Comment

                • GreenFox
                  Senior
                  • 12-2013
                  • 273

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Brązowy, wpadający w rubin, piwo klarowne, ładnie się prezentuje w szkle [4.5]
                  Piana: Drobnopęcherzykowa, wysoka, jednak dość szybko opada delikatnie znacząc szkło [4]
                  Zapach: Hmmm... rozumiem, że można się czepiać, że mało tu Ameryki (w aromacie w zasadzie wcale), niemniej jednak traktując to piwo jako czysty brown ale, aromat jest bardzo przyjemny - karmelowy, lekko opiekany, nuty orzechowe i czekolady - wszystko ładnie skomponowane i przyjemnie się w to wwąchuje, gdzieś w tle po zamieszaniu jakaś sugestia DMSu, ale mogło to być złudzenie. Można się czepiać braku nut chmielowych, ale zupełnie mi to nie przeszkadzało. [4]
                  Smak: Tutaj z kolei jest sytuacja nieco odwrotna. Całkiem wyraźna i krótka goryczka, jednak chmiele ujawniają się przede wszystkim w smaku - czuć głównie cytrusy, grejfruta, skórkę pomarańczy, wszystko okraszone karmelem - całkiem ładna kompozycja, odmienna od warstwy aromatu. [4.5]
                  Wysycenie: Dość niskie, mogłoby być nieco wyższe [3.5]
                  Opakowanie: Etykieta ładna, chociaż brakuje trochę większej ilości informacji [4]
                  Uwagi: Ciekawą rzeczą w tym piwie są spore różnice pomiędzy aromatem (który zapowiada tradycyjnego brown ale'a) ora smakiem (który jest zupełnie nowofalowy). Niektórzy mogą to uznać za wadę i brak spójności - mnie to zaskoczyło i całkiem się spodobało

                  Moja ocena: [4.2]

                  Comment

                  • DariuszSawicki
                    Senior
                    • 08-2012
                    • 2868

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemna miedź, piwo jest klarowne. [4]
                    Piana: Jasnobeżowa, średniowysoka. Mogłaby dłużej zostać, za to ślad na ściance zostawiła duży, ale mało wyszukany. [3.5]
                    Zapach: Kawa połączona z herbatnikami i zbożem. Nie czuję żadnej Ameryki, za to na finiszu coraz więcej orzechów. [3.5]
                    Smak: Treściwe piwo, gęste z dużą ilością karmelu i przyjemnym owocowym posmakiem. Goryczki też jest dużo, szczególnie uwidacznia się ona na końcu konsumpcji. Zalega średnio, ale jest wyraźna. [4]
                    Wysycenie: Za duże. [3]
                    Opakowanie: Nie podali konkretnych chmieli. Etykieta typowa, perunowa, mi nie przeszkadza w piciu. [4]
                    Uwagi: Dobre piwo, ale w aromacie za mało chmieli, toć to amerykańskie Brown Ale. Data piwa do 31.03.2015.

                    Moja ocena: [3.725]

                    Comment

                    • bzium1986
                      Member
                      • 06-2009
                      • 86

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
                      Uwagi: Dobre piwo, ale w aromacie za mało chmieli, toć to amerykańskie Brown Ale. Data piwa do 31.03.2015.
                      Przyjęło się w kraju, że piwa w odmianie amerykańskiej muszą mieć wyraźny i cytrusowy profil od ichniejszych chmieli. Jednak nie do końca jest to poprawne, American Brown Ale jest piwem o profilu słodowym (oczywiście, wersje nachmielone na aromat są dopuszczalne). Można zajrzeć na opis stylu:

                      i okaże się, że aromat chmielowy jest opcjonalny: może być wyraźny, ale też może być minimalny.

                      Comment

                      • Petitpierre
                        Senior
                        • 01-2014
                        • 2560

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Bardzo klarowne, spodziewałem się mętności. Ewidentnie barwa brązowa [4]
                        Piana: Bujna, śnieżnobiała [5]
                        Zapach: Początkowo jak stout. Również jak w Jasnym Gromie, wyczuwalny chmiel, lekkie niuanse karmelowe. Piwo wytrawne [4]
                        Smak: Piwo wytrawne, do degustacji. Ciastek i herbatników deklarowanych na kontrze nie znalazłem, ale był karmel, solidna baza słodowa z nutami kakao (jeszcze nie kawa) no i konkretnym, ale nie przesadzonym chmieleniem [4.5]
                        Wysycenie: norma [3]
                        Opakowanie: Jeszcze ładniejsze niż Jasny Grom, ciekawy pomysł z takim ograniczeniem wzornictwa a bardziej sugerowaniem [5]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [4.3]
                        Mały porterek-przyjaciel nerek

                        Comment

                        • grejwi
                          Member
                          • 08-2014
                          • 78

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Miedziany, klarowne. [4.5]
                          Piana: Taka na jeden palec, żółtobiała. [4]
                          Zapach: z butelki: delikatna i ładna kawa (taka zbożowa), lekka estrowość, melanoidyny; po przelaniu: wyraźnie owocowy (czerwone owoce), poza tym słodowy, lekki diacetyl i żelazo(?). Generalnie b. przyjemny, ale te owoce, to chyba niezbyt w stylu. [3.5]
                          Smak: melanoidyny, kawa, orzechy, goryczka dość wyraźna cytrusowo-ziołowa, słodkie, ale goryczka dobrze kontruje [4]
                          Wysycenie: wysokie (w pierwszej chwili chciałem rzec, że za wysokie, ale po namyśle stwierdzam, że jednak pasuje) [4.5]
                          Opakowanie: Ładne logo, etykieta też. Papier trochę lichy i za dużo kleju dali. Info o alko i ekstrakcie jest; skład mało szczegółowy. Kontra wygląda jakby oszczędzali na każdym centymetrze sześciennym papieru ;p [3.5]
                          Uwagi: Warka do 31.03.15. Całkiem przyjemne piwo - jestem na tak

                          W ogóle, to sobie siedzę na forum od września, dodaje piwa do dziennika piwnego, chcę sobie wziąć udziel w plebiscycie na piwo roku 2014, a tu nie moge bo postów brak ;p Także czas zacząć

                          Moja ocena: [3.85]
                          Last edited by grejwi; 12-02-2015, 19:28.

                          Comment

                          • darekd
                            Senior
                            • 02-2003
                            • 12227

                            #28
                            Piwo, które w odróżnieniu od pewnego produktu krajowej konkurencji ma bardzo fajną bazę słodową z tonami herbatnikowymi, orzechowością a chmielenie, choć całkiem wyraźne nie dominuje, bo nie musi zakrywać dobrej bazy. Bardzo przyzwoite, nawet amerykański brown ale ma zbalansowany chmiel i słodową podstawę. Jeśli nie ma wad, to szkoda przykrywać chmielem zalety słodów. I tu też nie ma do tego powodów. I fajnie, bardzo przyjemne piwo, z przyjemnością powrócę

                            Comment

                            • jerzdna
                              Senior
                              • 07-2014
                              • 240

                              #29
                              właśnie skończyłem pół literka z warki do 31 marca. I byłby to fajny brown ale, ale niestety po ogrzaniu, pod koniec picia, wylazła taka siarka, że odebrała mi przyjemność z konsumpcji A taką miałem radochę, że udało mi się znaleźć drugą (kolejną?) już poprawioną warkę bo przeczytałem o tym piwie dużo dobrego...

                              Comment

                              • rafalek21
                                Senior
                                • 04-2015
                                • 1407

                                #30
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Bardzo ciemny brąz, klarowne, ale praktycznie nie przejrzyste, rubinowe refleksy pod światło [4.5]
                                Piana: Średnia, ciemnobeżowa, drobnopęcherzykowa, niezbyt trwała, ładny lacing [4]
                                Zapach: Ciemne słody - czekolada, delikatna kawa zbożowa, karmel, mógłby być trochę bardziej intensywny. [4]
                                Smak: Ciemne-palone słody, kakao, czekolada, lekka kwaskowatość, półwytrawne, średnia, wyraźna goryczka, dość długa, [4.5]
                                Wysycenie: Niewysokie, odpowiednie [4.5]
                                Opakowanie: Ładne opakowanie, "prosty" skład. [4]
                                Uwagi: Warka 27.03.2016. Po prostu smacznie piwo

                                Moja ocena: [4.25]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎