Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zamkowy, Żywiec APA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kiezmar
    Member
    • 09-2014
    • 53

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Taki lagerowy. Mętne. [4.5]
    Piana: Niska szybko opadająca. Brak lacingu. [3.5]
    Zapach: Zapowiada się dobrze, jest mocno owocowo i cytrusowo. Potem nagle aromat gaśnie. [4]
    Smak: Słodkie lekko owocowe, nieznacznie karmelowe. Goryczka praktycznie nieodczuwalna. Wodniste, ale przez to bardzo pijalne. [4]
    Wysycenie: Prawie idealne. [4.5]
    Opakowanie: Nic ciekawego w sumie. Brakuje informacji o IBU. [4]
    Uwagi: Z braku laku lepsze to niż zwykły Żywiec. Ale absolutnie szału nie ma.

    Moja ocena: [4]

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19168

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
      Piwo ma wszystko czego można oczekiwać po takim piwie. I nie jest przegięte w żadną stronę.
      dla przypomnienia.

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kiezmar Wyświetlenie odpowiedzi
      Ale absolutnie szału nie ma.
      Ono szału nie miało zrobić!! Ono wypełnia lukę i tak trzeba je oceniać. Każdy kto patrzy na to piwo jako coś wow za grosze chyba ma coś nie pokolei.
      Last edited by e-prezes; 30-12-2014, 19:31.

      Comment

      • Aldaron
        Junior
        • 08-2014
        • 1

        Kurcze... Wszyscy tu piszą o aromatach cytrusowych a ja jak otwarłem butelkę to buchnęło tartakiem i świeżo przetartymi deskami sosnowymi że aż mnie przydusiło.
        Cytrusy... ? Może gdzieś w tle, lekko grejpfrutowe, mandarynkowe ale na pierwszym planie zdecydowanie żywica. W smaku miałem podobne odczucia. Goryczka niewielka, szybko przemijająca.
        Generalnie dupy nie urywa ale dla przeciętnego spijacza Tyskiego czy innych Harnasi na pewno będzie jakimś novum.

        Comment

        • rakers
          Gość
          • 01-2015
          • 10

          Dla mnie jest bardzo ok. Gdyby nie etykieta żywiec a Ciechan inne by miało oceny, a tak najbardziej 90% piwoszy przeszkadza że Żywiec. I tak powiedzieć że ok nie można, bo koncernowe. Natomiast troszkę gorsze od małych. Dla mnie ok.
          Last edited by rakers; 03-01-2015, 19:15.

          Comment

          • Areh
            Senior
            • 12-2014
            • 120

            Mnie zastanawia jedno, czy to piwo przypadkiem nie zmieniło ekstraktu i zawartości alkoholu? Bo w spisie piw ma e: 13.3, a: 5.9, a z etykiety wyczytałem: e: 12.5, a: 5.4.

            Comment

            • dlugas
              Senior
              • 04-2006
              • 4014

              Wypiłem kolejne i to w dodatku jako któreś po jakimś innym, No i jest jednak troszkę zbyt pusto koncernowe
              Za 2,99zł jako zapchaj przełyk jest bardzo ok, ale za 4zł i więcej odpada. Wolę jednak coś z tzw. "regionalnych"

              ŻAPA wygrywa tylko dostępnością
              Last edited by dlugas; 04-01-2015, 00:15.
              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

              Comment

              • Marcin1974
                Junior
                • 03-2014
                • 17

                Wczoraj kupiłem APA z Żywca 4,60 za butelkę zapach nawet ok ale według mnie wyczuwalny posmak skórek z grejpfruta cos w klimatach Toniku 76" z lat 80-tych

                Comment

                • Piwny_Radek
                  Senior
                  • 08-2014
                  • 108

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Barwa miedziana z opalizującym zmętnieniem. [4]
                  Piana: Piana średniopęcherzykowa, w białym kolorze. Przy nalewaniu wytwarza się obfita warstwa, która szybko opada do skromnego kilkumilimetrowego osadu, pozostającego do samego końca. [3]
                  Zapach: Aromat ładny, choć niezbyt intensywny. Rzeczywiście czuć obecność amerykańskich chmieli, które objawiają się w postaci nut trawiasto-cytrusowych oraz żywicy. W tle łatwo zauważyć delikatne, słodowo-biszkoptowe wsparcie. [3.5]
                  Smak: W smaku górę bierze słodowość. O ile jeszcze na początku pojawia się grejpfrutowy smaczek, tak dalej występuje typowa dla koncernowych lagerów pustka. Goryczka dość oszczędna, obecna, lecz w skromnej ilości. Pijalność umiarkowana, choć i tak lepsza od zwykłego Żywca. Piwo jest zbyt wodniste. [2.5]
                  Wysycenie: Zbyt niskie [2]
                  Opakowanie: Standardowy szablon etykiety, niezbyt porywający. Butelka tłoczona, firmowy kapsel i komplet informacji odnośnie zawartości. [3.5]
                  Uwagi: http://piwnyradek.blogspot.com/2015/...pa-zywiec.html

                  Moja ocena: [3]
                  http://piwnyradek.blogspot.com/
                  http://instagram.com/piwnyradek

                  Comment

                  • michael50
                    Senior
                    • 06-2013
                    • 325

                    Spróbowałem, wiedziony ciekawością, co to za nowe "kolorowe" piwo z Żywca obok Bocka, Marcowego i Białego. Po spróbowaniu stwierdzam, że od pozostałej trójki jest o niebo lepsze, ale też wielkiego wrażenia na mnie nie zrobiło. Apa ta ma w sobie delikatność i aromaty niespotykane w innych koncerniakach, ale wciąż pozostaje tylko przeciętnym wytworem koncernu. Zgodzę się z opiniami poprzedników, że do piw regionalnych nie dorasta, ale - jak również napisali poprzednicy, nie taki jest cel produkcji tego piwa. Jeśli ktoś ma ochotę na odmianę od tyskożywcolechowych lagerów, ale pragnie pozostać w ich klimacie, to piwo jest właśnie dla niego.

                    Comment

                    • marqqq
                      Senior
                      • 12-2014
                      • 660

                      Brak mi porównania co do oceny tego piwa, bo raczej gustuję w koncerniakach niskiej półki.
                      Ale postanowiłem się zapoznać z tą wyższą półką (cenową).
                      Po reaktywowanym Palonym i żywcowym Bocku czas na Apę, a jutro na świąteczne z Okocimia :-D.

                      Pierwsze wrażenie było dość słabe. Pomyślałem że to jakieś kwaśne siki, ale im dalej piję tym ciekawiej.
                      Właściwie to taki fajny nieznany mi smak, gdyby kosztowało mniej niż 3zł, to bym sobie korzystał od czasu do czasu, a tak to raczej przy okazji promocji.

                      Comment

                      • pioterb4
                        Senior
                        • 05-2006
                        • 4322

                        MNiej niż 3 zl to ile? 2,50? 1,50? 50gr?

                        CZłowiek obraca się w craftach i innych ustrojstwach to można zapomnieć, ze piwo za 3 zł to w pewnych kręgach wciąż górna półka cenowa

                        Comment

                        • marqqq
                          Senior
                          • 12-2014
                          • 660

                          Za 50gr to piw nie kojarzę. Pamiętam że lata temu kupiłem Górskie za ,69+kaucja.
                          Masz rację, to chyba najdroższe piwo które kupiłem. Oprócz Ok. Świątecznego, którego też dziś nabyłem.

                          Comment

                          • zgoda
                            Senior
                            • 05-2005
                            • 3516

                            Większość piwa kupuję w Lidlu i ono tam kosztuje właśnie tyle, około 2,50.
                            Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                            Comment

                            • pioterb4
                              Senior
                              • 05-2006
                              • 4322

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marqqq Wyświetlenie odpowiedzi
                              Za 50gr to piw nie kojarzę. Pamiętam że lata temu kupiłem Górskie za ,69+kaucja.
                              Masz rację, to chyba najdroższe piwo które kupiłem. Oprócz Ok. Świątecznego, którego też dziś nabyłem.
                              To na kolację masełkiem cieniej chlebek trzeba przejechać, żeby straty wyrównać. Albo jutro do pracy chlebek bez szyneczki

                              Comment

                              • dzemek
                                Senior
                                • 12-2010
                                • 450

                                Pierwszym, co uderzyło mnie w tym piwie po otwarciu był jego zapach. Kiepski, taki jakby sfermentowany. Najlepiej byłoby zatkać nos i nie wąchać. Myślałem, że zapach ulotni się ale po przelaniu do szklanki dalej utrzymywał się taki lekki swądek. Nie sądzę, żeby egzemplarz był źle przechowywany. W smaku poprawne, cytrusowo-brzoskwiniowe. Raz na jakiś czas można po nie sięgnąć ale nie powiedziałbym, że jest super-ekstra-wspaniałe i będę je kupował skrzynkami.
                                Należą się brawa za to, że koncern wziął sobie za cel szerzenie kultury piwnej i warzy piwa też w innym stylu niż euro-lager i podobne.
                                Za jakiś czas może ponownie podejdę do próby wypicia żywieckiej APA.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎