Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zamkowy, Żywiec APA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pukko
    Member
    • 08-2010
    • 33

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
    Craft vs crafty. Idę po popcorn.
    dobry koment

    Comment

    • mikeg
      Junior
      • 12-2014
      • 7

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pukko Wyświetlenie odpowiedzi
      dobry koment
      problem na tę chwilę mam taki, że nie wiem o co chodzi ) to nie dlatego, że zdegustowałem już dziś co nieco. Bardziej martwi mnie dlaczego w tym widowisku mają zderzyć się przeciwnicy o takich samych nazwach lecz raz małej, raz z dużej litery. To szyfr jakiś?

      Comment

      • tristan_tzara
        Senior
        • 12-2007
        • 1038

        Nie takich samych. Polecam odpalić słownik ang-pl i wpisać crafty.

        Comment

        • mikeg
          Junior
          • 12-2014
          • 7

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tristan_tzara Wyświetlenie odpowiedzi
          Nie takich samych. Polecam odpalić słownik ang-pl i wpisać crafty.
          Twoje zdrowie

          Comment

          • zgoda
            Senior
            • 05-2005
            • 3516

            Poszukaj "craft vs crafty". Dogoniliśmy Amerykę w 3 lata.
            Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

            Comment

            • chemmobile
              Senior
              • 03-2009
              • 2168

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Najkrawtowszy z rzemieślniczych kontraktowców:
              Bawią mnie jednak próby wypuszczania piw nowofalowych, np. Żywca APA, czyli robienia tego, czym my się zajmujemy. To jest nieprawdziwe. Mam wrażenie, że ludzie, którzy tam pracują, nie za bardzo wiedzą, co zrobić w obliczu spadków.
              Gównarzeria biznesowa i tyle. Prymitywna mentalność zakładająca, że piwo samo się sprzedaje, a jak rynek się zagęszcza (więcej piwa, więcej producentów), to trzeba obsmarować błotem konkurencję.
              Ale wiecie co, ja w tej wypowiedzi widzę też strach. Strach takiego leszczyka, który jakiś czas temu uznał, że znalazł sobie niszę rynkową i do końca życia będzie bez wysiłku trzepał z niej kasę. A tu lipa - nie dość, że pojawiają się inne młode wilki, to jeszcze największe tuzy piwowarstwa zaczynają skutecznie podkradać niszę. A tuzy mają duuuużo kasy na reklamę. I mają jeszcze coś. Umiejętnie budują wizerunek własnych marek, bo na nasyconym rynku bardzo istotne jest ZATRZYMANIE przy sobie klienta, wyhodowanie wiernego odbiorcy, który nie odejdzie od marki pod byle pretekstem czy za chwilową modą. ŻAPA nie musi urywać du...y, bo nie jest targetowana do piwnych freaków. Za nią stoi siła marki Żywiec, a tego nie zmieni piwna rewolucja, zwłaszcza gdy przejawia się takim bełkotem, jak w cytacie na początku. Głupotą jest zakładanie, że negatywną kampanią i szerzeniem negatywnych emocji zbuduje się własny silny biznes.
              Last edited by chemmobile; 17-01-2015, 13:49.
              Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
              Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

              Comment

              • Prusak
                Senior
                • 07-2005
                • 4325

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
                bo nie jest targetowana do piwnych freaków
                Mein Gott! Co się dzieje z tą naszą polszczyzną....
                Last edited by Prusak; 17-01-2015, 15:43.

                Comment

                • marqqq
                  Senior
                  • 12-2014
                  • 660

                  A co w tym złego że czołowy koncern nie chowa głowy w piasek, i wypuszcza coś na jakimś lepszym poziomie (albo imitującego lepszy poziom).
                  Chyba lepiej przyklasnąć takiej inicjatywie, a nie wyśmiewać się.
                  W końcu dla fanów (jak tu wyczytałem ostatnio, a mi się spodobało) tyskożywcolecha i tartoharnasiożubra może być ciekawym smakowym odkryciem.

                  Comment

                  • chemmobile
                    Senior
                    • 03-2009
                    • 2168

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marqqq Wyświetlenie odpowiedzi
                    A co w tym złego że czołowy koncern nie chowa głowy w piasek, i wypuszcza coś na jakimś lepszym poziomie
                    Tu masz odpowiedź:
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Najkrawtowszy z rzemieślniczych kontraktowców:
                    Bawią mnie jednak próby wypuszczania piw nowofalowych, np. Żywca APA, czyli robienia tego, czym my się zajmujemy. To jest nieprawdziwe. Mam wrażenie, że ludzie, którzy tam pracują, nie za bardzo wiedzą, co zrobić w obliczu spadków.
                    Jak małe dziecko, które płacze, że inne dziecko też stawia babki z piasku w tej samej piaskownicy.
                    Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                    Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                    Comment

                    • dlugas
                      Senior
                      • 04-2006
                      • 4014

                      Bo oni byli PIERWSI (lub prawie pierwsi) w PL, a że wzorce wzięli z innych krajów to już się zapomniało.

                      Be komercyjna, masowo koncernowa ajpa.
                      Nawet jakby urwała d.upę to by wielu stwierdziło, że Żywiec i tak to wszystko robi DLA KASY. Nie to co inne rzemieślniki, którzy warzą piwo w czynie społecznym i w imię szerzenia nowej prawidłowej kultury piwnej. A cena 7-10zł w sklepie specjalistycznym to wymysł hurtowników i tego za ladą

                      BTW. ŻAPA dla mnie jest zbyt prosta i lekko nijaka jak na APA, ale taka dla zwykłego tyskożurbolechopijcy ma być. Dla niego w takiej formie nadal jest dość sporym strzałem po policzku.

                      Ja widzę tylko same plusy w pojawieniu się piw pokroju ŻAPA na rynku.
                      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                      Comment

                      • Jimmy_jb
                        • 11-2005
                        • 911

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                        Be komercyjna, masowo koncernowa ajpa.
                        Ale regionalna z Kormorana jest ok? Bo mi smakuje i nie wiem czy mogę pić. To samo pytanie o Ciechan AIPA. Wypada czy nie wypada? Nie chcę podpaść birgikom bo jeszcze mi nawyzywają od "piwoszy".
                        ŻAPA piłem trzy razy i jest ok. Latem przy grillu będę żłopał jak weganin mleko sojowe. Jak inne koncerny zrobią coś takiego to tylko się cieszyć bo będzie konkurencja a to dobre dla konsumentów. Mamy już koncernowe pszeniczne i niepasteryzowane, teraz doszedł amerykaniec, czekam na więcej (najchętniej jakaś Belgia).
                        Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

                        Comment

                        • kopyr
                          Senior
                          • 06-2004
                          • 9475

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jimmy_jb Wyświetlenie odpowiedzi
                          Mamy już koncernowe pszeniczne
                          Koncernowe pszeniczne? Masz na myśli weizena z Litwy z Okocimia, pseudo weizena dolnej fermentacji z Kompanii Piwowarskiej (Książęce Pszeniczne) czy pseudo witbiera dolnej fermentacji z Żywca (Żywiec Białe)? Bo nie wiem, które "pszeniczne" z koncernu Cię tak urzekło?
                          blog.kopyra.com

                          Comment

                          • dyczkin
                            Serce w kolorze blaugrana
                            • 05-2011
                            • 3657

                            Kopyr, zapomniałeś o: Leżajsk Pszeniczne.
                            Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                            Moje warzenie // Piwny Wojownik

                            Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                            Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                            Comment

                            • kopyr
                              Senior
                              • 06-2004
                              • 9475

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
                              Kopyr, zapomniałeś o: Leżajsk Pszeniczne.
                              Leżajsk Pszeniczne, to był przynajmniej uczciwy weizen, zresztą IMO całkiem niezły. Ale tutaj istotny jest czas przeszły - był, bo już go nie ma i najprawdopodobniej nigdy nie będzie.
                              blog.kopyra.com

                              Comment

                              • dyczkin
                                Serce w kolorze blaugrana
                                • 05-2011
                                • 3657

                                I to właśnie zastanawia, prawdziwa pszenica znikła z wizji, a pseudo pszenice zostały na rynku .
                                Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                                Moje warzenie // Piwny Wojownik

                                Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                                Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎