Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zamkowy, Żywiec APA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
    I to właśnie zastanawia, prawdziwa pszenica znikła z wizji, a pseudo pszenice zostały na rynku .
    Ale tu nie ma niczego dziwnego, LP był dla Biedronki. Kontrakt się skończył i piwo się skończyło. GŻ nie chciało robić konkurencji dla Paulanera i nie ma tematu.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • dyczkin
      Serce w kolorze blaugrana
      • 05-2011
      • 3657

      A dlaczego się skończył kontrakt? I jaka to była konkurencja dla Paulanera?
      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

      Moje warzenie // Piwny Wojownik

      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

      Comment

      • dlugas
        Senior
        • 04-2006
        • 4014

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jimmy_jb Wyświetlenie odpowiedzi
        Ale regionalna z Kormorana jest ok?
        ale pytasz poważnie czy z ironią jak ja piszący cytowane przez Ciebie słowa?

        Kormorana dziś kupiłem kilka piw, bo była promocja i chęć odświeżenia smaku.


        Leżajsk pszeniczny nie był jakiś ponad wybitny poziom, ale był tani i był porządnym średniakiem.
        Był jednorazowy "deal" z biedronką to natłukli i musieli w większości biedronek je ostro przeceniać.
        Może powróci w podobnej formie w "nowym" wydzielonym cieszyńskim.
        Last edited by dlugas; 18-01-2015, 01:03.
        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

        Comment

        • Jimmy_jb
          • 11-2005
          • 911

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
          Bo nie wiem, które "pszeniczne" z koncernu Cię tak urzekło?
          Gdzie napisałem że urzekło? Miałem na myśli że koncerny się biorą za różne style. A Okocim to nie koncern?
          Last edited by Jimmy_jb; 18-01-2015, 01:16.
          Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

          Comment

          • kopyr
            Senior
            • 06-2004
            • 9475

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
            A dlaczego się skończył kontrakt? I jaka to była konkurencja dla Paulanera?
            Dlatego, że Biedronka chciała to samo ale taniej, a to było bez sensu dla GŻ. Był to drugi weizen w ofercie GŻ i oni nie chcieli sobie robić konkurencji dla Paulanera.
            blog.kopyra.com

            Comment

            • Jimmy_jb
              • 11-2005
              • 911

              Zresztą całkiem niedawno w kategorii "piwo pszeniczne" zwyciężył niejaki Hey Now - a to chyba też nie weizen? To skąd czepianie się witbiera (nawet "pseudo") czy pszenicznego dolnej fermentacji z KP? Ja tego nie wymyśliłem, te piwa są dostępne.
              Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

              Comment

              • kopyr
                Senior
                • 06-2004
                • 9475

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jimmy_jb Wyświetlenie odpowiedzi
                Zresztą całkiem niedawno w kategorii "piwo pszeniczne" zwyciężył niejaki Hey Now - a to chyba też nie weizen? To skąd czepianie się witbiera (nawet "pseudo") czy pszenicznego dolnej fermentacji z KP? Ja tego nie wymyśliłem, te piwa są dostępne.
                No stary nikt Ci nie broni zachwycać się Książęcym Pszenicznym czy Żywcem Białe czy Okocim Pszeniczne. Przynajmniej są te 2 zł tańsze niż te piwa od złodziei bandytów, wyzyskiwaczy, tfu... kraftowców TFU!!! Zawsze to 2 zety w kieszeni, a mieć dwa złote, a nie mieć, to już cztery złote.
                blog.kopyra.com

                Comment

                • pioterb4
                  Senior
                  • 05-2006
                  • 4322

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jimmy_jb Wyświetlenie odpowiedzi
                  Zresztą całkiem niedawno w kategorii "piwo pszeniczne" zwyciężył niejaki Hey Now - a to chyba też nie weizen? To skąd czepianie się witbiera (nawet "pseudo") czy pszenicznego dolnej fermentacji z KP? Ja tego nie wymyśliłem, te piwa są dostępne.
                  Bo Hey Now się nie podszywa pod nikogo, a Żywiec Białe i Książęce owszem.

                  Comment

                  • Jimmy_jb
                    • 11-2005
                    • 911

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jimmy_jb Wyświetlenie odpowiedzi
                    Gdzie napisałem że urzekło? Miałem na myśli że koncerny się biorą za różne style. A Okocim to nie koncern?
                    Głupio tak samego siebie cytować ale widzę za pierwszym razem nie dotarło. I nie jestem stary (chyba masz więcej wiosen ode mnie - no offence). I stać mnie na piwo droższe o dwa złote od standard koncern lager. Tyle w sprawie ad personam.
                    Ad rem. Można prosić o merytorykę? Tzn. są te pszeniczne koncernowe w Polsce czy nie? Bo ja myślałem że są.
                    Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

                    Comment

                    • Jimmy_jb
                      • 11-2005
                      • 911

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                      Bo Hey Now się nie podszywa pod nikogo, a Żywiec Białe i Książęce owszem.
                      Jak znajdziesz na etykiecie któregoś z tych piw określenie weizen albo inne określające styl to przyznam Ci rację. Ja akurat ich nie pijam (wbrew temu co sugeruje kopyr) ale to też są, trochę upraszczając na zasadzie że każde piwo w trakcie warzenia którego użyto słód pszeniczny/pszenicę niesłodowaną, piwa pszeniczne. Podobnie jak Hey Now.
                      Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

                      Comment

                      • jacer
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 9875

                        Trzeba było protestować przed plebiscytem gdy piwa były przypisywane do kategori. Teraz to musztarda po obiedzie.
                        Last edited by jacer; 18-01-2015, 01:40.
                        Milicki Browar Rynkowy
                        Grupa STYRIAN

                        (1+sqrt5)/2
                        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                        No Hops, no Glory :)

                        Comment

                        • kopyr
                          Senior
                          • 06-2004
                          • 9475

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jimmy_jb Wyświetlenie odpowiedzi
                          Tzn. są te pszeniczne koncernowe w Polsce czy nie? Bo ja myślałem że są.
                          A ja myślę, że nie ma. Są tylko pseudo pszeniczne piwa. No ale ja jestem rewolucjonista. Bezkompromisowy. Bad madafaka.
                          blog.kopyra.com

                          Comment

                          • Jimmy_jb
                            • 11-2005
                            • 911

                            Czepiasz się i nie rozumiem czego. To w końcu Hey Now jest piwem pszenicznym czy nie? Rozmawiamy o piwach pszenicznych czy weizenach? Ja już zaakceptowałem fakt że nie każde piwo pszeniczne to weizen.
                            Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

                            Comment

                            • Jimmy_jb
                              • 11-2005
                              • 911

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                              A ja myślę, że nie ma. Są tylko pseudo pszeniczne piwa. No ale ja jestem rewolucjonista. Bezkompromisowy. Bad madafaka.
                              Dobre, Twoje I jeszcze tylko pozostaje sobie życzyć jak najmniej pseudo piw w jakimkolwiek stylu.
                              Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

                              Comment

                              • pukko
                                Member
                                • 08-2010
                                • 33

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                                Koncernowe pszeniczne? Masz na myśli weizena z Litwy z Okocimia, pseudo weizena dolnej fermentacji z Kompanii Piwowarskiej (Książęce Pszeniczne) czy pseudo witbiera dolnej fermentacji z Żywca (Żywiec Białe)? Bo nie wiem, które "pszeniczne" z koncernu Cię tak urzekło?
                                Kopyr jest znów in da house? Coś tam kiedyś mówiłeś, że odpuściłeś to forum? A może ktoś się pod pana Tomka podszywa?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎