Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zamkowy, Żywiec APA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Mocho
    Member
    • 01-2014
    • 92

    czyli że wszystkie polskie produkty są bylejakie? odważne twierdzenie

    Comment

    • Wujas
      Gość
      • 11-2014
      • 267

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mocho Wyświetlenie odpowiedzi
      czyli że wszystkie polskie produkty są bylejakie? odważne twierdzenie
      Jeśli mowa o produktach mainstream'owych - jest to niepodważalna prawda.
      W odniesieniu do piwa, jeśli chodzi o niekoncerniaki - ww. powszechnie znana rozumnemu człowiekowi reguła nie ma zastosowania.

      Comment

      • GreenFox
        Senior
        • 12-2013
        • 273

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
        Zaiste, ładnie pachnie, ale jest strasznie słodkawe. Zapach nie odzwierciedla ilości użytych chmieli w goryczce. Na tym etapie jest już delikatnie męczące.
        Mimo wszystko niw zrzucałbym tego na sępiarstwo chmielu (na zapach i tak idzie więcej niż na goryczkę), ale raczej przemyślane działanie, żeby nie odstraszyć goryczą przeciętnego spijacza piwa - ot coś jak Nox - "aromat chmielu bez zbędnej goryczy"

        Comment

        • ender140
          Senior
          • 11-2010
          • 107

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slyboots Wyświetlenie odpowiedzi
          Niestety coraz bardziej jest rozwadniane, ale u nas tak sie robi w momencie wypuszczenia produktu rewelacja a później tylko gorzej.
          Niestety, w większości przypadków to racja. Dlatego np. zawsze najlepiej chodzić do nowo otwartych knajp. Janusze pojęcia stałej jakości i renomy nie znają. Pierwsze recenzje muszą być dobre, a potem oszczędzanie na wszystkim, żeby jak najwięcej kasy zostało w kieszeni i nikt się nie pozna. We Wrocku ponoć jest dużo lodziarni, a tylko do niektórych trzeba stać w kolejce 30 minut. I jakoś tak się składa, że to te, które są drożdże, a istnieją kilkadziesiąt lat. Wnioski można wyciągnąć samemu.

          Piwo na początku warte 4 zł, teraz jest warte góra 2,50 zł. "APA" do kiełbasy.

          Comment

          • MrGodiva
            Member
            • 11-2014
            • 56

            Ja okazyjnie piję ŻAPĘ odkąd się pojawiła na rynku. Kumple wyciągają mnie do tego samego lokalu, w którym jedynym względnie sensownym piwem w sprzedaży jest właśnie APA z Żywca. Potwierdzam, że z miesiąca na miesiąc to piwo było co raz gorsze, jakieś takie bardziej ubogie w aromat, co raz bardziej rozwodnione, bardziej wytrawne i byle jakie. Ostatnio jednak pozytywnie mnie zaskoczyło. Smak porównywalny z tym z początków - nie jakaś rewelacja ale dobrze się to piło - wróciły aromaty owoców egzotycznych, bardziej wyczuwalna słodowość. Może po prostu miałem taki dzień i chciało mi się pić a może trafiłem na lepszą warkę. W każdym bądź razie nie było tak źle.

            Comment

            • Admirador
              Senior
              • 03-2015
              • 431

              Warka 28.12.15. Bardzo fajna jeśli chodzi o aromat. W smaku rzecz jasna szału nie ma. Taki przyzwoity lager,nic więcej. Ale w ślepym teście, który wczoraj przeprowadziłem ŻAPA w cuglach pokonała dwa piwa z Bojanowa. Że Strażackie (23.09.15) to było do przewidzenia, ale że Toporek (30.09.15) okazał się wyraźnie gorszy to się trochę zdziwiłem. A pozostali testujący w osobach mej żony i szwagra zdecydowanie obstawili Strażackie jako najlepsze

              Comment

              • maciu82
                Senior
                • 02-2012
                • 100

                Długo piwo czekało, aż je spróbuje. I żałuję...
                Początek nie zapowiadał tragedii. Po nalaniu ładny, cytrusowy aromat. Niestety po chwili wylazł mokry karton i cebula. Goryczka praktycznie żadna. Nie jest to dobre piwo.
                warka 28.12.2015
                "A we mnie samym wilki dwa, oblicze dobra, oblicze zła(...)Wygrywa ten, którego karmię!!"
                galeria spożytych piw
                Najlepszy Sklep z piwem w Oleśnicy

                Comment

                • leech2
                  Member
                  • 04-2011
                  • 48

                  Dziś otwieram warkę 03.01.2016 i czuję wyraźną poprawę, jest bardziej estrowe i mocniej nachmielone na smak, aromat (raczej polskim chmielem).
                  Last edited by leech2; 28-07-2015, 19:10.

                  Comment

                  • dlugas
                    Senior
                    • 04-2006
                    • 4014

                    Żywiec APA
                    03.01.2015
                    Cena za butelkę 3.49zł + kaucja

                    Piana marna, szybko opada.
                    Aromat: słodki, niezbyt intensywny, aczkolwiek wyraźny. Chyba tropikalne owoce, kwiaty czy "owocowość "znane z polskich aromatycznych chmieli.
                    Lekko wodniste, słodkawe ze średnią, ale krótką goryczką.

                    Ogólnie nie jest źle. Coś jak lżejsze, ale wyraźniejsze cechowe z Biedronki
                    Jakby w stałej ofercie było po 2,99zł to można by je wpisać do menu jako piwo stołowe :]

                    Jak będzie jeszcze w promocji to się skuszę na dalsze testy.
                    Wad chyba nie wyczułem, ale jakoś specjalnie ich nie szukałem
                    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                    Comment

                    • PiVoSH92
                      Member
                      • 05-2015
                      • 82

                      Czy tylko mi się wydaje, że pachnie i smakuje bardzo mocno winogronami? Ostatnio podpiłem koledze dwa łyczki będąc w trakcie Okocimskiego Portera i aż uderzył mnie smak białych, słodkich winogron.

                      Comment

                      • Pivotal
                        Senior
                        • 05-2013
                        • 671

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Złoty,wpada w pomarańczowy. Piwo wyraźnie zmętnione,ale na dnie butelki zbyt dużo osadu nie było. [4]
                        Piana: O kolorze złamanej bieli. Dość wysoka,składała się z drobniutkich oczek,bardzo ładnie obklejała szkło,pozostała do końca [4]
                        Zapach: Na dłużej słodowy,miodowy...w głębi lekko trawiasty. Zapach grejpfrutowy pojawił się na kilka sekund i znikł... Natomiast w zatkanej butelce do teraz,zachował się ładny zapach,głównie cytrusów i ziół...z dodatkiem żywicy drzew iglastych. [2.5]
                        Smak: Grejpfrutowy,ziołowy,słodowy,łodygowy i troszkę żywiczny. Niekiedy pojawiała się ledwo wyczuwalna metaliczność,pochodząca od chmielu. [3.5]
                        Wysycenie: Utrzymało się do końca,początkowo było trochę powyżej średniej. [4]
                        Opakowanie: Zwrotne. Typowe żywieckie szkło z tłoczeniami. Podoba mi się odcień zieleni na naklejkach ŻAPY. Zamieścili informacje odnośnie użytych surowców,jest ekstrakt...i ładny kapsel. [4]
                        Uwagi: Warka do 28.12.2015,wypite 9.10'15. Podobno gorsza warka...ale smakowało. Piwu brakuje trochę ciała,jednak nie jest źle. Goryczka przyjemna,amerykańska...choć nie za długa i niezbyt silna.

                        Moja ocena: [3.275]

                        Comment

                        • Arshawin
                          Junior
                          • 10-2015
                          • 3

                          Żywiec APA z datą do lutego ma aromat amerykańskich chmieli w smaku i zapachu.

                          Żywiec APA z datą do marca jest o 1zł tańszy, ma inny kolor bardziej słomkowy, mniej zmętniony, brak aromatu amerykańskich chmieli w smaku i zapachu.

                          Dziwi mnie, że jest tak gigantyczna przepaść między lutym a marcem. Z lutego smakuje podobnie jak z grudnia i są wyczuwalne amerykańskie chmiele. Dziwi też niższa cena właśnie tego z marca, można go kupić za 3,99zl gdzie ten z lutego po prawie 5zł z kaucją.
                          Last edited by Arshawin; 11-10-2015, 18:16.

                          Comment

                          • marqqq
                            Senior
                            • 12-2014
                            • 660

                            Bo jedno jest z Żywca, a drugie z Cieszyna?

                            Comment

                            • PiVoSH92
                              Member
                              • 05-2015
                              • 82

                              Jak rozpoznać, które jest które?

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎