Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zamkowy, Żywiec APA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • marqqq
    Senior
    • 12-2014
    • 660

    Prawdopodobnie wizualnie się nie da, ale to że aktualnie robią tu i tu jest na 80% pewne.
    Níe na darmo w korpobzdurach na butelkach pisze, że to dzieło browarników warzących w Żywcu i Cieszynie.
    Natomiast zwykły Żywiec, tylko w Żywcu.
    Last edited by marqqq; 11-10-2015, 21:11.

    Comment

    • Arshawin
      Junior
      • 10-2015
      • 3

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marqqq Wyświetlenie odpowiedzi
      Prawdopodobnie wizualnie się nie da, ale to że aktualnie robią tu i tu jest na 80% pewne.
      Níe na darmo w korpobzdurach na butelkach pisze, że to dzieło browarników warzących w Żywcu i Cieszynie.
      Natomiast zwykły Żywiec, tylko w Żywcu.
      Prawdopodobnie zapotrzebowanie jest tak duże, że browar w Cieszynie nie wyrabia z produkcją bo nie jest to możliwe, żeby uwarzyli tam dwie różne warki jedna do końca lutego a druga z początkiem marca. Ta z marca musi być z Żywca.

      Comment

      • PiVoSH92
        Member
        • 05-2015
        • 82

        To nie muszą nic podawać w kodach na opakowaniu?

        Comment

        • Arshawin
          Junior
          • 10-2015
          • 3

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika PiVoSH92 Wyświetlenie odpowiedzi
          To nie muszą nic podawać w kodach na opakowaniu?
          Zamieszczam zdjęcie dwóch warek.


          Różnica między lutym a marcem w dacie to tylko 7 dni.

          Może ktoś zna oznaczenia?
          Attached Files

          Comment

          • Dukat_WSI
            Senior
            • 03-2015
            • 781

            Dodam, że między porterami bywały różnice nawet 1-2 dni.

            Comment

            • Heliogabal
              Junior
              • 02-2008
              • 11

              U mnie w żabie jest warka 31.01.2016 i bardzo mi smakuje. Zostało kilka sztuk, to chyba wykupię resztę, skoro im dalej, tym gorzej.

              Comment

              • apaczu
                Senior
                • 10-2013
                • 168

                Piana trzyma poziom. Samo piwo w barwie podchodzi pod bursztyn i fajnie opalizuje.
                W zapachu są cytrusy, troszkę żywicy i słodowych akcentów.
                W smaku mamy solidne, całkiem treściwe APA z zaznaczoną, lecz zdecydowanie nie dominującą goryczką.
                Temu piwu niczego nie brakuje. Ostatnio piłem je pewnie zaraz po wypuszczeniu na rynek i wtedy nie powalało, choć można było znaleźć pojedyncze gorsze APA od rzemieślników. Teraz, w tej formie (przynajmniej dla mnie), to pełnowymiarowe APA. Staje na równi ze sporą ilością solidnych krajowych APA. Wiele z nich przewyższa zbalansowanym smakiem, zapachem i pijalnością. Jest bardzo dobrze

                Data do 29.04.2016. Muszę przyznać, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony.
                Kupiłem je z czterema innymi żywcami dla szklanki Craft Master One i teraz widzę, że to był świetny deal. Szczególnie, że cena za sztukę była 3.49 + kaucja...

                Comment

                • slyboots
                  Senior
                  • 03-2014
                  • 292

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Złoty, jasny miedziany, lekko mętne [4]
                  Piana: Mała, oblepia szkło lecz tylko delikatnie [2]
                  Zapach: Cytrusy, słodkość, lekka żywiczność, zapach mało intensywny [3]
                  Smak: Cytrusy, skórka pomarańczy, grejpfrut, lekka żywiczność, średnia goryczka [4]
                  Wysycenie: Średnie w stronę wysokiego, poprawne [4]
                  Opakowanie: Butelka zwrotna, bardzo ładnie wykonana etykieta, porządny opis, nie mam zastrzeżeń [4.5]
                  Uwagi: Warka:
                  19.05.2016
                  L5323616B0628

                  Bardzo dobry produkt. Wiadomo każda warka różni się od siebie. Według mnie ta warka jest mniej intensywna bardziej pomarańczowa.
                  Polecam jak najbardziej bo Żywiec robi dobrą robotę.

                  Pozdrawiam

                  Moja ocena: [3.475]

                  Comment

                  • telek
                    PremiumUżytkownik
                    • 05-2011
                    • 530

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika apaczu Wyświetlenie odpowiedzi
                    W smaku mamy solidne, całkiem treściwe APA z zaznaczoną, lecz zdecydowanie nie dominującą goryczką.
                    Temu piwu niczego nie brakuje. Ostatnio piłem je pewnie zaraz po wypuszczeniu na rynek i wtedy nie powalało, choć można było znaleźć pojedyncze gorsze APA od rzemieślników. Teraz, w tej formie (przynajmniej dla mnie), to pełnowymiarowe APA. Staje na równi ze sporą ilością solidnych krajowych APA. Wiele z nich przewyższa zbalansowanym smakiem, zapachem i pijalnością.
                    Pijemy dość regularnie i muszę przyznać rację - przyzwoite, pijalne piwo.

                    Comment

                    • von_scheisse
                      Senior
                      • 02-2012
                      • 488

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Złota, opalizujące. [4.5]
                      Piana: Piana obfita, choć sycząca. Średnio- i drobnopęcherzykowa. Redukuje się do kilkumilimetrowego równego kożuszka. Piana zostawia bardzo ładny lejsing na szkle. [4]
                      Zapach: Słodowy, nutką słodkich cytrusów. [3]
                      Smak: Słodowe, lekko utlenione w kierunku miodowym. Wraz z ogrzewaniem dochodzą nuty zbożowe. W tle słodkie cytrusy pochodzące od chmielu. Goryczka, jak dla mnie ciut za niska - określiłbym ją jako poniżej średniej. Piwo ma dość lagerowy (czysty) charakter, estrów pochodzących z górnej fermentacji jest raczej niewiele. Ogólnie piwo sprawia wrażenie trochę nijakiego. [3.5]
                      Wysycenie: Wysycenie średnie. [4]
                      Opakowanie: Etykieta ładna. Nie podoba mi się przerzucenie wielu informacji na krawatkę, kiedy mała kontretykieta jest wykorzystana na takie pitu-pitu - równie dobrze wcale mogłoby jej nie być. [4]
                      Uwagi: Data przydatności do spożycia: 19.03.2016 r.

                      Moja ocena: [3.475]
                      Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
                      http://www.chmielnik-jakubowy.pl
                      https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

                      Comment

                      • marqqq
                        Senior
                        • 12-2014
                        • 660

                        W aplikacji kupony żbik można odzyskać 3,50 za dowolny wariant Żywca.

                        Kupiłem sobie w Żabie 2 za 7, więc jedno będzie gratis.

                        Kolor złoty mętny. Piana utrzymuje się na stałym poziomie, grubą zwarta czapa.
                        Intensywny zapach chmielu, aromat cytrusów obecny.
                        Smak za każdym razem inny. Tym razem intensywny, mocny chmielowy.


                        Warka 23.12.16

                        Comment

                        • Rogerson
                          Senior
                          • 08-2012
                          • 421

                          Ostatnio jest dość sceptycznie nastawiony do piwa. Niektóre IIPA są dla mnie za lekkie, więc tym bardziej z dystansem podchodzę do piw w stylu APA.

                          No ale jako że 2,49 to żaden majątek, wczoraj kupiłem jedną butlę 0,33 w Biedrze (warka do 14.01.2017), no i muszę przyznać, że jest naprawdę przyzwoicie. Na tyle przyzwoicie, że dziś dokupiłem 8 szt.

                          Comment

                          • dlugas
                            Senior
                            • 04-2006
                            • 4014

                            Ja także mam wrażenie,(a wypiłem całe 3 sztuki w ciągu 2 tygodni czyli dużo) że jest lepiej niż jakiś czas temu, kiedy było wodnospranoapowe.
                            Teraz to APA bez dwóch zdań

                            Idzie to pić, bez grymasów jak w sklepie sam koncern.
                            Dobra alternatywa i dobrze dostępna i ostatnio często w dobrej cenie.
                            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                            Comment

                            • leona
                              PremiumUżytkownik
                              • 07-2009
                              • 5853

                              Butelka 500 ml jest słaba, słodka, bez goryczki, z marnym aromatem. Jestem na pustyni więc przejdę się do Biedry po 0,33 l może jest lepiej?

                              Comment

                              • dlugas
                                Senior
                                • 04-2006
                                • 4014

                                Ta ma piwnej pustyni jesteś i masz biedrze w zasięgu nóg ? Do tego porter? Rarytasy same. U mnie szczytem ekstrawagancji jest Żywiec marcowe. APA sie skończyła i zostały same warkotyskożubry. Jakość piwnego wyboru jest taka sama jak zasięgu GSM dobrze ze zabrałem kilka piw z domu. Pozdrawiam
                                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎