Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zamkowy, Żywiec APA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • djcaro
    Junior
    • 03-2016
    • 6

    Warka 04.02.2017 jest bardzo dobra, dosyć wyrazny aromat amerykańskich chmieli,w smaku też przyzwoicie prawie jak Atak Chmielu z Pinty no jak na koncernowe piwo to jest ok a kupiłem w promocji Tesco 2 za 7zł

    Comment

    • Rogerson
      Senior
      • 08-2012
      • 421

      Warka do 17.01.2017 kupiona w Żabie, butelka 0,5l - jest bardzo dobrze. Śmiało mozna polecić.

      Comment

      • FranCesc
        Junior
        • 03-2014
        • 1

        Warka 04.02.2017 gotowane warzywa, brokuły maskują ledwie wyczuwalne amerykańskie chmiele. Kupiłem by dać do porównania koledze z moim domowym AIPA. Niesety, ale to co w ŻAPA było ok czyli całkiem przyjemny aromat zostało w tej warce zniszczone przez wszechobecny DMS...

        Comment

        • dlugas
          Senior
          • 04-2006
          • 4014

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika djcaro Wyświetlenie odpowiedzi
          Warka 04.02.2017 jest bardzo dobra, dosyć wyrazny aromat amerykańskich chmieli,w smaku też przyzwoicie prawie jak Atak Chmielu z Pinty no jak na koncernowe piwo to jest ok a kupiłem w promocji Tesco 2 za 7zł
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika FranCesc Wyświetlenie odpowiedzi
          Warka 04.02.2017 gotowane warzywa, brokuły maskują ledwie wyczuwalne amerykańskie chmiele. Kupiłem by dać do porównania koledze z moim domowym AIPA. Niesety, ale to co w ŻAPA było ok czyli całkiem przyjemny aromat zostało w tej warce zniszczone przez wszechobecny DMS...
          to, że różne warki ŻAPY potrafią skrajnie różnie smakować to wiemy nie od dzisiaj, ale żeby w obrębie jednej daty? ciekawe :]
          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

          Comment

          • marqqq
            Senior
            • 12-2014
            • 660

            14.03.17

            Kolor: Złoty zmętniony
            Piana: brak
            Zapach: ładny chmielowy z nutką cytrusów, niezbyt intensywny
            Smak: tępa goryczka, gorzkie cytrusy wybijają się na pierwszy plan

            W żabie dwa za 7zł. Może nie jest zbyt aromatyczne i nie oferuje jakichś fenomenalnych doznań, ale nawet da się wypić.
            Gładko wchodzi.
            Last edited by marqqq; 23-10-2016, 21:15.

            Comment

            • dyczkin
              Serce w kolorze blaugrana
              • 05-2011
              • 3657

              A naftą nie wali, spalonym mlekiem?
              Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

              Moje warzenie // Piwny Wojownik

              Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

              Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

              Comment

              • marqqq
                Senior
                • 12-2014
                • 660

                Nie wyczułem żadnych wybitnie negatywnych aromatozapachów. Nie jestem ekspertem, ani jakimś wybrednym typem, ale w najgorszym razie będzie nudno i nijako

                Comment

                • dlugas
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 4014

                  Warka: 09/09/2016 pite 13/12/2016

                  Leciutko "zapomniane i poleżane" w szafie. Przejechało się "odrobinkę" z datą.
                  O dziwo w smaku nadal jest ok.
                  Aromat nie za wielki, ale słodkie owoce tropikalne z nitką miodu wyczuwalne.
                  Goryczka nawet spora. Lekko wodniste i z nie wielką słodową kontrą, ale jak na "koncern" i cenę jaką za nie dałem to jest całkiem kulturalnie.

                  Na wakacjach w kupione w czteropaku z innymi "krafti-żywicami" i każde wyszło po 1,49zł/szt.
                  Jak widać nawet takie piwa można pic sporo po dacie.

                  Ot taki wpis w ramach ciekawostki
                  Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                  Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                  FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                  Comment

                  • Kones
                    Senior
                    • 07-2014
                    • 160

                    Mam nadzieję że ty te wszystkie recki to wrzucasz z notatek, bo cienko Ci wróżę dotrwanie do wieczora
                    Ostatnie warki ŻAPY - atak karmelu. Nie jestem pewien ale chyba w pierwszych warkach w ogóle tego słodu nie było na krawatce. Teraz jest i w zapachu i w smaku. Myślałem że tylko krafciarze tak ładnie karmelkami piwo psują.
                    "(...) iż wolno każdemu piwa i inne trunki skądkolwiekbądź brać i we wsiach ich warzyć i warzyć kazać i wolno użytkować bez wszelkiej obawy z naszej strony, lub starostów naszych zakazu, aresztowania lub kary"

                    Comment

                    • dlugas
                      Senior
                      • 04-2006
                      • 4014

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kones Wyświetlenie odpowiedzi
                      Mam nadzieję że ty te wszystkie recki to wrzucasz z notatek, bo cienko Ci wróżę dotrwanie do wieczora
                      Zazwyczaj wrzucam na bbiz hurtowo, dlatego zazwyczaj pisze kiedy dane piwo było spożywane. ŻAPA akurat wczoraj (o 22)
                      Notatnikiem jest mój instagram, bo okazało się, że papierowe zapisywane nie zdawało egzaminu.

                      A że piw mam sporo, to sporo staruchów :]

                      pozdrawiam
                      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                      Comment

                      • SeeJay
                        Senior
                        • 04-2016
                        • 239

                        W składzie piwa obecnie chmiel Yellow Sub zamiast chmielu Magnum co odbiło się znacząco na aromacie jak i smaku. Wyczuwalne są w końcu nuty owoców tropikalnych. Według mnie ekipa z Żywca mogłaby poszaleć i sypnąć tam trochę Mosaica, ale... jak na piwo koncernowe jest bardzo przyzwoicie.

                        Comment

                        • witold68
                          Senior
                          • 09-2009
                          • 142

                          Żywiec żapa

                          Ma zagwostke pił ktoś bock z Żywieca po terminie ja po roku i był ok, a nawet lepiej.
                          Na pochybel psubratom !

                          Comment

                          • dlugas
                            Senior
                            • 04-2006
                            • 4014

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika witold68 Wyświetlenie odpowiedzi
                            Ma zagwostke pił ktoś bock z Żywieca po terminie ja po roku i był ok, a nawet lepiej.
                            Mam owego bocka w szafce. lecz chyba dopiero z 09/2016. Zatem jeszcze poczeka na następny sezon grzewczy. Świeży był pustawy z tego co pamiętam.

                            Aby było na temat, to piłem APA Żywiec z miesiąc po terminie i było całkiem strawnie.
                            W regularnej cenie 4,50zł raczej mozna kupić coś innego, ale na promocji za te niecałe 3zł i na jakiejś piwnej pustyni jak najbardziej można spożyć
                            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                            Comment

                            • wilanowiak1
                              Member
                              • 12-2014
                              • 32

                              Ja piłem ŻAPE z 1,5 roku temu i wylałem, a teraz kupiłem w Żabce 2szt za 6zł i bardzo miłe zaskoczenie. Za 3zł, na upał, bardzo warto.

                              Comment

                              • kosher
                                Senior
                                • 04-2005
                                • 2294

                                Faktycznie, jest chyba poprawa. Ja też zrobiłem sobie kilkumiesięczną przerwę od ŻAPY po nieudanych warkach.
                                Ostatnio pita 12.11.17 była za to bardzo przyzwoita, dobrze skomponowana goryczka z cytrusami.
                                Wiadomo, że poziom takiej Pinty to to nie jest i nigdy nie będzie, ale już regionalsów typu Amber czy Jabłonowo moim zdaniem przebija.
                                Ostatnio często widziana na promocjach między 3.00 a 3.50 zł. za sztukę w Tesco, Carrefour, Auchan czy ŻaboFreszach.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎