Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Perun] Noc Kupały

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Jasiek77
    Senior
    • 03-2014
    • 107

    #31
    Jest tu wszystkiego po trosze. Goryczka, kakao, gorzka czekolada, palone słody, podane to jest delikatnie. Wytrawne, pełnia średnia ku wyższej. Smaki skomponowane, z drugiej strony nic się nie wybija. Dopiero na koniec przeszkadzał mi piołun z popiołem. Lubię wytrawnie, ale te dwie nuty w końcówce skutecznie tłumiły czekoladowo-kakaowy środek.
    Johnny Bonnano

    Comment

    • Derbeth
      Senior
      • 04-2013
      • 337

      #32
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: czarny, pod światło brązowe refleksy [5]
      Piana: średnio obfita, lekko oblepia szkło [4]
      Zapach: przyjemny, dość intensywny; ziołowo-żywiczny chmiel, gorzka czekolada [4.5]
      Smak: dominuje gorzka czekolada, do tego dość średnio intensywna goryczka, dość wysoka jak na styl, lekka lukrecja [4.5]
      Wysycenie: średnie, ok [4.5]
      Opakowanie: ładna etykieta, dość ogólnikowe informacje o piwie [4]
      Uwagi: Dobre piwo. Ze względu na intensywność goryczki powiedziałbym, że nawet lekko odchylone w stronę BIPA. Brakuje mi trochę gładkości, ciekawe, jak by smakowało lane z pompy.

      Moja ocena: [4.45]

      Comment

      • titan
        Senior
        • 08-2014
        • 122

        #33
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: czarny nieprzejrzysty, klarowny [5]
        Piana: obfita brązowa, dość długo się utrzymuje, ładny lacing [4.5]
        Zapach: bardzo przyjemny i intensywny, palone słody, przypieczona skorka ciasta drożdżowego, czekolada, i o dziwo delikatne kwaśne cytusy [4.5]
        Smak: palność, gorzka czekolada, kwaskowe, średnia żywiczna goryczka - może troche zalegająca, alkohol dobrze ukryty [4.5]
        Wysycenie: niskie odpowiednie [4.5]
        Opakowanie: fajny projekt, ładnie wygląda, ale etykieta nieestetycznie naklejona [4]
        Uwagi: świetne piwo, orginalne w stosunku do innych stoutów, warka 17.06

        Moja ocena: [4.5]

        Comment

        • Derbeth
          Senior
          • 04-2013
          • 337

          #34
          Nikt nie pije? Ja zdecydowałem się powtórzyć. Butelka z datą 17.06.2015. W zapachu bardzo wyraźny żywiczny aromat chmielowy plus sporo gorzkiej czekolady, piana gęsta, brązowa trwała. W smaku dużo lukrecji, wytrawne, gorzka czekolada, zostawia w ustach chmielowy posmak. Naprawdę dobre.

          Comment

          • Marchi
            Senior
            • 12-2006
            • 130

            #35
            Ja również powtarzałem. Jeden z najlepszych stoutów od rodzimych rzemieślników i sztandarowe ciemne piwo Peruna deklasujące Licho. Gaju jeszcze nie piłem.

            Comment

            • chechaouen
              Senior
              • 01-2011
              • 1180

              #36
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Głęboka czerń, nawet pod światło nie zarejestrowałem odblasków [5]
              Piana: Całkiem spora, ładnie przybrudzona. Redukcja dość szybka, ale szkło oblepia ładnie [4]
              Zapach: W zapachu zaskakująco sporo jak na stout akcentów chmielowych, tych trawiasto-leśnych. Poza tym sporo kawy, dużo akcentów palonych. Czuję też subtelną nutkę kojarzącą się z wędzonką, taką torfowo-whiskaczową choć to nie do końca to. Intrygująca nuta [4.5]
              Smak: Ciekawy stout bardzo jak na styl wyrazisty w smaku. Zamiast stoutowej puski jest sporo chwmielowo-kawowej goryczki i wspomnianych nutek palonych kojarzących się trochę torfowo i whiskaczowo. Finisz goryczkowy, długi. Ciekawe piwo, smakuje mi [4.5]
              Wysycenie: Niskie, odpowiednie [5]
              Opakowanie: Te perunowe etykiety jakieś takie niechlujne, proste, na "odpierdol" [2.5]
              Uwagi: Piwo z datą 04.05.2015 (kupione po cenie wyprzedażowej)

              Moja ocena: [4.4]

              Comment

              • mszz
                Junior
                • 04-2015
                • 29

                #37
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Czarne, nieprzejrzyste. [5]
                Piana: Piana drbnopęcherzykowa, brązowa. szybko opada ale jest laising. [3.5]
                Zapach: Aromat chmielowy, „ziemisty” i żywiczny. Także czekoladowy. [3.5]
                Smak: W smaku na początku czekolada, a w posmaku… Popiół. Bardzo intensywnie palone i przez to mega popiołowe. [5]
                Wysycenie: Wysycenie dość wysokie, jak dla mnie mogłoby być niższe (a nawet azotowe). [4]
                Opakowanie: Opakowanie średnio mi się podoba, nie przemawiają do mnie te wzory, ale plus za dużo informacji. [3.5]
                Uwagi:

                Moja ocena: [4.2]

                Comment

                • Dukat_WSI
                  Senior
                  • 03-2015
                  • 781

                  #38
                  Piłem ostatnio w knajpie z butelki - w ogóle nie było aromatów chmielowych - piwo smakowało jak ciemny, alkoholowy lager.

                  Comment

                  • Brodzislaw
                    Senior
                    • 09-2013
                    • 1020

                    #39
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Czarny niemal nieprzejżysty [4.5]
                    Piana: Beżowa z drobnych pęcherzy, wytrwała do końca degustacji w postaci minimalnej warstwy. [4]
                    Zapach: Palone słody nucie kawy, czekolady, chmiele delikatnie w nucie żywicznej. [4.5]
                    Smak: Typowe ciemne, palone słody kawowo-czekoladowo-lekko kwaskowe, skontrowane karmelem. Wyraźna goryczka w stylu przypraw korzennych. Ciut za mało paloności i za dużo słodyczy. [4]
                    Wysycenie: Średnie do niskiego, poprawia pijalność. [4]
                    Opakowanie: Nie kumam wzoru ale tło jest ładne. [3]
                    Uwagi: Bardziej pasuje do stylu CDA niż wytrawnego FES. Zaskoczyły pozytywnie polskie chmiele.

                    Moja ocena: [4.15]

                    Comment

                    • Admirador
                      Senior
                      • 03-2015
                      • 431

                      #40
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Czarne, nieprzejrzyste. Jak trzeba. [5]
                      Piana: Ecru, średniotrwała, lekko oblepia szkło. Nieźle, ale bez rewelacji. [4]
                      Zapach: Ciekawy choć mógłby być bardziej intensywny. Są palone słody (ale wbrew sugestiom producenta, mocno palony ten aromat nie jest), jest kawa, wydaje mi się, że też karmel. Ale poza tym jest też bardzo wyraźnie chmiel (taki leśno-iglasty, ziołowy, na pewno nie cytrusowy). Jak na stout to mało ortodoksyjnie. Ale przyjemnie. [4]
                      Smak: Piwo gładkie, aksamitne, no i ... mocno chmielone. Goryczka nieco zalegająca. Piwo lekko grzeje w przełyk, alkohol jednak wyczuwalny. Ale przede wszystkim pozostaje długi posmak gorzkiej czekolady. Ciekawe piwo, ale... jednak nie zachwyciłem się. [3.5]
                      Wysycenie: Niskie, w tym wypadku raczej optymalne. [5]
                      Opakowanie: Etykieta taka sobie, ten motyw ogniska (?) średnio udany. Skład, jak to u Peruna, niestety tylko ogólnie podany. Skoro już się czepiam, to pytanie dlaczego taka nazwa? Piwo kojarzy mi się z trunkiem na chłodniejsze dni, raczej na jesień. Więc Noc Kupały kompletnie mi tu nie pasuje. Ale to oczywiście detal. [3.5]
                      Uwagi: Butelka z datą 24/01/2016.
                      Ciekawe piwo, na pewno warto spróbować. Nieortodoksyjny (Foreign extra) stout, chyba bardziej w stronę BIPA. Ale tak czy inaczej interesująca propozycja.
                      Nie ukrywam jednak, że raczej nie będę wracał. Nie moje klimaty.

                      Moja ocena: [3.875]

                      Comment

                      • rafalek21
                        Senior
                        • 04-2015
                        • 1407

                        #41
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Czarny, ciemnobrązowe refleksy pod światło [5]
                        Piana: Jasno brązowa, niewysoka, delikatny lacing [3]
                        Zapach: Ciemne, palone słody, lekki alkohol, czekolada, śliwki, aromat jest ostry, co trochę przeszkadza. [3.5]
                        Smak: Gorzka czekolada, palone słody, dość wysoka słodycz, lekki stoutowy kwasek, delikatna wodnistość, niewysoka żywicowa goryczka, lekko wyczuwalny alkohol. [3.5]
                        Wysycenie: średnio-niskie, odpowiednie [4.5]
                        Opakowanie: Ładna etykieta z szczątkowym składem. [4]
                        Uwagi: Piwo jest trochę niezharmonizowane, alkohol wyczuwalny zarówno w aromacie jak i smaku, ale dalej jest pijalne.

                        Moja ocena: [3.6]
                        Last edited by rafalek21; 04-10-2015, 18:30.

                        Comment

                        • Pinio74
                          Senior
                          • 10-2003
                          • 3881

                          #42
                          Treściwy, gładki stout, mocno naznaczony chmielem. Jest gorzka czekolada i delikatna kwaśność arabiki. Bardzo bogaty aromat, taki żywiczno-czekoladowo-korzenny.
                          Pycha
                          Guinness foreign extra stout, który można u nas kupić, delikatnie mówiąc się nie umywa.
                          Last edited by Pinio74; 16-10-2015, 19:59.
                          BIRRARE HUMANUM EST

                          Comment

                          • ardek
                            Member
                            • 07-2015
                            • 49

                            #43
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Czerń. [5]
                            Piana: drobnopęcherzykowa, gęsta, obfita, oblepia szkło [4]
                            Zapach: palone słody, czekolada, żywica, korzenność [4.5]
                            Smak: wytrawne, lekko alkoholowe, lekka słodycz, kawa, bardzo delikatna pikantność. Goryczka wyraźna. [4]
                            Wysycenie: Niskie [4]
                            Opakowanie: Brak składu pełnego [3.5]
                            Uwagi: Warka do 24.01.16r

                            Moja ocena: [4.2]

                            Comment

                            • michael50
                              Senior
                              • 06-2013
                              • 325

                              #44
                              "Piwo jest trochę niezharmonizowane, alkohol wyczuwalny zarówno w aromacie jak i smaku, ale dalej jest pijalne." napisał Rafałek kilka postów wyżej. Zgadzam się. Ogólnie to mocne, treściwe, wypełnione różnymi aromatami i smakami piwo. Jest i kawa, jest paloność, jest posmak czekolady. Jedyne, co przeszkadza, to bardzo mocno wyczuwalny spirytus - przy końcu już mocno psuł ogólne wrażenie. Mam jednak nadzieję, że następne warki będą bardziej zharmonizowane i wtedy z przyjemnością wrócę do tego napitku.

                              Comment

                              • rafalek21
                                Senior
                                • 04-2015
                                • 1407

                                #45
                                Warka 12.11.2016.
                                Piana całkiem obfita, średnio trwała, kremowa, piwo koloru czarnego.
                                W zapachu lekka kawa-czekolada, śliwki, śrenio intensywny, przyjemny aromat.
                                W smaku mariaż kawy z czekoladą, trochę palonych nut, średnie ciało, lekki kwasek od ciemnych słodów, niewysoka żywicowa goryczka, raczej wytrawne, wysycenie niewysokie.
                                Tym razem alkohol dobrze ukryty. Po prostu smaczny stout, wypiłem z przyjemnością.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎