Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tyskie, Książęce Chlebowo Miodowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Czapayew
    Senior
    • 10-2002
    • 1966

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemnobursztynowy, wpadający w czerwień. Takiego koloru nie ma ani miód ani chleb [2.5]
    Piana: Dość gęsta, lekko beżowa na początku. Szybko jednak opada. [3]
    Zapach: Wąchając piwo w butelce, wyczuwałem akcenty miodowe i drożdżowe. Po przelaniu do kufla gdzieś się ulotniły, pozostawiają słodowość. [2.5]
    Smak: Ani miodu, ani chlebowej kwasowości, jest za to mdła słodycz i rozmyta goryczka. [1.5]
    Wysycenie: Średnia krajowa, bez rewelacji. [3]
    Opakowanie: Utrzymana w "Książęcej" konwencji, ale mało oryginalne. Plusik za dedykowany kapsel. [3.5]
    Uwagi: To było najbardziej niemiodowe z miodowych piw, jakie piłem. Momentami po prostu niesmaczne. Nie zamierzam powtarzać.

    Moja ocena: [2.225]
    "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

    www.zamkoszlaki.com
    www.piwnekapsle.net

    Comment

    • sasser
      Senior
      • 07-2012
      • 107

      #17
      Piwo nie zrobiło na mnie wrażenia. Piwnych akcentów nie wyczułem, może odrobinę miodowych. Ale poza tym nic ciekawego, a jeszcze na początku wyczuwalna była metaliczność. Do jednorazowego spróbowania.

      Comment

      • koshack
        PremiumUżytkownik
        • 01-2008
        • 38

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Kolor miedziany, całkiem ładny. Klarowne. [3]
        Piana: Drobna, beżowa, szybko opadła. Zostało trochę śladów na szkle. [2.5]
        Zapach: Słaby, nuty słodowe. Chleba nie czuć wogóle, a miód bardzo szybko się ulotnił. [2]
        Smak: W smaku pojawia si goryczka. Nut chlebowych nie czuć nadal, miód na niskim poziomie. W drugiej nucie pozostaje przyjemna goryczka. Przypomina trochę rozwodnionego koźlaka, zmieszanego z miodowym. [2.5]
        Wysycenie: Wysycenie trochę za wysokie. [2]
        Opakowanie: Opakowanie dość ładne, jak cała seria. [3]
        Uwagi:

        Moja ocena: [2.35]

        Comment

        • kenny
          Senior
          • 04-2009
          • 712

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bursztynowy, przejrzysty. [4]
          Piana: Słaba, jak na coli. [3]
          Zapach: Słaby, lekko słodowy i miodowy. [3]
          Smak: Kwaskowe, dość wytrawne. Niewiele smaku: karmelowa słodowość, niezbyt silne nuty miodowe, wyraźny posmak "szmaty". Na koniec niska goryczka, jakby od palonego słodu (?). [3]
          Wysycenie: Wysokie. [4]
          Opakowanie: Ładne, oprawa graficzna serii to jej jedyna zaleta... [4.5]
          Uwagi: Niezbyt udane piwo. Na szczęście nie jest paskudnie słodkie, jak większość piw miodowych, za to sprawia wrażenie rozcieńczonego. Bardzo lekkie, wręcz wodniste. Miód słabo wyczuwalny, za to wyraźnie czuć tzw. "szmatę". Nie polecam.

          Moja ocena: [3.175]

          Comment

          • yassmen
            Senior
            • 11-2012
            • 288

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemny bursztyn, lekko czerwonawe. Interesujący. [4.5]
            Piana: Jak to w eurolagerach - niby się pieni, ale bardziej jak napój gazowany. A po chwili znika. [2.5]
            Zapach: To chyba miał być zapach chlebowy. Wyszło przestrasznie. Wali tanim alkoholem. Im bardziej się ogrzewa, tym alkohol mocniej wysłodzony, ale nadal tani. [1.5]
            Smak: Całkiem wyrazista goryczka, chlebowa skórka, słodowość też na miejscu. To, co nie udało się w zapachu, rekompensuje smak. Tylko miodu deficyt. Może dlatego, że dostawcą była lipa. [3.5]
            Wysycenie: Przegazowane, co akurat nie zaskakuje. [3.5]
            Opakowanie: Dopracowane w najmniejszych detalach plus dedykowany kapsel i zwrotna butelka. Rzemieślnicy mogliby się uczyć od Kompanii sztuki tworzenia opakowań, w zamian przekazując wiedzę jak uwarzyć piwo chlebowo-miodowe, a nie pic na wodę. [5]
            Uwagi:

            Moja ocena: [2.825]

            Comment

            • Maras77
              Junior
              • 03-2014
              • 1

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemny bursztyn mieszany z czerwienią. [3.5]
              Piana: Drobna, beżowa, ale niestety tak szybko jak się pojawia tak szybko znika. Praktycznie nie pozostawia po sobie śladów. [2]
              Zapach: Lekki miodowy aromat z przewagą nut słodowych. [2]
              Smak: Jak na miodowe to chyba nieco nazbyt wysoka goryczka a zbyt mało miodu, wyraźne akcenty słodowe. Nie wiem czy ktos kto kupuje coś co opisane jest jako miodowo-chlebowe tego spodziewa się po zawartości. [3]
              Wysycenie: Wysokie, czyli typowe dla producenta.. [3]
              Opakowanie: Ciekawe, czytelne i czyste a przy tym wcale nie ascetyczne graficznie. [4.5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [2.65]

              Comment

              • michael50
                Senior
                • 06-2013
                • 325

                #22
                Spotkane nowe piwo z serii Książęcych zachęciło mnie do zakupu. Chlebowo-miodowe ma bardzo ładne, stylowe opakowanie i przyjemny, zrównoważony poziom nagazowania. Bąbelki da się wyczuć, ale jednocześnie nie dominują nad całością. I w sumie to chyba tyle, co można powiedzieć dobrego o tym piwie. Jak dla mnie, zdecydowanie do zapomnienia, nie zapamiętałem zupełnie posmaków midoowo-chlebowych i czułem się tak, jakbym pił zwykłe Tyskie albo Królewskie :/
                Last edited by michael50; 05-01-2015, 09:27.

                Comment

                • Klatak
                  Senior
                  • 07-2014
                  • 431

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemny bursztyn z odcieniami rubinu, idealnie klarowne. [4.5]
                  Piana: Obfita, drobno i średnio zbudowana, średnio trwała, coś nie coś zdobi szkło. [4]
                  Zapach: Co najwyżej średnio intensywny, głównie słodowy z odrobiną karmelu i bardzo słabym aromatem miodowym. [2.5]
                  Smak: Wodniste i słodkawe. Generalnie smakuje jak niczym nie wyróżniający się lager. Smaku chleba brak, a posmak miodu bardzo bardzo szczątkowy. [2.5]
                  Wysycenie: Średniowysokie, po dość agresywnym nalewaniu. [3]
                  Opakowanie: Przyzwoite, z dobrej jakości papieru i niewielką ilością informacji. [3.5]
                  Uwagi: Warka z datą do 04.06.2015. Ani chlebowe, ani miodowe. Smakuje jak słodki lager.

                  Moja ocena: [2.825]

                  Comment

                  • Pess09
                    Senior
                    • 12-2013
                    • 284

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ładny, jak mocna herbata z odrobiną cytryny. [4.5]
                    Piana: Średnie pęcherzyki, minimalnie zabarwiona, średnio trwała, nie oblepia szkła. [3]
                    Zapach: Faktycznie jest tu aromat wypiekanego chleba jednak połączony z zapachem mokrej brudnej szmaty, gdzieś daleko w tle śladowe ilości miodu. [4]
                    Smak: Na początku dość puste i kwaskowate, potem do głosu dochodzi nienajgorsza goryczna jak na takie piwo, ma ona lekko chlebowy posmak, po goryczce mozna wyczuc MINIMALNĄ słodycz miodową. [3.5]
                    Wysycenie: Trochę zbyt wysokie. [3.5]
                    Opakowanie: Całkiem ładne. [4.5]
                    Uwagi: Piwo niczego nie urywa jednak, jest jednym z niewielu gdzie miód nie dominuje piwa i nie sprawia że po czterech łykach chce się wymiotować ze słodyczy. Jeśli ktoś nie próbował tego piwa to polecam zaryzykować, nie jest wybitne ale nawet ciekawe.
                    Nie rozumiem troche ocen typu 1.8 chyba że faktycznie to była inna warka ponieważ moja (03.06.15r) z pewnością nie zasługuje na tak niskie noty.

                    Moja ocena: [3.725]

                    Comment

                    • MrGodiva
                      Member
                      • 11-2014
                      • 56

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Klarowny, ciemny bursztyn, taki jak powinien być [5]
                      Piana: Zdziwienie bo piana jest na prawdę ładna, intensywna, zanika powoli i nie całkowicie, ładnie oblepia szkła [4.5]
                      Zapach: Kwas chlebowy, karmel, słodowość [3.5]
                      Smak: Tutaj podobnie. Piwo ma smak kwasu chlebowego. Wyczuwalny jest karmel i bardzo lekko coś na kształt miodu. Jest słodkie ale bez przesady, mało za to goryczki. Niestety czuć lekko żelazo. [4]
                      Wysycenie: OK [4.5]
                      Opakowanie: Jak na koncerniaka przystało - dopracowane, brak jednak szczegółów [4]
                      Uwagi: Warka do 29.04.2015. Nie wiem, jak dla mnie to jest nawet OK. Też uważam oceny na poziomie 1.6 za jakiś żart chociaż rewelacji oczywiście nie ma. Dla mnie względnie dobre piwo chociaż ja osobiście takich nie pijam - zakup na próbę

                      Moja ocena: [3.95]

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎