Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Podróże Kormorana Rauchbock

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kenny
    Senior
    • 04-2009
    • 712

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Miedziany, przejrzysty. [4]
    Piana: Piana drobna, szybko opada. [3.5]
    Zapach: Szynkowa wędzonka, niezbyt silna. Po ogrzaniu karmel. [4]
    Smak: Słodkawa słodowość, karmel, potem lekki kwasek, szynkowa wędzonka, niezbyt silna, ale dominująca. Na koniec niska goryczka i palony posmak. [4.5]
    Wysycenie: Średnie. [4]
    Opakowanie: Ładne, stylowe, choć bardziej podobały mi się jednoczęściowe etykiety z tej serii. [4.5]
    Uwagi: Piwo w stylu Kormorana: dobre, ale nie wybitne. W sam raz dla początkujących piwoszy, nie znających piw wędzonych. Wędzonka tutaj nie jest tak potężna jak w Schlenkerli, ale jest na 1 planie. Zaskakujące nuty palone na koniec. Dość lekkie, może zbyt lekkie jak na bocka, ale dzięki temu pijalność jest bardzo wysoka. Polecam.

    Moja ocena: [4.175]

    Comment

    • GreenFox
      Senior
      • 12-2013
      • 273

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemny bursztyn, piwo nieco mętne [4]
      Piana: Średniopęcherzykowa, opada dość szybko, oblepia szkło [3.5]
      Zapach: Bardzo ładny aromat wędzony o charakterze oscypka, z delikatnymi nutami karmelu, słodów i suszonych owoców w tle [4.5]
      Smak: Świetny balans pomiędzy wędzonką na pierwszym planie, a akcentami słodowymi na drugim (karmel, pieczony chleb), całość bardzo dobrze pijalna, pomimo tego, że piwo wydaje się być nieco za słodkie, bez wyraźnej kontry chmielowej goryczki [4.5]
      Wysycenie: Niskie, mogłoby być nieco wyższe [3.5]
      Opakowanie: Bardzo lubię etykiety z tej serii, opowiastka też całkiem przyjemna, mogłoby znaleźć się więcej informacji o składzie [4.5]
      Uwagi: W swojej kategorii na pewno znajdą się lepsze Rauchbocki, jednak generalnie piwo jest bardzo przyjemne w odbiorze, świetnie zbalansowane i pijalne - idealna propozycja na jesień. Kolejny produkt z serii, któremu zarzucić można niuanse, jednak całość trzyma bardzo wysoki poziom.

      Moja ocena: [4.325]

      Comment

      • Firaxis
        Member
        • 05-2009
        • 36

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: bardzo ladny, miedizany wpadajacy w rubin, klarowny/ [5]
        Piana: ladna, ale szybko opada, nie pozostawiajac po sobie nawet drobnej obraczki. [3]
        Zapach: delikatna wedzonka i suszone owoce, glownie sliwka chociaz mnie najbardziej sie kojarzy ze swiatecznym kompotem z suszonych owocow. [4.5]
        Smak: jak nie przepadam za wedzonymi piwami, to mi bardzo smakuje, wedzonosc nie jest nachalna, przez to piwo nie jest meczace, pijalnosc na wysokim poziomie. [4.5]
        Wysycenie: srednie a nawet niskie. [4]
        Opakowanie: butelka, przydalaby sie informacja o ibu, temperaturze spozywania itp, ladna etykieta na dobrym papierze, bez zarzutu. [4.5]
        Uwagi:

        Moja ocena: [4.35]

        Comment

        • cejot
          Member
          • 11-2014
          • 64

          #19
          Warka W01, daty nie pamiętam. Kolorek dość ładny, wysycenie całkiem spoko. Zapach - czuć jakby ładny baleronik, ale nie za mocno. Poza tym nuty alkoholowe się przebijają, bocka tam nie uświadczyłem. Smak - piłem kilka rauchów już i ten jest najsłabszy, czuć jak w zapachu nuty wędzone, przyjemne acz niezbyt nachalne, bocka nie ma, jakieś słody ale nic poza tym no i wszechogarniający alkohol, choć podobnie jak w przypadku wędzonki nie jest jakiś nachalny czy mocarny. Mam nadzieję, że tylko to potknięcia przy pierwszej warce i dalej już będzie tylko lepiej. Póki co nie kupię, zraziłem się do Podróży trochę. AIPA i Witber pozostaną najlepsze z tej piątki.

          Comment

          • Dzoshu
            Senior
            • 12-2013
            • 496

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bursztynowy, głęboki, ładny. [4.5]
            Piana: Opada do zera w kilka sekund. [2.5]
            Zapach: Wędzonka w stylu kiełbasy, salami. Dość przyjemne. [4]
            Smak: Na wstępie lekka wytrawność, mało tutaj koźlakowej słodyczy jednak odczucie w ustach podkreśla wagę ekstraktu. Zaraz po przełknięciu, retronosowo uderza i utrzymuje się intensywna wędzoność. Lekka goryczka na finiszu. [4]
            Wysycenie: Średnie, trochę za wysokie jak na pełne piwo. [4]
            Opakowanie: Ładna stylistyka, ciekawa historyjka, mogłyby być dokładniejsze informacje o składnikach. [4]
            Uwagi:

            Moja ocena: [3.875]

            Comment

            • PedroC
              Member
              • 05-2014
              • 62

              #21
              Eee, po Kormoranie spodziewałem się że jest szansa dorównania Schlenkerli, no ale niestety nie wyszło. 3,5 to max, a ci którzy dają od 4 w górę niech lepiej spróbują Schlenkerla Marzen Rauchbier.

              Comment

              • Jasiek77
                Senior
                • 03-2014
                • 107

                #22
                Goście z Bambergu to mimo wszystko liderzy wędzonki, zatem jeśli Kormoran dobiłby choćby do 50% jakości Schlenkerli i tak byłby to b.dobry wynik jak na rodzimy debiut.
                Johnny Bonnano

                Comment

                • Rogerson
                  Senior
                  • 08-2012
                  • 421

                  #23
                  Właśnie miałem pisać - debiut i od razu mają dorównać ikonie stylu? Trochę (za) duże oczekiwania.

                  Jak dla mnie wygląda to tak, że jeżeli ktoś chce wejść w świat wędzonek, to spokojnie może sięgnąć po produkt Kormorana, już choćby z powodu znacznego odczucia słodyczy w smaku - w prostych słowach Rauchbock Kormorana "wchodzi jak woda" i zaskakująca szybko znika ze szkła.

                  Mocna czwóreczka z tendencją zwyżkową. Podróże Kormorana po raz kolejny nie zawodzą i utwierdzają mnie tylko w przekonaniu, to że to najlepsza seria piw w Polsce.

                  Comment

                  • Ronoaro
                    Senior
                    • 04-2013
                    • 160

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemny bursztyn, wpadający w rubin, minimalne zmętnienie. [5]
                    Piana: Drobno pęcherzykowa, średnia, ale szybko sie redukuje do nikłej obrączki. [3]
                    Zapach: Na pierwszym planie niezła wędzonka w kiełbasiano/szynkowym stylu, nie przesadnie intensywna ale wyraźna. W oddali suszone owoce i chlebek. Z czasm aromat dymny słabnie i na wierzch wychodzi więcej koźlaka. [4]
                    Smak: Piwo jest pełne, dobrze się pije. Goryczka jest lekka i przyjemna, nie ma ślady po alkoholu. W smaku wędzonka jest słabiej zaznaczona niz w zapachu. Lekka słodycz dobrze pasuje do wędzonki. [4]
                    Wysycenie: Średnie w stronę niskiego. [4.5]
                    Opakowanie: Ładne i przejrzyste, ale etykieta raczej nie w moim guście, pluz za informacje. [4]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [3.975]

                    Comment

                    • robert19r20
                      Member
                      • 10-2010
                      • 78

                      #25
                      to mój pierwszy rauchbock w życiu
                      na pewno na pierwszy plan wychodzi aromat wędzonej szynki i brak aromatu chmielowego
                      co mnie martwi/zraża to bardzo niskie nasycenie i słabiutka piana

                      Comment

                      • Kiezmar
                        Member
                        • 09-2014
                        • 53

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemny bursztyn, wpadając w rubin. Klarowny. [5]
                        Piana: Średnia wysoka szybko się redukuje. Słabo. [3]
                        Zapach: Wędzonka, wędzona, wędzonka po stokroć. Nic innego nie czuć. Mega. [4.5]
                        Smak: Lekka słodycz, lekkie nuty chlebowe na finiszu szczątkowa goryczka. To wszystko zdominowane smakiem "wędzonym". [4.5]
                        Wysycenie: Za wysokie. [4]
                        Opakowanie: Schludnie, elegancko. Jak cała seria od Kormorana. [5]
                        Uwagi: 2.2.2015
                        Nie jest to mój styl, ale chylę czoła bo efekt robi wrażenie.

                        Moja ocena: [4.375]

                        Comment

                        • beaviso
                          Senior
                          • 02-2010
                          • 215

                          #27
                          Na przestrzeni 4 ostatnich dni pojawiły się trzy recenzje.
                          Jeden pisze o średnim wysyceniu w stronę niskiego.
                          Drugi o bardzo niskim wysyceniu.
                          A trzeci określa wysycenie jako za wysokie...

                          M.

                          Comment

                          • YouPeter
                            Senior
                            • 05-2004
                            • 2379

                            #28
                            Za chwilę wypije i rozwieję twoje wątpliwości
                            Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                            Comment

                            • YouPeter
                              Senior
                              • 05-2004
                              • 2379

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Miedziany. [5]
                              Piana: Ciemno beżowa, drobnopęcherzykowa. Utrzymuje się stosunkowo długo ale nie pozostawia zbyt obfitych śladów na ściankach szkła. [4]
                              Zapach: Wędzony, charakterystyczny dla wędlin. Oprócz tego niewiele więcej czuć, tak jakby aromat dawał nam wskazówkę, że piwo będzie lekko wodniste. [4]
                              Smak: Cieszy fakt, że jak Kormoran bierze się za produkcję Podróży to nie idzie po łebkach. Wędzoność na przyjemnym poziomie ale brakuje tutaj słodowej treści. Goryczka praktycznie nie występuje. [4]
                              Wysycenie: Odpowiedź dla beaviso: nasycenie niższe do średniego. Bardzo drobne bąbelki powodują odczuwalne szczypanie w język, jednak przy przełykaniu tekstura tego piwa jest bardzo aksamitna. [4.5]
                              Opakowanie: Niezły projekt, w stonowanych barwach. [4]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [4.075]
                              Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                              Comment

                              • YouPeter
                                Senior
                                • 05-2004
                                • 2379

                                #30
                                Nawiązując do mojej oceny smaku, określenie "nie idzie po łebkach" odnosi się do nut wędzonych, których często w polskich piwach mi brakuje.
                                Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎