Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bartek, [Doctor Brew] Mosaic Single Hop IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6134

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Mętny żółto pomarańczowy. [4]
    Piana: Piana większa na początku potem warstewka i trochę na szkle. [4]
    Zapach: Słodki, melonowy, egzotyka, lekki grapefruit, minimalna żywiczność, cytrusowość orzeźwiająca a finisz jakby z truskawką. [4]
    Smak: Dość słodkie, gorzkawa egzotyka, wrażenie gęstości, lepkości, fajna goryczka ziołowa. [4.5]
    Wysycenie: Średnie. [4]
    Opakowanie: Tradycyjne, ciężko zapamiętać co się piło a co nie. [4]
    Uwagi: Całkiem fajne piwo, dla lubiących konkretniejsze, zdecydowane piwa będzie dobre. Dla początkujących może być zaskakujące.

    Moja ocena: [4.2]
    Attached Files
    Last edited by Javox; 06-10-2015, 10:41.

    Comment

    • rafalek21
      Senior
      • 04-2015
      • 1407

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Pomarańczowo-złoty, delikatnie zamglony, lekko opalizuje. Po dolaniu resztki, pomarańczowe, mocno zmętnione, wyraźna zawiesina z drożdży. Ocena jest z pierwszej połowy piwa, bez osadu. [4.5]
      Piana: Beżowa, średnia, drobnopęcherzykowa, średniotrwała, ładny lacing. [4]
      Zapach: Czarna porzeczka, mango, marakuja, cytrusy, przypomina sok multiwitamina. [4.5]
      Smak: Tropikalne owoce, karmel, lekka słodycz, pełne, sprawia wrażenie gęstego, średnio-wysoka ziołowa goryczka, delikatnie zalegająca, wytrawne na finiszu. [4]
      Wysycenie: Średnie - odpowiednie [4.5]
      Opakowanie: Skład podany, etykieta nudna jak większość z Doctor Brew. [3.5]
      Uwagi: Smaczne piwo o pięknym aromacie tropikalnych owoców.

      Moja ocena: [4.2]

      Comment

      • WojciechT
        Senior
        • 09-2012
        • 2546

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Pomarańczowozłoty. [5]
        Piana: Ładna, biała, drobna, wysoka, acz niezbyt trwała. Opadając osadza się na ściankach. [4]
        Zapach: Tropikalny. [4]
        Smak: Piwo z przyjemną, krótką, acz mocną goryczką. Ziołowe, trochę owocowe. [4]
        Wysycenie: Niskie, w porządku. [5]
        Opakowanie: Doktorowe. [4.5]
        Uwagi: Smakowało.

        Moja ocena: [4.125]

        Comment

        • chechaouen
          Senior
          • 01-2011
          • 1180

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bursztynowo-hebraciany. Średnia mętność [4]
          Piana: Obfita, sztywna, trwała. Po pewnym czasie dziurawi się i pomału opada. Ładnie oblepia szkło [4.5]
          Zapach: Bardzo intensywna woń owoców tropikalnych. Zapach jest aż soczysty, urzeka owocową wyrazistością. Tropiki i multiwitamina [5]
          Smak: Naprawdę udane piwo. Porządna porcja grejpfrutowej goryczki dobrze skontrowana soczystym ciałem słodowym. Słodycz tropikalna współpracuje z goryczką. Dzięki temu nic tu nie przytłacza, choć piwo jest bardzo wyraziste w smaku. Goryczka długa ale nie przeszkadza, wręcz przeciwnie - kusi, zachęca do kolejnego łyka [4.5]
          Wysycenie: Dość niskie, odpowiednie [5]
          Opakowanie: Cały ten klimat i kolorystyka Doctorowej serii podoba mi się. Jest skład, dokładne parametry. Choć ten tekścik o całowaniu nieco głupawy... [4]
          Uwagi: Data: 24.12.2015
          Naprawdę świetna AIPA. Jedno z najlepszych piw, jakie piłem w tym roku

          Moja ocena: [4.65]
          Last edited by chechaouen; 14-12-2015, 20:57.

          Comment

          • dlugas
            Senior
            • 04-2006
            • 4014

            #20
            Piana:spora, bardzo drobne i troszkę średnich pęcherzyków, trwała. Oblepia szkło. Jest ładnie.
            Zapach: średnio intensywny (jak na "półkownika po terminie" wystarczy) głównie ziołowy, lekko trawiasty, jak nakokszony pils. Lekka nafta i szczypta owoców egzotycnych tych białych i żółtych

            Smak: najpierw lekko słodkawe (złudzenie tropikalnych owoców od chmielu)aby uderzyć mocną ziołową goryczką, następnie wygaszenie i pojawia się znowu goryczka tym razem grejpfrutowa, zalegająca i lekko ściągająca. Nie jest to jakiś szlachetny posmak, ale pije się gładko. Po tym wszystkim powraca do ust lekka słodycz owocków tropikalnych. Czy jest sesyjne? chyba średnio. Alkohol dobrze ukryty.

            Wysycenie: średnie ku niskiemu. Jest w sam raz
            Opakowanie: jak zwykle w Dr Brew. Niby się wyróżnia, ale nie będąc sekciarzem trudno odróżnić czym się te ich piwa od siebie różnią

            Uwagi:
            warka 23.02.2016
            Pite 29.02.2016
            Jak na "poterminowańcowego półkownika" jest nieźle, choć piłem już sporo smaczniejsze.
            W ślepo bym strzelał, że to jakiś dziwny i przejaskrawiony pils, na czeskich i polskich chmielach ze szczyptą amerykańców.

            W cenie przeceny się opłaca(3zł) w regularnej 7-8zł raczej nie, no chyba że świeże jest bardziej "mozaikowe niż żatecko marynkowe"
            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

            Comment

            • melor
              Senior
              • 04-2006
              • 364

              #21
              Pite lane.
              Kolor bursztynowo-pomarańczowy. Oczywiście całkowicie mętny, jak to u piw tego browaru.
              W zapachu czuć chmiele aromatyczne.
              W smaku jest goryczka, ale piwo jest też bardzo słodowe, słodkie i wszystko się ładnie równoważy. Lubię szesnastki. Bardzo pijalne piwo. Nawet niezła IPA.
              7/10

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎