Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów, Ciechan AIPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zgoda
    Senior
    • 05-2005
    • 3516

    #46
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bardzo jasny bursztyn, jak na niefiltra przystało - mętny. [5]
    Piana: Bardzo długo się utrzymywała centymetrowym kożuchem, dopiero pod koniec opadła do obwódki. Bardzo ładnie znaczyła szkło. [4.5]
    Zapach: Zgodnie z pierwowzorem jest to IPA z tych "owocowych", cytrusów tam dużo nie ma. Szał. [4.5]
    Smak: Goryczka niezbyt wysoka jak na IPA, raczej krótka. W porównaniu do pierwowzoru przyjemniejsza, nie taka sucha. Pełnia raczej wysoka. [4]
    Wysycenie: W punkt. Poprawia odbiór tego niezbyt lekkiego piwa. [4.5]
    Opakowanie: Dużo różnych informacji, wzornictwo nawiązuje do Grand Prix, ale trochę jednak za dużo tam naćkane. [4]
    Uwagi: Lubię takie IPA.

    Moja ocena: [4.3]
    Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

    Comment

    • Javox
      PremiumUżytkownik
      • 11-2009
      • 6134

      #47
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Mętny, lekko czerwonawy pomarańczowy. [4]
      Piana: Jest jakiś czas ale na dłużej mamy obwódkę, część cienkiej warstewki i trochę lejsingu. [3.5]
      Zapach: Jest ziołowość, jest "słodki" i trochę cytrusowy. [4]
      Smak: Fajnie skomponowany. Słodkie na początku potem nie tak mocno. Żywice, cytrusy w lekkiej ale nie małej goryczce. [4]
      Wysycenie: Średnie OK. [4]
      Opakowanie: No blado, biało ale cóż wolę wnętrze. [3.5]
      Uwagi: Smaczne to piwko, przyjemnie nie za lekkie ale nie obciążające też za bardzo. Warka 23.05.15 podeszła po całości.

      Moja ocena: [3.925]

      Comment

      • TomN
        Senior
        • 03-2013
        • 106

        #48
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bursztyn, delikatnie zmętniony i opalizujący. [5]
        Piana: Miks drobnych i nieco większych bąbelków ze znaczną przewagą tych pierwszych. Niewysoka, trzymająca się do końca, choć na finiszu już wyraźnie podziurawiona. [4]
        Zapach: Całkiem intensywny, mocno owocowy, lekka żywica. [4]
        Smak: Wyraźna, ziołowa goryczka, kontra słodowa wprowadzająca balans, owocowo-chlebowy posmak. [4]
        Wysycenie: Nieco zbyt wysokie, ale im bliżej końca, tym bardziej piwo się "uspokajało". [4]
        Opakowanie: Konkretne, niezbyt fikuśne, ostatnio kolorowy obrazek na kontretykietach BRJ zaczyna mi coraz bardziej przeszkadzać. [4]
        Uwagi: 24.04.2015

        Naprawdę więcej niż przyzwoite piwo. Minęło parę miesięcy od kiedy ostatni raz piłem to piwo i wydaje mi się, że się poprawiło.

        Moja ocena: [4.05]

        Comment

        • zgoda
          Senior
          • 05-2005
          • 3516

          #49
          26 maja - atak karmelu, umami i melanoidyn. Ciężka w piciu mordoklejka.
          Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

          Comment

          • Dukat_WSI
            Senior
            • 03-2015
            • 781

            #50
            Warka do 27.06.2015 - niestety również karmel i melanoidyny, do tego wyczuwalna brudna szmata.

            Comment

            • Kones
              Senior
              • 07-2014
              • 160

              #51
              warka 05.07.2015 - mi podeszła. Ładny zapach owoców, jakiś iglak, ale generalnie owocowo. Goryczka nie za wysoka, w sam raz, jak lubię i solidnie słodowe w kontrze. Żadnych tragicznych zapachów jak szmata czy rozpuszczalnik nie zarejestrowałem, ale ja słaby jestem w te klocki. Treściwe ale bardzo dobre. Jestem na "tak".
              "(...) iż wolno każdemu piwa i inne trunki skądkolwiekbądź brać i we wsiach ich warzyć i warzyć kazać i wolno użytkować bez wszelkiej obawy z naszej strony, lub starostów naszych zakazu, aresztowania lub kary"

              Comment

              • Dukat_WSI
                Senior
                • 03-2015
                • 781

                #52
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kones Wyświetlenie odpowiedzi
                warka 05.07.2015 - mi podeszła. Ładny zapach owoców, jakiś iglak, ale generalnie owocowo. Goryczka nie za wysoka, w sam raz, jak lubię i solidnie słodowe w kontrze. Żadnych tragicznych zapachów jak szmata czy rozpuszczalnik nie zarejestrowałem, ale ja słaby jestem w te klocki. Treściwe ale bardzo dobre. Jestem na "tak".
                BRJ tak ma, że poszczególne warki danego piwa mogą się różnić...

                Comment

                • Petitpierre
                  Senior
                  • 01-2014
                  • 2560

                  #53
                  Warzone w browarze w Dziekanowie, z datą do marca tego roku. Do pierwszej warki Grand Prix się nie umywa, a do późniejszych również jest w wielkiej oddali, zwykłe APA, z mocniejszą goryczką, ale dość jednowymiarową-grejpfrut, bez eksplozji i można wypić takich wiele. To nawet nie jest cień GP.
                  Mały porterek-przyjaciel nerek

                  Comment

                  • Maciass
                    Senior
                    • 03-2009
                    • 172

                    #54
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Petitpierre Wyświetlenie odpowiedzi
                    Warzone w browarze w Dziekanowie, z datą do marca tego roku. Do pierwszej warki Grand Prix się nie umywa, a do późniejszych również jest w wielkiej oddali, zwykłe APA, z mocniejszą goryczką, ale dość jednowymiarową-grejpfrut, bez eksplozji i można wypić takich wiele. To nawet nie jest cień GP.
                    Browar Ciechan
                    ul.Kilińskiego 8, 06-400 Ciechanów , tak jest napisane i tam jest warzone.

                    Comment

                    • Petitpierre
                      Senior
                      • 01-2014
                      • 2560

                      #55
                      Z tyłu pisało, że w Dziekanowie. Nieważne gdzie, i tak to nie jest GP.
                      Mały porterek-przyjaciel nerek

                      Comment

                      • legart
                        Senior
                        • 06-2012
                        • 913

                        #56
                        W Dziekanowie znajduje siedziba spółki BRJ

                        Comment

                        • Maciass
                          Senior
                          • 03-2009
                          • 172

                          #57
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Petitpierre Wyświetlenie odpowiedzi
                          Z tyłu pisało, że w Dziekanowie. Nieważne gdzie, i tak to nie jest GP.
                          A to jak pisało, to przepraszam , GP zostało wycofane, AIPA to inne piwo, czy lepsze czy gorsze hm, co piwosz to inna ocena jak zawsze.

                          Comment

                          • laiquibe
                            Member
                            • 05-2015
                            • 36

                            #58
                            Sprawdzając, czy zmieniły mi się odczucia wobec piw z tego stylu, nabyłem rzeczone piwo.

                            Warka do 27.06.2015r., cena 8,4zł Albi albo Aldi (delikatesy Podwale Krk).
                            butelka
                            po nalaniu

                            Kolor: mocno zaparzona herbata z wrzuconą potem cytryną. Bardzo mętne, z pływającymi czarnymi farfoclami, mimo zachowania ostrożności przy nalewaniu i zostawienia piwa na 24h, żeby spokojnie się "uleżało".

                            Piana gęsta z średnimi i drobnymi bąbelkami. Dość szybko zaczęła opadać. Generalnie potem utrzymywała się na poziomie 3-4mm ale bardzo łatwo było ją wytworzyć. Delikatne zakręcenie piwem i piana się pojawiała.

                            Zapach po otwarciu – bardzo przyjemny. Grejpfrut i coś kwaśnego. Może pomarańcza, zdecydowanie jakieś kwaśne owoce. Czuć chmiel, który coraz bardziej przebijał się na pierwszy plan. Po nalaniu zapachniało jak drożdżówka jagodowa z cukierni. Słodki, jagodowy zapach. Coraz mocniejsze chmiele. Słodko – gorzki zapach.
                            Wysycenie w sam raz. Bardzo dobrze się piło.

                            Smak. Pierwszy i drugi łyk tragedia. Gorycz, gorycz i jeszcze raz gorycz. Parę oddechów na przyzwyczajenie się i coraz lepiej. Kolejne łyki przyjemne. Zdecydowanie orzeźwiające, bardzo dobrze pijalne. „Dziwnie” słodkie, czyli niby nie ma słodkości, ale przy przełykaniu jest skojarzenie z piciem czegoś posłodzonego – nie wiem jak to inaczej opisać. Po tych paru łykach zaczął się psuć aromat. Nie wiem czy nos przyzwyczaja się szybko do tych owocowych nut, ale po chwili jedyne co czułem to te chmiel. Dodatkowo goryczka bardzo ale to bardzo zalegająca, zwłaszcza na tylnej ścianie jamy ustnej. Taka w stylu przełykania samej śliny i czucia gorzkości za każdym razem. Dopiłem z pewną przyjemnością z racji wysokiej pijalności i zaskoczenia, że styl, który jeszcze parę miesięcy temu mnie odrzucał, teraz jest całkiem całkiem.

                            Odczucie jest takie, że do stylu zdecydowanie będę wracał, ale nie sądzę, żeby konkretnie do tego piwa. Nie mam dużego doświadczenia z tego typu piwami, ale wydaje mi się, że coś jest nie tak z zbyt szybko znikającym aromatem i tą zalegającą goryczką.
                            Last edited by laiquibe; 04-06-2015, 17:58.
                            http://miesozerny.pl

                            Comment

                            • mozaic
                              Member
                              • 06-2015
                              • 44

                              #59
                              GP na bok, szkoda strzępić ozór.

                              AIPA:
                              warka: 08.07.15
                              piana: obfina, bardzo trwała, bardzo drobna
                              firanka: średnia/oleista
                              zapach: żywica/sosna - słaby (największy minus tego piwa)
                              smak: najsłodsze aipa jakie piłem, ale o dziwo - jest słodkawe w taki przyjemnie usypiający sposób - goryczka niska, raczej podniebienna.
                              wysycenie: moim zdaniem wysokie (zakręcenie koniakówki odpycha dłoń już po 2-3 wahnięciach - momentalny stos*)

                              w zasadzie wszystko co wymierne wskazuje, że to nawet nie jest AIPA, a jednak coś w tym słodko-gorzkim cukierku sprawia, że kupuję kolejne butelki..

                              zanim naczytasz się głupot... posmakuj.

                              moim amatorskim zdaniem: "decent + " (szkoda, że w j. polskim brakuje dosłownego odpowiednika)

                              Comment

                              • mannix
                                Member
                                • 11-2008
                                • 45

                                #60
                                Ciechan AIPA

                                Sączę sobie właśnie AIPĘ z Ciechana i powiem, że na tak ciepły wieczór jak znalazł. Co prawda wyczuwam sporo słodów, ale to nie przeszkadza, goryczka wyczuwalna na samym początku lecz zbyt krótka. Po chwili w ustach czujemy przyjemną słodycz.
                                Jeśli piwko schłodzimy, to jest idealnym dopełnieniem tak pięknego letniego dnia jak dziś.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎