Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów, Ciechan AIPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    #61
    Ekstrakt 16.5 i alkohol 5.4% ? Na ile wiarygodne są te dane? Na mój rozum błąd drukarski.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • zohan666
      Senior
      • 11-2012
      • 259

      #62
      Biorąc pod uwagę jak paskudnie słodka jest ta AIPA, to ja w te dane wierzę.

      Comment

      • Neptune
        Senior
        • 09-2013
        • 184

        #63
        Nie wiem jaka data, ale kupiłem to piwo kilka dni temu, mając nadzieję na przypomnienie sobie wspaniałego Grand Prix, a tu przywitał mnie intensywny zapach jogurtu truskawkowego, a w smaku to już zupełnie taka maślanka, że po łyku oddałem nie piwnej osobie. IPA z diacetylem. Nie polecam

        Comment

        • Javox
          PremiumUżytkownik
          • 11-2009
          • 6130

          #64
          Data 15 maja 2016 na tapecie.

          Oj ten grapefruit faktycznie wali danonkiem truskawkowym
          Jest też podejście smaku sosem sojowym.

          Niby niezłe ale trochę męczące. Miałem nadzieję że będzie bardziej gładko.

          Comment

          • yoda79
            Senior
            • 01-2013
            • 861

            #65
            Warka do 7.08.16, przyzwoite AIPA. Takie uśrednione, goryczka średnia w kierunku wysokiej, troszkę karmelu, cytrusy w aromacie.
            Dobre, ale nie bardzo dobre, są gorsze i lepsze na rynku.
            Last edited by yoda79; 31-07-2016, 23:18.

            Comment

            • leona
              PremiumUżytkownik
              • 07-2009
              • 5853

              #66
              Warkę 7/09/16 zdominował... goździk. Radzę omijać bo nie ma nic wspólnego ani z aipa, ani z ipa a nawet z apa.

              Comment

              • GSE
                Senior
                • 10-2002
                • 424

                #67
                Kolor herbaciany, klarowny. Nie czytałem wcześniej żadnych recenzji, ale moje notatki potwierdzają oceny z powyższych postów: bardzo dziwny zapach i smak. Specyficzny, raczej przyjemny, ale nie kojarzący się z gatunkiem AIPA. Wcześniej podobne nuty czułem w BRŁO German IPA. Takie truskawki, jagody, porzeczki, smak brzeczki. Trudno powiedzieć skąd pochodzą w Ciechanie, bo w składzie wymienili chyba wszystkie słody i chmiele jakie mają – z kolegą śmialiśmy się, że pewnie zamietli podłogę w całym zakładzie i zawartość szufli wsypali do kadzi.
                Być może przesadzili ze słodem melanoidynowym. Zastanawiałem się też czy piwo nie stało za długo, w nieodpowiednim miejscu, gdyż piłem je w restauracji, a termin ważności kończył się we wrześniu i możliwe, że mocno poleżakowało. W smaku dominują słody i estry, więc nie powiedziałbym, że to IPA, ani nawet APA. Poza tym bardzo długo męczyłem, bo strasznie mocno wysycone. Trzeba też przyznać, że piana była ładna.

                Comment

                • SeeJay
                  Senior
                  • 04-2016
                  • 239

                  #68
                  09/04/2017

                  Kolor ciemny, jak w mocnej herbacie. Z butelki wyraźny chmiel, ze szkła zarówno słody jak i chmiel. Piwo w smaku przypomina bardziej Imperial AIPA niż zwykłe AIPA, ale jest jak najbardziej smaczne, a nawet bardzo smaczne. Jednak Ciechan jak to Ciechan - w internecie nie raz już czytałem, że piwa z tej samej warki potrafią się różnić od siebie. Dla mnie piwo, które obecnie piję 5/5.
                  Ja tu żadnych estrów nie czuję, a konkretne buchnięcie chmielu i lekki karmel.

                  Comment

                  • qbaseq
                    Senior
                    • 07-2010
                    • 100

                    #69
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Herbaciano - pomarańczowy, dosyć ładny, piwo raczej mętne niż klarowne [3.5]
                    Piana: Drobna, kremowa, oblepiła mi kufel i co godne podkreślenia utrzymywała się prawie do końca [4]
                    Zapach: Tutaj już słabiej , nie wyczułem prawie żadnych cech charakterystycznych dla stylu - nie ma lasu, żywicy, owoców cytrusowych ... można za to wyczuć słodowość i to źle wróży [2.5]
                    Smak: Niestety - porażka, jak na piwo zakupione jako AIPA : przesadnie słodowe, jak przeciętny lager, kompletnie pozbawione charakterystycznej dla stylu goryczki, bardzo słabo nachmielone ( a w skladzie jest 7 chmieli - pytam się gdzie !? ) , ratuje je chyba tylko lekki posmak cytrusów. Wypiłem bez przyjemności. [2]
                    Wysycenie: Znowu porażka, jest przesadzone i zwłaszcza w pierwszych łykach zwyczajnie przeszkadza. [2]
                    Opakowanie: Przeciętne a nawet słabe bo bez pomysłu - ruiny zamku w Ciechanowie i do tego napis AIPA , na odwrocie browar chwali się medalami "Good Beer" [2.5]
                    Uwagi: Zawiodłem się i to bardzo, warka 24.06.2017 może i stała gdzieś obok prawdziwej AIPA-y ale kompletnie nie trzyma się stylu : za mało goryczki, za dużo słodowości, przesadnie wysycone i gdzie do cholery jest te 7 chmieli ? Za to piwo adekwatna cena to 3-4 złote, za prawie 7 czuję się zwyczajnie naciągnięty, więcej nie kupię.

                    Moja ocena: [2.475]

                    Comment

                    • Javox
                      PremiumUżytkownik
                      • 11-2009
                      • 6130

                      #70
                      Czyli pewności nie ma co będzie w butelce... wahania ekstremalne...

                      A zbliża się zabójcza pora dla piwa... dzięki niedoinformowanym sprzedawcom...

                      Plaga piwa z lodówki, które sezonowało się wcześniej w blaszaku za sklepem nim trafiło do lodówki...

                      Comment

                      • dlugas
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 4014

                        #71
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika qbaseq Wyświetlenie odpowiedzi
                        Za to piwo adekwatna cena to 3-4 złote,

                        No i za 2,99zł tydzień temu kupiłem tego Ciechana

                        Warka: 21/05/2017 pite 26/05/2017

                        Piana beton i trwała.
                        Aromat nie za bogaty(ale w końcu jest po terminie), przeważnie słodki. Dojrzałe mango, ananas.
                        W smaku to samo plus lekko ziołowa i grejpfrutowa goryczka.
                        Ogólnie słodkawa strona mocy.
                        Jedyne co przeszkadza to spora metaliczność, która pod koniec picia zaczynała przeszkadzać.
                        Chyba, że miałem monetowe omamy

                        fot.
                        Last edited by dlugas; 27-05-2017, 12:21.
                        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                        Comment

                        • dlugas
                          Senior
                          • 04-2006
                          • 4014

                          #72
                          Warka 05/12/2017 pite gdzieś 10/12/2017 czyli po dacie

                          Tak jak zazwyczaj w tym piwie.
                          Jest słodko od ananasa i mango.
                          Jest goryczkowo od grapefruita.
                          Jest lekka żywica.
                          Jest odrobinę za duży karmel.
                          Jest gładko.
                          Nie rześko.
                          Jest ok.
                          Jak w atrakcyjnej cenie to można przytulić w szklankę.
                          Ja dałem 2,99zł i to jest bardzo uczciwa cena
                          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                          Comment

                          • Javox
                            PremiumUżytkownik
                            • 11-2009
                            • 6130

                            #73
                            Aktualnie przy ekstrakcie 16,5* mamy 5,6% alko.

                            Aromat - karmel owocowy.
                            Smak - dość słodko, karmel, owocowość klasyczna z małą goryczką.

                            Strasznie już stary jest ten styl... i baaaardzo męczący
                            Attached Files

                            Comment


                            • e-prezes
                              e-prezes commented
                              Editing a comment
                              Karmelowych to ja też nie lubię, ale AIPA mi się nie nudzi jako styl. Nie potrzeba mi milkszejków, soczków czy ch.. wie czego w piwie. Akurat tego dawno nie piłem.
                          • Javox
                            PremiumUżytkownik
                            • 11-2009
                            • 6130

                            #74
                            Nie no AIPA bez karmelowa przeważnie jest dobrze przyswajalna...
                            Laktozy i inne cukry oraz aromaty identyczne z naturalnym to jest coś co jest także moim ostatnim (jak już) wyborem...
                            Ostatnio odświeżałem dawne smaki i niektóre były tradycyjnie słabe a niektóre nawet niezłe...

                            Taki los piwosza... raz na kilka lat wraca się do jakiegoś "tytułu"

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎