Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bartek, [Doctor Brew] Double IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • gebruiker
    Senior
    • 01-2014
    • 187

    #16
    Piłem wczoraj to piwo i byłem bardzo zawiedziony. Patrząc na wcześniejsze opinie, zapewne tej samej warki, dochodzę do wniosku, że z moją butelką mogło być coś nie tak. Aromat praktycznie zerowy, na siłę można doszukać się jakichś amerykańskich chmieli, ale naprawdę trzeba się postarać. Jest również lekkie utlenienie. W smaku dominuje właśnie miodowe utlenienie z lekkim akcentem chmielowym i średnią goryczką. Piwo jest bardzo słodkie, czego niestety goryczka nie jest w stanie zrównoważyć. Generalnie duży zawód, piłem je po raz pierwszy i miałem spore oczekiwania, ale w takiej formie jest to chyba najgorsze obecnie double IPA w Polsce.

    Comment

    • Areh
      Senior
      • 12-2014
      • 120

      #17
      Właśnie jestem w trakcie picia i muszę zgodzić się z opinią kolegi wyżej. Chwilę po przelaniu do szkła jakaś tam aromat był i to nawet przyjemny, ale tylko przez chwilę. Goryczka dość niska (w stosunku do deklarowanych 99 IBU), puste w smaku, ogólnie - poniżej średniej. Dużo poniżej.
      Na plus piana która świetnie oblepia szkło.

      Nie wiem czy to ma znaczenie, bo nie wiem czy było tego więcej niżjedna warka, ale moja butelka na termin do 2015.06.04.

      Comment

      • defrugo
        Junior
        • 09-2014
        • 9

        #18
        Chyba coś jest nie tak z tą warką (04.06.2015). Goryczka zalega w okropny sposób, wyczuwalne lekkie utlenienie. Aromat z butelki był, ale ze szkła już nikły. Bardzo słodkie w aromacie i smaku. Oblepia usta. Wyczuwalny również alkohol, mimo iż piłem trochę za bardzo schłodzone. Piana uboga, ale zdobi szkło.

        Comment

        • Dzoshu
          Senior
          • 12-2013
          • 496

          #19
          Kolor: Brudna pomarańcz, mętne.
          Piana: Ładna, drobne pęcherzyki, oblepia szkło i utrzymuje się warstwą na powierzchni.
          Zapach: Intensywny grejpfrut, owoce tropikalne w tle majaczy karmelowa słodycz.
          Smak: Słodkie o oleistej konsystencji. Dość rześkie jak na tak wysoki ekstrakt. Intensywna, krótka, grejpfrutowa goryczka i lekkie drapanie od alkoholu podczas przełykania.
          Wysycenie: Średnie w stronę wysokiego.
          Opakowanie: Nudny standard Doctor Brew, dokładne info.
          Uwagi: Warka 4.06.15 całkiem ciekawy wypust, nie wyczułem wad.
          Attached Files

          Comment

          • bulka_
            Member
            • 08-2011
            • 37

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: mocno przybrudzona pomarańcza, lekka miedź [4]
            Piana: jak na 8% alk. bardzo ładna, gęsta i długo sie utrzymuje. oczywiście po intensywnym wymuszaniu [4]
            Zapach: mocno owocowo-słodkie, i od słodów i od chmieli. preferuję cytrusowy aromat, tutaj słodkie owoce tropikalne są przyciężkawe w towarzystwie słodowości [3.5]
            Smak: o ile piwo w aromacie jest owocowo słodkie i słodowe, tak w smaku jest jakby pustawe. brak jakiejś dobrej kontry słodowej. piwo nie jest wytrawne tylko wręcz puste i wodniste. Doktorzy po raz kolejny mnie zadziwiają, że nie potrafią zbalansować słodowości z wysoką goryczka. wychodzi piwo zmierzajace w stronę mocnej goryczy bez jakichkolwiek odczuć opartych o smaki słodkie [2.5]
            Wysycenie: git, nie ma się do czego przyczepić, drobne, umiarkowane. [4.5]
            Opakowanie: prosta i minimalistyczna. gdyby nie te teksty o niczym uznałbym za jedne z najlepszych [4]
            Uwagi:

            Moja ocena: [3.25]

            Comment

            • Oskaliber
              Senior
              • 05-2010
              • 727

              #21
              Kolor: Bursztynowy, opalizujący.

              Piana: Biała, dosyć obfita, średnio gęsta, dosyć trwała. Opada do dziurawego kożucha.

              Zapach: Chmielowy, mocno tropikalny: mango, marakuja; cytrusy.

              Smak: Treściwość średnia do średnio wysokiej. Wyraźna podbudowa słodowa i sporo chmielu, głównie o tropikalnym charakterze (marakuja, mango), lekka sosna, cytrusy. Minimalny, bardzo dobrze wkomponowany alkohol. Goryczka średnio wysoka, przyjemna, praktycznie w ogóle bez częstego przy takim woltażu, alkoholowego charakteru.

              Wysycenie: Średnio niskie.

              Ogółem: Bardzo dobre.
              BeerFreak.pl

              Comment

              • Mawel
                Member
                • 04-2014
                • 65

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Herbaciany. Lekko opalizujące. [4]
                Piana: Drobne pęcherze zdobią szkło. Trwała śnieżnobiała. [4.5]
                Zapach: Mocno słodki zapach amerykańskich chmieli. Trochę słodów. Brakuje przełamania, czy to żywicy, czy cytrusów. Bo zapach budzi skojarzenia tylko słodkie. Po wymieszaniu pojawia się trochę "mokrej szmaty". [3.5]
                Smak: W smaku słodko. Pojawia się średniej mocy goryczka, która pozostawia lekko zalegający posmak. Po dłuższej chwili pozostawia lekko kwaśny posmak. Moim zdaniem by piwo bardziej orzeźwiało goryczka powinna być wyraźnie większa. Zdecydowanie nie czuć tego 99 IBU. [3.5]
                Wysycenie: Moim zdaniem za niskie. [3.5]
                Opakowanie: Stara etykieta. Zdecydowanie lepsza od nowych. Komplet informacji. [4.5]
                Uwagi: Warka 01.07.2015

                Moja ocena: [3.675]

                Comment

                • mrmaki
                  Junior
                  • 08-2013
                  • 25

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemny bursztyn. Spore zmętnienie. [4]
                  Piana: No nie jest perfekcyjnie. Dosyć szybko obada do małego kożucha. Lekko oblepia szkło. Na tak wysoki ekstrakt słabo. Jedynie wysoki alkohol lekko rozgrzesza. [3.5]
                  Zapach: Dobrze wyczuwalny sosnowy, żywiczny aromat. Lekki owoc. Po zamieszaniu pojawia się też coś na kształt [4]
                  Smak: No i pojawia się gorzyczka. Kopnęła dopiero po 3 łyku. Więcej słodowości niż karmelu w smaku. Pojawia się też cos "zielonego w smaku" coś jak przerzucie źdźbła trawy.
                  Ale goryczka na wysoki plus. [4]
                  Wysycenie: Jest dobrze. Mogło by być troszeczkę wyższe, "upłynniło" by piwo. [4.5]
                  Opakowanie: No i tradycyjny Dr. Brew. Klasa średnia no i kapsel golec. [3.5]
                  Uwagi: Spodziewałem się czegoś o wiele lepszego. Nie wyszło najgorzej ale mogło być lepiej.

                  Moja ocena: [3.95]
                  India Pale Ale - recepta na dogodne życie

                  Comment

                  • titan
                    Senior
                    • 08-2014
                    • 122

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: pomarańczowe, mętne, nawet jakiej farfocle plywają [3.5]
                    Piana: ładna zbita, biała, średnio długo się utrzymuje, ładny lacing [4]
                    Zapach: średnio intensywny, likierowo landrynkowy, żywiczny, tle słodkie owoce tropikalne [4]
                    Smak: slodkie, żywiczne, średnia żywiczna goryczka [3.5]
                    Wysycenie: średnie do niskiego, idealne [5]
                    Opakowanie: w stylu dr. ogolnie fajne [4]
                    Uwagi: fajne piwo, zdradliwie pijalne, trochę ubogie w smaku, pustawe, nie czuć tych 99 IBU

                    Moja ocena: [3.825]

                    Comment

                    • corsano
                      Senior
                      • 05-2013
                      • 182

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemno złoty, zamglony [5]
                      Piana: Umiarkowanie obfita,średniopęcherzykowa, dość trwała [4]
                      Zapach: Niezbyt intensywny, na pierwszym planie słodowy, lekko cytrusowy i kwiatowy [3.5]
                      Smak: Pełne, oleiste, cytrusowo-żywiczny, lekko alkoholowe, goryczka wysoka - przyjemna, w charakterze grejpfrutowa [4.5]
                      Wysycenie: Bardzo niskie, mogłoby być wyższe [3.5]
                      Opakowanie: Prosto, konkretnie i estetycznie, na kontrze jest wszystko co trzeba, kapsel czarny [3.5]
                      Uwagi: Warka do 04.06.2015

                      Moja ocena: [4.025]

                      Comment

                      • pavlo11111
                        Member
                        • 11-2014
                        • 78

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemny bursztyn; lekko zamglony [4.5]
                        Piana: Ładnie zdobi szkło, całkiem trwała, średnio obfita [4.5]
                        Zapach: Słodko owocowy z nutą żywiczną, całkiem intensywny [4.5]
                        Smak: Słodkie, choć bez przesady. Połączenie owoców i żywicy, alkohol ledwo wyczuwalny [4]
                        Wysycenie: Odpowiednie [5]
                        Opakowanie: Ładnie, schludnie i wszystko dobrze opisane [4.5]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [4.325]

                        Comment

                        • Javox
                          PremiumUżytkownik
                          • 11-2009
                          • 6134

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ciemna herbata, pod światło bursztyn bardziej pomarańczowy. Pod światło dużo ładniejszy kolorek. [4.5]
                          Piana: Drobniutka, dość trwała. Ostateczna redukcja około 1 cm. Na szkle bardzo przyjemne koronkowanie. [4.5]
                          Zapach: Gorzkawe zioła, żywice trochę słodkiej egzotyki. Niezła kompilacja. [4.5]
                          Smak: Nie za słodkie, goryczka wzrasta ale nie do 99 IBU /chyba że już tak jestem tolerancyjny na goryczkę? / Owocowość, żywiczność, gorzkawa cytrusowość, fajne posmaki z kierunku "egzotyka". Minimalny karmel to lubię. [4.5]
                          Wysycenie: Średnie, dopasowane OK. [4.5]

                          Opakowanie: Prawo serii OK. Brąz troszkę z czarnym nie kontrastuje ale nie czepiam się za dużo. Ta prostota już mnie nie razi i kapsel firmowy na wielki plus. [4.5]

                          Uwagi: Dla lubiących konkretne, cięższe piwka Double IPA to dobry wybór. Mnie smakuje z kranu jak i butelki. Oczywiście o sesyjności możemy mówić do pewnego momentu bo potem może być za wesoło .
                          _ _ _ _ W miarę lekko się je pije więc trzeba dobrej samokontroli. 23.11.15 bardzo podeszła.

                          Moja ocena: [4.5]
                          Attached Files
                          Last edited by Javox; 28-09-2015, 11:09.

                          Comment

                          • rafalek21
                            Senior
                            • 04-2015
                            • 1407

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Herbaciany, mgliste. [4.5]
                            Piana: Kremowa, drobnopęcherzykowa, średnio obfita, dość trwała, ładny lacing [4]
                            Zapach: Owocowość, karmel, średnio intensywny, trochę nudny. [3.5]
                            Smak: Mocno karmelowe, cytrusowość, znaczna słodycz kontrowana wysoką ziołową, goryczką, alkohol dobrze ukryty, brakuje mi gęstości/lepkości, prócz tego jest całkiem poprawnie, tylko nudno. [3.5]
                            Wysycenie: Znikome, zdecydowanie za niskie [2.5]
                            Opakowanie: Nie przepadam za większością etykiet od Doctor Brew, a ta chyba jest najbrzydsza, brązowe napisy na czarnym tle, jedynie plus za skład. [2.5]
                            Uwagi: Warka 2016.01.03. Przeciętne piwo, trochę ubogie w aromacie/smakowo, brakuje mu trochę pełni jak na IIPA.

                            Moja ocena: [3.5]
                            Last edited by rafalek21; 11-11-2015, 00:07.

                            Comment

                            • Brodzislaw
                              Senior
                              • 09-2013
                              • 1020

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Herbaciany, na dnie sporo farfocli [3.5]
                              Piana: Jasna, drobnoziarnista opada z czasem dziurawiąc [4]
                              Zapach: Wybitnie chmielowy - cytrusy, żywica i tropikalne owoce [4]
                              Smak: Słodkawe, zbyt słodkie, goryczka wyraźna ale nie intensywna w nucie ziołowo-owocowej. [3.5]
                              Wysycenie: Średnie, mogło by być nieco wyższe. [4]
                              Opakowanie: Typowe dla doktorków, niewyszukane ale czytelne [3.5]
                              Uwagi: Typowe piwo dla Doctor brew - kopa chmieli tym razem nieco przykryta sporą dawką słodów.

                              Moja ocena: [3.75]

                              Comment

                              • gauron
                                Junior
                                • 12-2015
                                • 26

                                #30
                                IBU: 99
                                opak.: butelka (niepast.)
                                data: 2015-11-19#2
                                data przydatności: 2016-01-03
                                ocena: 3 – dobre
                                cena: 9,00 zł
                                miejsce: Piwny Kolektyw

                                opis:
                                zapach: b. lekko karmelowy, l. słodki;
                                smak: pełne, l. karmelowe przełamane goryczką;
                                goryczka: średnia
                                http://fb.com/browarGauron

                                lista wszystkich degustacji

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎