Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Van Pur, Cechowe stout

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10837

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yaro74 Wyświetlenie odpowiedzi
    Brok to Van Pur, więc skąd pewność że warzyli to piwo w Koszalinie ?
    Informacja o miejscu warzenia była wyraźnie zaznaczona na kontretykiecie (sprawdź sobie w dziale kolekcjonerskim).
    Piwna turystyka według abernackiego

    Comment

    • yaro74
      PremiumUżytkownik
      • 09-2012
      • 2089

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
      Informacja o miejscu warzenia była wyraźnie zaznaczona na kontretykiecie (sprawdź sobie w dziale kolekcjonerskim).
      Sprawdziłem i na kontrze piwa Cechowe Stout jest napisane: wyprodukowano przez Van Pur S.A. ul .Cybernetyki 7 Warszawa.
      Ponawiam pytanie skąd masz informację, że cechowe było warzone w Koszalinie.

      Comment

      • abernacka
        Senior
        • 12-2003
        • 10837

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yaro74 Wyświetlenie odpowiedzi
        Sprawdziłem i na kontrze piwa Cechowe Stout jest napisane: wyprodukowano przez Van Pur S.A. ul .Cybernetyki 7 Warszawa.
        Ponawiam pytanie skąd masz informację, że cechowe było warzone w Koszalinie.
        Pisałem o kontretykiecie Broka a nie Cechowego.
        Piwna turystyka według abernackiego

        Comment

        • DariuszSawicki
          Senior
          • 08-2012
          • 2868

          #19
          Sam też podejrzewam, że może to być Brok Stout.
          Smak podobny, tylko skład lekko inny ( w Broku była pokrzywa).
          Ale nie wiem, nie znam się.
          Wiem jedno, obok stoutu to nawet nie stało. Ten cholerny anyż... w wódce może być, ale nie w piwie
          Kolor jak na takie piwo niezły, prawie brązowo-czarny. Gaz mały.

          Jednak coś mi to za bardzo przypomina ten Brok. To i ja przypominam kontrę sprzed półtora roku.
          Attached Files

          Comment

          • sasser
            Senior
            • 07-2012
            • 107

            #20
            Piwo wypiłem, nic mnie nie odrzucało. Smakowało jak zwykłe, ciemne piwo, dość słodkie. Dość wyraźny smak anyżu i niewielka goryczka. Generalnie nic specjalnego, ale raz wypić można.

            Comment

            • pioterb4
              Senior
              • 05-2006
              • 4322

              #21
              Wszystko można wypić, tylko po co?

              Comment

              • dlugas
                Senior
                • 04-2006
                • 4014

                #22
                Dla mnie anyżu było na granicy percepcji. Ale ja do lukrecji i anyżu nic nie mam :] (oby nie były w mięsach)
                może dlatego tolerancja jest lekko zwiększona
                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                Comment

                • sasser
                  Senior
                  • 07-2012
                  • 107

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Wszystko można wypić, tylko po co?
                  Chociażby po to, żeby spróbować i wyrobić sobie własną opinię.
                  Last edited by sasser; 16-12-2014, 21:42.

                  Comment

                  • bob1969
                    Senior
                    • 02-2008
                    • 170

                    #24
                    LE = Koszalin?

                    Comment

                    • Javox
                      PremiumUżytkownik
                      • 11-2009
                      • 6136

                      #25
                      Szkoda klawiszy na artomat.

                      Piwo to jest raczej słabą i nie za bardzo zbalansowaną mieszaniną

                      Słodycz, gorzkość i te przyprawy po kilku łykach są coraz trudniejsze do zniesienia.
                      W dodatku piana znika z trzaskiem po chwili.

                      Czyżby to był "ich" głos w kwestii przyprawowych piw świątecznych? Raczej lekko zachrypnięty!

                      Pod koniec totalna padaka - kostka do kibla rozpuszczona w polokokcie
                      ( inna opcja kilka pudełek TicTac'ów w marketowej coli )

                      Kopyr miał rację - to nie będzie nic dobrego - i nie jest.

                      Jeżeli ktoś nie musi "degustować" "tego" niech zda się na oceny powyżej i wypije sobie coś sprawdzonego

                      Comment

                      • witold68
                        Senior
                        • 09-2009
                        • 142

                        #26
                        Van Pur Stout

                        Szkoda ja,że opinie dopiero znalazłem, to że ciemne i słodkie to tak samo jak cola tylko ma %
                        Na pochybel psubratom !

                        Comment

                        • Brodzislaw
                          Senior
                          • 09-2013
                          • 1020

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Coś na wzór coca coli - za jasny jak na stout [2.5]
                          Piana: Obfita beżowa z wielkimi dziurami szybko opadła [3]
                          Zapach: Nijak ma się do stouta - pieprzona lukrecja, zero paloności i kawy [2.5]
                          Smak: Zaprzeczenie stoutu - tępa goryczka, coś na wzór słodów palonych z dodatkiem anyżu - zero efektu owsiankowego - wypleniającego bukiet smakowy. [2]
                          Wysycenie: Bardzo wysokie ale nie przeszkadza. [4]
                          Opakowanie: Prymitywne, tyle, że czytelne [3]
                          Uwagi: To mocny, ciemny lager z przyprawami. piwo przekombinowe i zamiast bogatego smaku wyszła podróbka z anyżem w roli głównej.

                          Moja ocena: [2.45]

                          Comment

                          • Brodzislaw
                            Senior
                            • 09-2013
                            • 1020

                            #28
                            Opakowanie na poziomie zdolnego gimnazjalisty jeszcze ujdzie. Kolor ala coca cola już nie bardzo. Piana beżowa, o obfitym wytrysku opadła do minimalnej warstewki. Jeszcze jest w granicach normy. Zapach to już padaka. Z butelki poszło karmelem, chyba anyżem i tą pieprzoną lukrecją. Gdzie tu jest stuot – palone słody, kawowo-czekoladowe aromaty o goryczce nie wspominając? Smak w negatywnych wrażeniach ściga się o palmę pierwszeństwa z „odorem”. Jest coś na kształt słodów, gorzkawy posmak imitujący goryczkę, ale to wszystko tworzy wybuchową miksturę z wysyceniem i tymi nieszczęsnymi dodatkami. Dochodzi jeszcze nuta alkoholowa. Płatki owsiane, które miały nadać aksamitności, treściwości piwu, są niewyczuwalne. Jakby tego było mało wchodzi jeszcze metaliczny posmak… Kolejny łyk i kończę męczarnię. W końcu to jest adwent, moment radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela, a nie czas umartwiania.
                            Jeszcze jedno spojrzenie na etykietę, stojąc przy zlewie w wiadomym celu. No tak! Van Pur i wszystko jasne.

                            Comment

                            • Dzoshu
                              Senior
                              • 12-2013
                              • 496

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ciemny brąz z rubinowym refleksem pod światło. Ładny chociaż nie jest to typowy kolor dla stoutu. [3.5]
                              Piana: Obfita, sycząca, dość szybko redukuje się do drobnej warstwy, oblepia szkło. [3]
                              Zapach: Mało intensywny, słodkawy, może trochę czekoladowy. Po ogrzaniu faktycznie da się wyczuć anyż. Trochę przeszkadza lekka nutka rozpuszczalnikowa czy alkoholowa pałętająca się gdzieś w tle za przyprawami. [3]
                              Smak: Na wstępie paloność w stylu popłuczyn z przypalonego gara, zaraz potem słodycz i lukrecja. Na finiszu daje o sobie znać nieprzyjemnie ściągający alkohol charakterystyczny dla tanich, dyskontowych piw. [3]
                              Wysycenie: Za wysokie, szczypie w język podczas przełykania i zapycha podczas degustacji. [3]
                              Opakowanie: Taka sobie etykieta. Historyjka z tyłu to jakieś alkoholowe majaki (zapewne po wypiciu kilku cechowych stoutów). Mały plus za w miarę dokładny skład na kontrze. [3]
                              Uwagi: Da się ten wynalazek wypić ale to raczej jakaś odmiana ciemnego lagera a nie stout. Sam traktuje to jako jednorazowy eksperyment ale myślę, że piwo to może znaleźć swoich amatorów?

                              Moja ocena: [3.025]
                              Attached Files
                              Last edited by Dzoshu; 19-12-2014, 02:33.

                              Comment

                              • Pancernik
                                Senior
                                • 09-2005
                                • 9733

                                #30
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Brązowy z odcieniem rubinowym. Całkiem jak kola. [3]
                                Piana: Kremowobeżowa, bardzo drobna, dość wysoka, nietrwała. [3]
                                Zapach: Słaby, karmelowy. A kawa gdzie? [2]
                                Smak: Karmel, jakiś posmak cukierkowy (?) i już. Stouty stoją kilka półek dalej... [2.5]
                                Wysycenie: Niewysokie, przynajmniej to pasuje do stouta. [4]
                                Opakowanie: Cały projekt "cechowy" jest niezły, wykonanie również. To najlepsza strona tego napoju. [4]
                                Uwagi: Oceniałem to piwo jako "stout", ale może faktycznie, ta nazwa jest jakimś nieporozumieniem.

                                Moja ocena: [2.55]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎