Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zodiak, [Raduga] Sunset Blvd

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • yassmen
    Senior
    • 11-2012
    • 288

    #31
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Miedziane, opalizujące. [4.5]
    Piana: Trwała, drobnopęcherzykowa, niezbyt obfita. Znaczy szkło. [4]
    Zapach: Wyrazisty bukiet: herbatniki, karmel, owoce, melasa albo wręcz drapiące w gardle konfitury z pestkowych. [4.5]
    Smak: Bardzo pełne, konkretne, oleiste piwo. Czerwone owoce, słodowa podbudowa, karmelowe ciasteczka i solidna gorycz. 2-3 takie to prawie kompletny wysokokaloryczny posiłek. [4]
    Wysycenie: Średnio-niskie, bez zarzutu. [4.5]
    Opakowanie: Etykieta seryjna - kinematografia i wiadomości browarnicze. Kapsel czarny. [4]
    Uwagi: Dobrze się komponuje z pogodą za szybą.

    Moja ocena: [4.225]

    Comment

    • dlugas
      Senior
      • 04-2006
      • 4014

      #32
      Piana: drobna, lekko bezowa, nawet coś tam znaczy ślady na szkle.
      Zapach: karmel, żywica, troszkę owoców nie cytrusowych
      Smak: w miarę pełne, dość goryczkowe i żywiczne. Idzie już w stronę DIPA. Jest grejpfrut oraz troszkę łodygi. Goryczka spora, drapiąca, jakby alkoholowo-ziołowa, ale nie zalega i po 10 łykach już nie jest taka porażająca. Zaczyna być wtedy nieźle zblanasowane i pijalne, choć nadal jest przechylone na stronę goryczki
      Wysycenie: Średnio-niskie
      Opakowanie:całkiem ładna i rzucająca się w oko.
      Uwagi:warka 20.11.2015 pite wczoraj tj. 30.11.15 czyli ponownie lekko przeciągnięte.

      Pito nie jakieś wybitne czy do wyrycia się w pamięci, ale solidne, treściwe choć z początku troszkę nie zgrane.
      Można za jakiś czas, kiedyś tam powtórzyć
      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

      Comment

      • Pess09
        Senior
        • 12-2013
        • 284

        #33
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemno miedziany, opalizujący. [4.5]
        Piana: Przeciętna, średnio obfita, sednie pęcherzyki, szybko opada i zostawia delikatne ślady. [3.5]
        Zapach: Słodko, karmel, biszkopt, herbatniki, wyraźne nuty żywiczno iglaste. Przyjemny, zachęca do wzięcia łyka. [4.5]
        Smak: Gładkie i nawet teściwe, mimo obecności karmelu wcale nie jest jakoś słodko, natychmiast kontruje wyrazista goryczka, mocno iglasta i grejpfrutowa, raczej jest to deklarowane 70 ibu, trochę zalega. Mi osobiście brakuje dosłownie odrobiny słodyczy, ale to piwo chyba po prostu ma takie być. [4]
        Wysycenie: Niskie, odpowiednie. [5]
        Opakowanie: Ładna etykieta, wszystkie informacje są zawarte, czarny kapsel. [4.5]
        Uwagi: Przyjemne piwo, pierwsze skrzypce grają nuty iglaków, warto spróbować ale to nie trafia idealnie w moje gusta.

        Moja ocena: [4.225]

        Comment

        • piwo_szka
          Member
          • 01-2015
          • 71

          #34
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemnomiedziany, bliżej mu do brązu, ale zachowuje czerwonawe przebłyski. [4]
          Piana: Wysoka, drobne pęcherzyki, trwała. [4]
          Zapach: Przyjemna żywica i delikatny słodki karmel. [4.5]
          Smak: Na prowadzeniu jest goryczka, której tłem są owoce cytrusowe i lekki karmel. Goryczka jest przyjemna, z rodzaju tych trawiastych - z każdym łykiem staje się wyraźniejsza, w końcu dominuje. [4.5]
          Wysycenie: Niskie. [3.5]
          Opakowanie: Ładna etykieta nawiązująca do tytułu filmu Bulwar Zachodzącego Słońca, wykonana w ciekawym stylu; nie żadna wytłaczanka, czy klasyczny wzór, ale naprawdę profesjonalna grafika, która nie jest taka płaska. [4]
          Uwagi: Piwo generalnie mi smakowało. Jednak pod koniec trochę już mi ciążyło. Miałam wrażenie takiej oleistej ciężkości - prawdopodobnie to przez to żyto, które w końcu sprawia, że piwo jest "zawiesiste". Ale piwo samo w sobie bardzo dobre, o przyjemnej i wyraźnej goryczce.

          Moja ocena: [4.35]
          Attached Files
          Last edited by piwo_szka; 04-12-2015, 10:02.
          piwna smakoszka na Alkowiki

          Comment

          • DariuszSawicki
            Senior
            • 08-2012
            • 2868

            #35
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Błyszcząca miedź. [4.5]
            Piana: Słabo zaznacza się na szkle, lepiej jest w końcowej czapie gdyż z trwałością i wysokością jest też słabo. [2.5]
            Zapach: Przyjemnie słodki, orzech jakby polany słodką czekoladą. Czuć też herbatnika i skórkę od mandarynki. [4.5]
            Smak: Piwo jest syte, nawet trochę oleiste, ale balans wypośrodkowany, gdyż goryczka jest równie wysoka jak aksamitne słody. Goryczka jest duża, cytrusowa i łodygowa, są też zapowiadane w opisie nuty leśne. Jedyne co niepokoi to jakiś cierpki, kwaskowaty posmak. [4]
            Wysycenie: Niskie. [4]
            Opakowanie: Etykieta nawiązuje do afiszu starego filmu Bulwar Zachodzącego Słońca. Czerwony kolor szaty tej pani odpowiedni. Etykieta jest prosto naklejona, ale zbyt pomarszczona niczym moja wątroba. [4]
            Uwagi: Smaczne piwo, sycące i bardzo ładnie pachnące.
            Warka 30.05.2016.

            Moja ocena: [4.05]

            Comment

            • GSE
              Senior
              • 10-2002
              • 424

              #36
              Piwo tak dobre jak film, do którego nawiązuje. Piłem pierwszy raz, więc nie porównam z poprzednimi warkami, ale jest to pozycja, do której na pewno jeszcze kiedyś wrócę. Niektórzy narzekają na karmel, jednak mi ten aromat bardzo odpowiada.

              Comment

              • rafalek21
                Senior
                • 04-2015
                • 1407

                #37
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Miedziany, klarowny. [4.5]
                Piana: Niezbyt wysoka, umiarkowanie trwała, drobne pęcherzyki, beżowa, przyzwoicie firankuje. [3.5]
                Zapach: Trochę karmelu, herbatnika, żywicy i cytrusów, niezbyt intensywny. [3.5]
                Smak: Wyraźna karmelowa podstawa słodowa, umiarkowana słodycz cytrusowy, odrobina owoców, wysoka żywiczno-trawiasta goryczka, z średnio długim gałązkowym posmakiem, sporo ciała, gładkie. [4]
                Wysycenie: Średnie - pasuje. [4]
                Opakowanie: Ładna etykieta, pełny skład. [4]
                Uwagi: Kolejne smaczne piwo od Radugi. Warka do 01.05.2017.

                Moja ocena: [3.8]

                Comment

                • dlugas
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 4014

                  #38
                  Styl : Rye India Red Ale
                  6.5 % alk. 70 IBU
                  16 % BLG

                  Niefiltrowane, pasteryzowane.
                  Warka: 25/09/16 pite 05/10/2016

                  Kolejne wygrzebane z czeluści lodówki. Troszkę po terminie
                  Słodowe i likierowo żywiczne. Alkoholu w smaku brak. Gładkie, smukłe i oleiste od żyta. Bardzo dobre. Szkoda, że "nie zapomniało się" więcej sztuk.

                  fotkia
                  Last edited by dlugas; 07-11-2016, 13:10.
                  Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                  Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                  FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                  Comment

                  • Brodzislaw
                    Senior
                    • 09-2013
                    • 1020

                    #39
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: miedziany, klarowny [4.5]
                    Piana: jasna z drobnych pęcherzy, pozostawiła ślad na szkle, opadła z czasem do minimalnej warstwy. [4.5]
                    Zapach: słodkawy, chmielowy głównie, w nucie: cytrusowej, żywicznej i owoców tropiku. Dopełnia go karmelek od słodów. [4]
                    Smak: nie jest wcale tak słodko. Owszem jest karmelek i zboża, ale wygładzone przez żyto. Z kolejnymi łykami wchodzi goryczka grejpfrutowo-żywiczna i trochę też ziołowa. Poziom średni i ciut powyżej. [4]
                    Wysycenie: Średnie - optymalne [4.5]
                    Opakowanie: Klasyka Radugi - piękna eta i dobre info w kontrze, [4.5]
                    Uwagi: Piwo jest pełne, dobrze zbalansowane, pijalność wysoka.

                    Moja ocena: [4.125]

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎