Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Witnica (BOSS), [Birbant] Double Robust Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grejwi
    Member
    • 08-2014
    • 78

    #31
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Głęboko ciemny brąz. Nieprzeźroczyste. [5]
    Piana: Dość niska, bardzo drobna, ciemno beżowa. Bardzo szybko opada, zostawiając jednynie drobny pierścień. Minimalnie osadza się na szkle. [2.5]
    Zapach: Z butelki: czekolada, paloność, kawa zbożowa. Po przelaniu: głównie kawa, też daje czekoladą. Przyjemny, choć mógłby być bardziej intensywny. [4.5]
    Smak: Czekolada, kawa zbożowa, ziołowa chmielowość, nawet minimalna popiołowość. Lekka, kawowa kwaśność. Goryczka ponad przeciętna, przyjemna, dobrze zbalansowana z treściwym, słodowym charakterem. W tle delikatne cytrusy. No nie ma się nawet do czego przyczepić - smak jest super. [5]
    Wysycenie: Dość wysokie, ale pasuje. [5]
    Opakowanie: Skład szczegółowo podany, etykieta zlewa się z kolorem butelki, nie wyróżnia się, ale też nie jest brzydka. Trochę nierówno naklejona. Kapsel czarny. [4]
    Uwagi: Warka do 10.09.2015.

    Moja ocena: [4.525]

    Comment

    • apaczu
      Senior
      • 10-2013
      • 168

      #32
      Data 10.09.15

      Kolor to klarowny, ciemny rubin z wyraźnymi przebłyskami.
      Piana bardzo drobna, z początku obfita, ale opada dość szybko do niewielkiej warstewki.
      W zapachu głównie kawa ale daje się też wyłapać delikatną śliweczkę. Bardzo dyskretnie wyłazi tez coś warzywnego, jakby gotowany bób, ale nie jestem pewien czy to DMS. Bardzo często to czuję w ciemnych piwach, ale specjalnie nie razi. Alkoholu nie czuć wcale.
      W smaku dość wodniste i bardzo pijalne. Jest kawa, gorzka czekolada, popiołowość i konkretna, przyjemna goryczka. Alkohol znów świetnie ukryty, ale bardzo delikatnie wychodzi w posmaku i lekkim pieczeniu przełyku.

      Bardzo fajne, ale zdradliwe piwo. Nie mam pojęcia jak smakowało na początku, gdyż od razu założyłem, że wypiję je po około roku. Czytałem opinie o zbytnio doskwierającym alkoholu. Teraz tego nie ma. Po parametrach widać, że wcale nie jest takie lekkie na jakie się wydaje. Tymczasem kończę butelkę i czuję, że w głowie się zakręciło, ale z chęcią wpiłbym pewnie jeszcze ze 4... to akurat miałem tylko jedno, więc idę po inne
      Last edited by apaczu; 30-12-2015, 02:49.

      Comment

      • Pinio74
        Senior
        • 10-2003
        • 3881

        #33
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemny brąz wpadający w czerń; [4.5]
        Piana: Piana beżowa, na początku wysoka, dziurawa, po pewnym czasie redukuje się do pół centymetrowgo kożuszka i tak pozostaje; [4]
        Zapach: Aromat przyjemny, głównie czekolada, herbatniki, lekkie nuty ziemiste. [4]
        Smak: Gorzka czekolada, nuty palone, lekka słodycz kawy z cukrem, dość treściwe, alkohol bardzo dobrze ukryty; [4]
        Wysycenie: Piwo nisko nasycone, dobrze sie pije; [4.5]
        Opakowanie: Szata graficzna w porządku, chociaż trochę zbyt ciemna w tonacji, do tego komplet informacji na etkiecie; [4]
        Uwagi: Warka 08.01.17, ogólnie dobry robust porter. Wersja double lepsza od zwykłej.

        Moja ocena: [4.05]
        Last edited by Pinio74; 29-01-2016, 22:23.
        BIRRARE HUMANUM EST

        Comment

        • rafalek21
          Senior
          • 04-2015
          • 1407

          #34
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bardzo ciemno brązowy, pełny rubinowych refleksów. [4.5]
          Piana: Ciemniejszy odcień beżu, drobnopęcherzykowa, niezbyt wysoka, średnio trwała, ładnie firankuje. [3.5]
          Zapach: Kawa zbożowa, kakao, odrobina herbatników, delikatnie ziemisty, przyjemny ale bardzo słaby. [3.5]
          Smak: Słodkie, kakao-czekolada, znaczna paloność, delikatny kawowy kwasek, znaczna ziołowo-palona goryczka, treściwe, alkohol dobrze ukryty, ale czuć "powagę" tego piwa. [4]
          Wysycenie: Niewysokie - odpowiednie. [4.5]
          Opakowanie: Prosta, ale ładna etykieta z pełnym składem. [4.5]
          Uwagi: Całkiem smaczne piwo, ale bez zachwytu, trochę się zawiodłem słabym(pod względem intensywności) aromatem.

          Moja ocena: [3.85]

          Comment

          • Brodzislaw
            Senior
            • 09-2013
            • 1020

            #35
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: ciemny brązowy, klarowny pod światło rubinowy [3.5]
            Piana: beżowa z drobnych i średnich pęcherzyków opadła z czasem do minimalnej warstwy. [4]
            Zapach: intensywna woń palonych i ciemnych słodów w nucie kawy i gorzkiej czekolady, z chmielami. Czuć cytrusy połączone z ziołami. [4]
            Smak: ponownie dominują ciemne i palone słody. Gorzka kawa i czekolada, nieco osłodzona karmelkiem nadaje piwu wytrawności z lekkim kwaskiem na finiszu. Z kolejnymi łykami nasila się goryczka w nucie cytrusowej i ziołowo-przyprawowej. Ale to jest tylko dodatek. Efekt podbija alkoholowość, która objawia się w lekkim ściąganiu na podniebieniu i języku. Jak na ekstrakt piwo jest pełne [4]
            Wysycenie: nawet wysokie jak na styl [4.5]
            Opakowanie: etykieta pasuje do stylu piwa plus czytelna kontra. [4]
            Uwagi: Trochę jednowymiarowe to piwo, ale bardzo pijalne.

            Moja ocena: [4]

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎