Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, Jurajskie Porter bałtycki

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Warzywo
    Senior
    • 08-2016
    • 955

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: niepoprawnie napiszę - jest asfalcik [5]
    Piana: tworzy się drobno pęcherzykowatą czapeczką ale szybko opada [3.5]
    Zapach: Jest wanilia, jest czekolada' jest paloność. [4]
    Smak: Do tych pozytywnych cech które są i w aromacie czyli czekolady (ale i wytrawności) wanilii i palności dochodzi niestety taki sztuczny akcent "apteki" [3.5]
    Wysycenie: Nie obraziłbym się za mniej nagazowania bo szczypanie czuć na języku a to w porterze nie jest zaletą [3.5]
    Opakowanie: Zgrabna buteleczka 0,3 z akcentami wodnymi (morskimi) - niebieskie szlaczki i kotwica. Dla mnie w bałtyckim OK [4.5]
    Uwagi: Niezły porter tyle, że za drogi. Porównywalne można dostać taniej.

    Moja ocena: [3.8]

    Comment

    • MarcinKa
      Senior
      • 02-2005
      • 2729

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemny brąz, prawie czarne. Pod światło minimalne rubinowe przebłyski. Piwo wydaje się klarowne. [4.5]
      Piana: Trochę niejednorodna na początku. Brązowa, średnio duża i średnio trwała. [4]
      Zapach: Ładny i mocny. Ciemne słody, karmel, paloność, kawa zbożowa. Słodycz w zapachu umiarkowana. [4.5]
      Smak: Pełny, dość słodki, palony, karmelowy, na finiszu lekko alkoholowy smak. Może jeszcze trochę czekolady i delikatnej kawy zbożowej. Troszkę chmielu i przypalony karmel w posmaku. Posmak średnio długi. [4]
      Wysycenie: Dobre wysycenie. Drobne, trwałe i średnio mocne. [4.5]
      Opakowanie: Prosta grafika i skromna kolorystyka. Są elementy marynistyczne. Na półce nawet rzuca się w oczy. Kapsel firmowy, parametry podane. Szkoda, że etykiety niestarannie przyklejone. [4]
      Uwagi: Całkiem smaczny porter. Mimo, że słaby (7,5%) to alkohol da się wyczuć (na szczęście delikatnie). Może trochę zbyt słodki i za gładki. Więcej chmielu na goryczkę chyba by nie zaszkodziło.

      Moja ocena: [4.225]
      To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

      Comment

      • dlugas
        Senior
        • 04-2006
        • 4014

        To ten do 07.2017? czy jeszcze starość do 12.2016 lub jeszcze głębiej?
        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

        Comment

        • jaw7
          Senior
          • 10-2012
          • 173

          weekend z porterem bałtyckim - zaczynamy!
          1. Jurajski data 07.10.2017
          czekolada , skórka od chleba i sos sojowy(niestety)
          treściwy i lekko słodki - gładki i mocno pijalny.
          ocena 4/5

          Comment

          • Prusak
            Senior
            • 07-2005
            • 4312

            Odkopałem sobie ten porter w jednym z hipermarketów. I byłem zaskoczony poztywnie. Gładki, z nutami głównie gorzkiej czekolady i lekkiej goryczki. Co prawda bez jakichkolwiek nut owocowych, ale - nie wiedzieć czemu - zupełnie mi to nie przeszkadzało. Gładki a jednak z charakterem. Bez alkolowego szczypania. Termin do 07. 11. 2023.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎