Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Perun] Licho Nie Śpi

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • rafael52
    • 12-2013
    • 478

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemnobrunatny, prawie czarny solidnie zmętniony. [4]
    Piana: niezbyt obfita, beżowa, drobnopęcherzykowa, szybko znika, [3]
    Zapach: trochę dziwny jak na stout, kawa, lekka paloność i sporo nut śliwkowych, wiśniowych [2]
    Smak: dokładnie to samo co w aromacie, dominują nuty śliwkowe, wiśniowe, trochę nut ciemnych słodów, kawa, lekka paloność, goryczka średnia w kierunku niskiej o palonym charakterze, całość dość wytrawna. [2.5]
    Wysycenie: średnie, dobre. [4.5]
    Opakowanie: w stylu Peruna, brakuje trochę składu na etykiecie. [4]
    Uwagi: warka do 02.08.2015, piłem je już wcześniej i było zdecydowanie dużo lepsze, na pewno nie było śladów utlenienia i było chyba trochę bardziej pełne. Aż strach pomyśleć co będzie bliżej terminu ważności, może będę miał okazję się przekonać, niestety mam jeszcze jedną butelkę.

    Moja ocena: [2.625]

    Comment

    • cyoorka
      Senior
      • 03-2007
      • 338

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Czarne. [4]
      Piana: Tworzy się niechętnie, jest średniowysoka, drobna, szybko opada. [2.5]
      Zapach: Intensywny. Czekolada, kakao, przypieczone ciastka czekoladowe. [4.5]
      Smak: Wytrawne, z owsianą pełnią i lekko podniesioną kwaśnością. Czekoladowe, palone, o średniowysokiej goryczce. [4.5]
      Wysycenie: Średnie do niskiego. Sprzyja pijalności. [4.5]
      Opakowanie: Nie przemawiają do mnie te ostrosłupy. [3]
      Uwagi:

      Moja ocena: [4.2]

      Comment

      • jerzdna
        Senior
        • 07-2014
        • 240

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Brunatne [5]
        Piana: Kiepska. Z początku wysoka ale znika "w minutę". Lacingu brak [3]
        Zapach: Popielniczką daje ostro w nos. W drugi planie trochę kawy zbożowej, a na końcu - niestety - masło. [3.5]
        Smak: Bardzo przeciętny. Goryczka średnia ale zalegająca, popiołem. Bardzo, za bardzo palone. Trochę kawy i kwasku. Trzeba uczciwie przyznać że jest gładkie [3.5]
        Wysycenie: Niskie. Ok. [4.5]
        Opakowanie: Grafika ładna. Ale info skrócone [4]
        Uwagi: Piwo mocno przeciętne. Zbyt mocno zdominowane przez popiół. Plus wada. Perun miał, ma dużo lepsze warki

        Moja ocena: [3.6]

        Comment

        • bzium1986
          Member
          • 06-2009
          • 86

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jerzdna Wyświetlenie odpowiedzi
          W drugi planie trochę kawy zbożowej, a na końcu - niestety - masło.
          W sumie, ramy stylu dopuszczają średnio-niski poziom diacetylu; nie każdemu musi to odpowiadać, aczkolwiek od strony czysto technicznej niekoniecznie jest to wada.

          Comment

          • Dzoshu
            Senior
            • 12-2013
            • 496

            #20
            Kolor: Głęboki brąz, nieprzejrzyste.
            Piana: Marna, sycząca, znika całkowicie po chwili.
            Zapach: Kwaśnawy, kawowy, palony słód, czekolada.
            Smak: Na wstępie lekki kwasek ale po chwili czuć pełnię. Aksamitna konsystencja. Bardzo czekoladowe, zostawia kakaową 'mączkę' na podniebieniu. Goryczka średnia, krótka.
            Wysycenie: Średnie w stronę wysokiego.
            Opakowanie: Fajna etykieta, minus za niedokładny skład.
            Uwagi: Warka 02.08.15 Piwo nadrabia smakiem za marną prezencję.
            Attached Files

            Comment

            • Glingorth
              Senior
              • 04-2014
              • 283

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Nieprzejrzyście czarny. [5]
              Piana: Średnia tekstura, pozostaje dziurawa mgiełka i obręcz wokół szkła. Piana jest beżowa. [3.5]
              Zapach: Intensywność średnia. Na pierwszym planie palone zboże, potem wychodzi kawowy aromat. [3.5]
              Smak: Piwo jest dość gładkie i lekkie. Całość bardziej w kierunku wytrawnym, w smaku zbożowość, paloność, trochę kawy a na końcu delikatna kwaskowatość. [4]
              Wysycenie: Średnio niskie. [4]
              Opakowanie: Perun robi bardzo dobre etykiety, jednak ta jest jedną ze słabszych jak dla mnie. Coś mi te latające bryły nie pasują do całości. Brakuje też dokładnego składu. Plus za firmowy kapsel. [4]
              Uwagi: Jakoś specjalnie nie urzekło mnie to piwo, jednak pije się całkiem dobrze.

              Moja ocena: [3.825]

              Comment

              • grejwi
                Member
                • 08-2014
                • 78

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Czarne. Nieprzejrzyste. [5]
                Piana: Niska, drobno pęcherzykowa. Po chwili zostaje ino pierścień. [3]
                Zapach: Mało intensywny. Paloność: kawa, lekko czekoladowe, z czasem wychodzi owsianość. [4]
                Smak: Raczej wytrawne, choć z czasem sprawia wrażenie, że w tle kręci się jakaś słodycz. Poza tym: kawowe, czekoladowe, lekko rozgrzewające w gardle. Goryczka niska do średniej. Lekko oleiste. Po ogrzaniu wydaje mi sie, że są tu też orzechy. [4.5]
                Wysycenie: Średnie. [5]
                Opakowanie: Bardzo fajne. Barwy, grafika - wszystko ok. Tylko więcej szczegółów dot. surowców by się przydało. Kapsel firmowy. [4.5]
                Uwagi: Warka do 16.09.2015.

                Moja ocena: [4.225]

                Comment

                • yaro74
                  PremiumUżytkownik
                  • 09-2012
                  • 2089

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: czarny. [5]
                  Piana: wysoka, gęsta, drobno pęcherzykowa, średnio trwała. [4]
                  Zapach: niezbyt intensywny, przyjemny, palony słód, kawa, orzechy. [3.5]
                  Smak: palony, kawowy, lekko kwaskowy. Średnia goryczka, krótka. Piwo jest średnio wytrawne i nieco wodniste. [3.5]
                  Wysycenie: niskie. [3.5]
                  Opakowanie: brzydka etykieta, ładny kapsel, brak podanych użytych chmieli. [2.5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [3.575]

                  Comment

                  • Brodzislaw
                    Senior
                    • 09-2013
                    • 1020

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Czarny, zmętniony, nie przepuszcza światła. [5]
                    Piana: Bezowa, obfita początkowo z drobnych pęcherzyków, opadła do małej warstwy. [4]
                    Zapach: Delikatny, głównie palone słody - kawowo-czekoladowa nuta z kwaskiem, autosugestywnie - owsiane płatki. [3.5]
                    Smak: Ciemne, palone słody z delikatnym kwaskiem. Goryczka niska uzupełnia palonosc. Owsiane płatki wygładzają palonośc i nadają ciała piwu. [4]
                    Wysycenie: Niskie do średniego - optymalne. [4.5]
                    Opakowanie: Ciekawa grafika z wątkiem pogańskim. [4.5]
                    Uwagi: Dobre piwo w stylu brytyjskim.

                    Moja ocena: [3.925]

                    Comment

                    • rafalek21
                      Senior
                      • 04-2015
                      • 1407

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Czarny, nie przejrzysty [5]
                      Piana: Ciemnobeżowa, drobnopęcherzykowa, obfita, średnio trwała, ładny lacing. [4.5]
                      Zapach: Mało intensywny, ciemne-palone słody, kawa, czekolada, owies [3.5]
                      Smak: Kawa, gorzka czekolada, stoutowy kwasek, paloność, niewysoka goryczka, wytrawne, treściwe, gładkie, jednocześnie lekkie, zostawia lekko cierpki, winny posmak. [4.5]
                      Wysycenie: Niewysokie - idealne [5]
                      Opakowanie: Ładne opakowanie z pełnym składem. [5]
                      Uwagi: Warka 22.01.2016. Aromat jest zbyt słaby, aczkolwiek jest to smaczne piwo.

                      Moja ocena: [4.225]

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13950

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemno brunatne, niemal nieprzejrzyste piwo. [4]
                        Piana: Piana grubopęcherzykowa, brązowa, szybko zanikająca [3]
                        Zapach: Kawowy, palony, słodowy [4]
                        Smak: Wuytrawny, kawowy, lekka kwaśność odsłodowa, ale owie cto balansuje.
                        Goryczka mała, łagodna, ale wyczuwalna. Finisz krótki.
                        Piwo wydaje się być smukłe. [3.5]
                        Wysycenie: Nasycenie umiarkowane. [4]
                        Opakowanie: Ładne. [4]
                        Uwagi: Piwo w stylu, brak wad.
                        Zaległa ocena sprzed kilku miesięcy.

                        Moja ocena: [3.7]

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • chechaouen
                          Senior
                          • 01-2011
                          • 1180

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Bardzo ciemny brąz wpadający w czerń. Nieprzejrzyste [4.5]
                          Piana: Obfitość na średnim poziomie. Dość szybka redukcja do cienkiej ale już całkiem trwałej chmurki. Oblepia szkło [3]
                          Zapach: Kawa, gorzka czekolada, nuty palone. Do tego ciekawa kwaskowata nuta. Chmielu nie wyczuwam [4]
                          Smak: Całkiem przyjemny stoucik, w maku dość klasycznie - dominacja kawowej goryczki, gorzkiej czekolady. Nut owsianych za bardzo nie wyczuwam, ale całość jest nieźle zbalansowana. Stout dość wytrawny, bez akcentów słodkawych. Finisz kawowy, jak nieposłodzona mała czarna [4]
                          Wysycenie: Niskie, ale też nie za niskie. Odpowiednie [5]
                          Opakowanie: Perunowa seria nawet do mnie trafia. Graficznie OK, jest też dokładny skład, parametry itd. [4]
                          Uwagi: Piwo z datą; 22.01.2016

                          Moja ocena: [3.975]

                          Comment

                          • gramak
                            Senior
                            • 08-2012
                            • 267

                            #28
                            Ta sama warka, podobne odczucia. Fajnie się to Licho pije, Mało słodyczy, mało też płatków owsianych. Sporo miłej goryczki kawowo-czekoladowej. Może trochę za bardzo wodniste, ale to takie czepianie się na siłę. Kupione z przeceny za 3,5 w ostatnim dniu ważności, wypite dzisiaj, a więc można powiedzieć że leżakowało 1 dzień
                            http://www.ohbeautifulbeer.com/

                            Comment

                            • dlugas
                              Senior
                              • 04-2006
                              • 4014

                              #29
                              Piana: średnio obfita, drobne i średnie pęcherzyki. Trwałość jak na ten styl dość przeciętna czyli za mała.
                              Zapach: czarna leciutko posłodzona, kawa, czekolada deserowa i paloność. Nie bucha i jest raczej skąpy, ale ma prawo taki styl i taka data. Wybaczam.

                              Smak: powtórzę po kolegach. Całkiem przyjemny sesyjny stoucik. Jest i czarna kawa, jest i paloność muskająca o lekki dym. Czekolada najmniej się wybija, ale jest. Nie jest wodniste, nie jest zbyt pełne jak niektóre "milki". Pijalność bardzo wysoka. Można zapewne wypić kilka z rzędu. Smaczne pomimo "starości"

                              Wysycenie: Nisko średnie. Jest ok
                              Opakowanie: niezłe, ciekawa nazwa itp.

                              Uwagi:
                              Warka 22.01.2016, pite wczoraj czyli 25.01.2016
                              Kolejny całkiem fajny i przyjemny "poterminowaniec"
                              Dobrze, że kupiłem dwa. Źle że nie trzy czy cztery.

                              Przyjemny sesyjny bardzo poprawny i porządny stout.
                              Browar Perun zbiera kolejny plus
                              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎