Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bojanowo, Bojan Szwejk Pils 10

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pivotal
    Senior
    • 05-2013
    • 671

    #31
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasny,złocisty,ładnie zamglony. Widoczny osad na dnie butelki. [3]
    Piana: Na centymetr,w minutę zmniejszyła się do obrączki z poszarpaną mgiełką i taka pozostała do końca,troszkę zostało jej na szkle. [1.5]
    Zapach: Słodowy,kwaskowy...z wyczuwalnym selerem,który po chwili zanika. Intensywność ponadprzeciętna. O wiele ładniejszy zapach był w zatkanej butelce... Tylko,co komu po tym??? [2]
    Smak: Wyraźnie kwaskowy w typie cytrynowym,słodowy,pestek cytryny,troszkę kartonowy z objawiającą się znikomą metalicznością. Posmak kwaskowo-słodowy długo wyczuwalny w ustach. [2.5]
    Wysycenie: Mogłoby być większe. Wystarczyło gazu do końca. [3]
    Opakowanie: Firmowa z tłoczeniami. Etykieta ze Szwejkiem,na kontretykiecie jest skład,ekstrakt...reklama Lwówka. Piwo DEDYKUJĄ marketowi z płazem w logówce... Kapsel jest firmowy. [3.5]
    Uwagi: Warka do 24.11.2015,wypite 11.10'15. Piwowarzy z Bojanowa nie stanęli na wysokości zadania...piwo,jak wyczytałem jest dość nierówne. Za dużo kwasku,za mało chmielu... Lekkie,kwaskowe,sprawia wrażenie wodnistego i mające niewiele wspólnego z rasowymi czeskimi desitkami.

    Moja ocena: [2.325]

    Comment

    • Dukat_WSI
      Senior
      • 03-2015
      • 781

      #32
      Pivotal, o ile BRJ miewa w swojej ofercie fajne piwa (a przynajmniej część ich warek potrafi być w swoich kategoriach niezła), to ich lagery kuleją i są typowymi euro-lagerami, tyle że niekoncernowymi. Żadne z nich pepiki, tylko zwykłe "jasne pełne".

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #33
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: złocisty, podoba mi się [5]
        Piana: biała, drobna, obfita, dość długo się utrzymuje kilkucentymetrowa warstwa, osadza się na szkle drobna pajęczyną [4]
        Zapach: słabiutki ale miły, głównie słodowo-chmielowy [3.5]
        Smak: w miarę pełne i treściwe, smak o klasyczna fajna chmielowa goryczka na solidnej słodowej podbudowie, momentami na początku dal się wyczuć lekko metaliczny posmak, który na całe szczęście znikł po ogrzaniu [3.5]
        Wysycenie: troszkę za duże [4]
        Opakowanie: typowe z Bojana, nawiązanie do Szwejka za poprzednich wlaścicieli [4]
        Uwagi: Klasyczne, smaczne piwo, bez szczególnej rewelacji ale warte powtórzenia

        Moja ocena: [3.675]
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎