Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bartek, [Doctor Brew] Hoppy Birthday

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Vortex
    Senior
    • 12-2011
    • 153

    #31
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: zdecydowanie czarny, nieprześwitujący [4.5]
    Piana: beżowa, drobna, lecz szybko opada, następnie pozostawia skromne ślady na obrzeżach szklanki. [2.5]
    Zapach: na pewno intensywna paloność, na drugim planie kawa, nuty zbożowe. [4]
    Smak: smak nie dorównał zapachowi, dało się wyczuć paloność, kawę, w tle akcenty zbożowe, ale posmak pozostawał jakby chemiczny, nieprzyjemny. Do tego zbyt wodniste. [3]
    Wysycenie: raczej niskie [4]
    Opakowanie: utrzymana w konwencji DrBrew, podane najważniejsze parametry. [4.5]
    Uwagi:

    Moja ocena: [3.5]

    Comment

    • Glingorth
      Senior
      • 04-2014
      • 283

      #32
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Czarny jak na stouta przystało. [5]
      Piana: Z początku grubopęcherzykowa, z czasem robi się mniejsza. Niewielka, ale długo się utrzymuje delikatnie zdobiąc szkło. [4]
      Zapach: Czekolada, w tle nuty waniliowe i drewniane. [4]
      Smak: Tutaj też na pierwszym planie czekolada, ale intensywniejsza niż w aromacie. Całkiem pełny kompleksowy smak, wzbogacony delikatną wanilią i kawą. Na końcu trochę kwaskowatości i lekka cierpkość. [4.5]
      Wysycenie: Dobrze wkomponowane. [4.5]
      Opakowanie: Bardzo dobrze się prezentuje, prostota i elegegancja. Komplet informacji. [5]
      Uwagi: Pite pół roku po terminie. Niestety nie piłem wcześniej więc nie mam jak porównać. Jednak nie mam zastrzeżeń, bardzo dobry stout, chętnie sięgnął bym po jeszcze jedną buteleczkę.

      Moja ocena: [4.325]

      Comment

      • jaw7
        Senior
        • 10-2012
        • 173

        #33
        dawno nie piłem tak dobrego piwa od doktor brew,jest kawa espresso ,czekolada i wanilia ,jest tresciwe - po prostu czuć double oatmeal stouta , moja ocena 5/6

        Comment

        • prohaks
          Junior
          • 01-2016
          • 1

          #34
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Barwa czarna, nieprzejrzysta [5]
          Piana: Beżowa, drobno pęcherzykowa, niewielka i mało trwała [4]
          Zapach: Wyraźnie wyczuwalny zapach kakao (czekolady) i wiśni w likierze [5]
          Smak: Na pierwszym planie czekolada, gdzieś w głębi delikatna wiśnia w likierze ale bardzo nie nachalna. Paloność. Goryczka na fajnym poziomie, wyraźnie pochodząca od płatków owsianych [4]
          Wysycenie: Niskie [4]
          Opakowanie: Utrzymane w konwencji Dr. Brew [4]
          Uwagi:

          Moja ocena: [4.4]

          Comment

          • Pinio74
            Senior
            • 10-2003
            • 3881

            #35
            W kilku słowach: smaczny stoucik, w smaku i aromacie dominuje gorzka czekolada i wanilia, goryczka średnia, popiołowa.
            BIRRARE HUMANUM EST

            Comment

            • rafalek21
              Senior
              • 04-2015
              • 1407

              #36
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [5]
              Piana: Średnio obfita, drobnopęcherzykowa, ciemnobeżowa, średnio trwała, ładny lacing. [4]
              Zapach: Wyczuwalna paloność, kakao(dość intensywny, trochę mi przeszkadza), Czekolada, kawa, odrobina wanilii, całkiem intensywny i dość przyjemny aromat. [4]
              Smak: Gorzka czekolada, kakao, kawa, słodkie, wyraźna paloność ciemnych słodów, średnia popiołowa goryczka, treściwe, gęste, długi kawowy finisz. [4.5]
              Wysycenie: Niewysokie - odpowiednie [4.5]
              Opakowanie: Może być jak na Doctor Brew, pełny skład. [4]
              Uwagi: Bardzo smaczny stout z naciskiem na czekoladę i paloność, z przyjemną goryczką. Jedno z lepszych piw od Doctor Brew. Swoją drogą powinni skupić się na ciemnych piwach, które im wychodzą lepsze, od ich serii w stylu AIPA. Szczególnie takie piwa jak Anabelle IPA, Beer Geek Madness 2015 jak i to piwo. Ogólnie ocena byłaby trochę wyższa, gdyby nie to kakao w aromacie, które mi troszkę przeszkadzało.

              Moja ocena: [4.275]
              Last edited by rafalek21; 17-01-2016, 04:33.

              Comment

              • Brodzislaw
                Senior
                • 09-2013
                • 1020

                #37
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Niemal czarne, lekko zmętnione [4.5]
                Piana: Beżowa z drobnych pęcherzy, opadła tworząc średnie (pęcherze) i pozostawiając lacing na szkle. [4]
                Zapach: Niezbyt intensywny głównie słody ciemne/palone plus korzenne nuty i drewno dębowe. [3.5]
                Smak: Ciemne słody z lekkim kwaskiem w nucie czekolady deserowej, kawy uzupełnione płatkami - nadające ciała i gładkości. Piwo jest deserowe (wpływ wanilii?), średnio-pijalne. Zaznaczony alkohol! [4]
                Wysycenie: Średnie podbite przez alkohol. [4]
                Opakowanie: Typowo doktorkowy z dobrą informacją. [4]
                Uwagi: Mocny stout, ale spodziewałem się więcej wanilii i dębowego drewna po szery.

                Moja ocena: [3.85]

                Comment

                • rafalek21
                  Senior
                  • 04-2015
                  • 1407

                  #38
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Brunatny, prawie czarny, w miarę przejrzysty co widać przy tafli pod światło. [4.5]
                  Piana: Dość niska, i niezbyt trwała, beżowawa, słaby lacing. [3]
                  Zapach: Na początku trochę palony, potem dochodzi coś kakaopodobnego, lekka nuta drewna, nie wiem skąd ale są tu też cytrusy. Dość słaby, spodziewałem się znacznie więcej. [3]
                  Smak: Wytrawny, głównie kawa i całkiem długa paloność, troszkę gorzkiej czekolady, nuty sherry, ciało średnie lub trochę ponad, choć mogłoby być trochę bardziej gęste. Umiarkowana goryczka z lekko zalegającą łodygą. [3.5]
                  Wysycenie: Niskie - pasuje. [4]
                  Opakowanie: Typowa dla DB, pełny skład. [4]
                  Uwagi: Przeciętne piwo, w zeszłym roku było dużo smaczniejsze. Warka do 20.06.2017

                  Moja ocena: [3.375]

                  Comment

                  • grodek
                    Senior
                    • 06-2015
                    • 527

                    #39
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Bardzo ciemny brąz, nieprzejrzysty. [4.5]
                    Piana: Beżowa. drobnopęcherzykowa, bardzo obfita i trwała. [5]
                    Zapach: Spodziewałem się większej intensywności. Delikatna kawa z czekoladą i nutami wanilii oraz palonych słodów. [3.5]
                    Smak: W smaku czuć pełnie i treściwość od płatków owsianych; do tego słody palone i wyraźna wanilia z nutami drewna i ...delikatnej wędzonki torfowej ? Lekka kwasowość od słodów palonych. [4]
                    Wysycenie: Mogłoby być nieco niższe. [4]
                    Opakowanie: Podany pełen skład, kapsel firmowy. Etykieta w stylu Dr Brew, graficznie jakoś nigdy do mnie nie trafiały. [4]
                    Uwagi: Smaczne piwo, choć jak dla mnie nuty wanilii i beczki mogłyby być trochę mniej intensywne. Fajnie, aby aromat był bardziej wyrazisty i pojawiło się nieco więcej czekolady. Termin do 20.06.2017.

                    Moja ocena: [3.95]
                    604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

                    Comment

                    • KlossJ23
                      Senior
                      • 08-2013
                      • 136

                      #40
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemnobrązowy, lekko mętny [4]
                      Piana: Średnio- i drobnopęcherzykowa, dość nietrwała, szybko redukuje się do płytkiego kożuszka na powierzchni [3.5]
                      Zapach: Wanilia, mleczna czekolada, wyraźnie wyczuwalna nutka rodzynkowa/sherry [4.5]
                      Smak: Gorzka czekolada, wanilia, rodzynki, lekka kwasowość, karmelowa słodowość skontrowana chmielowo-popiołową goryczką na tyle że piwo sprawia wrażenie wytrawnego,gładkie i dobrze pijalne, [4.5]
                      Wysycenie: Według mnie zbyt niskie [3.5]
                      Opakowanie: Niezbyt stylowa czarno-niebieska eta ale jak zwykle u Doktorków są na niej wszystkie istotne informacje o piwie [4]
                      Uwagi: Po wypiciu pełnej dawki pozostawia wrażenie że jest odrobinę zbyt wodniste no ale to przecież tylko 18stka. Generalnie smaczny, orzeźwiający stout który łatwo można przedawkować z uwaga na solidne choć w smaku niewyczuwalne stężenie alko. Warka do 19.06.2018

                      Moja ocena: [4.3]
                      Last edited by KlossJ23; 11-03-2018, 19:45.

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎