Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Olimp] Hefajstos

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Dzoshu
    Senior
    • 12-2013
    • 496

    #16
    Kolor: Prawie czarny, mętne i nieprzejrzyste.
    Piana: Drobne pęcherzyki, oblepia szkło, osadza się warstwą na powierzchni.
    Zapach: Szynkowa wędzonka, popiół i czekolada.
    Smak: Wytrawne, kawowe. Wędzonka tylko na wstępie, po chwili pierwszeństwo obejmuje gorzka czekolada zostawiająca po sobie długi, wyraźny posmak. Goryczka raczej niska.
    Wysycenie: Średnie w stronę niskiego.
    Opakowanie: Fajna stylistyka, dokładny skład.
    Uwagi: Warka 30.07.15 W porównaniu do wersji lanej na premierze, dużo intensywniejsza wędzonka w zapachu i wyrazistość w smaku.
    Attached Files

    Comment

    • kenny
      Senior
      • 04-2009
      • 712

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [4.5]
      Piana: Wysoka, beżowa, dość trwała, zostaje ładny kożuszek. [4.5]
      Zapach: Ogniskowa wędzonka, czekolada. [4.5]
      Smak: Wędzonka, palony, mleczna czekolada, wytrawne, lekko wodniste, kwaskowe. Goryczka niezbyt silna, palono-ziołowa. [4.5]
      Wysycenie: Średnie. [4]
      Opakowanie: Ładne, w stylu Olimpu. Cóż tu więcej dodać? [4.5]
      Uwagi: Dobre piwo, bardzo pijalne. Wędzonka silniejsza w zapachu, niż w samu, ma charakter ogniskowy, węgla drzewnego, a nie szynki czy oscypka. Zbalansowane, trochę wodniste. Czekam na wersję o wyższym ekstrakcie

      Moja ocena: [4.475]

      Comment

      • cejot
        Member
        • 11-2014
        • 64

        #18
        Piłem po Łowickim stout, sugerując się wyższym IBU oraz etykietą Smoked w nazwie, co by nie popsuć odbioru obu ... no i dupa. łowickie stout okazało się bardziej treściwie i pełniejsze w smaku niż Hefajstos, który po prostu wypadł blado. Mimo niby wędzenia słodu jęczmiennego bukiem wędzonki tam było jak na lekarstwo. To już nowe Piwo z Grodziska ma go więcej. No ale mniejsza z tym. Hefajstosa wypić się dało, nie było złe, ale po prostu blade to piwo w odbiorze. Po raz kolejny Olimp się nie popisał.

        Comment

        • Pinio74
          Senior
          • 10-2003
          • 3881

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika domaluj Wyświetlenie odpowiedzi
          Dla mnie niestety za mało smoked. Smaczne, ale stanowczo za mało wędzonki.
          Nic dodać, nic ująć. Dobry stout, ale za mało przywędzony.
          BIRRARE HUMANUM EST

          Comment

          • pavlo11111
            Member
            • 11-2014
            • 78

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Czarny, nieprzejrzysty, zmętniony [4.5]
            Piana: Obfita drobno i średnio pęcherzykowa; ładnie oblepia szkło; łatwo ją pobudzić [4.5]
            Zapach: Lekka wędzonka, nuty śliwkowe, do tego czekolada i paloność [4]
            Smak: Gorzka czekolada, lekka wędzoność, średnia kakaowa goryczka; piwo gładkie, na finiszu lekka paloność i kwaskowość [4.5]
            Wysycenie: Odrobinę zbyt wysokie [4.5]
            Opakowanie: Jedno z lepszych Olimp-owych [4.5]
            Uwagi: Kolejne bardzo dobre piwo z Olimpu. Aromat co prawda nie powala, ale zarówno prezencja piwa jak i bogaty smak to duże atuty

            Moja ocena: [4.325]

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9733

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Hm. Całkiem jakby u Hefajstosa w komórce ktoś zgasił światło... [4]
              Piana: Beżowa, drobna, średniowysoka i trwała. [4]
              Zapach: Wędzonka - kawa - popiół (kurczę, jak pachnie popiół???). [4]
              Smak: Kawa, mleczna czekolada, łagodna wędzonka (łagodniejsza niż w zapachu), akcent ziemisto-popiołowy. [4]
              Wysycenie: Klasycznie niskie. [4]
              Opakowanie: No, Hefajstos jak się patrzy, chociaż ja zawsze jakoś mroczniej go sobie wyobrażałem... Olimp trzyma poziom. Czas na własny kapsel. [4]
              Uwagi: No, co zrobić, że ja lubię wędzonki. Węgorza, szyneczkę i... piwo .

              Moja ocena: [4]

              Comment

              • Glingorth
                Senior
                • 04-2014
                • 283

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [5]
                Piana: Szybko opada do niewielkiej mgiełka, potem niestety znika całkowicie. [3]
                Zapach: Przyjemna nienachalna wędzonka, przeplatajaca się z czekoladą. Trochę za mało nut odpowiednich dla stoutów, zwłaszcza kawy tutaj brakuje. [4]
                Smak: Wędzonka obecna, ale zbyt delikatna. Za to przyjemnie współgra z czekoladą. Goryczka średnia, trochę ziołowa, finisz wytrawny. [4]
                Wysycenie: Jest dobrze ale pod koniec brakuje gazu. [3.5]
                Opakowanie: Średnio podobaja mi sie komiksowe etykietki ale tutaj wszystko fajnie wyglada, do tego komplet informacji. [4.5]
                Uwagi: Dobre piwo, jest wedzonka i jest czekolada. Chociaz spodziewalem sie wiekszej intensywnosci, ale dobrze sie pije i calkiem szybko znika.

                Moja ocena: [3.95]

                Comment

                • chechaouen
                  Senior
                  • 01-2011
                  • 1180

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Bardzo ciemny brąz. Nieprzejrzyste [4.5]
                  Piana: Mało obfita i szybka redukcja do cienkiej warstwy, po chwili jest już lekka chmurka. Subtelnie oblepia szkło [2.5]
                  Zapach: Za mało intensywny. To co czuć to głównie wytrawna kawowość i subtelna lekka wędzonka [3.5]
                  Smak: Całkiem smaczne piwo. Wędzonka jest lekka, ale mi to nawet odpowiada. Dym zaledwie uzupełnia smaki kawy i gorzkiej czekolady, pasuje do całości. Na minus lekka wodnistość. Mogłoby być bardziej treściwie [4]
                  Wysycenie: Troszkę za niskie [4]
                  Opakowanie: Olimpowa klasyka z całą komiksową mitologią. Kolorystyka OK. Dokładny skład [4]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [3.7]

                  Comment

                  • grejwi
                    Member
                    • 08-2014
                    • 78

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Brunatne - prawie czarne. Nieprzejrzyste. [4.5]
                    Piana: Bardzo gęsta, drobna, żółtobrązowa, ale wchodząca w odcienie szarości. Piękna, piętrowa koronka. Szkoda, że stosunkowo szybko opada, choć tyle dobrze, że cienki kożuszek trwale się utrzymuje. [4]
                    Zapach: Szynkowa wędzonka z butelki jest dość wyraźna, minimalna paloność również. Po przelaniu wędzonka jest nadal dominująca, choć zdecydowanie słabsza. Wraz z ogrzewaniem wychodzą lekko popiołowe nuty. [4]
                    Smak: W smaku jest już znacznie lepiej zachowany balans: wędzonka jest wyczuwalna, ale mocne kawowe nuty zdają się ją wyprzedzać, jednakże ani jedno ani drugie nie przeważa w zbyt dużym stopniu. Alkoholowe rozgrzewanie trochę za mocna jak na 5%. Goryczka na granicy niskiej i średniej, przyjemna i palona. Zdecydowanie wytrwane. [4.5]
                    Wysycenie: Dość wysokie jak na styl, ale nie przeszkadza zbytnio. [4]
                    Opakowanie: Olimpowe etykiety zazwyczaj trzymają poziom - tak też jest i tym razem. Skład i parametry szczegółowo podane. Kapsel czarny. [5]
                    Uwagi: Warka do 01.03.2016.
                    Dobre piwo!

                    Moja ocena: [4.275]

                    Comment

                    • yoxik
                      Senior
                      • 10-2012
                      • 427

                      #25
                      Wąsosz: [Olimp] Hefajstos
                      Ekstrakt: 13.0% wag. | Alkohol: 5.0% obj. / 3.75% wag.

                      warka do 01.03.2016

                      Piany prawie brak. kolor czarny. Aromat przyjemna wędzonka, czekolada. Smak wędzonka, słody palone, kawa, gorzka czekolada, goryczka wyraźna krótka, alkohol ukryty. W odczuciu piwo lekkie nie puste, mega pijalne Bardzo dobre.
                      Attached Files
                      Również tutaj
                      https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎