Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Perun] Złoty Strzał

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bursztynowy, wyraźnie zmętnione. [4.5]
    Piana: Niska na dwa palce tuż po nalaniu i z kiepskim osadem na szkle. [2]
    Zapach: Dobrze, że jest wyraźna żywica, czyli coś dla mnie. Oprócz tego wyczuwam tylko rozkrojony czerwony grejpfrut. Tylko dwa aromaty, ale mi to wystarcza. [4.5]
    Smak: Goryczka wyraźna, ale bardzo krótka, nie zalega, słodu mało, alkoholu w smaku zupełnie nie czuję. Piwo dobrze wchodzi, ale brakuje tu pazura (ma go BrewDog Mikkeller I Hardcore You ). Goryczka pestkowa i żywiczna. [4]
    Wysycenie: Za duże. [3]
    Opakowanie: Bardzo podobają mi się te boczne strzałki. Niestety chmieli nie podali. Kapsel firmowy, biały. [4]
    Uwagi: Warka do 23.08.2015. Kupiłem w jednym z ełckich lokali, ale wypiłem w domu. Cena 10 zł w tymże lokalu, myślę, że jest świetna.

    Moja ocena: [3.95]

    Comment

    • Crim44
      Member
      • 09-2014
      • 88

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bursztyn wpadający w pomarancz, zmętnienie delikatnie [4.5]
      Piana: Drobna, powoli opada, zostawia koronkę , poprawnie [4]
      Zapach: Ameryka, słodko, średnio mało intensywnie [3.5]
      Smak: Konstynstencja syropu, troche słodko, czuć iglaste klimaty i pomarańczowo mango, ogólnie fajnie problem z goryczą bo na końcu jest jakaś taka rozpuszczalnikowa co psuje dużo, grzeje dosyć ostro jak bimber [3]
      Wysycenie: Ok, średnio w kierunku do niskiego [4.5]
      Opakowanie: Ok jest to jakiś pomysł, bardzo do góry poszło peronowi wykonanie co na duży plus, na minus brak podania wszystkich składników [4]
      Uwagi: Gdyby nie ten rozpuszczalnik było by bardzo dobrze, szkoda, raczej nie wrócę ze względu na to

      Moja ocena: [3.475]

      Comment

      • kenny
        Senior
        • 04-2009
        • 712

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bursztynowy, lekko opalizujący. [4]
        Piana: Niezbyt wysoka, szybko opada. [3.5]
        Zapach: Słaby, cytrusy i ogórek (???). [2.5]
        Smak: Słodowy, słodkawy, cytrusowo-pestkowa goryczka, średnia/wysoka, średnio długa. Wyraźny posmak alkoholu, piecze w gardło. Na koniec pestkowo-drewniany posmak. [3]
        Wysycenie: Średnie. [4]
        Opakowanie: W stylu Peruna, minus za brak pełnego składu. [4]
        Uwagi: Niezbyt udane, zapach słaby i dziwaczny, smak zdominowany przez przyciężką goryczkę. Jedyny jej plus jest taki, że nie zalega. Bardzo mocny posmak alkoholowy, pali w gardło jak gorzałka. Do poprawy.

        Moja ocena: [3.025]

        Comment

        • Klatak
          Senior
          • 07-2014
          • 431

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bardzo jasna zwłaszcza jak na ekstrakt, zdecydowanie w stylu west coast z niedużym zmętnieniem. [4.5]
          Piana: Średnio obfita, drobno zbudowana ale pojawiają się i większe pęcherze, trwałość poniżej średniej ale przyzwoicie zdobi szkło. [4]
          Zapach: Co najwyżej średnio intensywny, dość słodki głównie owoce egotyczne i nieco żywicy oraz karmelu. Brakuje intensywności. [3.5]
          Smak: Słodycz i źle ułożony alkohol, to tyle w temacie nie ma co się rozpisywać bo to zabija całość tego piwa. Goryczka odczuwalna nieco powyżej średniej jak na IIPA, jednak alkoholowa. [2.5]
          Wysycenie: Dość niskie, powinno być wyższe. [3.5]
          Opakowanie: Etykieta nie przypadła mi do specjalnie do gustu, brak informacji o składzie. Na plus porządny "papier" i firmowy kapsel. [3.5]
          Uwagi: Warka z datą do 23.08.2015. Niestety ale słabe i poniżej standardowego raczej przeciętnego poziomu Peruna.

          Moja ocena: [3.2]

          Comment

          • dlugas
            Senior
            • 04-2006
            • 4014

            #20
            Piana: Średnio obfita, drobne i średnie pęcherzyki. W miarę ładnie się prezentuje. Szybko jednak znika do 1mm kożuszka. Coś tam zdobi szkło
            Zapach: średnio intensywny, wcale nie bucha i nie powala. Słodki, białe owoce, cytrusy typu: pomelo, sok mandarynkowy lub klementynkowy. Może żywica? Przyjemny ale dość jednowymiarowy.

            Smak: słodkie, goryczka obecna, ale co najwyżej średnia. Choć biorąc pod uwagę że do podwójna wersja, jednak można stwierdzić, że goryczka jest na poziomie bardzo przeciętnej i dość łagodnej AIPA. Fajnie, że jest krótka. Goryczka od alkoholu wyraźna i nie potrzebna. Nie wiem dlaczego przypuszczałem, że będzie bardziej wytrawna. Ogólnie nic podwójnego oprócz alkoholu tam nie było.

            Wysycenie: średnie ku niskiemu .Jest ok
            Opakowanie: przeciętna. Brak szczegółowego składu. Nie wiem czy jest dostępny na stronie. Mnie ety latają koło łysiny. Ważne by piwo było ciekawe lub smaczne

            Uwagi: Warka 18.10.15
            koszt ok 7,5zł
            Mało wypiłem w życiu Imperialnych IPA. Piwo smakuje dość poprawnie, ale ogólny odbiór psuje alkohol. Po za tym bardziej przypomina zwykłą, przeciętną, mocniejszą AIPA.
            Nie będę powtarzał
            Last edited by dlugas; 10-05-2015, 14:16.
            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

            Comment

            • DariuszSawicki
              Senior
              • 08-2012
              • 2868

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi

              Uwagi: Warka 18.10.15
              koszt ok 7,5zł
              Mało wypiłem w życiu Imperialnych IPA. Piwo smakuje dość poprawnie, ale ogólny odbiór psuje alkohol. Po za tym bardziej przypomina zwykłą, przeciętną, mocniejszą AIPA.
              Nie będę powtarzał
              Ta warka rzeczywiście słabsza niż wcześniejsza. Akurat dwie godziny temu to piwo wypiłem. Pojawił się wyraźny i męczący alkohol.
              Natomiast cena w jednym z pubów podrożała u mnie do 12 zł, co dalej jest jeszcze znośne, natomiast ceny 7.50 zł to mogę Ci pozazdrościć, bo u mnie to 10 zł z groszami kosztuje w sklepie.

              Comment

              • dlugas
                Senior
                • 04-2006
                • 4014

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
                Ta warka rzeczywiście słabsza niż wcześniejsza. Akurat dwie godziny temu to piwo wypiłem. Pojawił się wyraźny i męczący alkohol.
                Natomiast cena w jednym z pubów podrożała u mnie do 12 zł, co dalej jest jeszcze znośne, natomiast ceny 7.50 zł to mogę Ci pozazdrościć, bo u mnie to 10 zł z groszami kosztuje w sklepie.
                o czyli jednak mój język wyczuwa natrętny alkohol :]

                Jakby kosztowało to piwo dychę w sklepie, nawet bym na nie spojrzał. NA szczęście właściciel mojego "specjalistyka" nie kosi bezczelnie i daje w miarę uczciwe ceny(Imperator z Pinty 8zł, Ris z Dr Brew 9zł itp, itd)

                Jest za dużo piw w tym stylu, żeby moim zdaniem przepłacać.
                Szczególnie, że samo piwo nie było warte tych 7,50zł

                No chyba, że mam za wysokie wymagania :]

                pozdrawiam
                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                Comment

                • Javox
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2009
                  • 6141

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Czerwonawy pomarańczowy. [4]
                  Piana: Spora na starcie a na dłużej nie za gruba warstwa z lejsingiem. [4]
                  Zapach: Słodko cytrusowy z ziołami, zielskiem. [3.5]
                  Smak: Na początku trochę wodniste jak na ten ekstrakt potem już coraz ciężej się pije. Słodkie cytrusy z ziołowością. Słaba goryczka. Lekko piecze też w przełyk i resztę "aparatu". [3.5]
                  Wysycenie: Średnie. [3.5]
                  Opakowanie: Całkiem ok. Kolejne w serii typowej dla Peruna. Firmowy kapsel. [4]
                  Uwagi: Nieźle pijalne zwłaszcza na początku ale nic tu jakoś specjalnego nie czuję. Lekarstwowa ziołowość, syropowatość to chyba nie jest oczekiwane doznanie wśród potężnej konkurencji warzącej style około AIPowe .

                  Moja ocena: [3.6]

                  Cena: 8,90 PLN
                  Last edited by Javox; 12-05-2015, 00:34.

                  Comment

                  • mszz
                    Junior
                    • 04-2015
                    • 29

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Barwa złota, opalizujące. [4]
                    Piana: Piana drobnopęcherztkowa, długo utrzymująca się. [4.5]
                    Zapach: Aromat żywiczny i cytrusowy z amerykańskich chmieli. [5]
                    Smak: W smaku cytrusy, goryczka potężna. [5]
                    Wysycenie: Wysycenie średnie. [5]
                    Opakowanie: Opakowanie bardzo ciekawe, nie podano IBU ale estetyka na szóstkę. [4]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [4.85]

                    Comment

                    • lotus
                      Member
                      • 01-2013
                      • 89

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: złoty do jasnopomarańczowego [3.5]
                      Piana: Niska i szybko znikająca , obrączka do końca [2]
                      Zapach: W aromacie słodko, żywicznie , grejpfrutowy [3.5]
                      Smak: Pierwsze uderzenie spora goryczka , jednak po drugim , trzecim łyku pojawia się sympatyczna kontra i piwo nagle robi się niesamowicie pijalne . Zawartość szklanki znika w zastraszającym tempie . [3.5]
                      Wysycenie: Poprawne [3]
                      Opakowanie: Sympatyczna etykieta , kapsel z logiem [3]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [3.3]

                      Comment

                      • corsano
                        Senior
                        • 05-2013
                        • 182

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Złoty, zamglony [4.5]
                        Piana: Niezbyt obfita, średniopęcherzykowa, luźna, nietrwała [3]
                        Zapach: Intensywny, głównie żywiczny, ziołowy, lekko cytrusowy i karmelowy, w tle trawiasty [2.5]
                        Smak: Pełne, wytrawne, lekko cytrusowe, smak przykryty goryczką, goryczka bardzo wysoka - ostra i nieprzyjemna, w charakterze żywiczna [2]
                        Wysycenie: Niskie, bardzo dobre [4.5]
                        Opakowanie: Prosta i oszczędna, mało informacji [2.5]
                        Uwagi: Warka do 10.10.2015

                        Moja ocena: [2.55]

                        Comment

                        • Brodzislaw
                          Senior
                          • 09-2013
                          • 1020

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Bursztynowy - ciemny, zamglony [4]
                          Piana: Jasna szybko opadła tworząc dziury na powierzchni i pozostawiając minimalny ślad na szkle. [2.5]
                          Zapach: Umiarkowanie intensywny, głównie od amerykańskich chmieli cytrusy, słodkie tropikalne owoce. na finiszu nuty ziół i sosny [3]
                          Smak: Słodkawość od słodów kontrowana raczej średnio-intensywną goryczką w nucie ziołowej i grejpfrutowej. [3.5]
                          Wysycenie: Średnia, znacząco poprawia pijalność. [4.5]
                          Opakowanie: Taka sobie, za mało info o składnikach [3.5]
                          Uwagi: Niezbyt intensywna IIPA. Po Perunie spodziewałem się więcej.

                          Moja ocena: [3.3]

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎