Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zodiak, [Dapper] American IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Klatak
    Senior
    • 07-2014
    • 431

    #16
    I obiecywana degustacja porównawcza w IPA Glass i słoiku. Dzięki zastosowaniu słoika ze zwężającą się czaszą, aromaty w obu piwach były podobne. Ponadto "lejsing" był także podobny. Dlatego skoro nie widać różnicy to po co przepłacać . A tak na całkiem poważnie, to słoik nie jest takim złym szkłem degustacyjnym, jak nie ma w czym pić to słoik zawsze się znajdzie .
    Attached Files

    Comment

    • leona
      PremiumUżytkownik
      • 07-2009
      • 5853

      #17
      Klatak, gratuluję zainicjowania nowego trendu na instagramie

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #18
        Klatak. brawo

        Chyba tak naprawdę dałeś dowód na to, że nie ważne w czym się pije, tylko co się pije, a te wszystkie blogerowe szkła degustacyjne są tylko szkłami bardziej na pokaz i nobilitację bez czarodziejskich właściwości.

        A ten "lejsing" - bez komentarza.
        Chyba najdurniejsze słowo w temacie piw (a co ono właściwie znaczy?)
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • Klatak
          Senior
          • 07-2014
          • 431

          #19
          Dzięki. Po części to Twoja zasługa Becik . Skoro już wyznaczyłem nowy "trąd", to dziś pije piwo w większym słoiku, mam już taki jeden elegancki na oku .

          Comment

          • tristan_tzara
            Senior
            • 12-2007
            • 1038

            #20
            Nie byłeś pierwszy. W USA od dawna pije się krafty w słoikach

            Comment

            • Klatak
              Senior
              • 07-2014
              • 431

              #21
              Ale nie po ogórach!!! Ha
              Last edited by Klatak; 19-03-2015, 18:16.

              Comment

              • Dzoshu
                Senior
                • 12-2013
                • 496

                #22
                Kolor: Bursztyn, klarowne.
                Piana: Trochę wymuszona ale utrzymuje się warstwą na powierzchni.
                Zapach: Świeży, lekki, cukierkowo-tropikalny z nutką karmelu.
                Smak: Owocowe, słodkie z pojawiającą się natychmiastowo wysoką, długą goryczką.
                Wysycenie: Średnie, OK.
                Opakowanie: Nuda, niedokładny skład, krzywo przyklejona, wymięta eta.
                Uwagi: Warka 01.08.15 Bardzo pijalne mimo dość wysokiej goryczki. Fajna IPA z tych słodszych.
                Attached Files

                Comment

                • Oskaliber
                  Senior
                  • 05-2010
                  • 727

                  #23
                  Kolor: Bursztynowy, zmętniony widocznymi drobinkami nawet nie tyle drożdży co chyba bardziej chmielin.
                  Piana: Koloru złamanej bieli, obfita, gęsta, trwała. Opada do kożucha mocno oblepiając szkło.
                  Zapach: Głównie chmielowy, cytrusowo-żywiczny z wyraźną karmelową nutą od słodu.
                  Smak: Dosyć treściwe. Wyraźna podbudowa słodowa z akcentami karmelowymi, chmiel dalej o charakterze cytrusowo-żywicznym, ale jego intensywność nie powala. Goryczka średnia do średnio wysokiej, o niezbyt przyjemnym charakterze, nieco zalegająca. Całość dosyć słodka aż po sam finisz.
                  Wysycenie: Średnio niskie do średniego.
                  Ogółem: Szału nie ma. Dla mnie za słodkie, trochę nieułożone, aromaty chmielowe nie powalają.
                  BeerFreak.pl

                  Comment

                  • Crim44
                    Member
                    • 09-2014
                    • 88

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: bursztyn trochę zmętnion [4]
                    Piana: szybko opadła do minimalnej wielkości, mało koronki, raczej sredniej wielkosci bomble [3]
                    Zapach: bardzo słaboooo czuć mango, no bardzo ubogo [3]
                    Smak: bardzo ciężkie, troche mało ciągle tego chmielu, pomimo tego goryczka jest dosyć wyczuwalna, wydaje się zbalansowane, może troche słodkie jest, dużo lepsze w smaku choć ewidentnie brakuje tutaj chmielu [4]
                    Wysycenie: wysokie, mogło by być niższe [3.5]
                    Opakowanie: JEST, odkleja się, słaba jakość, wzór taki sobie, na plus tylko to, że są informacje o ibu, numer telefonu [2.5]
                    Uwagi: nie jest to złe piwo, brakuje tu ewidentnie dosypania chmielu, no i poprawy opakowania

                    Moja ocena: [3.45]

                    Comment

                    • chechaouen
                      Senior
                      • 01-2011
                      • 1180

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemny bursztyn, lekkie zmętnienie, pływające małe drobinki [4]
                      Piana: Spora, ale dość szybka redukcja do b. cienkiej warstwy. Oblepia szkło [3.5]
                      Zapach: Mógłby być nieco bardziej wyrazisty, ale w sumie to co czuć jest całkiem przyjemne. Głównie nuty amerykańskiego chmielu, głównie słodka tropikalność, sporo też karmelu. Ogólnie słodki zapach [4]
                      Smak: Smak bardziej wytrawny niż zapowiadał to zapach dzięki sporej grejpfrutowej, nieco ściągającej na finiszu goryczce. W warstwie słodowej jak na ten woltaż dość ubogo, spodziewałem się większej głębi i treściwości. Jest troszkę karmelu i to by było na tyle, za dużo się nie dzieje [3.5]
                      Wysycenie: Odpowiednie [5]
                      Opakowanie: Rzemieślniczy minimalizm, mało dokładny skład, brak info co do ekstraktu. Bida taka [2.5]
                      Uwagi: Data: 01.08.2015. Partia 1/15
                      Dość przeciętna AIPA. Poprawna, tylko poprawna

                      Moja ocena: [3.725]

                      Comment

                      • Pancernik
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 9733

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Lekko zamglony bursztynowy. [4]
                        Piana: Brudnobiała, drobna, niewysoka i nietrwała... Zostaje "na szklance piany ślad" . [2.5]
                        Zapach: Ziołowy, szyszkowy, niezbyt intensywny. Dalekie tło słodowo-owocowe. [4]
                        Smak: IBU nie zabija . Goryczka jest, silna, pestkowa, ale nieagresywna. Lekka oleistość i daleki ślad słodowy. [3.5]
                        Wysycenie: Niewysokie. [4]
                        Opakowanie: No, te wąsiska to prawie plagiat... . Poza tym proste, charakterystyczne. Ale szału nie ma. [3.5]
                        Uwagi: Po przegonieniu roweru po lesie - daje miłe uczucie nasycenia i lekkiego szumu pod grzywką .

                        Moja ocena: [3.625]

                        Comment

                        • Javox
                          PremiumUżytkownik
                          • 11-2009
                          • 6134

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Mętny blady pomarańczowy. [3.5]
                          Piana: Piana wielka, na dłużej gruba warstwa z fajnym lejsingiem. [4.5]
                          Zapach: Słodko owocowo w kierunku żywic i grapefruitów. [3.5]
                          Smak: Lekko słodkie, jest chmiel, grapefruit jest, lekko cytrusowe z goryczką. Łatwo wchłanialne. [4.5]
                          Wysycenie: Nie za duży. [4]
                          Opakowanie: Padaka. Lubię oszczędność i nawet czasem białe tło ale to jest poniżej mojego minimum. [3]
                          Uwagi: Data: 1.8.15 r. - Całkiem miłe piwko. Smacznie się piło tylko ta słaba grafika. Na szczęście piłem ze szkła a nie z butelki

                          Moja ocena: [4]

                          Comment

                          • Brodzislaw
                            Senior
                            • 09-2013
                            • 1020

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Złoty, lekko zmętniony lekko, zapaskudzony farfoclami drożdży [3]
                            Piana: Jasna z drobnych pęcherzy, opadła do minimalnej warstewki. [3.5]
                            Zapach: Słodowo - goryczkowy w nucie cytrusów, owoców i delikatnej żywiczki. [3.5]
                            Smak: Słodkość od słodów kontruje chmiele w nucie owoców. Goryczka niezbyt intensywna. [3.5]
                            Wysycenie: Miedzy średnim a wysokim, w sam raz. [4.5]
                            Opakowanie: Prostacka etykietka, kontra bez ważnych info o ekstrakcie i nazw chmieli. [2.5]
                            Uwagi: Średnie - przyzwoite piwo ale nic ponadto.

                            Moja ocena: [3.475]

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎