Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zodiak, [Beer City] Krak 1

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • GreenFox
    Senior
    • 12-2013
    • 273

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Miedzianobrązowy z rubinowymi przebłyskami, piwo klarowne (dziwi mnie ta fotka na której jest tak mętne - może było przelewane niedługo po transporcie ze sklepu :? ) [4.5]
    Piana: Średniopęcherzykowa i niewysoka, po krótkiej chwili znika w zasadzie całkowicie [2]
    Zapach: Mało intensywny (to jego największa wada), ale przyjemny, lekki karmel i wyczuwalna ziemistość, w tle trochę toffi (może diacetyl, ale ładnie się komponuje więc nie uznaję za wadę ) - mało się tu dzieje niestety [3]
    Smak: W smaku jest nieźle, piwo bardzo wytrawne, choć alkohol dobrze ukryty, niemal niewyczuwalny, średnia zdecydowana goryczka o charakterze ziemistym, lekko zalega, jest karmel i delikatne suszone owoce, piwo jest nieźle pijalne, chociąż to nie EIPA tylko Bitter [3.5]
    Wysycenie: Na średnio niskim poziomie, pasuje do angielskiego stylu [5]
    Opakowanie: Ładna graficzka, historyczny sznyt, zwraca uwagę stojąc na półce (fajny motyw z nazwą browaru pisaną tą samą czcionką co tytuł filmu Sin City - chyba, że tylko mi się wydawało?) [4]
    Uwagi: Nie do końca rozumiem aż tak negatywne komentarze odnośnie tego piwa. Nie jest fatalne, jest po prostu mocno przeciętne, niemniej jednak ma brytyjski charakter i jest nieźle pijalne. Wprawdzie nie jest to EIPA, tylko Bitter, rozumiem jednak, że nazwa IPA jest bardziej medialna i lepiej się sprzeda. Najbardziej żałuję, że ludzie piją tego typu piwa, a później stwierdzają, że IPA w angielskim wydaniu jest nudna - takie to smutne trochę. Można by dorzucić więcej typowo angielskich chmieli na aromat i smak (Admiral ze swoim tytoniowym charakterem, EKG z posmakami owoców) i byłoby o wiele lepiej. Ciekawe, czy kolejne warki, będą miały kolejne numerki :?

    Moja ocena: [3.325]

    Comment

    • pizmak666
      Senior
      • 12-2006
      • 1898

      #17
      Ciekawe, czy kolejne warki, będą miały kolejne numerki :?
      Ponoć tak.
      „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

      "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

      Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎