Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, [Birbant] Imperial Citra IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • yoda79
    Senior
    • 01-2013
    • 861

    #16
    Kurde każdy wątek można rozpieprzyć
    A samo piwo udane, pojedyncza Citra mi nie smakowała, wręcz uznałem je za slabe piwo, to jest ok. Lubię zbalansowane piwa, a to takie jest. Goryczka spora, ale nie piołunowa ani zalegająca, alkohol ukryty, amerykańce wyczuwalne, ale bez tych beznadziejnych "perfum". Pijalne.

    Comment

    • Pinio74
      Senior
      • 10-2003
      • 3881

      #17
      Kurcze, kupiłem to piwo z "braku laku", bo inne rzemieślniki dostępne w sklepie obok już wypróbowałem, a ono okazało się najlepsze z nich...
      W aromacie na pierwszym planie owoce tropikalne (mango). Super ułożona gorycz, mocna, ale nie męcząca. Smak to skórka z limonki i leśno-żywiczne nuty, a do tego silna podbudowa słodowo-biszkoptowa. Alkohol obecny, nie na pierwszym planie, ale pod koniec szklanki te prawie 8% daje o sobie znać... Super piwo!!!
      BIRRARE HUMANUM EST

      Comment

      • pioterb4
        Senior
        • 05-2006
        • 4322

        #18
        To było najlepsze polskie IIPA jakie przyszło mi próbować, choć paradoksalnie tylko na jednym chmielu a nie 5 czy 6. Również dołączam się do zachwytów.

        Co do ważności piana vs zapach napisze to co pisałem już 10 razy ale niech stracę, powtórzę się. Piwo z pianą ocenioną na 0 to piwo bez piany - nieestetyczne ale jeszcze nie odrzucające i niekoniecznie niesmaczne (najczęściej odgazowane). Piwo z aromatem na 0 to piwo śmierdzące - kanalizą, zgniłym jajem, duszącym DMSem, octem, kiszoną kapustą. Piwo z pianą na 0 wezmę do ust, z aromatem na 0 wyleję bez próbowania.
        Last edited by pioterb4; 10-04-2015, 18:34.

        Comment

        • grejwi
          Member
          • 08-2014
          • 78

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bursztynowe i klarowne. [5]
          Piana: Średnio obfita i bardzo drobna. Dość szybko opada do lekkiej ale trwałej firanki na powierzchni. Całkiem ładnie się osadza. [4]
          Zapach: Z butelki daje średnio-intensywnym cytrusem (ale piwo dość chłodne) i przyjemną słodyczą. Po przelaniu cytrusy, owoce tropikalne, i karmel. Z czasem da się też wyczuć trochę leśnych aromatów. Diacetyl - jeśli jest - to bardzo słaby. Niestety po czasie wyszedł dość nieprzyjemny zapach, który ciężko mi określić (może siarko-pochodny). [4]
          Smak: Słodycz jest niewątpliwe duża, ale nie przeszkadza, gdyż musi kontrować naprawdę mocną (ale nie agresywną) goryczkę. Ta zaś jest cytrusowo-iglakowa i jak na ten poziom IBU - bardzo krótka. Odnoszę wrażenie, iż jest lekko maślane na języku. Podobnie jak w wersji nie-imperialnej wyczuwalne jest lekkie cytrusowe szczypanie na języku. Piwo przy całej swojej "mocy" jest bardzo łagodne w odbiorze. [4.5]
          Wysycenie: Poniżej średniej. Lekko mocniejsze by nie zaszkodziło, ale nie narzekam na takie, jakie jest, bo pasuje. [5]
          Opakowanie: Grafika i czcionka ładne, kolorystyka odpowiednia. Skład i parametry dość szczegółowo podane. Kapsel żółty. [5]
          Uwagi: Warka do 17.09.2015.

          W końcu imperialna IPA w której czuję coś więcej niż goryczkę! Udany wariant wybornej birbantowej Citry.

          Moja ocena: [4.35]

          Comment

          • kenny
            Senior
            • 04-2009
            • 712

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bursztynowy, lekko mętny. [4.5]
            Piana: Wysoka, biała, dość trwała. [4]
            Zapach: Owoce tropikalne, lekkie cytrusy. Dość intensywny. [4.5]
            Smak: Słodkawy, słodowy, lekko zbożowy, cytrusowo-owocowa chmielowość, lekko kwaskowa końcówka, goryczka średnia, długa. [4.5]
            Wysycenie: Dość niskie. [4.5]
            Opakowanie: Stylowa, ładna etykieta, coś ten Dziki Zachód modny Podane wszystkie informacje. [4.5]
            Uwagi: Dobre, treściwe piwo. Bardzo zbalansowane, lekko słodkie, ale nie zalepiające, chmielowość i goryczka zbalansowane. Dość zdradliwe, poza sporą treściwością nie czuć, że to IIPA, alkohol dobrze ukryty. Pijalność wysoka.

            Moja ocena: [4.45]

            Comment

            • cyoorka
              Senior
              • 03-2007
              • 338

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bursztynowe, lekko mętne. [4]
              Piana: Drobna, zbita, osiada na szkle. [4]
              Zapach: Słodkie białe owoce, lekka sosna, cytrusy. [4]
              Smak: Treściwe, średnio słodkie, słodowe. Goryczka bardzo dobrze zbalansowana, nie czuć obiecanych 111 IBU. Lekko piekące na finiszu. Bardzo pijalne. [4]
              Wysycenie: Średnie, odpowiednie. [5]
              Opakowanie: Bardzo ładne. [5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [4.1]

              Comment

              • Dzoshu
                Senior
                • 12-2013
                • 496

                #22
                Kolor: Bursztynowy, lekko zamglone.
                Piana: Fajna, oblepia szkło i długo się utrzymuje.
                Zapach: Landrynki, iglaki i leki alkohol.
                Smak: Mało przyjemna, zbyt wysoka, łodygowa goryczka pojawia się już na wstępie i skutecznie przykrywa wszystko co to piwo mogło sobą zaprezentować. Zbyt mało słodyczy dla równowagi, sprawia wrażenie dość płaskiego.
                Wysycenie: Średnie, w stronę wysokiego, szczypie w język.
                Opakowanie: Ładna etykieta, dokładny skład.
                Uwagi: Warka 17.09.15 Trochę poczekało w lodówce i zważając na wcześniejsze opinie to chyba mijający czas mu nie służy.
                Attached Files

                Comment

                • titan
                  Senior
                  • 08-2014
                  • 122

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: pomarańczowo-bursztynowy, mętny [4.5]
                  Piana: biała, zbita, dość szybko opada, ładny lacing [3.5]
                  Zapach: intensywne kwaśne cytrusy, żywica, po ogrzaniu zaczynają przeważać tropikalne słodkie owoce [4.5]
                  Smak: w smaku bardziej żywiczny niż cytrusowy, łodygowa goryczka, wysoka, ale nie czuć tych 111 IBU, troszkę zalegająca, [4]
                  Wysycenie: średnie, może ciut za niskie. [3.5]
                  Opakowanie: podoba mi sie, wszystkie informacje na etykiecie, kapsel żółty golas [4.5]
                  Uwagi: warka do 17.09.15, fajne piwo, pomimo prawie 8% alkohol w ogóle niewyczuwalny ani w smaku ani zapachu.

                  Moja ocena: [4.15]

                  Comment

                  • seblop
                    Member
                    • 03-2015
                    • 35

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Mętny bursztyn albo ciemne złoto. [4.5]
                    Piana: jak dla mnie rewelacyjna, drobnopęcherzykowa duża czapa, która długo się utrzymywała, bardzo ładnie zdobi szkło. [4.5]
                    Zapach: Cytrusy do kwadratu,trochę żywicy i lekko wyczuwalny alkohol. [4.5]
                    Smak: Baaaardzo miła i dluuuugo utrzymująca się goryczka. Smak cytrusy lekkie zioła i po ogrzaniu alkohol lekko przebija. Wyczuwalna słodowość, która niestety nie przykrywa alkoholu [4.5]
                    Wysycenie: Odpowiednie [4.5]
                    Opakowanie: Fajna etykieta, wszystkie ważne info podane. [4]
                    Uwagi: Bardzo miłe i przyjemne IIPA, godne polecenia.

                    Moja ocena: [4.475]

                    Comment

                    • DariuszSawicki
                      Senior
                      • 08-2012
                      • 2868

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Bardzo ładne złoto, jednak zbyt dużo zmętnienia. [4]
                      Piana: Średniowysoka po nalaniu. Szybko redukuje się do trwałej jednak obrączki. Słabo zdobi szkło. [3]
                      Zapach: Mało skomplikowany, ale przyjemny, złożony głównie z cytrusów. W tle słód. [4]
                      Smak: Ciężkie piwo z dużą pełnią słodową i krótką, aczkolwiek wyraźną goryczką. Dominuje grejpfrut, później pestka z niego i papaja. Alkohol jest odczuwalny w smaku. Pomimo pełności pije się przyjemnie. [4]
                      Wysycenie: Średnie do niskiego. [4.5]
                      Opakowanie: Na etykiecie chyba jakaś cowgirl. Są podane wszystkie potrzebne informacje, kapsel firmowy. [4]
                      Uwagi: Proste jak budowa cepa i smaczne piwo.
                      Warka 13.07.2016.

                      Moja ocena: [3.925]

                      Comment

                      • rafalek21
                        Senior
                        • 04-2015
                        • 1407

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Pierwsze pół piwa - klarowny jasny bursztyn, druga połowa już zamglona. [4.5]
                        Piana: Średnio obfita, żółtawo-beżowa, drobnopęcherzykowa, średnio trwała, słaby lacing. [3.5]
                        Zapach: Dużo cytrusów, słodkie tropiki, nafta, trochę alkoholu, intensywny i przyjemny aromat. [4]
                        Smak: Słodkie, wyraźna podbudowa słodowa, pełne, podobne do aromatu czyli cytrusy, tropiki, nafta i delikatny alkohol(który wyraźnie rozgrzewa w przełyku), wysoka grejpfrutowa goryczka. [4]
                        Wysycenie: Średnie - pasuje. [4.5]
                        Opakowanie: Ładna etykieta z kompletem informacji, czytelna zarówno czcionka jak i tabelka z najważniejszymi parametrami. [5]
                        Uwagi: Smaczne piwo, bogaty aromat i smak, mimo wysokiego ekstraktu i pełni pije się dość lekko. Jakby całkowicie ukryć alkohol to byłoby świetne. Warka 13.07.2016.

                        Moja ocena: [4.05]

                        Comment

                        • GSE
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 424

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: miedziany, klarowny, po dolewce robi się mętny i pomarańczowo-brązowy [3.5]
                          Piana: na początku zadziwiająco puszysta (drobnoziarnista, kremowa), ale po chwili opada, zostawiając obrączkę [3.5]
                          Zapach: owocowy (mangostan, mango, brzoskwinia, liczi), słodki, trochę belgijski [4]
                          Smak: dużo słodyczy, biszkoptów, ciastek; trochę zestu grejpfruta, ale żadnych iglaków i żywicy (za którą nie przepadam, a często pojawia się w przypadku użycia takiej ilości innego chmielu); w posmaku zostaje długa albedowa goryczka, ale przyjemnie gryząca - to 111 IBU nie daje się we znaki [4]
                          Wysycenie: na średnim poziomie, OK; poza tym piwo jest wyjątkowo gęste i nalewa się prawie jak olej [4]
                          Opakowanie: fajna kowbojka, ale dla mnie eta zbyt pstrokata; poza tym zawiera komplet informacji, opis i browarowy kapsel [4]
                          Uwagi: przekonałem się, że nie trzeba kombinować z wieloma chmielami żeby smak był powalający - wystarczy mocno nachmielić klasykiem piwnej rewolucji. warka 2017.04.27

                          Moja ocena: [3.925]

                          Comment

                          • Brodzislaw
                            Senior
                            • 09-2013
                            • 1020

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: bursztynowy, lekko zmętniony [4.5]
                            Piana: jasna z drobnych pęcherzyków, szybko opadła do minimalnej warstwy. [3.5]
                            Zapach: silnie chmielowy – cytrusowo-tropikalnie owoce typu mango, brzoskwinia, ananas, marakuja. Po ogrzaniu czuć ciutkę alkoholu i gumy balonowej. Ogólnie jest bardzo przyjemnie, słodkawo nawet. [4.5]
                            Smak: czuć bazę słodową ze zbożowymi i karmelkowymi nutami. Kontrę stanowi intensywna, wyraźna goryczka grejpfrutowo-cytrusowo-ziołowa. Tylko na krótko zalega. Z czasem wychodzi też alkohol, dający efekt rozgrzewania. [4]
                            Wysycenie: pomiędzy średnim a niskim co przy sporym ekstrakcie nadaje mu „lekkości” i sporej pijalności [5]
                            Opakowanie: Piękna eta, świetna kontra z informacją. [5]
                            Uwagi: Trunek jest zbalansowany, no może nieco przesunięty w kierunku wytrawnym.

                            Moja ocena: [4.25]

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎