Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zamkowy, Lager Cieszyński

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6134

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bardzo jasne złoto. [3.5]
    Piana: Większa startowa, potem cienka, niepełna warstewka i mały lejsing. [3.5]
    Zapach: Słaby raczej słodowy. [3]
    Smak: Dość słodkie, prawie bez goryczki, ale spokojnie pijalne, ot taki słodkawy lageropilsik [3.5]
    Wysycenie: Nie małe i nie mało się beka. [3]
    Opakowanie: Bardzo fajne choć ma braki. Ładny kapsel. [4]
    Uwagi: Ktoś mówił że to Brackie w innej butelce - tego nie potwierdzam. Miałem wrażenie że to raczej piwo zbliżone do piwa "oktoberfestowego". Wypiłem bez problemu.

    Moja ocena: [3.325]

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9733

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasnozłoty, świetlisty. [4]
      Piana: Biała, drobna, dość wysoka, średniotrwała. [3.5]
      Zapach: Chmiel i owoce, takie trochę eurolagerowe, trochę hellesowe. [3.5]
      Smak: Goryczka, lekko tępa, ale z podbudową słodowo-owocową. Znów te (nie, żeby nieznośne...) skojarzenia hellesowe. Może to przez ślad landrynkowy...? [3.5]
      Wysycenie: Średnie na oko, w paszczy narasta. [4]
      Opakowanie: Chyba najmocniejsza strona piwa. Czuć potęgę koncernu...
      Nowa grafika, dopracowana, elegancka. Stonowana kolorystyka. Śliczny kapsel z logo browaru. [4.5]
      Uwagi: Lager do wypicia, zwłaszcza latem, choć skłaniający się do eurostandardu, niestety...

      Moja ocena: [3.6]

      Comment

      • Czaja7
        Junior
        • 08-2015
        • 4

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Kolor złoty, bogaty, przyjemny. [4]
        Piana: Piana szybko znika, nie najlepiej też osadza się na szkle. [2.5]
        Zapach: Zapach niepełny, doskonale uświadamia nas co czeka jamę ustną i przełyk podczas spożycia tego piwa. [2.5]
        Smak: Na początku przyjemny wodnisty, na języku zamienia się w metaliczny posmak, czuć owoce, na końcu odczuwana lekka gorycz-to najlepszy okres degustacji tego piwa. Orzeźwiające. [2.5]
        Wysycenie: Średnie [3]
        Opakowanie: Butelka-podkreśla charakter Cieszyńskiego Browaru, informacje wypisane dobrą czcionką, oraz dopasowana kolorystyka. [3]
        Uwagi: Piwo raczej średnie, jednak o charakterystycznym oryginalnym smaku-to plus.

        Moja ocena: [2.625]

        Comment

        • DariuszSawicki
          Senior
          • 08-2012
          • 2868

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasne złoto. Piwo jest klarowne, ale nie idealnie. [3.5]
          Piana: Średnio trwała, obrączka na finiszu średnia, a do szkła lepi się już nie średnio tylko słabo. [2.5]
          Zapach: Słodowy, owocowy, niemiecki. Jak na lager może być. [3]
          Smak: Ponownie słód, goryczka jest średnia, niezbyt szlachetna, ale nie metaliczna i wyraźnie wyczuwalna. Piwo szczypie w język, orzeźwia.
          Pod koniec picia słód ustępuje kosztem goryczki. [3.5]
          Wysycenie: Gazu jest dużo, ale bez przesady. To mój problem, że piwo poznałem dopiero na jesieni. W upalne lato byłoby jak znalazł. [4]
          Opakowanie: Po raz kolejny potwierdza się zasada: proste jest najpiękniejsze. Brakuje mi tylko info o konkretnym chmielu. [4.5]
          Uwagi: Dobry lager, trochę przypomina Brackie, ale bez żelaza. Warka 21.02.2016.

          Moja ocena: [3.3]

          Comment

          • michael50
            Senior
            • 06-2013
            • 325

            #20
            Wydaje mi się, że to raczej "lekko ponad przeciętne" piwo. Weszło szybko i łatwo, ale nie pozostawiło po sobie większych wrażeń. Myślę, że brak w nim wyrazistości. Ładny lagerowy, jasnosłomkowy kolor, przeciętne nasycenie, w smaku i goryczka i słód... ale wszystko uklepane, zbilansowane, nic specjalnego. Tylko pod koniec zaczęło razić lekką wodnistością... Ogólnie piwo do wypicia, ale bez szału. Jeśli będę miał wybierać, wybiorę coś bardziej wyrazistego.

            Comment

            • leona
              PremiumUżytkownik
              • 07-2009
              • 5853

              #21
              Poprawny lager, trochę w typie niemieckim. Mineralny aromat z dalekim powiewem trawy, słodowo-chmielowy smak, niska goryczka. Gigantyczne wysycenie.

              Kupiłem na wyprzedaży po 1,99 zł i nie żałuję inwestycji, choć nie spodziewam się abym powtórzył za regularną cenę.

              Comment

              • Prusak
                Senior
                • 07-2005
                • 4312

                #22
                Owszem, poprawne piwo, ale nie na ciągłe z nim obcowanie. Zapach bezpośrednio po otwarciu i nalaniu po wyraźnie słodowych i owocowo-cisteczkowych nutach, w miar ustania się piwa i lekkiego ogrzania przechodzi w mineralny. Kolor jasnozółty, przyzwoita drobnopęcherzykowa piana, obrączka utrzymuje się długo.
                W smaku delikatne, z przewagą słodu, goryczka umiarkowana, podbita lekkim żelazem.
                Wysycenie w moim egzemplarzu na średnim poziomie.
                Przeciętność. Warka do 31.12.2016.

                Comment

                • Gambrinus
                  • 06-2001
                  • 696

                  #23
                  Lager Cieszyński pojawił się na Greenpoincie (jako trzecie piwo z Cieszyna; są jeszcze Porter "Żywiecki" i Mastne) w cenie $1.69 za butelkę 0.5 l. Jak na wyrób Cieszyna lekko rozczarowuje, ale jako alternatywa dla korpolagerów jest okay. 3.5 (2-5).
                  Popieraj małe browary!!!
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: bursztynowy, klarowny [5]
                    Piana: ecru, drobna, zwarta, do końca utrzymywała się na piwie w postaci niedużego kożuszka [4.5]
                    Zapach: słaby ale miły, słodowo-owocowy [3.5]
                    Smak: w miarę pełne, treściwość momentami gdzieś ucieka, w smaku dominuje niestety zbyt pestkowo-trawiasta goryczka z delikatną chmielową nutą, po nie jest zaraz słabo wyczuwalna słodowa baza, brakuje mi przejścia od tego goryczki do słodowej bazy [3]
                    Wysycenie: trochę za dużo [4]
                    Opakowanie: podoba mi się szata graficzna piw z Cieszyna [5]
                    Uwagi: No jak widać na świetnego lagera cięzko trafić, szkoda

                    Moja ocena: [3.575]
                    Attached Files
                    Last edited by becik; 23-01-2017, 21:29.
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • grodek
                      Senior
                      • 06-2015
                      • 527

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Jasnozłote, klarowne. [5]
                      Piana: Średnio obfita, biała, drobnopęcherzykowa, pozostaje na szkle. [4]
                      Zapach: Nie jest szczególnie intensywny, ale przyjemny. Dominuje aromat chmielowy z nutami trawiastymi i minimalnie cytrusowymi. [3.5]
                      Smak: Brakuje w smaku słodowości, goryczka niewielka, niezalegająca. [3]
                      Wysycenie: Średnio wysokie. [4]
                      Opakowanie: Skromna, niewyróżniająca się etykieta. Firmowy kapsel, niepełny skład. [3.5]
                      Uwagi: Nie odrzuca, ale także niczym nie zachwyca. Termin do 06.02.2018.

                      Moja ocena: [3.45]
                      604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎