Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Artezan (Błonie), Cymbopogon

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Derbeth
    Senior
    • 04-2013
    • 337

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: bardzo jasny, lekko zmętniony [4]
    Piana: obfita, tworzy "poduszkę" na piwie, ale nie jest trwała [4.5]
    Zapach: niezbyt intensywny, głównie cytrusy [3.5]
    Smak: cytryna, cytrusy, chmiel; piwo bardzo wytrawne, bez słodyczy i cech charakterystycznych dla hefeweizenów, goryczka dość wysoka, zostaje w ustach [4.5]
    Wysycenie: średnie, odpowiednie [4.5]
    Opakowanie: dopracowana etykieta, dużo informacji o piwie, szkoda, że goły kapsel [4.5]
    Uwagi: Butelka z datą do 02.08.2015. Dobre piwo na upał, chociaż nie zostało moim ulubionym.

    Moja ocena: [4.125]

    Comment

    • Petitpierre
      Senior
      • 01-2014
      • 2560

      #17
      Kolor brudny i mętny, i w dodatku blada, piana niczego sobie, śnieżnobiała.

      W aromacie kwaśna cytryna, pszenica, i najbardziej wyczuwalny ludzki chmiel Perle, tamtych dziwaków nawet nie stwierdzam. Zapach ciekawy, złożony, a przecież piwo niegęste.

      W smaku Perle, cytryna, ładna pszenica, czysta, znowu Perle, na finiszu Perle. Jeśli jest to wariacja na temat chmielu Perle, to kupuję taką ideę.

      Nienajgorsza etykieta, fajny ludek, ładny kontrast symultaniczny. Cena w jakiej kupiłem to 2,99 i tyle jest warte to piwo.
      Mały porterek-przyjaciel nerek

      Comment

      • dlugas
        Senior
        • 04-2006
        • 4014

        #18
        No to jestem i ja z tym przeterminowańcem

        Piana: spora, lecz oczka przeważnie średnie i kilka drobnych. Niezbyt trwała, ale pozostawia znaki na szkle i redukuje się do grubego kożuszka
        Aromat: cytrynowa, goździkowa pszenica z lekko ziołowym i delikatnie grejpfrutowym chmielem. Może w tel majaczy jakieś mango, albo sobie to wmawiam. Ogólnie nie jest złożony czy buchający ale jest fajnie.
        SMAK: rześkie, lekkie, ale nie wodniste piwo. Głównie kwaskowe jak cytryna i lekka pszenica pomieszana z witem.
        Goździki też obecne (albo miałem zwidy). Po zniknięciu cytryny pojawia się dość wyraźna goryczka o charakterze ziołowym(chinina) oraz lekki czerwony grejpfrut. Troszkę zalegająca, ale ja takie lubię.
        I tak na zmianę cytryna, goździk i goryczka.
        Świetnie się pije, lekkie, mało % a nie wodniste. Niech będzie po 5zł to wpiszę je na stałe do swojego menu

        Opakowanie:ciekawy stworek, dużo informacji o parametrach, jednak po opisie trudno określić ramy stylu i do końca nie wiedziałem co znajdę w butelce.
        Wysycenie: dość spore, piana tworzyła się ogromna i wlewałem piwo na 3 razy. Takie lekkie przegazowanie, ale pasowało do całości.

        UWAGI: warka 13.10.2015 pite 05.11.2015
        Cena 2,99zł bo wiadomo data już poszła dość sporo

        Oznak zepsucia nie zauważyłem (może to delikatne za duże wysycenie) a nawet jeśli się jakoś tam zepsuło, to uczyniło to w bardzo smaczny sposób
        Miałem skojarzenie z przeterminiowanym o tydzień/dwa ciechanem pszenicznym do którego dowalono ziołowego chmielu.
        Czekam na kolejne przeceny :] bo kupię bez zbędnego namysłu
        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

        Comment

        • rafalek21
          Senior
          • 04-2015
          • 1407

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Słomkowy mętny. [4.5]
          Piana: Biała, niewysoka, szybko opada. [2.5]
          Zapach: Cytrusy, delikatna pszeniczna słodowość, mała intensywność. [3.5]
          Smak: W smaku znaczna zbożowo-pszeniczna słodowość, czuć wpływ drożdży, cytrusy, średnia ziołowa goryczka. Dość treściwe, lekkie. [4]
          Wysycenie: Trochę ponad średnie, pasuje. [4]
          Opakowanie: Całkiem ładna etykieta z pełnym składem. [4]
          Uwagi: Dość smaczne, ale nie wybitne piwo, lekkie, dobre na lato. Warka 06.07.2016.

          Moja ocena: [3.7]

          Comment

          • DariuszSawicki
            Senior
            • 08-2012
            • 2868

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Słomkowy, mętne. [4.5]
            Piana: Drobno pęcherzykowa, wysoka, nawet trwała. Niestety słabo zdobi szkło. [3.5]
            Zapach: Trawa cytrynowa, rozmaryn i coś od drożdży. Ubogo. [3.5]
            Smak: Wyraźnie zbożowe, głównie pszeniczne z dużą orientacją na drożdże. Tak jak w zapachu czuć też na języku trawę cytrynową. Goryczka średnia, ziołowa. Pod koniec zaczyna być lekko pikantnie. Wodniste nie jest. [4]
            Wysycenie: Średnie, wolałbym ciut większe. [3.5]
            Opakowanie: Prawie pełny skład, etykieta może być, kapsel firmowy. [4]
            Uwagi: Piwo niczym specjalnym nie zachwyca, ale przyjemnie orzeźwia.
            Data do 06.07.2016.

            Moja ocena: [3.775]

            Comment

            • GSE
              Senior
              • 10-2002
              • 424

              #21
              spodziewałem się czegoś równie dobrego jak Golem Mazal Adar Dagim, ale nie zachwyciło mnie. tytułowy cymbopogon w smaku przypominał mi suszoną pomarańczę, a samo piwo mało wyrazisty witbier. może jeszcze kiedyś do niego wrócę i zdecyduję się na bardziej wnikliwą degustację
              Last edited by GSE; 23-05-2016, 22:27.

              Comment

              • chechaouen
                Senior
                • 01-2011
                • 1180

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Pogranicze żółtego i słomkowego. Zmętniony [4]
                Piana: Bez szaleństw. Po nalaniu na 1 cm, po kilkunastu sekundach zostaje już cienka warstwa [3]
                Zapach: Cytrusy, sporo akcentów pszenicznych. Intensywność taka sobie [3.5]
                Smak: Goryczka średnia, dość długa. Bardziej - co przy cytrusowym aromacie nieco zaskakuje - ziołowa niż grejpfrutowa. Pszenica też się odzywa. Wspomniana w składzie trawa cytrynowa raczej słabo się odzywa, a przynajmniej ja jej nie wyłapałem.Piwo orzeźwiające. Pije się przyjemnie, ale w sumie żadna rewelacja [4]
                Wysycenie: Średnie, raczej pasuje [4.5]
                Opakowanie: Etykieta dość ładna, sporo info [4]
                Uwagi: Data na ecie: 15.12.2016

                Moja ocena: [3.75]

                Comment

                • rafalek21
                  Senior
                  • 04-2015
                  • 1407

                  #23
                  W zapachu trawa cytrynowa, odrobina słodu pszenicznego - słabo.
                  W smaku, słód pszeniczny, znowu trawa cytrynowa, lekko cytrusowe, trochę mdlące, średnio-niska goryczka, może nawet nieco mydlane w posmaku.
                  Średnie wysycenie.

                  Warka do 26.09.2017. Słabe, wziąłem tylko ze względu na nową etykietę, która ładnie się prezentuje.

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎