Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Reden Świętochłowice, Krzyż Południa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złoty, klarowne. Stało w domu sporo czasu i pewnie osad jest tylko na dnie butelki. [4.5]
    Piana: Biała, wysoka, średnio pęcherzykowa. Zdobi szkło wręcz genialnie i za to maksymalna ocena. [5]
    Zapach: Tylko dwa skojarzenia: trawa i tropiki. Bardzo przyjemny aromat zapowiadający orzeźwienie. [4.5]
    Smak: ... i nie zawiodłem się, piwo świetnie orzeźwia. Balans w stronę goryczki, słodu mało, głównie czuć tu trawę i cytrusy. O dziwo, owoców tropikalnych mniej niż w zapachu, zastępują je cytrusy. Niestety całość psuje jakiś niepotrzebny karmel na finiszu. [4]
    Wysycenie: Średnie. [3.5]
    Opakowanie: Bardzo chciałbym kiedyś zobaczyć Krzyż Południa na niebie...
    Podoba mi się estetyka z tego browaru, wszystko jest czytelne. [4]
    Uwagi: Piłem dziś pierwszy raz i jestem zadowolony.
    Warka 25.08.2016.

    Moja ocena: [4.275]

    Comment

    • rafalek21
      Senior
      • 04-2015
      • 1407

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasnozłoty, zamglony. [4]
      Piana: Obfita, beżowa, średnie i duże pęcherzyki, trwała. [5]
      Zapach: Słód, cytrusy, trochę lasu i tropików, średnio intensywny, przyjemny. [4]
      Smak: Umiarkowanie słodowe i zbożowe, cytrusy, średnia cytrusowo-kwiatowo-sosnowa goryczka, średnia pełnia, półwytrawne. [4]
      Wysycenie: Średnio-niskie - dobrze pasuje. [4.5]
      Opakowanie: Prosta i ładna etykieta, do tego czytelna, w miarę dokładny skład. [4.5]
      Uwagi: Smaczne i orzeźwiające piwo, bez wad. Do wielokrotnego powtórzenia. Piłem je chyba rok temu(jeszcze jako Reden) i miałem podobne wrażenia. Warka do 14.04.2017.

      Moja ocena: [4.15]

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9733

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bladozłoty, niemalże anemiczny... [3.5]
        Piana: Biała, bardzo drobna, wysoka i trwała. [4]
        Zapach: Chmiel, delikatne owoce tropikalne, cytrusy, ślad sosny. [4]
        Smak: Goryczka, zdecydowana, ale jednocześnie i stonowana, cytrusy w tle delikatne, trochę sosny. Zbilansowany. [4]
        Wysycenie: Dość wysokie. [4]
        Opakowanie: Prosta eta w nowym wzornictwie ReCrafta. Wolę bardziej tradycyjne... [4]
        Uwagi: Fajne, goryczkowe, orzeźwiające piwo. A Nowa Zelandia? Pewnie też fajna...

        Moja ocena: [3.975]

        Comment

        • rafalek21
          Senior
          • 04-2015
          • 1407

          #19
          Czy to przypadkiem już nie ReCraft? Chyba, że leżakowany Reden
          Edit: Chyba, że warzy kto inny pod tą marką, bo widzę na RB aktualne oceny.
          Last edited by rafalek21; 18-07-2017, 23:26.

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9733

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rafalek21 Wyświetlenie odpowiedzi
            Czy to przypadkiem już nie ReCraft? Chyba, że leżakowany Reden
            Edit: Chyba, że warzy kto inny pod tą marką, bo widzę na RB aktualne oceny.
            Może i ReCraft, ja się nie znam, a zamieszanie na rynku spore...

            Comment

            • yaro74
              PremiumUżytkownik
              • 09-2012
              • 2089

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rafalek21 Wyświetlenie odpowiedzi
              Czy to przypadkiem już nie ReCraft? Chyba, że leżakowany Reden
              Edit: Chyba, że warzy kto inny pod tą marką, bo widzę na RB aktualne oceny.
              Pod jaką marką ? Przecież to ten sam browar, tylko nazwa zmieniona.
              Last edited by yaro74; 19-07-2017, 18:16.

              Comment

              • rafalek21
                Senior
                • 04-2015
                • 1407

                #22
                Ja wiem, że to tylko zmiana nazwy, ale dla niewtajemniczonych jest to mylące, bo na półce w sklepie nie ma piwa o takiej nazwie.
                Last edited by rafalek21; 19-07-2017, 20:31.

                Comment

                • telek
                  PremiumUżytkownik
                  • 05-2011
                  • 530

                  #23
                  Uwarzone przez ReCraft (nie ma w bazie): wyczułem dziwny, raczej rześki choć w piwie niekoniecznie przyjemny aromat wody kolońskiej.

                  Comment

                  • MarcinKa
                    Senior
                    • 02-2005
                    • 2729

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Piwo mętne. Złote jasne, trochę blade. [4]
                    Piana: Bardzo duża, biała. Bardzo drobna, sucha, tworząca pierzaste kształty. Ciężko nalać piwo, chyba już za obfita. [4.5]
                    Zapach: Delikatny, chmielowy. Ciekawy chmiel, owoce, winogron troszkę, lekko trawiasty. Słodowość w tle, schowana. [4]
                    Smak: W smaku piwo delikatne, owocowe, lekkie. Słodowość stanowi tło dla chmielu. Goryczka umiarkowana. Z czasem leciutko zalegająca. Posmak chmielowy, przyjemny. [4]
                    Wysycenie: Bardzo mocne. Niestety gaz o wiele za mocny, zagazowuje i ciężko się pije. Bardzo fajnie, że bąbelki są drobne i wysycenie sprawia wrażenie "puszystego", ale ilość gazu zdecydowanie za duża. [2]
                    Opakowanie: Ciekawe. Mała wąska etykieta. Skromna, ładna kolorystyka. Parametry podane, kapsel firmowy. Bardzo fajne logo browaru: RC. Obawiam się jednak, że za ascetycznie to wygląda. [4]
                    Uwagi: Trochę nierówne piwo. Świetna piana i fatalny gaz. Smak i zapach stonowane, delikatne. Dobre piwo dla "umiarkowanego" klienta.

                    Moja ocena: [3.95]
                    To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎