Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Artezan (Błonie), Mera IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Artezan (Błonie), Mera IPA

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Klatak
    Senior
    • 07-2014
    • 431

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Brzoskwiniowa - jasna z silnym zmętnieniem. Odcień przyjazny, zmętnienie mniej. [4]
    Piana: Średnio obfita, dość drobno zbudowana, trwałość poniżej średniej ale zdobi szkło. [4]
    Zapach: Dość intensywny zdecydowanie chmielowy z dominacją nut owoców egotycznych - marakuja i mango, cytrusy i iglaki też obecne. [4.5]
    Smak: Piwo wytrawne ze zdecydowaną dominacja mango (nieco niedojrzałego) i żywicy. Odczuwalna goryczka na średnim poziomie w grejpfrutowym stylu. [4]
    Wysycenie: Nieco powyżej średniej. [4.5]
    Opakowanie: Rozkład etykiety i jakość papieru bardzo fajny. Grafika średnia i niestety brak składu. [4]
    Uwagi: Warka z datą do 01.06.2015. Wreszcie udało mi się trafić na dobre piwo z nowego browaru Artezana. Po przeciętnym Pacyfiku i Cymbopogonie, Mera jest bardzo smaczna, mogła by się lepiej prezentować. Smaczne wyraźnie chmielowe i zabójczo pijalne IPA.

    Moja ocena: [4.2]

    Comment

    • rafael52
      • 12-2013
      • 478

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: złoty w kierunku ciemno złotego, zmętniony, opalizujący. [4]
      Piana: średnio obfita, drobnopęcherzykowa, dość trwała, zostawia ślady na szkle. [4]
      Zapach: średnio intensywny, jak na IPA trochę słaby, dominują aromaty chmielowe, cytrusy, żywice, wyczuwalne nuty słodowe oraz delikatna siarka w tle. [3.5]
      Smak: bardzo przyjemna gładkość, aksamitność, średnia pełnia słodowa skontrowana wyraźną goryczką na średnim poziomie, o charakterze cytrusowym, w smaku również wyczuwalne nuty owocowe i żywiczne. [4.5]
      Wysycenie: średnie, pasuje, nie zapycha. [4.5]
      Opakowanie: ciekawa grafika, fajny pomysł z wykorzystaniem licznika, sporo danych o piwie, brakuje tylko pełnego składu. [4]
      Uwagi: warka do 01.06.2015, całkiem dobra IPA, brakuje tylko trochę aromaty, ale może w następnych warka będzie lepiej.

      Moja ocena: [4.05]
      Attached Files
      Last edited by rafael52; 04-05-2015, 22:20.

      Comment

      • yoda79
        Senior
        • 01-2013
        • 861

        #4
        Bez wad, ale i bez szalu, niczego nie urywa.
        Jak dla mnie za dużo owoców, trochę za słodkie, poza tym smaczne, pijalne piwo.

        Comment

        • Vortex
          Senior
          • 12-2011
          • 153

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: złoty, delikatnie wpadający w pomarańcz, raczej mętne [4]
          Piana: biała, drobna, redukcja następowała dość powoli, aż do końca pozostawiała ślady wokół szklanicy. [4]
          Zapach: raczej dominacja cytrusów i owoców, co było dość przyjemne, trochę słodowych akcentów dało się wyczuć, ale chmiele gdzieś przygaszone. [3.5]
          Smak: i znów dominacja owoców, słody też dało się wyczuć, ale goryczka jak na IPA słaba. [3]
          Wysycenie: w normie [4]
          Opakowanie: wykonanie estetyczne [4]
          Uwagi: Miałem okazję spróbować Mera IPA na razie tylko raz i raczej niczym szczególnym się się nie wyróżniła. Opinie przedmówców są pozytywne, więc piwa nie skreślam, może zwyczajnie gorzej trafiłem.

          Moja ocena: [3.425]

          Comment

          • yoda79
            Senior
            • 01-2013
            • 861

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Vortex Wyświetlenie odpowiedzi
            Miałem okazję spróbować Mera IPA na razie tylko raz i raczej niczym szczególnym się się nie wyróżniła. Opinie przedmówców są pozytywne, więc piwa nie skreślam, może zwyczajnie gorzej trafiłem.
            Na razie to chyba pierwsza warka jest na rynku. Wydaje mi się, że odczucia wszystkich są podobne - wypije się bez skrzywienia, ale objawienie to to nie jest.
            Za dużo kurczę tych owoców...

            Comment

            • EMIESZ
              Junior
              • 12-2014
              • 2

              #7
              Spróbowałem podczas WFDP, wcześniej widziałem relację Kopyry i jakoś chyba przez to, że po tej recenzji byłem do Mery nastawiony raczej słabo, to na festiwalu mi smakowało. Owszem nie jest to jakaś rewolucja, czy coś zaskakującego, ale ja bardzo lubię IPA i to mi naprawdę smakowało, przyjemne aromaty, wcale się nie zgodzę, że za dużo owoców. Naprawdę piwko ok.

              Comment

              • baroN1
                Senior
                • 08-2011
                • 181

                #8
                butelka z datą 1.06.2015
                w aromacie marakuja, troche grejpfruta, i jakies ciasteczka...
                w smaku nieźle, troche słodów, owoce, po 250-300ml owoce zniknely i wyszła żywica i jakis dziwny średnioprzyjemny posmak, i piwo stało się męczące...

                Podsumowując: IPA jak IPA- wiele takich mamy na rynku, nic nie urywa.

                Comment

                • kenny
                  Senior
                  • 04-2009
                  • 712

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Złocisty, niestety w szkle pływa sporo farfocli niewiadomego pochodzenia (drożdże?), całkiem spore, nawet 1-2 mm. [3]
                  Piana: Trwała, do końca zostaje niewielki kożuch, ładnie koronkuje. [4.5]
                  Zapach: Cytrusy, średnio intensywny. [4]
                  Smak: Cytrusy, bardzo wyraźny melon, chyba też liczi. Goryczka dość łagodna jak na 70 ibu, cytrusowo-pestkowa, za to długa. Raczej wytrawne. [5]
                  Wysycenie: Niskie. [4.5]
                  Opakowanie: Estetyczna etykieta, fajny pomysł ze wskaźnikiem IBU. Ciekawe, kiedy będą mieli własne kapsle. [4.5]
                  Uwagi: Bardzo smaczne piwo, pierwszy raz czułem w piwie tak wyraźnego melona! Cytrusy oraz białe owoce w tle. Bardzo mi podchodzi ten smak, goryczka mogłaby być troszkę mniej zalegająca. Pijalne, orzeźwiające, wytrawne, a nawet lekkie, co jest warte podkreślenia przy tym ekstrakcie. Odbiór wizualny psują wszechobecne farfocle pływające w piwie. Warka do 01062015. Mam nadzieję, że Mera na stałe wejdzie do asortymentu Artezana.

                  Moja ocena: [4.45]

                  Comment

                  • Petitpierre
                    Senior
                    • 01-2014
                    • 2560

                    #10
                    Dobre piwko, z minimalnych zakresem wad, ale to nie jest Artezan, jaki znamy. Czyżby szli w komercję? Brakuje mu ducha. Goryczka słaba. Może po prostu coś się nie udało?

                    Lane na Beerweek'u.
                    Mały porterek-przyjaciel nerek

                    Comment

                    • pawelszu
                      Junior
                      • 07-2013
                      • 23

                      #11
                      Czyżby nowa warka słabsza od poprzedniej?
                      Bo jak piłem na Warszawskim festiwalu to było genialne piwo...

                      A własnie zamierzam zakupic skrzyneczke na wakacje wiec musze spróbowac przed.

                      Comment

                      • Glingorth
                        Senior
                        • 04-2014
                        • 283

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Jasno pomarańczowy, zmętniony. [4.5]
                        Piana: Biała, dość drobna, ładnie oblepia szkło. [4]
                        Zapach: Niezbyt intensywny, ale przyjemny. Dominują słodkie owoce tropikalne. [4]
                        Smak: Podobnie jak w aromacie, mocno czuć słodkie owoce ale szybko wchodzi greipfrutowa goryczka, solidna i dobrze kontrastuje słodowość. [4.5]
                        Wysycenie: Optymalne [4.5]
                        Opakowanie: Jedna z najsłabszych grafik Artezana, ale cała reszta i jakość papieru na wysokim poziomie. Dla zbieraczy etykieta marzenie, wystarczy odkleić i do albumu [4]
                        Uwagi: Wyraziste i smaczne piwo, chętnie spróbuje z beczki jak tylko gdzieś spotkam.

                        Moja ocena: [4.25]

                        Comment

                        • Dzoshu
                          Senior
                          • 12-2013
                          • 496

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Słomkowy, zamglone. [4.5]
                          Piana: Obfita, oblepia szkło, dość długo się utrzymuje. [4]
                          Zapach: Rześki chmiel - grejpfrut, mango. Raczej mało intensywny ale przyjemny i bez żadnych smrodków. [4]
                          Smak: Przyjemna żywica, iglaki, cytrusy. Goryczka grejpfrutowa, dość wysoka ale nie zalegająca. [4.5]
                          Wysycenie: Średnie, OK. [4.5]
                          Opakowanie: Ładna eta, niedokładny skład. [3.5]
                          Uwagi: Warka 15.08.15 Dobre. Nieprzekombinowane, klasyczne AIPA.

                          Moja ocena: [4.225]
                          Attached Files
                          Last edited by Dzoshu; 15-07-2015, 21:22.

                          Comment

                          • cyoorka
                            Senior
                            • 03-2007
                            • 338

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Złote, klarowne. [4.5]
                            Piana: Obfita, drobna, dosyć trwała, ładnie oblepia szkło. [4.5]
                            Zapach: Bardzo przyjemny, owocowy, lekko sosnowy, w tle słodowy. [4.5]
                            Smak: Wytrawne, ale nie pozbawione lekkiej słodyczy, wzmacnianej przez słodki aromat. Od początku wyraźnie goryczkowe, grejprutowe, żywiczne, lekko słodowe. Goryczka wysoka, lekko ściągająca i pozostająca. [4]
                            Wysycenie: Średnie. [4]
                            Opakowanie: W porządku. [4]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [4.25]

                            Comment

                            • yassmen
                              Senior
                              • 11-2012
                              • 288

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Archetypowe słoneczne złoto. [5]
                              Piana: Wysoka, biała, średni pęcherz. Bardzo obfita i wyraźnie koronkująca. [4.5]
                              Zapach: Żywice, cytrusy, tropiki - czyli wszystko to, czego się spodziewać należało, ale tym razem takie jakieś przydymione, niewyraźne cokolwiek... [3.5]
                              Smak: Świetne. Grapefruit, mango i - na moje kubki smakowe - przewytrawna goryczka charakterystyczna dla chmieli nowozelandzkich. Genialna pijalność. [4.5]
                              Wysycenie: Optymalne. [5]
                              Opakowanie: Nie łechce mnie ogólny koncept etykiet Artezana, ale wykorzystanie motywu prędkościomierza Fiata 125p do zobrazowania IBU zasługuje na docenienie. [4.5]
                              Uwagi: Warka do 15.11.2015.

                              Moja ocena: [4.2]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎