Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Artezan (Błonie), Mera IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • rivendel
    Senior
    • 06-2010
    • 262

    #16
    Na etykiecie widnieje krotki opis piwa, a mianowicie:
    "ipa w klasycznej amerykańskiej wersji, WYTRAWNE, solidnie chmielone" itd
    Nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że klasyczna wersja amerykańskiej IPA jest wytrawna.
    NIE i jeszcze raz NIE.

    AMERYKAŃSKIE KLASYCZNE IPA SĄ ZBALANSOWANE, PEŁNE SŁODOWOŚCI.
    Opamiętajcie się.

    A west cost ipa zostało prawdopodobnie wymyślone dla partaczy, którzy nie potrafią umiejętnie doprać słodów.
    Jest wiele sposobów zabijania czasu, ale nikt nie potrafi go wskrzesić

    Comment

    • WojciechT
      Senior
      • 09-2012
      • 2546

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Brzoskwiniowy. [5]
      Piana: Przeciętnie wysoka, przeciętnie trwała. [3]
      Zapach: Bardzo przyjemny, cytrusowy, trochę brzoskwiniowy. [4.5]
      Smak: Nie jest to wielkie zaskoczenie: żywica, cytrusy, przyjemna słodowość (acz nie za dużo jej; piwo raczej wytrawne), pojawia się niezbędna przy nawet wysokiej goryczce słodycz, [4]
      Wysycenie: Nieco za niskie. [4.5]
      Opakowanie: Artezan mógłby w końcu sobie jakiś styl wyrobić, a nie każda eta z innej parafii... Ale w sumie lata 80. zawsze spoko. [4]
      Uwagi: No spoko. Zrobiło mi wieczór, jak to mówi dzisiejsza młodzież.

      Moja ocena: [4.15]

      Comment

      • Dzoshu
        Senior
        • 12-2013
        • 496

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złoty, klarowne. [4.5]
        Piana: Średnio obfita, oblepia szkło, utrzymuje się warstewką na powierzchni. [4]
        Zapach: Cytrusy, tropiki, słodkawy. Intensywny, rześki, przyjemny. [4.5]
        Smak: Oleista konsystencja. Żywiczne, cytrusowe, leciutki karmel. Goryczka wysoka ale krótka, grejpfrutowa. [4.5]
        Wysycenie: Średnie, OK. [4.5]
        Opakowanie: Fajna etykieta, niedokładny skład. [4]
        Uwagi: Warka 20.01.16 Bardzo dobre piwo. Oferuje dokładnie to czego można się spodziewać po stylu.

        Moja ocena: [4.425]
        Attached Files
        Last edited by Dzoshu; 06-12-2015, 19:33.

        Comment

        • von_scheisse
          Senior
          • 02-2012
          • 488

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złota, opalizujące. [4.5]
          Piana: Niska, dość redukuje się do cieniutkiej warstwy. [3.5]
          Zapach: Owocowy, tropikalny, z lekką nutą słodową. Typowy dla IPA, w sumie niczym się nie wyróżniał. Jednak na pewno żadnych wad nie można było w zapachu wyczuć. [4]
          Smak: Bardzo lekka podbudowa słodowa, z wyraźną chmielowością - dominują słodkie, dojrzałe owoce cytrusowe. Do głosu dochodzą także nuty żywiczne, choć są trochę schowane pod owocowymi. Goryczka wyraźnie zaznaczona, ale w żaden sposób nie zalegająca, bardzo przyjemna. Piwo wytrawne, smukłe, bardzo pijalne. [4.5]
          Wysycenie: Ciut poniżej średniej, dobrze wpłynęło to na pijalność. [4]
          Opakowanie: Etykieta trochę ponura, średnio czytelna. Nie każdy także wie, jaki związek ma Mera z prędkościomierzami wykorzystywanymi w samochodach z epoki PRL. Na kontretykiecie przydałby się dokładniejszy skład, reszta podstawowych informacji została podana. [4]
          Uwagi: Piwo z datą przydatności do spożycia do: 25.01.2016 r.

          Moja ocena: [4.175]
          Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
          http://www.chmielnik-jakubowy.pl
          https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

          Comment

          • rafalek21
            Senior
            • 04-2015
            • 1407

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Złoty, klarowny [5]
            Piana: Niezbyt wysoka i nietrwała, biała, szczątkowy lacing [2.5]
            Zapach: Owoce tropikalne, białe owoce, cytrusy delikatna iglastość, średnio intensywny, ale poprawny i przyjemny. [4]
            Smak: Delikatna słodowość, całkiem słodkie, średniowysoka cytrusowa goryczka, rozsądna pełnia, ale przy tym całkiem lekkie(szybko się pije) [4]
            Wysycenie: Średnie - odpowiednie. [4.5]
            Opakowanie: Całkiem ładna etykieta, firmowy kapsel, szkoda tylko, że nie podano dokładnego składu [4]
            Uwagi: Smaczna i poprawna IPA, szybko się pije, nawet nie zauważyłem kiedy się skończyło i część oceny piszę z pamięci.

            Moja ocena: [3.925]

            Comment

            • jerzdna
              Senior
              • 07-2014
              • 240

              #21
              Warka do 20.01 świetna Pita zaraz po HNY 2016 z Pracowni Piwa tylko ciut gorsza - mniej intensywny aromat. Ale i tak Mera IPA to czołówka polskich AIPA Polecam!

              Comment

              • leona
                PremiumUżytkownik
                • 07-2009
                • 5853

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jasnozłoty, nieco zamglony [4.5]
                Piana: Obfita powyżej średniej, drobna, trwała [4]
                Zapach: Na przedzie owoce tropikalne, nieco z tyłu słód, lekkie cytrusy i trochę żywicy. Najbardziej uwiodła mnie nuta cytrusowa - bardzo delikatna i subtelna ale ale tak jednoznaczna, że miałem wrażenie, że na szkle wisi skórka pomarańczy [4]
                Smak: Słodkawe ale i pustawe na początku, przechodzi w zdecydowany żywiczno-cytrusowy posmak chmielu. Zwieńczeniem wysoka, nie za długa goryczka [4]
                Wysycenie: Mniej niż średnie, ja tak lubię [4]
                Opakowanie: Graficzna strona browaru jest dla mnie od początku zagadką, i od początku cenię sobie tylko jeżyka. [3.5]
                Uwagi: Dobre i można by napisać zbalansowane, gdyby nie zbyt wyraźna i za duża jak dla mnie słodycz. Zasłonę milczenia spuszczam na informację, że piwo jest wytrawne...

                Moja ocena: [4]

                Comment

                • chechaouen
                  Senior
                  • 01-2011
                  • 1180

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Złoty. Lekka w porywach do średniej mętność [4]
                  Piana: Nie za obfita. Warstwa na jakieś 7 milimetrów. To co jest - dość trwałe. Oblepia szkło [3]
                  Zapach: Bardzo fajny. Soczysta i wyrazista tropikalna owocowość. Mango, maracuja, klimaty multiwitaminowe... Aż chce się wziąć łyka [4.5]
                  Smak: Porządna goryczka dobrze zbalansowana z ciałem słodowym. Goryczka o profilu grefpfrutowym, narastająca i długa, ale nie jest zalegająca. Ciało słodowe nasączone - tak jak w zapachu - tropikalnymi owocami [4.5]
                  Wysycenie: Mam wrażenie, że jest nieco za wysokie [4]
                  Opakowanie: Nie za dokładny skład, brak wymienionych chmiel. Parametry są. Graficznie OK [4]
                  Uwagi: Piwo z datą: 20.01.2016

                  Moja ocena: [4.275]
                  Last edited by chechaouen; 11-01-2016, 21:19.

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9729

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Jasnozłoty, minimalnie zamglony. [4]
                    Piana: Biała, drobna, niewysoka i nietrwała. [3]
                    Zapach: Sosna i owoce tropikalne. Klasyka, ale tutaj jakaś taka... niebogata... [3.5]
                    Smak: Goryczka, intensywna, podkręcona owocami tropikalnymi i ziołami, delikatna oleistość. [4]
                    Wysycenie: Dość wysokie. [4]
                    Opakowanie: Wszystko jasne, hołd dawnemu producentowi m.in. prędkościomierzy do Polskiego Fiata 125p. Mnie się podoba, ja też jestem "PRL made" . [4]
                    Uwagi: Smaczne piwo, ale wśród zalewu ajp wyróżnia się najbardziej... opakowaniem...

                    Moja ocena: [3.725]

                    Comment

                    • dlugas
                      Senior
                      • 04-2006
                      • 4014

                      #25
                      MERA IPA
                      Piłem warkę 15.06.2016
                      Zarówno w dniu terminu, tydzień po nim a ostatnią butelkę równy miesiąc po terminie.
                      Oznak zepsucia brak.
                      Aromat nadal słodziutkie tropikalne owocki oraz lekki iglak. Nie bucha na kilometr, ale jest porządnie.
                      W smaku dość wysoka cytrusowo-łodygowa gorycvzka, która kontrowana jest słodkimi akcentami od chmielu oraz słodu.
                      Wydaje się dość rześkie, ale zawartość alkoholu jest za duża i to utrudnia picie tego piwa "seriami"
                      Wniosek: ładna etykieta, ładny kapsel. Taka porządna AIPA, ale nic po za tym (choć pewnie piwa świeża była jeszcze lepsza)
                      Po raz kolejny się udowadnia, że jak ktoś zrobi dobre piwo to nawet termin mu nie straszny


                      Fotka na łonie natury
                      Last edited by dlugas; 10-07-2016, 09:54.
                      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                      Comment

                      • NightHawk
                        Senior
                        • 08-2008
                        • 108

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ładny, pomarańczowy, opalizujący. [4.5]
                        Piana: Od małych do grubych pęcherzy. Ładny lacing. [4]
                        Zapach: Amerykański chmiel pod postacią niesłodkich owoców i żywicy. Po lekkim ogrzaniu pojawiły się cytrusy, ale nie jest to piwo porywające aromatem, nie chce się brać kolejnego niucha. [3.5]
                        Smak: Wytrawny. Goryczka grejpfrutowa, nieprzesadzona, delikatnie zalegająca w przyjemny sposób. W tle lekka guma balonowa. Mimo umiarkowanej goryczki, brakuje tu trochę balansu słodowego. Wiele się nie dzieje. [4]
                        Wysycenie: Średnie ku wysokiemu. [3.5]
                        Opakowanie: Jednak wolę klasyczne artezanowe etykiety. [4]
                        Uwagi: Nieskomplikowane, poprawne AIPA. Jak na wszechobecnie chwalony Browar Artezan, poziom bardzo średni.

                        Moja ocena: [3.825]

                        Comment

                        • Dzoshu
                          Senior
                          • 12-2013
                          • 496

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ciemne złoto. klarowne. [4.5]
                          Piana: Średnio obfita, oblepia szkło, długo się utrzymuje. [4]
                          Zapach: Mango, ananas, zboże. Czysty, delikatny, może trochę mdławy. [4]
                          Smak: Słodkie, gęstawe. Intensywnie owocowe. Goryczka wysoka, długa, żywiczna. Grejpfrutowy posmak. [4]
                          Wysycenie: Średnie, OK. [4.5]
                          Opakowanie: Znośna eta, niedokładny skład. [3.5]
                          Uwagi: Warka 25.01.16 Trudno powiedzieć czy chmielenie przez Bogdana coś tu dało ale jest smaczne i aromatyczne tak jak zapamiętałem z poprzednich warek.

                          Moja ocena: [4.025]
                          Attached Files
                          Last edited by Dzoshu; 18-11-2016, 21:05.

                          Comment

                          • DariuszSawicki
                            Senior
                            • 08-2012
                            • 2868

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Bursztynowy, prawie klarowne. [4]
                            Piana: Kremowa, wysoka i trwała, obficie znaczy szkło. [4.5]
                            Zapach: Dużo limonek i grejpfruta, obecna też wyraźnie żywica, w tle słodkie tropiki jak mango. Zapach jest wyrazisty i bardzo przyjemny, wyłącznie chmielowy, a przydałoby się coś od słodu. [4]
                            Smak: Brak słodu w zapachu rekompensuje smak, piwo jest gęste, nawet lekko słodkie i zbożowe. Kontra goryczkowa jest konkretna w postaci, tak jak w zapachu, cytrusów i rozgryzionego iglaka. [4]
                            Wysycenie: Średnie, odpowiednie. [4.5]
                            Opakowanie: Etykieta może być, kapsel firmowy, ale brak pełnego składu. [3.5]
                            Uwagi: Bardzo smaczne IPA i do powtórzenia, szczególnie że dopiero dziś piłem pierwszy raz. Warka 18.10.2017.

                            Moja ocena: [4.05]

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: ciemny bursztyn, lekkie zamętnienie [4]
                              Piana: ecru, drobna, dość zwarta, trzyma się dłuższy czas po czym opada nieznacznie [4]
                              Zapach: lekki, klasyczny dla stylu, głownie cytrusowo-kwiatowy [3.5]
                              Smak: dość pełne i treściwe, mocna goryczka, chmielowo-cytrusowa, lekko zalegająca na języku, z przewagą cytrusów, lekki pestkowy posmak, finisz owocowo-słodowy [4]
                              Wysycenie: jak dla mnie zbyt wysokie ale w większość piwa z tego browaru tak jest [3.5]
                              Opakowanie: etykieta w stylu browaru, jak dla mnie za duży misz masz, firmowy kapsel [4]
                              Uwagi: Smaczne, dobre, do powtórki ale niczego się nie straci jeśli go się nie spróbuje

                              Moja ocena: [3.8]
                              Attached Files
                              Last edited by becik; 14-02-2018, 16:34.
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              • LESNICZYy
                                Senior
                                • 01-2018
                                • 950

                                #30
                                Na szczęście piwo dalej posiada konkretną goryczkę , jest męskie i za to milion plusów w czasach gdy rządzi NEIPA bez jaj . Po 24 kilometrach zrobionych w górach wchodzi jak nóż w ciepłe masło .

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎