Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jan Olbracht Rzemieślniczy, Piotrek z Bagien - Piwo a la Grodziskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Dzoshu
    Senior
    • 12-2013
    • 496

    #31
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złoty, klarowne. [4.5]
    Piana: Słaba, wymuszona, szybko opada zostawiając lekki ślad na szkle. [2.5]
    Zapach: Słodowy, wędzony, mało intensywny. Lekkie masło i nieprzyjemna nutka siarkowa gdzieś w tle. [3]
    Smak: Przyjemnie słodowe, nie tak wodniste jak inni przedstawiciele stylu. Raczej niska goryczka na finiszu fajnie współgra z lekką wędzonką towarzyszącą od początku. [4]
    Wysycenie: Wysokie, OK. [4]
    Opakowanie: Klimatyczna etykieta ale brak dokładnego składu. [4]
    Uwagi: Warka 29.09.15 Nie ma tragedii, lepsze w smaku niż w zapachu. W moim osobistym rankingu do Sofii z Olimpu się nie umywa.

    Moja ocena: [3.525]
    Attached Files
    Last edited by Dzoshu; 04-06-2015, 17:35.

    Comment

    • Ravf
      Senior
      • 06-2013
      • 264

      #32
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasnozłoty, zmętniony. [4.5]
      Piana: Dosyć niska, szybko opada do cienkiej warstwy. Słabo osadza się na ściankach szkła. [3]
      Zapach: Wędzony, w stylu dymu. Wyraźny ale niezbyt intensywny. [3.5]
      Smak: Umiarkowana wędzoność, goryczka niska, jednak wyraźnie zaznaczona. Piwo jest lekkie, sprawia nawet wrażenie wodnistego. [4]
      Wysycenie: Średnie, mogłoby być wyższe. [4]
      Opakowanie: Brązowa bezzwrotna butelka. Etykieta z nowej linii "Piotrek z Bagien" stylizowana na plakat filmu grozy. Jest opis piwa, skład i IBU. [4]
      Uwagi: Warka do 29.09.2015.

      Moja ocena: [3.75]

      Comment

      • Mars276
        Senior
        • 07-2014
        • 134

        #33
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złocisty. Piwo jest idealnie klarowne. [5]
        Piana: Piana jak na jakimś Lechu czy Tyskim. Znika w ciągu minuty. Żałość. [2]
        Zapach: Minimalna bardzo, bardzo delikatna wędzonka. Na wierzchu głównie aromat słodu pilzneńskiego. Minimalny aromat ziołowy. [3.5]
        Smak: Piwo jest wytrawne. Puste w smaku. Goryczka niska, ale wyczuwalna. Jest orzeźwiające, ale praktycznie nic się tu nie dzieje. Wiem, że nie co za wiele oczekiwać od Grodziskiego, ale tu nawet jak na styl jest co najwyżej średnio (i po cholerę ten słód pilzneński w zasypie?). [3]
        Wysycenie: Średnie do wysokiego - idealne. [5]
        Opakowanie: Na minus brak pełnego składu. Tym niemniej etykieta całkiem niezła - dużo lepsza od starych etykiet Olbrachta (zarówno tych z królem, jak i tych z rysunkami Mleczki - osobiście pomysł z rysunkami uważam za poroniony). [4]
        Uwagi: Średnie piwo. Można wypić, ale na rynku Grodziskich jest całkiem sporo, a to jest jednym ze słabszych.

        Moja ocena: [3.325]

        Comment

        • rgrzech
          Senior
          • 12-2013
          • 230

          #34
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Żółty, klarowny. [4.5]
          Piana: Beznadzieja. Grube pęcherze, które znikają całkowicie po 20 sekundach od nalania. Po zamieszaniu delikatnie się wzbudza, ale i tak zaraz znika. [2]
          Zapach: Wędzonka, która nie do końca pasuje mi do stylu. Ponadto nuta słodu pszenicznego oraz mokra szmata. W tle majaczy się nuta starego chmielu. [2.5]
          Smak: Serowa wędzonka i pszeniczna kwaśność. Pełnia adekwatna, jednak smak jest bardzo płaski i mulący. Brakuje efektu odświeżenia i orzeźwienia. [3]
          Wysycenie: Zbyt niskie. [3.5]
          Opakowanie: Etykiety serii Piotrek z Bagien są całkiem, całkiem. [4]
          Uwagi: Płaskie w smaku, z dziwnym charakterem wędzonki. Dodatkowo brak piany i wady w aromacie. Lata świetlne od najlepszych Grodziskich na rynku.

          Moja ocena: [2.875]

          Comment

          • cyoorka
            Senior
            • 03-2007
            • 338

            #35
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasnozłote, klarowne. [4]
            Piana: Dosyć obfita, średniopęcherzykowa, utrzymuje się parę minut. [3.5]
            Zapach: Delikatny dym, masło, lekko ziołowe. [3.5]
            Smak: Wytrawne, lekkie, wędzonka wyraźniejsza niż w aromacie, tak samo maślane, chmielowo-ziołowe. Goryczka średnia. [4]
            Wysycenie: Wysokie. [4]
            Opakowanie: OK. [4]
            Uwagi:

            Moja ocena: [3.775]

            Comment

            • Brodzislaw
              Senior
              • 09-2013
              • 1020

              #36
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Nieco za ciemny jak na grodziskie i do tego lekko zmętniony. [3]
              Piana: Obfita, jasna opadła zbyt szybko do małej warstwy. [3]
              Zapach: Głównie wędzonka i lekko chmiel. [4.5]
              Smak: Dominuje wędzonka z lekką goryczką. Piwo jest trochę jednak wodniste. Ale daje efekt orzeźwienia. [4]
              Wysycenie: Średnie do wysokiego. [4.5]
              Opakowanie: Bardzo klimatyczna etykieta. [4.5]
              Uwagi: To raczej wariacja na temat stylu grodziskiego. Wariacja, która przypadła mi do gustu.

              Moja ocena: [4.075]

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎