Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Van Pur, Cechowe Brown Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kosher
    Senior
    • 04-2005
    • 2295

    #31
    W końcu jest alternatywa dla Sarmackiego

    Comment

    • marqqq
      Senior
      • 12-2014
      • 660

      #32
      Muszę powiedzieć że po absurdalnie nijakim stoucie i wczorajszej przeciętnej IPIE to jest całkiem niezłe.
      Fajne w smaku jak dla mnie.
      Tylko czekać na Cechowe Porter dla stonki. Ale by było :-)

      Comment

      • Winterstorm
        Member
        • 06-2014
        • 60

        #33
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemna miedź, ale do brązu jednak brakuje. Klarowne. [3.5]
        Piana: Coś tam sykło, pojawiło się nawet spore, ale raz dwa zniknęło pozostawiając tylko jakieś minimalne strzępki. [2]
        Zapach: Z amerykańców, to może ja tam nieco tropików wyczuwam i to przy dużej dawce dobrej woli. Głównie karmel, aromaty chlebowe i biszkoptowe, ale i te niezbyt intensywne. Lekki DMS się plącze. [3]
        Smak: Raczej puste i wodniste, goryczka znikoma. Podobnie jak w aromacie, słodowość, chleb, karmel. Delikatna kwaskowość się pojawia. [3.5]
        Wysycenie: Dość wysokie, trochę szczypie. [3.5]
        Opakowanie: Takie sobie, przeciętne, ale postarali się o skład, za co plus. [3]
        Uwagi: Na jakichś totalnych zadupiach to może być ostatnia deska ratunku, ale szału nie robi.

        Moja ocena: [3.15]

        Comment

        • nakkub
          Junior
          • 01-2008
          • 6

          #34
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: kolor jest ok, trochę co prawda wygląda jak rozcieńczony koźlak, ale nie budzi niepokoju [4]
          Piana: zależy od egzemplarzu, raz ładnie - bujnie - się zaczyna i długo trzyma, za inna butelka dość szybko się kończy [3.5]
          Zapach: Przyjemny, zachęcający trochę słodowy [4]
          Smak: jest ok, nie gatunkowy, ale podobnie jak zapach bardziej przyciąga niż odrzuca; no i nie znajdzie się lepszego smaku za taką cenę [4]
          Wysycenie: jest dobrze, szczypie aż do końca [4]
          Opakowanie: bez fajerwerków, grafik może nie płakał, ale łzę mógł uronić [2.5]
          Uwagi: jeśli to jest nowa droga dla Biedronki, to jak najbardziej trzeba doceniać i wspierać

          Moja ocena: [3.875]

          Comment

          • slyboots
            Senior
            • 03-2014
            • 292

            #35
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Brązowe, karmelowe, wiec jest jak należny [4]
            Piana: Bardzo szybko opada i delikatnie oblepia szkło [2]
            Zapach: Słodowe, karmelowe, nuty cytrusowe, żywiczne, biszkopt, alkohol [3]
            Smak: Karmel, palony słód, kwaskowe, cytrusów nie wyczuwam, akcenty biszkoptowo - orzechowe wyczuwalne, mało treściwe, rozwodnione, mała goryczka, akcentów cytrusowych czy żywicznych brak [3]
            Wysycenie: Średnie - poprawne [3]
            Opakowanie: Jak to cechowe - bez rewelacji [3]
            Uwagi: Podobnie jak w Cechowym IPA mamy duze rozwodnienie i małą treściwość.

            Za tą cenę ujdzie jako nowość w dyskoncie, dla mniej wymagających klientów, dla których na pewno jest ono skierowane.
            Jako ciekawostka do spróbowania polecam, na dłużej już nie koniecznie chyba że jako zamiennik tradycyjnych Piw przy "koszeniu trawnika"

            Pozdrawiam

            Moja ocena: [2.95]

            Comment

            • Brodzislaw
              Senior
              • 09-2013
              • 1020

              #36
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bursztynowa, czyli zbyt jasna jak na styl [2.5]
              Piana: Biała, obficie trysnęła średnimi pęcherzykami i opadła do zera. [2]
              Zapach: Ciemne słody, karmel i odrobina chmielowych aromatów. [3]
              Smak: Jak w zapachu, z tymże w finiszu wyszedł kwasek. [3]
              Wysycenie: Średnie do wysokiego, podbija goryczkę [4]
              Opakowanie: W stylu piwa - brązowe napisy, jedyne chyba co ma w tym piwie wspólnego z brown ALE [3.5]
              Uwagi: Kupione z powodu niskiej ceny.

              Moja ocena: [2.95]

              Comment

              • Dukat_WSI
                Senior
                • 03-2015
                • 781

                #37
                Piwo nie było brązowe, ale czerwonawe i wodniste, do tego niestety smród jak z kanalizy się pojawił. Podobne nieco do Raciborskiego Ciemnego, a z wyglądu do Żubra Ciemnozłotego (nie piłem, ale jak kumpel pił, to w teku prezentował się podobnie :P).

                Comment

                • Kones
                  Senior
                  • 07-2014
                  • 160

                  #38
                  jak piję koncern to z butli lub puchy - za karę!. Ale wlewanie żubra do teku jest nową formą piwnej rewolucji. To nawet jest niezłe, skoro nie da się przekonać piwnych Januszy do goryczki to niech chociaż te swoje wojaki i tatry leją w teku!
                  "(...) iż wolno każdemu piwa i inne trunki skądkolwiekbądź brać i we wsiach ich warzyć i warzyć kazać i wolno użytkować bez wszelkiej obawy z naszej strony, lub starostów naszych zakazu, aresztowania lub kary"

                  Comment

                  • Ravf
                    Senior
                    • 06-2013
                    • 264

                    #39
                    Całkiem przyjemne piwo. Z wyglądu bardziej rubinowe niż brązowe ale nie ma się czepiać. W smaku wyczuwalne owoce i karmel, w sumie podobne do brytyjskich piw z Lidla tyle, że z wyższym wysyceniem. Za 2,49 nie ma co się zastanawiać.

                    Comment

                    • Petitpierre
                      Senior
                      • 01-2014
                      • 2560

                      #40
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: byłby to jakiś odcień brązu-na pierwszy rzut oka, ale z tych mało spotykanych, wg wzornika Winsor'a & Newton'a albo lak purpurowy albo palony karmin, więc jednak odcienie czerwieni/fioletu [2]
                      Piana: znikła [1]
                      Zapach: za dużo Chinook'a, za mało typowych nut brown'a. Chmiel (e) przykrywają wszystko. Nuta górna korzenno-żywiczna, bez fajerwerków, ale jakimś Cascadian'em zapodaje, do tego wodnistość i mało słodyczy. Nuta dolna bardziej karmelowa, ale nadal za dużo chmielu, choć jeszcze nie AIPA [2.5]
                      Smak: W smaku jest kwaskowate, ale brakuje kontrującej słodyczy. Zapowiadana goryczka w aromacie w smaku jest po prostu cienka, przez co wzrasta tylko wodnistość, no i dodatkowo diabli wiedzą co to za piwo, bo nie pasuje ani do Northern ani do Southern Brown Ale'ów, poza tym jest za bardzo nachmielone, a dodatkowo brakuje mu pełni. [2]
                      Wysycenie: norma [3]
                      Opakowanie: tradycyjne cechowe bajanie [2]
                      Uwagi: W cenie adekwatnej do poziomu, jaki stara się reprezentować.

                      Moja ocena: [2.125]
                      Mały porterek-przyjaciel nerek

                      Comment

                      • dlugas
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 4014

                        #41
                        Za nie całe ZŁOTYPIŃDZIESIĄT pije mi się bardzo dobrze :]

                        Piłem już kilka takich ciekawych podobnych piw, które same nie wiedziały czym są, ale one kosztowały po 4-7zł.

                        Abstrahując od ceny to faktycznie piwo wydaje się cienkie, kwaskowo karmelowe, brak mu pełni, brownem nie jest, ma chmiel, ale taki na pół gwizdka.
                        Wtedy oceniłbym to piwo jak mój sąsiad z góry :]

                        Jednak ja nie potrafię oddzielić smaku od ceny zatem nawet za te "dwa pińdziesiąt"(bo po tyle było najdłużej), to było całkiem strawne codzienne stołowe piwo.
                        Za 1,49zł nic tylko brak i popijać.
                        Zdecydowanie lepszy to wybór niż 90% naszych koncernowych eurolagerów.
                        Ja kupiłem 6 sztuk, bo idealnie nadaje mi się do ugaszenia pragnienia. Nie wiem czy wypiłbym 3-5 sztuk na raz i nawet nie mam ochoty oraz potrzeby tego sprawdzać :]
                        Dla mnie drugie po niby IPie najlepsze z Cechowych wypustów

                        Czekamy teraz na Cechowe porter b. choć to to takie nie nowofalowe życzenia
                        Last edited by dlugas; 12-09-2015, 09:59.
                        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                        Comment

                        • malt_worm
                          Member
                          • 01-2013
                          • 73

                          #42
                          Wczoraj trafiłem w Biedronce we Wrześni, wszedłem po wodę i wyszedłem z dodatkową butelczyną tego wynalazku. Po wyjściu zorientowałem się, że paragon prawie nie zauważył ceny tego piwa. Za złoty i czterdzieści dziewięć groszy dostałem lepiej nachmielonego ciemnego Kozela (przynajmniej tak go odebrałem). Powiem tak: to piwo nie będzie moim celem zakupowym, bo wolę szkodzić wątrobie lepszymi piwami, ale stosunek cena/jakość tutaj masakruje. Pije się to przyjemnie, bez krępacji, nie jest przegazowane, trochę wodniste no i wyczułem trochę żelaza. Jeśli będę w jakiejś dziurze gdzie z piw jest tylko żywskie i inne koncerniaki to walę do stonki i biorę to Cechowe

                          Comment

                          • jarnek
                            Junior
                            • 04-2009
                            • 1

                            #43
                            Jeśli Van Pur potrafi zrobić piwo, które za 1,8 zł sprzedaje dronka, to za dodatkowe 70 gr na 0,5 l piwa można z zasypem i chmielami zrobić cuda, a oni zrobili piwo warte 1,85 zł i sprzedają po 2,5 zł.

                            Comment

                            • dlugas
                              Senior
                              • 04-2006
                              • 4014

                              #44
                              Normalna i "bez promocyjna" cena tego cechowego to 2,99zł
                              na wyprzedaży były najpierw po 2,49 przez 1,99 aż czasami gdzieniegdzie zeszły do 1,49zł bo po co mają blokować miejsce
                              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                              Comment

                              • chechaouen
                                Senior
                                • 01-2011
                                • 1180

                                #45
                                Wróciło do Biedr, wczoraj widziałem w Wwie - Brown Ale, Pszeniczne i Stout. Nowe warki. Wszystkie po 2,49 zł

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎