Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, [Birbant] 10 hops

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    #16
    Piłem wczoraj lane. Wydawało się po prostu poprawnym, smacznym APA, o raczej niewysokiej goryczce i niepowalającym aromacie.

    Comment

    • Szymon_Grodny
      Member
      • 08-2013
      • 56

      #17
      Piana średnipęcherzykowa, niezbyt trwała. Aromat nieco zawodzi - niby czuć delikatnie cytrusy ale po 10 chmielach oczekiwałbym więcej. Poza tym słodowy, nieco ziołowy, delikatna mokra szmata...

      Pije się dosyć lekko ale za wiele mnie w tym piwie nie zachwyca. Goryczka jak na deklarowane 30 IBU wydaje się być nieco wyższa i to jest chyba największy plus tego piwa, mimo, że jest ona dosyć monotonna, ziołowa i strasznie nudna. Jeśli chodzi o smak to nic się tu więcej nie dzieje. Wysycenie średnie, ok.

      Opakowanie schludne - napis rzuca się w oczy, nazwa piwa ładnie wyeksponowana, kompletne informacje w schludnej tabeli. Gdyby piwo było tak ułożone jak etykieta, byłoby miło. Niestety jest tak raczej słabo, szkoda.

      Comment

      • rafalek21
        Senior
        • 04-2015
        • 1407

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Klarowny bursztyn. [5]
        Piana: Obfita, żółtawa, drobnopęcherzykowa, średnio trwała, ładny lacing [4]
        Zapach: Przede wszystkim słodowy, lekko ziołowy, gdzieś w tle nikłe aromaty amerykańskich chmieli, chyba lekki diacetyl, ale tego nie jestem pewien. [3]
        Smak: Trawiasto-ziołowe, skórka cytrusowa, delikatnie słodowe, średnia goryczka, całkiem pełne, ale nie ciężkie, wytrawne. [4]
        Wysycenie: Średnie - odpowiednie. [4.5]
        Opakowanie: Bardzo ładna grafika, jedna z lepszych od Birbanta, komplet informacji [5]
        Uwagi: Warka 09.04.2016. W aromacie przeciętne, za to w smaku bardzo pijalne APA. Te 10 chmieli to raczej chwyt marketingowy, bo w aromacie ich po prostu nie czuć.

        Moja ocena: [3.775]
        Last edited by rafalek21; 02-01-2016, 03:30.

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9733

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złoty, lekko zamglony. [4]
          Piana: Kremowa, bardzo drobna, wysoka, dość trwała. [4]
          Zapach: Słód, karmel, owoce tropikalne... A te chmiele gdzie? [3.5]
          Smak: Dość konkretna goryczka, posmak cytrusowy. Goryczka narasta - może te chmiele się po kolei budzą...? [4]
          Wysycenie: Wizualnie sporo bąbelków, ale w konsumpcji - średnie. [4]
          Opakowanie: Wysoka jakość, eleganckie. Ni w ząb nie chwytam hinduistycznych paraleli... [3.5]
          Uwagi: Gdybym wypił jak prostak , tj. bez czytania etykiety, to bym się w życiu tych 10 chmieli nie doliczył... I tak się nie doliczyłem... Jak prostak.

          Moja ocena: [3.8]

          Comment

          • rafalek21
            Senior
            • 04-2015
            • 1407

            #20
            Warka 17.09.2016
            Niewysoka, beżowa piana, szybko opada. Piwo barwy bursztynowej, delikatnie zamglone.
            W zapachu tropikalne owoce, lekko kwiatowy, karmel, troszkę siarki, całość średnio intensywna, może być, ale to nic specjalnego.
            W smaku znowu tropikalne owoce, cytrusy, troszkę karmelu, delikatna siarka, umiarkowanie wysoka, całkiem treściwe, ale nie ciężkie. Wysycenie średnie, jak dla mnie pasuje.
            Całkiem smaczne APA, ale bez fajerwerków, 10 chmieli raczej zlało się w całość i zostały najbardziej dominujące cechy.
            Last edited by rafalek21; 24-04-2016, 22:54.

            Comment

            • melor
              Senior
              • 04-2006
              • 364

              #21
              aromat: chmiele amerykańskie (nic konkretnego)
              kolor: bursztynowy
              piana: praktycznie brak!
              smak: Chmiele aromatyczne dominują. Jest też średnia goryczka. Mam wrażenie że jest trochę mało nagazowane. Ale brak piany mi się nie podoba. Ogólnie pijalne. Aromaty chmielowe są spoko, ale piłem dużo lepszych AP.
              Jest aromatyczne, jest pijalne, ale w swoim stylu tylko lekko powyżej średniej. Szybko się pije.
              7/10

              Comment

              • leona
                PremiumUżytkownik
                • 07-2009
                • 5853

                #22
                Przerost formy nad treścią. Płytkie, nudne i (przykro to stwierdzić) nijakie.
                Kurtyna.

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎