Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zodiak, [Faktoria] Geronimo

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Mars276
    Senior
    • 07-2014
    • 134

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Miedziany, piwo jest idealnie klarowne. [5]
    Piana: Obfita, drobno i średniopęcherzykowa. Średnio trwała. Pozostawia ładny lacing. [4]
    Zapach: Karmel, nuty opiekane, delikatny aromat żywiczny, delikatne zielone jabłko. Aromat jest przyjemny, choć delikatny. Aldehyd octowy nie przeszkadza [3.5]
    Smak: Goryczka średnia do wysokiej, w miarę krótka. Żywica z farbą emulsyjną :-) Nawet fajne. Z tyłu nuty opiekane. Piwo delikatnie grzeje w przełyk. Pełnia wysoka, ale piwo nie jest słodkie. Jest gładkie. [4]
    Wysycenie: Średnie do wysokiego. Zdecydowanie za wysokie. Przeszkadza w odbiorze piwa, które poza tym jest aksamitne. [3]
    Opakowanie: Seria kowbojska Faktorii podoba mi się. Pełen skład na plus. [4]
    Uwagi: Przyjemne red ale. Jednakże nie ma startu do najlepszych w tym stylu (Call Me Simon 2014 rządzi i dzieli w tej kategorii). Wysycenie do poprawy.

    Moja ocena: [3.825]

    Comment

    • GreenFox
      Senior
      • 12-2013
      • 273

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Miedziany, ciemny, piwo przejrzyste, może nieco zbyt brunatne jak na red ale, ale to już epwnie kwestia oświetlenia [4.5]
      Piana: Bardzo ładna, beżowa, gęsta i drobnopęcherzykowa, ładnie osiada na szkle, trochę niska, ale długo się utrzymuje [4.5]
      Zapach: Bardzo przyjemne nuty ciasteczkowe, karmelowe, lekko orzechowe i opiekane, na drugim planie czerwone owoce, bardzo delikatne akcenty cytrusów i żywicy od chmielu, zapach bardzo przyjemny, chociaż dla hop-headów może się wydawać za mało chmielowy [4.5]
      Smak: Największą zaletą smaku jest niesamowity wprost balans pomiędzy wszystkimi nutami. Piwo początkowo sprawia wrażenie dość pełnego, słodkawego, prym wiodą akcenty karmelowe, zbożowe (żyto), chlebowe, całość jednak jest podbita świetnie wkomponowanym smakiem żywicznym, lekko cytrusowym i domknięta całkiem wyraźną goryczką. Goryczka ma świetny charakter - jest na średnio-wysokim poziomie, kontruje pełnię piwa, pozostawia miłe odczucie w ustach, z drugiej jednak strony nie jest przesadzona ani ściągająca. Świetne, bardzo złożone smakowo i jednocześnie pijalne piwo. Jedyny minus to lekko wyczuwalny alkohol, który nie przeszkadza jednak w odbiorze, komponując się nieźle z resztą akcentów. [4.5]
      Wysycenie: Trochę zbyt wysokie, mogłoby być o stopień niższe, lepiej pasowałoby do charakteru piwa. [4]
      Opakowanie: Projekt etykiet Faktorii przypadł mi do gustu, dużo informacji, zwraca uwagę na półce. [4.5]
      Uwagi: Bardzo przyjemne, pijalne, a jednocześnie ciekawe piwo. Jego najważniejszą zaletą jest balans, który powoduje, że jest to jedno z bardziej przyjemnych piw na jakie udało mi się trafić ostatnimi czasy.

      Moja ocena: [4.475]

      Comment

      • Petitpierre
        Senior
        • 01-2014
        • 2560

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jeszcze czerwony, ale jednak bardzo głęboki purpurowy wręcz kraplak palony, nie idzie inaczej, minimalne oranżowe przebłyski [4]
        Piana: O dziwo bardzo stonowana, tylko lekka obwódka [3]
        Zapach: Bardzo ładny, czysty profil sokowego, nie Citrosept'owego grejpfrutu, w oddali jakieś mango, papaja, tropikalnie, bez kłującego igliwia. W nucie dolnej nieśmiałe igiełki i solidnie wypieczony chleb żytni. Daję 0,5 mniej, bo jeśli aromat taki, to smak może rozczarować. [4.5]
        Smak: Fajna goryczka, stopniowa, niemęcząca, grejpfrut owszem, ale też troszkę nut europejskiego chmielu. Smak nie jest tak potężny jak aromat i piwo na pewno nie smakuje okrutnie (jaki był wg etykietażu Geronimo), ale smakuje nieźle. Goryczka nie jest długa, finisz może troszkę niedopracowany, ale całość solidna [4]
        Wysycenie: norma [3]
        Opakowanie: Z przodu za dużo, z tyłu za mało, mają swój styl, ale on mi się po prostu nie podoba, lepiej krócej a zwięźlej, a dodatek o kuchni już kompletnie nietrafiony [2]
        Uwagi: Kupione w TESCO za 2,99zł. Piwo jest warte 2 razy tyle, ale na pewno nie ceny nominalnej czyli 7,99

        Moja ocena: [3.925]
        Mały porterek-przyjaciel nerek

        Comment

        • Piclown
          Member
          • 07-2015
          • 61

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Miedziany. Klarowne. [5]
          Piana: Gęsta, drobno pęcherzykowa, całkiem trwała. Zostaje trochę na szkle i do samego końca na powierzchni piwa. [4]
          Zapach: Rewelacyjny. Piękny aromat chmielu i tropikalnych owoców. Czapki z głów, bo aż chce się wąchać i nie przestawać. [5]
          Smak: Goryczka średnia do wysokiej, kojarząca się raczej z ziołami i korzeniami niż amerykańskimi chmielami "cytrusowymi". Trochę zalegająca, nie uciążliwa. Silny alkohol w smaku i wydaje mi się, że wpływa dość mocno, dodatnio, na goryczkę. Mocno grzeje i wyczuwalny w gardle. Prawdziwie ognista woda.
          Wyczuwalny również posmak owoców cytrusowych oraz słabo karmel. Po dłuższej degustacji i przyzwyczajeniu się do goryczy pojawia się również delikatna słodycz oraz fajny posmak pomarańczy, tudzież skórki pomarańczowej oraz retronosowo bardzo dojrzałej brzoskwini. Dam 4 chociaż alkohol troszeczkę za mocny jak dla mnie. [4]
          Wysycenie: Dość wysokie, szczypiące, ale raczej tu pasuje. [4]
          Opakowanie: Podoba mi się stylistyka tej serii piw od Faktorii. Kolejna opowieść z Dzikiego Zachodu i kolejna legendarna postać, to na etykiecie. Na kontrze komplet informacji, chociaż nie wiem po co te kulinaria. Naprawdę pija się takie piwa do jedzenia? Ale co kto lubi, ja nie piję do jedzenia. Przed, po, owszem. W trakcie, nigdy. [4.5]
          Uwagi: Jak dla mnie nie jest to piwo sesyjne. I za mocno zdominowane przez smak alkoholu. Piwo ciekawe, ale zbyt doładowane woltami. Coś w smaku powodowało też, że kołowaciał mi język. Raczej więcej nie kupię, ale było to ciekawe doświadczenie.

          Warka do 30.09.15, ale stało w lodówce i nie zauważyłem, żeby w jakikolwiek sposób ucierpiało pite trzy dni po terminie.

          Moja ocena: [4.425]

          Comment

          • dlugas
            Senior
            • 04-2006
            • 4014

            #20
            Piana: Gęsta, drobno dość trwała.
            Zapach: nie jakiś kolosalny, ale przyjemny i wyraźny. Grejpfrut, później mango i ananas. Jest nieźle jak na taką "kondycję piwa"

            Smak: goryczka wyraźna, ale nie mocna. Grejpfrutowa z nutami ziołowymi. Słodowość zaznaczona, ale nie przeważa na swoją stronę. Fajny balans, dlatego pije się bardzo gładko. Może troszkę cierpkości orzechów? lekki karmel.Ja alkoholu w smaku praktycznie nie wyczuwałem, za to w głowę szło, bo piwo "wchodzi bardzo szybko i gładko"

            Wysycenie: średnie, jest ok
            Opakowanie: proste, aczkolwiek nawet rzucające się w oko. Coś tam napisane o Geronimo, można z nudów poczytać. Jest nawet ok

            Uwagi:
            Warka do 30.09.15
            Pite kilka sztuk. Dwa dni przed terminem, parę dni po terminie i prawie 3 tygodnie po.
            Cena 2,99zł z powodu bliskiego terminu
            Za takie pieniądze można brać w ciemno i to po 5-8 sztuk.
            Przypuszczam, że piwo jak było świeże musiało buchać aromatem i smakiem, skoro przeciągnięte nadal trzyma dobry poziom
            Za 8zł to jednak troszkę za dużo, ale raz na jakiś czas do zaakceptowania
            Za 5zł brałbym często
            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

            Comment

            • Pess09
              Senior
              • 12-2013
              • 284

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemna miedź. [4.5]
              Piana: Obfita, raczej drobna, trzyma dość długo i przy tym ładnie oblepia szkło. Jedna z lepszych jakie dane mi było zobaczyć ostatnimi czasy. [4.5]
              Zapach: Przyjemne typowe dla ale aromaty słodowe, z chmielu głównie żywiczne i tropikalne aromaty które mieszają się z słodami. Całkiem nieźle. [4.5]
              Smak: Goryczkę czuć już od pierwszego łyku, jest wyrazista, łodygowa i żywiczna lecz jednocześnie cały czas towarzyszą jej owoce tropikalne w tym cytrusy. Piwo pije się niesamowicie lekko a jednocześnie ma całkiem bogate podłoże słodowe w postaci karmelu, biszkoptów i nut lekko "przypalonych". [4.5]
              Wysycenie: Czuć jego obecność ale jednocześnie nie przeszkadza. [5]
              Opakowanie: Z jednej strony etykiety browaru Faktoria są oryginalne i charakterystyczne ale do mnie nie przemawiają w 100%. Trzeba się mocno przypatrzyć żeby zobaczyć styl danego piwa, kapsel czarny goły. [3.5]
              Uwagi: Piwo kupione w Tesco za 7zł z CB. Jak za tą cenę jest świetne, niesamowicie pijalne i jednocześnie oferuje dobre doznania smakowe.

              Moja ocena: [4.475]

              Comment

              • rafalek21
                Senior
                • 04-2015
                • 1407

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Czerwono-miedziany, klarowny. [5]
                Piana: Obfita, średnie pęcherzyki, średnio trwała, ładnie zdobi szkło. [4.5]
                Zapach: Karmelowa słodowość, tropikalne owoce, nieco cytrusowe - całkiem przyjemny, ale nie zachwyca. [4]
                Smak: Przypalony karmel, trochę słodu żytniego, od chmielu zaś cytrusowo-owocowo-żywicznie, średnio długa i całkiem wysoka goryczka grejpfrutowa, średnia pełnia. [4]
                Wysycenie: Średnio-wysokie - nieco przegazowane. [3]
                Opakowanie: Komplet informacji, graficznie w porządku, choć trochę krzywo przyklejona kontretykieta. [4]
                Uwagi: Wybitne nie jest, ale jest to smaczny i pijalny przedstawiciel lubianego przeze mnie stylu. Warka do 17.08.2018.

                Moja ocena: [4.05]
                Last edited by rafalek21; 30-10-2017, 21:44.

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎