Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Van Pur, Cechowe IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dlugas
    Senior
    • 04-2006
    • 4014

    #31
    No jeszcze mogą przydzwonić czymś dymionym lub witkiem, a na zimę Cechowe porter :] w konserwie z Łodzi
    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

    Comment

    • leona
      PremiumUżytkownik
      • 07-2009
      • 5853

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
      No jeszcze mogą przydzwonić czymś dymionym lub witkiem, a na zimę Cechowe porter :] w konserwie z Łodzi
      A za rok może dwa, kwaśne z Artezana, jak ten się znowu powiększy... i się obudziłem

      Comment

      • Mario_Lopez
        Senior
        • 08-2009
        • 991

        #33
        Nie ma z czego się śmiać, przecież VP miało/ma portera który szedł na eksport, może akurat...
        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


        EBE EBE

        Comment

        • dlugas
          Senior
          • 04-2006
          • 4014

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mario_Lopez Wyświetlenie odpowiedzi
          Nie ma z czego się śmiać, przecież VP miało/ma portera który szedł na eksport, może akurat...
          no ja się nie śmieję, piszę poważnie. Przecież koncepcja porteru z Biedronki w puszcze (prawdopodobnie łódzki) była już ujawniona kilka tygodni temu.
          Skoro padł u nich taki wstępny pomysł i nawet wstępnie była/jest oprawa graficzna oraz rodzaj opakowania. Do tego dochodzi przypuszczalny producent/dostawca takiego piwa, to do finalizacji czyli pojawienia się takiego piwa nie wiele potrzeba.

          a)chęci (czyli widmo jakiś tam zysków dla sieci B. oraz Browarów Ł.)
          oraz
          b) sprzyjająca pora roku, czyli wracamy do punktu a)

          no i mamy porter z Biedry za 2,99zł czy tam 3,49zł na sezon grzewczy

          No, ale znowu rozwadniamy temat.

          Idę po robocie po kolejne IPA z Biedry, bo
          a)mam po drodze,
          no i
          b) podobno jest ciepło, to zapewne pić się zachce
          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

          Comment

          • Mario_Lopez
            Senior
            • 08-2009
            • 991

            #35
            Więc w to mi graj, będę wtedy częstym gościem w Biedroneczce

            Wypiłem dzisiaj 2 Cechowe IPY i nadal uważam, że cena/jakość jest idealna.
            Last edited by Mario_Lopez; 18-07-2015, 15:32.
            Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
            Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


            EBE EBE

            Comment

            • dlugas
              Senior
              • 04-2006
              • 4014

              #36
              Ogólnie to parametry oraz chmielenie podobne do http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=84159 (cascade oraz centennial tyle udało się wyguglować)

              Ciekawe czy owe Cechowe to całkiem nowa receptura czy tylko zmodyfikowali tą którą już posiadali.
              No i pozostaje nadal sprawa drożdży. Czy są takie jak w tym kontraktowym czyli ale czy jednak to dolniak
              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

              Comment

              • chechaouen
                Senior
                • 01-2011
                • 1180

                #37
                Zgadzam się, że zapominając o tym, jaki gatunek to piwo próbuje udawać, stosunek cena/jakość jest na znośnym poziomie. Ale dla fanów IPA/AIPA jest to jednak pewnego rodzaju pułapka. W hipermarkecie na stoisku z żółtymi serami produkty seropodobne mają wyraźną adnotację, że takowymi są. A tutaj? Cały ten opis piwa na etykiecie to - mam wrażenie - sprytnie skonstruowana manipulacja ("inspirowane amerykańskim piwem India Pale Ale"). Zastanawiające jest to, że nie ma wyraźnego info, że to górna fermentacja. I mi w smaku wyraźnie brakowało górnych nut. Może to faktycznie toporkopodobny lager. Jeżeli tak jest, to nazwa po prostu wprowadza klienta w błąd. Leger to lager, nigdy nie będzie ejlem, a nazwa IPA określa styl w sposób jednoznaczny

                PS. Z niecierpliwością czekam na Cechowe American Barley Wine z Biedry po 2,49 zł.

                Comment

                • dlugas
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 4014

                  #38
                  Nie tylko Cechowe manipuluje
                  Belfast to dolny stout jeśli mnie pamięć nie myli
                  Książęce pszeniczne to dolna pszenica
                  Żywiec biały to dolny wit (chyba)
                  i takich kwiatków jest dość sporo na rynku.

                  Jednak widać gołym okiem, że średni gracze zauważyli co się dzieje na rynku i coś tam próbują dziubać.
                  Nie zrobią od razu Double IPA IBU 150 bo zwykły wyjadacz biedronkowych czipsów czy coli pozwałby by tą sieć o próbę otrucia
                  Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                  Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                  FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                  Comment

                  • leona
                    PremiumUżytkownik
                    • 07-2009
                    • 5853

                    #39
                    Wczoraj piłem IPA Summer z Piwnego Podziemia za 11 zł, teraz Cechowe IPA za 2,49 zł. Oba na swój sposób są słabe i w zasadzie mi nie smakowały ale po piwie z Owada jechać jest bezpieczniej.

                    Zatem do rzeczy. W aromacie dominuje kukurydza pomieszana z iglakami. Smak słodowy, mdławy i mydlany. Goryczka niska. O dziwo, czułem delikatny posmak żywicy.
                    Pewnie jeszcze raz albo dwa spróbuję ale jak kolejny raz będę kupował piwo w biedronce to kartony przetrzepię za Brownem

                    Comment

                    • kenny
                      Senior
                      • 04-2009
                      • 712

                      #40
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemnozłoty, bursztynowy. [4]
                      Piana: Średnia, niezbyt długa. [3]
                      Zapach: Owocowo-karmelowo-cytrusowy, słaby. [2.5]
                      Smak: Karmelowy, słodowy,niezbyt silna, cytrusowo-ziołowa chmielowość, goryczka średnia ziołowa, łodygowa, dość długa. Lekkie żywiczne posmaki znikają po ogrzaniu piwa, pojawia się a to "skarpeta". [3]
                      Wysycenie: Średnie. [3.5]
                      Opakowanie: Standard dla Cechowego, nic szczególnego, zielony kapsel. [3.5]
                      Uwagi: Nic specjalnego, ale nie jest tragicznie Choć z IPA niewiele ma wspólnego, raczej to jakiś nieudany pils, lub mocno chmielony lager. Smaku niewiele, goryczka niezbyt przyjemna, łodygowa. Za tą cenę można wypić do grilla/obiadu, ale nie jest to wielka przyjemność.

                      Moja ocena: [2.925]

                      Comment

                      • zgoda
                        Senior
                        • 05-2005
                        • 3516

                        #41
                        Aromat słaby, ale coś z tej Ameryki czuć. Goryczka wyraźna, ale niezbyt wysoka. Ogólnie mało wyraziste, ale za 2,49 kopie dupę kraftom.
                        Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                        Comment

                        • slyboots
                          Senior
                          • 03-2014
                          • 292

                          #42
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Bursztynowy, klarowny [3]
                          Piana: Bardzo szybko zanika do drobnego wianuszka wokół szkła [1.5]
                          Zapach: Słód, cytrusy, grejpfrut, żywica, karmel, alkohol - nie jest źle [3]
                          Smak: Akcenty cytrusowe, słodowe, grejpfrut ale jako akcent, łodygowa cierpka goryczka na średnio-niskim poziomie, alkohol, delikatna żywica, akcenty landrynkowe, mało treściwe - rozwodnione. Dokucza mi alkohol w smaku. [2]
                          Wysycenie: Średnie, według mnie za wysokie [2.5]
                          Opakowanie: Jak to cechowe, szału nie robi i nie jest za ciekawe choć opis wystarczający [3]
                          Uwagi: Warka:
                          19-05-2016
                          1037LE085815163

                          Ekstrakt 13,7% wag. alc. 6% obj.

                          Zadziwiające jest to jak bardzo różni sie zapach od smaku. Z zapachu zapowiadało sie ciekawie lecz w smaku jest płytkie i rozwodnione. Na Lagera by się nadawało w sam raz.

                          Ktoś wspomniał o Strażackim z Browaru BOJAN Jakubiaka - tak sie składa że ostatnio wypiłem 5 butelek Strażackiego i porównując do tego Cechowego IPA to Strażackie to bardzo dobre Piwo z bardziej wyraźnymi akcentami stylu IPA niż Cechowe a według producenta jest to LAGER. Dodatkowo trafiłem na promocję i Strażackie kupiłem za 1,5zł za butelkę - data ważności kończyła się za tydzień.

                          Nie ma o czym w ogóle mówić nawet za normalną rynkową cenę wolę kupić Strażackie niż Cechowe IPA.
                          Jako zakup jednorazowy do spróbowania polecam oraz jako tani zamiennik zwykłego piwa przy pracy w upalny dzień na działce
                          Gdyby było bardziej treściwe to cos mogło by z niego być bo ma dobre składniki i dobre chmiele lecz za bardzo rozwodnione.

                          Pozdrawiam

                          Moja ocena: [2.425]
                          Attached Files
                          Last edited by slyboots; 20-07-2015, 00:06.

                          Comment

                          • kostas
                            Senior
                            • 08-2014
                            • 212

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
                            Aromat słaby, ale coś z tej Ameryki czuć. Goryczka wyraźna, ale niezbyt wysoka. Ogólnie mało wyraziste, ale za 2,49 kopie dupę kraftom.
                            Strach pomyśleć co by było gdyby Van Pur zrobił IPA za 3,99
                            Browar Domowy El Greco na Facebooku

                            Comment

                            • franekf
                              Senior
                              • 06-2004
                              • 944

                              #44
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kostas Wyświetlenie odpowiedzi
                              Strach pomyśleć co by było gdyby Van Pur zrobił IPA za 3,99
                              Gdzieś tam kiedyś "craftowcy" liczyli, że sam amerykański chmiel kosztuje ich 1 zł/butelkę, więc z rachunku wychodzi, że byłaby szansa na prawdziwą ipę
                              Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
                              http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
                              Piwny Janusz bez Teku

                              Comment

                              • kostas
                                Senior
                                • 08-2014
                                • 212

                                #45
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika franekf Wyświetlenie odpowiedzi
                                więc z rachunku wychodzi, że byłaby szansa na prawdziwą ipę
                                Lubię to Aczkolwiek temu piwu brak raczej jest treści, niż chmielowego charakteru - mogłoby być bardziej "ejlowe" niż lagerowe.
                                Browar Domowy El Greco na Facebooku

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎