Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Van Pur, Cechowe IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6136

    #46
    Dla pewności kupiłem więcej by mieć pewność odczuć.
    Po trzecim chyba zaryzykuję artomat .

    A na razie:

    Ameryka nie trwa cały czas i w końcu staje się lekko mydlanymi kwiatkami.
    Piana nie jest za specjalna w swej trwałości i znika prawie do zera.
    Goryczka nie jest zła i ma tendencję wzrostową /ale bez przesady/ kończąc w otoczce lekkiego aldehydu octowego.

    W sumie nie jest źle... zimne pić, szybko pić i nie szukać dziury w całym .

    "swiat sje konczy pani Popiołkowa... ajpa z Vanpura!"

    Comment

    • Kones
      Senior
      • 07-2014
      • 160

      #47
      Kupiłem i wypiłem. I kupię i wypiję jeszcze raz ponieważ pod grilla lub obiad jest to piwo wystarczające, owszem wodniste, ale dlatego nie ma się co nad nim zachwycać tylko pić. Natomiast to ta sama liga co APA z Żywca (obecne warki) a cena 1/3 niższa.
      Dlatego, mając do wyboru w tej samej lidze także niektóre krafty po 8mkę (czasem z wadami wykluczającymi przyjemność picia), idę w vanpury. Brawo dla browarów za zerwanie z tendencją radlerowo-dizlową.
      "(...) iż wolno każdemu piwa i inne trunki skądkolwiekbądź brać i we wsiach ich warzyć i warzyć kazać i wolno użytkować bez wszelkiej obawy z naszej strony, lub starostów naszych zakazu, aresztowania lub kary"

      Comment

      • GreenFox
        Senior
        • 12-2013
        • 273

        #48
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kones Wyświetlenie odpowiedzi
        Brawo dla browarów za zerwanie z tendencją radlerowo-dizlową.
        Coś jest na rzeczy - powinna zostać wystosowana depesza z podziękowaniami dla Van Pura swoją drogą to ciekawe jak będzie z trzymaniem "poziomu" w przyszłych warkach, bo jeżeli zejdzie poniżej pewnego minimum to będzie kiepsko

        Comment

        • dlugas
          Senior
          • 04-2006
          • 4014

          #49
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika GreenFox Wyświetlenie odpowiedzi
          swoją drogą to ciekawe jak będzie z trzymaniem "poziomu" w przyszłych warkach, bo jeżeli zejdzie poniżej pewnego minimum to będzie kiepsko
          jeśli kolejne warki będą
          Chyba żaden z dotychczasowych cieszyńsko-okocimskosierpcowo-vanpurowych wypustów dla Biedronki nie doczekał się powtórki
          Dla mnie Brown i Ipa Cechowe mogli by powtarzać i przeceniać cały rok :]
          Last edited by dlugas; 22-07-2015, 10:01.
          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

          Comment

          • franekf
            Senior
            • 06-2004
            • 944

            #50
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
            jeśli kolejne warki będą
            Chyba żaden z dotychczasowych cieszyńsko-okocimskosierpcowo-vanpurowych wypustów dla Biedronki nie doczekał się powtórki
            Dla mnie Brown i Ipa Cechowe mogli by powtarzać i przeceniać cały rok :]
            Brown to chyba właśnie drugi wypust - bo przynajmniej w moich biedronkach zniknął, a teraz znów pojawił się z IPĄ.
            Myślę, że ludzie z tej firmy nie są w ciemię bici, śledzą opinie na blogach i forach, i widzą, że piwo przyjęło się nieźle, więc po co mieliby z niego rezygnować?
            Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
            http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
            Piwny Janusz bez Teku

            Comment

            • marqqq
              Senior
              • 12-2014
              • 660

              #51
              Wydaje mi się że, mimo iż Van Pur tłucze dużo markeciaków, ma dużo większe aspiracje niż CO czy KP, które cofają się w rozwoju.
              Te Cechowe to dla mnie krok w przód, podobnie jak ciągle nowe Żywce i Zamkowe.

              Comment

              • WojciechT
                Senior
                • 09-2012
                • 2546

                #52
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Herbacianozłoty, całkowicie klarowny. [4]
                Piana: Koncerniakowo kiepska. Po chwili nie ma po niej śladu. [1.5]
                Zapach: Pierwsze uderzenie aromatu niuchnięte wprost z butelki sugerowało, że piwo jest naprawdę dobrze nachmielone. Po przelaniu ten intensywny zapach niestety ustąpił miejsca delikatnemu aromatowi owocowemu. Przyjemnemu, ale mało intensywnemu - no i mało chmielowemu. [3]
                Smak: Wiele można o tym piwie napisać, ale na pewno nie jest to IPA. Ale po kolei. Lekki posmak alkoholowy, mało ciała, może nie jest wodniste, ale na pewno pustawe. Jakiś nieprzyjemny posmaczek przypominający płyn do mycia naczyń. Goryczka jest, ale niska i niekoniecznie przyjemna.

                Jest za to trochę górnofermentacyjnych owoców oraz delikatny, cytrusowy posmak pochodzący od chmielu czyniący to piwo i tak smaczniejszym, niż korpolagery (uważam, że to porównanie jest uprawnione, gdyż i jedne i drugie są podobnie bezsmakowe). [3]
                Wysycenie: Nieco za wysokie. [4.5]
                Opakowanie: Jak pozostałe z serii. [4]
                Uwagi: Po otwarciu tego piwa miałem 4 różne fazy - w pierwszej powąchałem piwo wprost z butelki i pomyślałem "lecę po całe pudło, będzie na weekend". W drugiej spojrzałem na nie w szklance i pomyślałem "eee? Gdzie jest piana? I czemu wygląda jak lagerek?". W trzeciej miałem myśl "ej, całkiem niezłe!" i trwała ona do drugiego łyku. Przez kolejne pół szklanki myślałem "nie jest to IPA, tylko jakiś mocny golden ale". Kiedy zostało ostatnie kilka łyków i mogłem na spokojnie pozbierać myśli doszedłem do wniosku, że to nie jest złe piwo. Serio. Za 2,50?

                Wiem, że nieładnie oceniać piwo po cenie i dostępności, ale serio - jak na stosunek ceny do jakości jest bardzo dobrze. Lepiej niż w żywcowej APA'ie. Znacznie.

                Ogólnie bardzo lubię spiskową teorię dziejów. I będąc w połowie szklanki pomyślałem, że może celowo wypuścili kiepskie piwo, żeby zniechęcić ludzi do craftu. Ale nie - wtedy to piwo powinno być paskudne. A ono nie jest złe.

                I wiecie co? Pobiegłem do Biedronki.

                Moja ocena: [3.025]

                Comment

                • iron
                  Senior
                  • 08-2002
                  • 6703

                  #53
                  Za "te piniendze" to z przyjemnością.
                  Bardzo przyjemne piwo stołowe z jednym zastrzeżeniem - zamiast 6 wolałbym 4,5 - 5 % alkoholu - wtedy byłoby to idealne piwo sesyjne, a tak nieco za mocne.
                  Ale faktycznie proporcja ceny do jakości idealna/

                  P.S. Piłem już o wiele gorsze piwa naszych kraftowców (przez samo k ) i bynajmniej nie kosztowały 2,49...
                  bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                  Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                  Rock, Honor, Ojczyzna

                  Comment

                  • franekf
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 944

                    #54
                    Spróbowałem, w sumie nawet wypiłem ze smakiem. Ale zgadzam się z Ironem - ująć ze 2% alkoholu, i gdyby dalej smakowało tak samo, to byłoby dobrą propozycją na lato. Do popchnięcia kiełbaski z grilla dużo lepsze, niż bezpłciowe lagery - a to można w zasadzie kupić w takiej cenie.
                    IPA to raczej nie jest, choć trochę aromatów od chmieli amerykańskich można wyczuć - jakieś owoce, trochę żywicy i cytrusy, choć wszystko mało intensywne.
                    Ale w kategorii do 3 zł bez patrzenia na style Cechowe IPA i brown ale to na chwilę obecną moi faworyci.
                    Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
                    http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
                    Piwny Janusz bez Teku

                    Comment

                    • WojciechT
                      Senior
                      • 09-2012
                      • 2546

                      #55
                      Czy ktoś może potwierdzić, że jest to piwo dolnej fermentacji?

                      Comment

                      • iron
                        Senior
                        • 08-2002
                        • 6703

                        #56
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika franekf Wyświetlenie odpowiedzi
                        Spróbowałem, w sumie nawet wypiłem ze smakiem. Ale zgadzam się z Ironem - ująć ze 2% alkoholu, i gdyby dalej smakowało tak samo, to byłoby dobrą propozycją na lato. Do popchnięcia kiełbaski z grilla dużo lepsze, niż bezpłciowe lagery - a to można w zasadzie kupić w takiej cenie.
                        IPA to raczej nie jest, choć trochę aromatów od chmieli amerykańskich można wyczuć - jakieś owoce, trochę żywicy i cytrusy, choć wszystko mało intensywne.
                        Ale w kategorii do 3 zł bez patrzenia na style Cechowe IPA i brown ale to na chwilę obecną moi faworyci.
                        Brown ale mi nie podeszło od połowy butli jakieś takie męczące jest.
                        bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                        Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                        Rock, Honor, Ojczyzna

                        Comment

                        • Brodzislaw
                          Senior
                          • 09-2013
                          • 1020

                          #57
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Złocisty, klarowny [4]
                          Piana: Biała ze średnich pęcherzy, momentalnie zniknęła. [2.5]
                          Zapach: Słodkawe słody i chmiele w nucie cytrusowej i trawiastej, delikatnie, ale czuć wyraźnie. [3.5]
                          Smak: Trochę puste i wodniste. Słodkie słody skontrowane są chmielami w nucie cytrusów [3]
                          Wysycenie: Średnie do wysokiego, potęguje goryczkę [4]
                          Opakowanie: To samo co w innych tytułach cechowe tylko w zielonym kolorze (szyszek chmieli?) [3]
                          Uwagi: Jak na Van Pur-a i cenę - źle nie jest.

                          Moja ocena: [3.225]

                          Comment

                          • Welsh
                            Member
                            • 09-2014
                            • 33

                            #58
                            Szczerze wątpię,żeby to piwo było górnej fermentacji, jest ono zbyt czyste w swoim profilu.
                            Jeśli oceniać jako IPA to rzutem na taśmę łapie się na ocenę 2. Za to jeśli patrzeć na nie jako na lagera, to jest to jedna z ciekawszych pozycji na rynku.
                            Piwko pije się bardzo przyjemne, dość bezrefleksyjnie,ale nie jest bezsmakowym mózgotrzepem.

                            Comment

                            • WojciechT
                              Senior
                              • 09-2012
                              • 2546

                              #59
                              Piwo chyba trafiło w gusta klientów "mojej" Biedronki, gdyż w ciągu tygodnia zniknęły wszystkie pudła z Cechowe IPA

                              Comment

                              • Javox
                                PremiumUżytkownik
                                • 11-2009
                                • 6136

                                #60
                                Ja w mojej znalazłem ostatnie cztery dzisiaj i "porwałem"

                                Ciekawe czy wielka fabryka piwna dośle jeszcze kartonów...

                                Chyba najtańsza ipa na świecie powinna trafić do Księgi Guinessa!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎