Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Van Pur, Cechowe IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Martainn
    Member
    • 07-2012
    • 37

    #61
    U mnie też zeszło na pniu, ale w ostatniej butelce wyczułem gwoździe i ta goryczka była jakaś taka męcząca. Z pierwszej warki była lepsza. Mimo to za dwa piśiont jest to nadal pierwszy wybór.

    Comment

    • Javox
      PremiumUżytkownik
      • 11-2009
      • 6136

      #62
      Teraz będą koczować pod biedrą na żółtą ciężarówę!

      hhehehehehehe

      Comment

      • Ravf
        Senior
        • 06-2013
        • 264

        #63
        Mogę potwierdzić, że Cechowe IPA jest całkiem niezłym piwem. Wprawdzie zapach jest słodowy (chociaż z butelki czuć cytrusy) ale w smaku pojawiają się lekkie cytrusy, a goryczka jest na zdecydowanie wyższym poziomie niż w tanich lagerach. Poza małą alkoholowością nie wyczuwam wad. Na pewno jest lepsze od APA z Żywca (konkretnie z Cieszyna).

        Nie miałbym nic przeciwko gdyby takie piwo było dostępne w Biedronce cały czas. Premierowa warka szybko się rozeszła więc myślę, że jest na to szansa. Wprawdzie sam bym po nie często nie sięgał ale dobrze by było mieć takie rezerwowe piwo w razie "w".
        Last edited by Ravf; 01-08-2015, 19:51.

        Comment

        • Dukat_WSI
          Senior
          • 03-2015
          • 781

          #64
          Na początku, po otwarciu butelki lekki zapach owoców, ale potem to już zwykły wodnisty strong lager był. Może trafiłem na złą partię, ale spodziewałem się przynajmniej lagera na amerykańskich chmielach, chmielonego na zimno...

          Comment

          • kostas
            Senior
            • 08-2014
            • 212

            #65
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dukat_WSI Wyświetlenie odpowiedzi
            ale spodziewałem się przynajmniej lagera na amerykańskich chmielach, chmielonego na zimno...
            ...a potem zadzwonił budzik.

            Ludzie, czy nie oczekujecie zbyt dużo jak na cenę 2,49 zł?
            Browar Domowy El Greco na Facebooku

            Comment

            • Dukat_WSI
              Senior
              • 03-2015
              • 781

              #66
              Marki własne mają to do siebie, że pod ich szyldem można towar sprzedać taniej od identycznego "firmowego". Oczekiwałem więc czegoś na miarę z browarów regionalnych - zwłaszcza, że część lagerów od Ambera jest już dostępna od ok. 2 zł.

              Comment

              • jaw7
                Senior
                • 10-2012
                • 173

                #67
                Panowie to piwo jest dobre, a za cenę 2,49 jest bardzo dobre. W tej cenie nie ma konkurencji na rynku. Cena do jakości na 5.

                Comment

                • Martainn
                  Member
                  • 07-2012
                  • 37

                  #68
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dukat_WSI Wyświetlenie odpowiedzi
                  Na początku, po otwarciu butelki lekki zapach owoców, ale potem to już zwykły wodnisty strong lager był. Może trafiłem na złą partię, ale spodziewałem się przynajmniej lagera na amerykańskich chmielach, chmielonego na zimno...
                  Jestem po butelczynie i u mnie odwrotnie. Czym bardziej się ogrzewał tym więcej "amerykanów" i goryczki chmielowej. Trochę zalegającej, ale jednak mimo wszystko przyjemnej.

                  Comment

                  • karol1000
                    Senior
                    • 09-2007
                    • 1823

                    #69
                    Kupiłem i wypiłem wczoraj cena 1,49 zł
                    Dało się wypić. Szkoda że ma tyle alkoholu bo było dość gryzące. Gdyby miało poniżej 5% to smakowało by podobnie do Żywca APA.
                    Mimo niskiej ceny już tego chyba nie kupię, bo raczej degustuje niż ładuję.
                    Niemniej jednak przy takiej cenie to piwo nieźle nadaje się na popijawę czy grilla.
                    LP

                    Comment

                    • PiVoSH92
                      Member
                      • 05-2015
                      • 82

                      #70
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Herbaciany, lekko mętny [4]
                      Piana: Lekko mówiąc słaba, ale nawet do samego końca coś tam jest [2.5]
                      Zapach: Amerikanckie chmiele, estrowe, owocowe, średnio wpasowujące się w styl, ale pachnie bardzo fajnie, przyjemnie i orzeźwiająco [4]
                      Smak: Tu jest gorzej, ale piwo mimo konsumpcji w temperaturze pokojowej całkiem nieźle kryje alko, poza tym słodkość (taka owocowa, estrowa) i znośna goryczka - jak na IPA dużo za słaba, ale bardzo dobra jako klasyczne ale, a samo piwo po prostu jest smaczne, szczególnie w odniesieniu do ceny (ale tego w ocenie nie uwzględniłem) [3.5]
                      Wysycenie: Zaskakująco niskie jak na koncern, dzięki temu przyjemne i bardzo pijalne [4.5]
                      Opakowanie: Po prostu średnie. + za skład, - za estetykę i kapsel [3]
                      Uwagi: Jak za swoją cenę bajka, ogólnie to słabe IPA ale bardzo dobre owocowe ale. Bardzo przyjemnie wchodzi, tanie, jako mózgotrzep się sprawdzi (6% za 2zł to chyba niezły przelicznik), ale jako, że nie korzystam z piwa do znieczulania się raczej nie wyląduje ponownie w lodówce. Mimo to polecam spróbować

                      Moja ocena: [3.625]

                      Comment

                      • wolek68
                        Junior
                        • 03-2011
                        • 1

                        #71
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika RapTom Wyświetlenie odpowiedzi
                        Potwierdzam 2,49 za IPA i 1,99 za Brown Ale. Pewnie jakaś promocja. Potwierdza się to co piszą. Jakość na równi z ceną
                        W zeszłym tygodniu IPA,Brown Ale i Stout to nawet po 1,49zł :-)

                        Comment

                        • Dwarfen
                          Member
                          • 04-2012
                          • 72

                          #72
                          Cechowe chyba znika z Biedronek a cena 1.49zł to raczej na dowidzenia.Szkoda

                          Comment

                          • Martainn
                            Member
                            • 07-2012
                            • 37

                            #73
                            Pewnie wróci na lato przyszłego roku. W zeszłym roku właśnie na lato wyszło pszeniczne i stout, potem zniknęło i wróciło na ten rok i pojawiły się dodatkowe brown ale i ipa. A, że im to na pniu schodziło to raczej głupotą byłoby tego znów nie wypuścić.

                            Comment

                            • Lhunbleidd
                              Senior
                              • 06-2014
                              • 196

                              #74
                              Ciekawe czy pokuszą się o jakieś "zimowe" piwko. Może jakiegoś RISa

                              Comment

                              • dlugas
                                Senior
                                • 04-2006
                                • 4014

                                #75
                                Jak już coś ma wyjść na sezon jesienno zimowy to albo jakieś korzenne cosik, a z tych "normalniejszyh" to najbardziej realnie wypada porter konserwa z łodzi pod marką biedry

                                Rozwadniamy temat główny :]
                                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎