Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Kraftwerk] [Kattowitzer] Rauch Alt

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • von_scheisse
    Senior
    • 02-2012
    • 488

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Głęboko brązowe, zamglone. [4.5]
    Piana: Piana niska, redukuje się do obrączki [3.5]
    Zapach: Wędzonka zmieszana z karmelem i melanoidynami. Intensywny. [4]
    Smak: Karmelowe, z wyraźną, choć nie przesadzoną, szynkową wędzonką. Goryczka idealnie równoważy warstwę słodową i wędzoną tego piwa. [4.5]
    Wysycenie: Niskie w kierunku średniego. Odpowiednie. [4.5]
    Opakowanie: Etykieta ładna, czytelna, wpisująca się w niemiecką stylistykę (choćby za sprawą kroju czcionki). Na etykiecie został podany pełny skład. [4.5]
    Uwagi: Piwo z datą przydatności do spożycia do: 01.2016 r.

    Moja ocena: [4.225]
    Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
    http://www.chmielnik-jakubowy.pl
    https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

    Comment

    • murek17
      Member
      • 06-2014
      • 52

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Brunatny, czarna mocna herbata. [5]
      Piana: Szybko zredukowała się do zera. [2.5]
      Zapach: Słodowy, lekko estrowy, pojawiają się słodkawe nuty karmelowe. Trochę metaliczności, ale test skórny nie wykazał żelaza. Wędzonki brak. [4]
      Smak: Mocno słodowy, po prostu taki piwny, sporo ciała jak na ekstrakt, jednak piwo nie jest mocno słodkie i jest dobrze pijalne. Wędzonki znów brak. Goryczka niska w stronę średniej- nie ma mowy o 50 IBU - o nieco metalicznym charakterze. Nie mam doświadczenia z Altami, natomiast tak sobie je wyobrażałem - podobne do Bocków, ale mniej karmelowe, mniej przyciężkawe, bardziej pijalne. [4]
      Wysycenie: Między niskim a średnim. Pasuje do stylu. [5]
      Opakowanie: Schludne, komplet informacji, bardzo mi przypadło do gustu. [5]
      Uwagi: Zawyżyłem oceny za smak i aromat i oceniałem jak zwykłego alta, z racji tego że piwo piję 2 tygodnie przed terminem, więc ma ono blisko pół roku i z tego powodu rozumiem że aromaty wędzone mogły się ulotnić. Warka do 27.01.16

      Moja ocena: [4]

      Comment

      • meszek0009
        Senior
        • 04-2014
        • 247

        #18
        Dobra, wracam do pisania na b.bizie
        Kolor to Zmętniony, jasny, głęboki brąz.
        Piana niska, kremowa, szybko opada do obrączki.
        W zapachu wędzonka na równi ze słodową toffee-opiekaną słodyczą. Fajnie to współgra, dzięki tej słodyczy wędzonka ma charakter drzewno oscypkowy.
        W smaku już wyraźna oscypkowa wędzonka , słodowość nie jest już tak świetna jak w aromacie, nie jest to toffee a karmel. Gdyby nie to to byłoby bardzo dobrze. Brakuje trochę tresciwosci, ale nie każda wędzonka musi być Preparatem z artezana

        Warką 27.01.16. Kupione za 3 zł z kawałkiem, z racji końcówki daty przydatności. Smakowało, 4/5.

        Comment

        • chechaouen
          Senior
          • 01-2011
          • 1180

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemny brąz, mętne [4]
          Piana: Średnio obfita, przyjemnie trwała. Ładnie oblepia szkło [3.5]
          Zapach: Jest trochę wędzonki, są też nuty jakby palone, jest też karmel. Dym dominuje, ale inwazyjny nie jest [4]
          Smak: Jest dym i wędzonka, jest też przyjemna altowa pełnia słodowa nasączona estrami w klimacie wytrawnych owoców. Goryczka lekka. Całkiem fajnie się pije [4]
          Wysycenie: Niskie. Odpowiednie. Pasuje [5]
          Opakowanie: Bardzo dokładny skład. Etykieta ładna [4.5]
          Uwagi: Piwo z datą 27.01.2016, więc kupione po mocno wyprzedażowej cenie - 1,40 zł. Za tyle złociszy to wręcz rewelacja

          Moja ocena: [4.025]
          Last edited by chechaouen; 25-01-2016, 20:56.

          Comment

          • Pivotal
            Senior
            • 05-2013
            • 671

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Brunatny, pod światło jaśniejszy... brązowy z lekkim miedzianym muśnięciem. Piwo nieprzejrzyste z osadem w butelce. [4.5]
            Piana: Piana była niziutka i nietrwała. Beżowa, drobnoziarnista, o wysokości 1-1.5 cm, zmniejszyła się w minutę do mydlanego półksiężyca z mgiełką... do końca w takiej postaci. Ostatnia wlewka była lepsza. [1.5]
            Zapach: Wyczuwa się wyraźnie nuty dymne i wędzonej szynki, sadzy, oraz trochę karmelu. Zapach przyjemny i wyraźny. Po 15-stu dniach od wypicia, zapach dymno-wędzony, nadal był wyczuwalny. [4]
            Smak: Dominuje wędzona szynka, nutki dymne, karmel, kakao w proszku. Goryczka ziołowa, tłumiona przez dym i wędzonkę. [4]
            Wysycenie: Do końca, ale mogłoby być ciut wyższe. [4]
            Opakowanie: Bezzwrotne, etykieta samoprzylepna naśladująca stary styl, komplet informacji, kapsel był goły. [3.5]
            Uwagi: Warka do 27.01.2016, i tego dnia wypite. Smaczne, lekkie piwo bez przegięć. Wszystko wyważone i uwarzone jak trzeba, rzadko zdarza mi się pić ALTY, a wędzonego jeszcze nie piłem. Naprawdę ciekawe piwo. Mimo, że wypite w ostatnim dniu trwałości nic nie straciło na smaku i zapachu. **138**

            Moja ocena: [3.75]

            Comment

            • yoxik
              Senior
              • 10-2012
              • 427

              #21
              Wąsosz: [Kraftwerk] [Kattowitzer] Rauch Alt

              Piana niewielka szybko znika. Kolor herbaciany lekko zmętniony. Aromat dymna, mięsna wędzonka trochę słodyczy i estrów, ubogi. Smak tutaj wędzonka jest już wyraźna, równocześnie z nią czuć zbożowe akcenty pełnia słodowa, melanoidy, trochę owoców. Alkohol ukryty, goryczka wyczuwalna lekko metaliczna. Wszystko tu jest na miejscu i w odpowiedniej proporcji smaki ze sobą graja i dają pijalne lekkie nie puste piwo. Bardzo dobre
              Również tutaj
              https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎