Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tenczynek, Aborygen

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #16
    Poprawne piwo.
    Foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Pess09
      Senior
      • 12-2013
      • 284

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Opalizujący bursztyn, na dole butelki pływa dość dużo farfocli. [4]
      Piana: Obfita, drobno i średnio pęcherzykowa, czapa utrzymuje się dość długo i całkiem ładnie zdobi szkło. [4.5]
      Zapach: Bardzo słodko, z aromatów słodowych głównie karmel, jeśli chodzi o chmiel to różnorakie i dojrzałe owoce tropikalne, coś w stylu mango, melona itp. Ogólnie to bardzo przyjemny lecz w tle czuć coś lekko drażniącego ale nie mogę tego zidentyfikować. [4]
      Smak: Jest trochę ciała, słodowość karmelowa i tostowa, jest słodycz.
      Goryczka atakuje od samego początku, bardzo żywiczna i tropikalna, jest mocna ale bez przesadnych szaleństw, bardzo szlachetna prawie w ogóle nie zalega. Mimo ekstraktu 15 plato wypiłem je w zabójczo szybkim tempie, bardzo pijalne. [4.5]
      Wysycenie: Średnie w stronę niskiego. [4.5]
      Opakowanie: Dość mała etykieta, design ani nie zachwyca ani nie odrzuca, ogromny kod kreskowy na dole, zawiera skład, kapsel browaru. [4]
      Uwagi: Moje pierwsze piwo z Tenczynka, bardzo pijalne, dobra pozycja jak za 6,99zł. Po przeczytaniu opini o RISie jego sobie raczej odpuszcze

      Moja ocena: [4.275]

      Comment

      • witold68
        Senior
        • 09-2009
        • 142

        #18
        tenczynek aborygen

        Jak dla mnie ciekawe piwo.goryczkowo cytrusowe mocno chmielone co do etykiety zabytek plus za kapsel.
        Kupil bym inne z tego browaru to do kupienia w Tesco.
        Na pochybel psubratom !

        Comment

        • DariuszSawicki
          Senior
          • 08-2012
          • 2868

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bursztynowy z wyraźnym osadem na dnie i jednym dużym farfoclem swobodnie pływającym po butelce. Zbyt mętne. [3]
          Piana: Drobnopęcherzykowa, gęsta i zbita. Utrzymuje się średnio trwale, ładnie koronkuje. [4]
          Zapach: Słodki mix owoców tropikalnych, karmelu i świeżego ciasta. Po większym zabełtaniu wychodzi trawa i tytoń. [3.5]
          Smak: Pomimo solidnej podbudowy słodowej piwo orzeźwia i nie maskuje wysokiego odczucia goryczki. Niestety za bardzo ona zalega przypominając gorzką mocną herbatę na języku. Ogólnie sporo nut pestkowych, popiołowych i trochę żywicznych. Nawet smaczne. [4]
          Wysycenie: Średnie. [3.5]
          Opakowanie: Kształt etykiety przypomina piwa Lwówka sprzed paru lat . Papier słabej jakości, ładny firmowy kapsel. Duże brawa za pełny skład, również słody i drożdże. [3.5]
          Uwagi: Wolałbym żeby goryczka była nawet większa, ale krótsza, mniej zalegająca.
          Warka 20.04.2016.

          Moja ocena: [3.725]

          Comment

          • nothnoth
            Member
            • 03-2015
            • 74

            #20
            niezłe ale czegos tu brakuje , ciezko snmakom przebic sie przez goryczke

            Comment

            • Puszek_72
              Senior
              • 02-2012
              • 269

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bursztynowy, cit za mętny [4]
              Piana: Piana drobna ładna, szybko opada do cienkiego kożuszka ale on sie trzyma już do końca, ładnie brudzi szklo na starcie [4]
              Zapach: Rozczarowujący jak na Australijską IPE, mało intensywny a i tak przede wszystkim karmel i słód, w tle słabo chmiel i to bardziej żywiczny [3]
              Smak: Solidne ciało i zalegająca goryczka trawiasto pestkowa w tle karmel. [3.5]
              Wysycenie: OK [4]
              Opakowanie: Przy drugim piwie rozumie zwory typowy Tenczynek i mi się graficznie nie podobają , plus za pełny skład. Firmowy kapsel [3.5]
              Uwagi: Średnie piwo, do połowy nawet się wydawało dość pijalne solidna podbudowa niwelowała trochę zalegającą goryczkę ale końcówka już pod znakiem zalegającej na języku trawy
              do 10 maja

              Moja ocena: [3.425]

              Comment

              • Brodzislaw
                Senior
                • 09-2013
                • 1020

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bursztyn ciemny, zmętniony z farfoclami [3]
                Piana: Beżowa ze średnich i drobnych pęcherzy, nietrwała. [3]
                Zapach: Słody i chmiele - owocowe i naftowe nuty zepsute zapachem skarpety - starego chmielu. [3]
                Smak: Słodkawe słody kontra niezbyt przyjemna goryczka z nucie trawowej, zalega. Dochodzi do tego kwasek od słodów. [3]
                Wysycenie: Trochę zbyt wysokie. [3]
                Opakowanie: Bieda etykieta, kapsle całkiem ładny [3]
                Uwagi: Najlepszy z całego piwa jest …kapsel.

                Moja ocena: [3]

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎