Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zamkowy, Red Roeselare Ale Cieszyńskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pinio74
    Senior
    • 10-2003
    • 3881

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemnomiedziany, z lekkimi rubinowymi refleksami; [4.5]
    Piana: Kremowa, drobnopęcherzykowata, średniotrwała; [3.5]
    Zapach: Zapach czerwonego, wytrawnego wina, nuta porzeczkowa, wiśniowa, delikatny pieprz; [4]
    Smak: Połączenie elementów winno wytrawnych z górnofermenatcyjnymi elementami belgijskimi, solidny kwasek, przyprawy, niedojrzałe czerwone winogrona, w sumie bardzo ciekawe; [4]
    Wysycenie: Niezbyt duże, pasuje do piwa; [4.5]
    Opakowanie: Etykieta w stylu cieszyńskich, dedykowany kapsel; [4.5]
    Uwagi: Oceny użytkowników, którzy nie lubią takiego piwa, dlatego bo nie, wpływają na krzywdzący obraz trunku. Na pewno nie jest to piwo dla każdego, ale polecam miłośnikom kwasów i ciekawskim poszukiwaczom inności. Jak dla mnie smaczne.

    Moja ocena: [4.025]
    BIRRARE HUMANUM EST

    Comment

    • melor
      Senior
      • 04-2006
      • 364

      #17
      aromat: belgia. Może i są tam też te dębowe taniny, ale nie mam pojęcia jak to pachnie.
      kolor: miedziany, nieprzejrzysty
      piana: brak.
      smak: hmmm. jest lekka kwaśność, ale to nie jest dominujący smak. Nie umiem nazwać tego smaku. Taki typowy belgijski ;p. Może są to te tajemnicze dębowe taniny Ale że nigdy nic takiego nie piłem, to nie wiem. Wysokie nasycenie. Ogólnie to piwo jest dobre. Poprawne piwo, pijalne, bez wad. Alkoholu nie czuć. Chyba pierwszy raz piję piwo w takim stylu.
      6,5/10

      Comment

      • von_scheisse
        Senior
        • 02-2012
        • 488

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemnobrązowe, przejrzyste, pod światło rubinowe. [4.5]
        Piana: Słaba, niska, błyskawicznie redukuje się do obrączki. [3.5]
        Zapach: Winny, owocowy, kwaśny, wyczuć można nuty drewna. [4.5]
        Smak: Cierpki i średnio kwaśny, wyraźnie winny, owocowy. Piwo wydaje się lekkie, alkoholu (a przecież browar deklaruje go całkiem sporo) wcale nie czuć, jest świetnie ukryty. Goryczki praktycznie nie czuć. Dodatek kostek dębowych nie jest mocno wyrazisty - objawia się chyba głównie poprzez taniny osadzające się na języku - uczucie podobne do tego przy piciu mocnej, zimnej czarnej herbaty. [4]
        Wysycenie: Nagazowanie dość wysokie [4]
        Opakowanie: Bardzo ładnie zaprojektowana etykieta, rzuca się w oczy na półce.

        Grand Champion w tym roku nie wyróżnia się stylem etykiety od pozostałych piw warzonych przez browar w Cieszynie - stylistyką wpisuje się w istniejącą obecnie na rynku serię. Producent na etykiecie podał praktycznie komplet informacji - jedynie poza deklarowaną wysokością goryczki. [5]
        Uwagi: Piwo z datą przydatności do spożycia do: 28.11.2016 r.

        Moja ocena: [4.2]
        Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
        http://www.chmielnik-jakubowy.pl
        https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

        Comment

        • dyczkin
          Serce w kolorze blaugrana
          • 05-2011
          • 3657

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika von_scheisse Wyświetlenie odpowiedzi
          Uwagi: Piwo z datą przydatności do spożycia do: 28.11.2016 r.
          A nie czasami do 28.11.2018
          Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

          Moje warzenie // Piwny Wojownik

          Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

          Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

          Comment

          • von_scheisse
            Senior
            • 02-2012
            • 488

            #20
            Zgadza się - z rozpędu dałem rok 2016 :P. Za pomyłkę przepraszam .
            Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
            http://www.chmielnik-jakubowy.pl
            https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

            Comment

            • yoxik
              Senior
              • 10-2012
              • 427

              #21
              Zamkowy: Red Roeselare Ale Cieszyńskie
              Ekstrakt: 17.0% wag. | Alkohol: 7.5% obj. / 5.625% wag.

              Piana skąpa znika do krążka. Kolor czerwień lekko zmętniony. Aromat ubogi kwaskowy lekko skisły, średnio przyjemny. Smak, jest kwaskowe, kwaśne wiśnie, z wyczuwalną słodowością w tle, czuć również dębinę, goryczka średnia do niskiej. Alkohol ukryty całkowicie. Przyjemne w degustacji, złożone w smaku, smaki tu grają, jak na polskie warunki najlepszy rodzimy "kwach" jaki degustowałem do tej pory.
              Attached Files
              Również tutaj
              https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

              Comment

              • DonZ
                Senior
                • 03-2013
                • 303

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Brąz, pod światło ciemna czerwień, krwisty rubin. Klarowne. [4]
                Piana: Jasnobrązowa, szybko znika do wianuszka. [2]
                Zapach: Słodki aromat z lekkimi kwaśnymi nutami, czerwone owoce, wiśnia, porzeczka,trochę orzecha, drewna. [4.5]
                Smak: Kwaśne, owocowe, jak domowy kwaśny kompot wiśniowy nieco rozcieńczony. Bardzo wytrawne, bez kontry słodowej, alkohol świetnie ukryty dopiero czuć w przełyku i to dość późno. Goryczka niska do brak, domeną jest duży kwas. Czuć wiśnie i pestki. [4.5]
                Wysycenie: Bardzo niskie. [3]
                Opakowanie: Podoba mi się ta etykieta, róż nawet pasuje i odcina się trochę od dość ciemnej poza Saisonem kolorystyki. [4.5]
                Uwagi: Nie miałem styczności z tym stylem chyba w ogóle albo sobie nie przypominam. Podoba mi się choć kwachy to nie jest to czego szukam.

                Moja ocena: [4.15]

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9735

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Rubinowy. [4]
                  Piana: Kremowa, bardzo drobna i niewysoka. Plus za to, że to byle co długo się trzyma... [3]
                  Zapach: Słodowo-karmelowo-owocowy, najlepsza dla mnie strona tego piwa . [4]
                  Smak: Uch... kwasek. Może i tak być musi. Lekki palony słód, dalej wiśnie. [3]
                  Wysycenie: Niskie. [4]
                  Opakowanie: Gołe proste grube szkło w "Stacji Grochów". Zero wafli.
                  Czempion zasłużył chyba na coś więcej... [2.5]
                  Uwagi: Nie moja bajka - wiedziałem od samego początku. Mój kumpel stwierdził, że pamięta ten smak z młodości - tanie, owocowe wino... . Cóż, misja badacza poświęceń czasem wymaga...

                  Moja ocena: [3.425]

                  Comment

                  • Pess09
                    Senior
                    • 12-2013
                    • 284

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Brunatny, pod światło bardzo ładny rubin [4.5]
                    Piana: Średnio obfita, beżowa, szybko opada i nie zostawia po sobie śladu. [2.5]
                    Zapach: Nuty belgijskie, czerwone owoce, porzeczka, wiśnia, całość trochę winnych klimatach i delikatne drewno. [4]
                    Smak: Głównie czerwone owoce na czele z wiśnią, wyraźna kwaśność mimo że nie jest jakaś bardzo mocarna, piwo jest lekko cierpkie, drewniane posmak połączony z śliwką i nutami belgijskimi, alkohol niewyczuwalny. [4.5]
                    Wysycenie: Dość niskie. [4]
                    Opakowanie: Etykieta bardzo ładna, kapsel browaru w Cieszynie. [4.5]
                    Uwagi: Niektórzy mówią że za mało kwaśne, niektórym kwaskowatość nie podchodzi, mi to piwo zwyczajnie smakowało.

                    Moja ocena: [4.1]

                    Comment

                    • GSE
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 424

                      #25
                      bardzo dobre, pijalne, orzeźwiające, średnio kwaśne, lekko dzikie, w smaku czerwone owoce - głównie porzeczka. alkohol, drewno i cierpkość zupełnie niewyczuwalne (ale jakieś pół godziny wcześniej piłem mocnego RIS-a, który mógł zneutralizować te smaki). jedyne do czego mógłbym się przyczepić to dziwny posmak gumy, zapewne wniesiony przez drożdże/bakterie: bynajmniej nie gumy balonowej, tylko takiej wyrobionej gumki recepturki.

                      Comment

                      • kenny
                        Senior
                        • 04-2009
                        • 712

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Herbaciano-rubinowy. [4]
                        Piana: Niska, szybko redukuje się do zera. [2.5]
                        Zapach: Kandyzowane owoce, bakalie, syrop, w tle karmel. [4.5]
                        Smak: Kwaskowy, wytrawny, jak czerwone wino, w tle lekkie bakalie. Na koniec lekka ziołowa goryczka. Czuć moc. [4]
                        Wysycenie: Średnie. [4]
                        Opakowanie: Mała butelka, estetyczne, ujdzie. [4]
                        Uwagi: Całkiem smaczne, choć zapach zapowiadał więcej. Smak bardzo przypomina czerwone wino wytrawne z lekką nutą bakalii. No i właściwie tyle, kwaskowe, ale nie kwaśne, przyjemne, orzeźwiające. Nie mam go do czego porównać, ale ogólnie mi smakowało.

                        Moja ocena: [4.025]

                        Comment

                        • agarth1979
                          Senior
                          • 06-2013
                          • 119

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Brunatne, błotniste. [4]
                          Piana: W kształcie pierścienia, bardzo słaba ale to zrozumiałe. [3.5]
                          Zapach: Winny, wiśnie, czarna porzeczka, czuć kwaśność. [4]
                          Smak: Mocno kwaskowe aż wykrzywia Coś na kształt wiśni plus kwasek cytrynowy. To gra pierwsze skrzypce! [3.5]
                          Wysycenie: Średnie w dół. [4]
                          Opakowanie: Seryjne, ładne, podany cały skład. [4]
                          Uwagi: Warka: 28.11.2018

                          Moja ocena: [3.75]

                          Comment

                          • TomX
                            Senior
                            • 09-2004
                            • 1035

                            #28
                            Zdziwiłem się, widząc dziś to piwo w zwykłym osiedlowym SPARze. Mimo ceny 9 zł za 0,33 l nie mogłem sobie odpuścić takiej ciekawostki.

                            Nie wiem, jak smakowało na świeżo, ale chyba już złoty okres ma za sobą. Wydaje się być "płaskie" w smaku. Na początku lekki owocowy kwasek (porzeczka i wiśnie są wyczuwalne, choć to może być efekt autosugestii), potem ściągające taniny jaw w wytrawnym winie. W sumie nic więcej nie wyczuwam. Koło Rodenbachów czy Duchesse nawet nie stało. Niemniej cieszę się, że spróbowałem.
                            Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

                            I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎