Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gloger, Karty na Stół

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • telek
    PremiumUżytkownik
    • 05-2011
    • 530

    #16
    Piwo poprawne, zgodne ze stylem.
    W aromacie zbyt słodkie, a za mało suszonych owoców, orzechów.
    W smaku dominuje słodowa goryczka, bardzo palona, czekolada w tle.
    Mogłoby więc być bogatsze, ale wstydu nie ma.

    Comment

    • DariuszSawicki
      Senior
      • 08-2012
      • 2868

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Prawie czarny z wieloma prześwitami pod żarówkę. [4.5]
      Piana: Beżowa, drobna a później średnia, niewysoka, na plus trwałe i gęste ślady na szkle. [4]
      Zapach: Zdominowany przez czekoladę, cała reszta jest dużo słabiej odczuwalna. Na odległym planie i jako drugie są orzechy włoskie, a następnie śliwka i kawa z mlekiem. Aromatu spirytusu brak. [4]
      Smak: Spora goryczka, zarówno gorzka kawa jak i ziołowo-ziemisty chmiel. Czekolady dużo mniej niż w zapachu, owoców nie brakuje, ale raczej są one sfermentowane, głównie wiśnie, alkohol drapie w przełyku choć jest bez przesady na języku. Trochę wytrawne na finiszu i zbyt świeże... ale w sumie smaczne. [4]
      Wysycenie: Dla mnie za wysokie. [3]
      Opakowanie: Jak zwykle ładne wykonanie etykiety, sporo informacji i pełny skład, podane IBU-45, kapsel firmowy. Cały punkt odejmuję za Piłsudskiego. [4]
      Uwagi: Porter bałtycki z gatunku tych tak zwanych agresywnych.
      Warka 15.05.2018, czyli świeże piwo.

      Moja ocena: [3.975]

      Comment

      • Dzoshu
        Senior
        • 12-2013
        • 496

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemny brąz z rubinowym refleksem. [4.5]
        Piana: Niezbyt obfita, sycząca, szybko redukuje się do obrączki wokół szkła. [3]
        Zapach: Wiśnie, kawa. W tle aromat wyraźnie chmielowy w klasyczny sposób, przypominający czeskiego pilsa. [4]
        Smak: Umiarkowanie słodkie. Kawa, suszone owoce. Goryczka wyraźna, chmielowa, średnio intensywna ale długa. [4.5]
        Wysycenie: Niskie, OK. [4.5]
        Opakowanie: Zgrabna etykieta, firmowy kapsel, dokładny skład. [4.5]
        Uwagi: Warka 15.05.18 Bardzo fajne piwo. Pilsowa goryczka w porterze bardzo dobrze tu gra.

        Moja ocena: [4.175]
        Attached Files
        Last edited by Dzoshu; 02-02-2017, 23:25.

        Comment

        • MarcinKa
          Senior
          • 02-2005
          • 2729

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemny brąz, prawie czarne. Pod światło lekkie przebłyski ciemno rubinowe. Piwo wydaje się klarowne. [4.5]
          Piana: Jasnobrązowa, początkowo trochę dużych baniek, później w miarę jednorodna. Mała/średnia wielkość. Dość trwała. [3.5]
          Zapach: Ładny, ale trochę słaby. Ciemne słody, lekka paloność, kawa zbożowa, trochę skórki ciemnego chleba, suszone owoce. [4]
          Smak: Ciemne słody, kawa zbożowa, melanoidyny, trochę karmelu. Do tego lekka palona goryczka. Posmak średni, nie zalegający. Alkoholu kompletnie nie czuć. Gdyby smak był odrobinę bardziej intensywny... [4.5]
          Wysycenie: Niskie. Odrobinę za słabe. Trwałe, do końca w miarę takie same. [3.5]
          Opakowanie: Starannie wykonane, parametry podane, kapsel firmowy. Kolory zgrane grafika prosta. [4]
          Uwagi: Zaskoczenie, że tak dobry porter z małego i nowego browaru, bo różnie to z porterem w crafcie bywa. Odrobinę mocniejszy gaz i zapach i będzie naprawdę super.

          Moja ocena: [4.15]
          To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

          Comment

          • rafalek21
            Senior
            • 04-2015
            • 1407

            #20
            Idzie gdzieś dostać to piwo poza specjalistykami? Jeszcze nigdzie go nie spotkałem, inne Glogery widuje, tylko z tym konkretnym porterem mam problem.
            Last edited by rafalek21; 15-02-2018, 02:05.

            Comment

            • MarcinKa
              Senior
              • 02-2005
              • 2729

              #21
              Ja kupiłem w Carrefourze Zakopianka w Krakowie. Od dawna mają szeroką ofertę Glogera.
              To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

              Comment

              • fuliano
                Senior
                • 07-2010
                • 1825

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rafalek21 Wyświetlenie odpowiedzi
                Idzie gdzieś dostać to piwo poza specjalistykami? Jeszcze nigdzie go nie spotkałem, inne Glogery widuje, tylko z tym konkretnym porterem mam problem.
                A ja chyba widziałem w Carrefourze na Bemowie

                Comment

                • Admirador
                  Senior
                  • 03-2015
                  • 431

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemnobrązowy, ok. [4.5]
                  Piana: Średnia pod każdym względem. [3.5]
                  Zapach: Porterowy, ale taki stonowany, z zaskakująco wyraźną chmielową nutą w stylu środkowoeuropejskim (niemieckim). [3.5]
                  Smak: Hm, zaskakujący, niestandardowy porter. Goryczka wyraźna, deklarują IBU 45, ale wydaje się, że więcej. Niestandardowa krzyżówka portera z pilsem. Nie jest słodkie, trochę palone, lekko alkoholowe. Ogólnie... zaskakująco dobre, ale na granicy stylu chyba. [4]
                  Wysycenie: Może odrobinę za wysokie, takie wrażenie jest na początku. Ale potem nie przeszkadza. [4]
                  Opakowanie: Marszałek raczej piwa nie pijał, co innego mocna herbata
                  Ale etykieta nie jest zła, nikt tu chyba nie chciał kogokolwiek obrazić, myślę, że nie ma co się oburzać.
                  Pewien polski browar wypuścił niedawno na rynek limitowaną edycję piw z wizerunkiem Józefa Piłsudskiego. I w ten sposób Marszałek awansował do elitarnego grona wybitnych Polaków, których podobizny widnieją na wyrobach alkoholowych. Piwo z Marszałkiem brzmi zachęcająco, bo kto nie chciałby napić się z Józefem Piłsudskim? 😉 Marszałek piwa nie pijał Specjaliści od marketingu pominęli fakt,Więcej oPiwo z Marszałkiem i wódka z Wieniawą[...]

                  Informacji sporo, więc daję max. [5]
                  Uwagi: 30/06/2018
                  Jak dla mnie na pewno najlepsze piwo z Glogera. Ogólnie naprawdę dobre. Ale nietypowe, chmielowe, goryczkowe. Więc jeśli oceniać w ramach stylu, można się czepiać. Ja na pewno powtórzę.

                  Moja ocena: [3.85]
                  Last edited by Admirador; 18-02-2018, 21:50.

                  Comment

                  • dlugas
                    Senior
                    • 04-2006
                    • 4014

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MarcinKa Wyświetlenie odpowiedzi
                    Zaskoczenie, że tak dobry porter z małego i nowego browaru, bo różnie to z porterem w crafcie bywa.
                    Jaki on nowy? i czy aż taki mały? w porównaniu do okocimia czy żywca to tak, lecz do innych porterów z kraftu (podgórz itp.) to juz nie taki mały

                    Moim zdaniem najlepsze piwo z Glogera i jego klonów

                    U mnie w ciągłej sprzedaży tylko w Leclercu
                    8-9zł
                    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                    Comment

                    • kosher
                      Senior
                      • 04-2005
                      • 2294

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fuliano Wyświetlenie odpowiedzi
                      A ja chyba widziałem w Carrefourze na Bemowie
                      Jest też w Carrefour Reduta za 8.49 zł.

                      Comment

                      • dlugas
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 4014

                        #26
                        Warka 15/05/2018 czyli chyba jeden z ostatnich rzutów ?

                        Jedyny warty uwagi Gloger.
                        Co prawda odrobinę po terminie.
                        Stracił troszkę ciała. Pomimo braku pasteryzacji i bycia Glogerem nie skwaśniał.

                        Odczucia: Ciemny chleb, kukułki, czekolada, troszkę sosu sojowego.
                        Dobre, ale rok temu było lepsze. Jak ktoś jakimś cudem je ma, to raczej nie ma sensu czekać.
                        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                        Comment

                        • LESNICZYy
                          Senior
                          • 01-2018
                          • 950

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi

                          Jedyny warty uwagi Gloger.
                          A Dark Sail porter ?
                          Niektóre Ipa/apa też są pijalne . Przesadzasz .

                          Comment

                          • dlugas
                            Senior
                            • 04-2006
                            • 4014

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika LESNICZYy Wyświetlenie odpowiedzi
                            A Dark Sail porter ?
                            Niektóre Ipa/apa też są pijalne . Przesadzasz .
                            Dark sail za 20zl ? Dziękuje.

                            Ipa/apa z Glogera za 7-9zł i ruletka czy strawne czy poszło znowu w przegazowaną gorzką i pustą parabelgię ?
                            Jakby to piwa były pozycjonowane cenowo jak np. Cornelius czyli 3.5-4.5zł to czasami można by na szybko przyeksperymentować, bo to podobna ruletka i jakość.
                            Ten porter był wart 8zl.
                            To, że coś jest „wypijalne” nie oznacza, że warto to kupić takie jest moje zdanie.
                            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                            Comment

                            • LESNICZYy
                              Senior
                              • 01-2018
                              • 950

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                              Dark sail za 20zl ? Dziękuje.

                              Ipa/apa z Glogera za 7-9zł i ruletka czy strawne czy poszło znowu w przegazowaną gorzką i pustą parabelgię ?
                              Jakby to piwa były pozycjonowane cenowo jak np. Cornelius czyli 3.5-4.5zł to czasami można by na szybko przyeksperymentować, bo to podobna ruletka i jakość.
                              Ten porter był wart 8zl.
                              To, że coś jest „wypijalne” nie oznacza, że warto to kupić takie jest moje zdanie.
                              Jak Ci się nie podobają ceny to kupuj coś lepszego choćby z promocji . Jak nie pasuje Gloger to Twój problem . Jak chca posłuchać dobrej muzyki to nie puszczom disco polo

                              Comment

                              • Petitpierre
                                Senior
                                • 01-2014
                                • 2560

                                #30
                                2018

                                Czekolada z karmelem-nadziewana. Gęste i słodkie. Nuta dolna płaska, w smaku ziarniste, trochę palone, a smaczne.
                                Mały porterek-przyjaciel nerek

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎